administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak mądrze korzystać z nieruchomości?

jdp-law.pl | 2023-03-27
Nieruchomości

Nieruchomości

W polskim prawie mianem nieruchomości określa się wydzielone obszary, które stanowią czyjąś własność – czyli grunty, budynki trwale z nimi związane oraz wydzielone części budynków. Wyróżniamy zatem nieruchomości ziemskie, budynkowe oraz lokalowe, których użytkowanie, zakup i zbywanie oraz szereg bardziej skomplikowanych czynności prawnych reguluje prawo nieruchomości zawarte w wielu źródłach. Przeważa tu kodeks cywilny, a uzupełniają go liczne ustawy m.in. z zakresu budownictwa, ksiąg wieczystych i gospodarki nieruchomościami.

treść sponsorowana

Skąd czerpać niezawodną wiedzę z zakresu prawa nieruchomości?

Regulacje naszego rodzimego prawa, dotyczące zagadnień handlowych, jak obrót nieruchomościami czy prawno-skarbowych, jak podatki od nieruchomości – dają pewne pole do interpretacji doświadczonym specjalistom prawa. W kwestiach doboru właściwych instrumentów prawnych należy każdorazowo dokonywać wnikliwej analizy konkretnego przypadku. Musisz zatem pamiętać, że nie ma dwóch takich samych nieruchomości, a każda konfiguracja uprawnień, na których chcesz oprzeć swoją strategię finansową, wymaga osobnego wglądu profesjonalisty w tym zakresie. Dlatego, podczas planowania posunięć biznesowych, inwestycji obliczonych na zabezpieczenie aktywów i czynienia adekwatnych reakcji na zachowania rynku nieruchomości, nieoceniona okazuje się profesjonalna obsługa prawna nieruchomości, świadczona przez ekspertów. 

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Niezwykle ciekawe jest to, w jaki sposób zarządzanie nieruchomościami może wpływać na twoją sytuację finansową, utorować ci drogę do ciekawych projektów i zabezpieczać twoje interesy. Istnieją sposoby, aby wejść w posiadanie znacznego portfela nieruchomości bez podejmowania ryzyka, lecz potrzebna jest do tego precyzja i cierpliwość. Bardzo ważną rolę gra tutaj odpowiedni czas – czyli zarówno historia nieruchomości, jak i plany, które jej dotyczą. Obsługa prawna nieruchomości to nie tylko doradztwo inwestycyjne czy obsługa podatkowa nieruchomości, która daje nam szansę na optymalizację zobowiązań wobec fiskusa, ale przede wszystkim interdyscyplinarny wgląd w konkretną sprawę, na której analizie szczególnie nam zależy. 

Wbrew obiegowej opinii – nie każda inwestycja w zakresie nieruchomości musi przynosić atrakcyjną stopę zwrotu i gwarantować zabezpieczenie finansowe. Oczywiście wiele wiarygodnych przesłanek mówi nam o tym, że rynek nieruchomości to stabilny obszar inwestycyjny. Biorąc jednak pod uwagę obecne warunki geopolityczne, inflację oraz fluktuacje na polu polityki finansowej – nie możemy podejmować decyzji w ciemno, bez rzetelnej wiedzy na temat konkretnych etapów naszych potencjalnych ruchów. Należyte zabezpieczenie się przed fałszywym krokiem inwestycyjnym powinno opierać się na znajomości nieraz bardzo skomplikowanych procedur. Potrzebna jest do tego właściwa osoba z odpowiednim wykształceniem kierunkowym i zdolnością do pogłębionej analizy zagadnień z zakresu prawa nieruchomości. 

Przypadek potwierdza regułę

Znakomita większość nieruchomości podlega jasnym i niezmiennym zasadom obrotu i dziedziczenia. Niekiedy zdarzają się jednak odstępstwa od normy, jak na przykład: zapisy o użytkowaniu wieczystym nieruchomości, niecodzienne przypadki podziału spadku czy coraz bardziej popularny produkt finansowy nazywany odwróconą hipoteką. Należy zaznaczyć, że są to tylko niektóre przykłady z zakresu prawa nieruchomości, zasługujące na szczególną uwagę. Za sprawą sprawnego gospodarowania nieruchomościami możemy także wnosić aport do spółki osobowej lub kapitałowej, powołać spółkę celową, której rolą będzie określona czasowo realizacja inwestycji budowlanych i stworzyć imponującą sieć konstrukcji inwestycyjnych. Nieruchomość we właściwych rękach może stać się zatem zarówno kapitałem inwestycyjnym, źródłem dochodu, jak i kartą przetargową w rozgrywkach finansowych.

Warto pamiętać, że wszystkie wymienione operacje należy zawsze podejmować z pełną świadomością potencjalnych ryzyk, która wymaga przede wszystkim chłodnego osądu. Zapewnić ją może jedynie wykonanie profesjonalnej analizy i zapewnienie sobie pełnej transparentności działania, na którą pozwala gruntowna znajomość prawa w połączeniu z fachowym doświadczeniem.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.