administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak mądrze korzystać z nieruchomości?

jdp-law.pl | 2023-03-27
Nieruchomości

Nieruchomości

W polskim prawie mianem nieruchomości określa się wydzielone obszary, które stanowią czyjąś własność – czyli grunty, budynki trwale z nimi związane oraz wydzielone części budynków. Wyróżniamy zatem nieruchomości ziemskie, budynkowe oraz lokalowe, których użytkowanie, zakup i zbywanie oraz szereg bardziej skomplikowanych czynności prawnych reguluje prawo nieruchomości zawarte w wielu źródłach. Przeważa tu kodeks cywilny, a uzupełniają go liczne ustawy m.in. z zakresu budownictwa, ksiąg wieczystych i gospodarki nieruchomościami.

treść sponsorowana

Skąd czerpać niezawodną wiedzę z zakresu prawa nieruchomości?

Regulacje naszego rodzimego prawa, dotyczące zagadnień handlowych, jak obrót nieruchomościami czy prawno-skarbowych, jak podatki od nieruchomości – dają pewne pole do interpretacji doświadczonym specjalistom prawa. W kwestiach doboru właściwych instrumentów prawnych należy każdorazowo dokonywać wnikliwej analizy konkretnego przypadku. Musisz zatem pamiętać, że nie ma dwóch takich samych nieruchomości, a każda konfiguracja uprawnień, na których chcesz oprzeć swoją strategię finansową, wymaga osobnego wglądu profesjonalisty w tym zakresie. Dlatego, podczas planowania posunięć biznesowych, inwestycji obliczonych na zabezpieczenie aktywów i czynienia adekwatnych reakcji na zachowania rynku nieruchomości, nieoceniona okazuje się profesjonalna obsługa prawna nieruchomości, świadczona przez ekspertów. 

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Niezwykle ciekawe jest to, w jaki sposób zarządzanie nieruchomościami może wpływać na twoją sytuację finansową, utorować ci drogę do ciekawych projektów i zabezpieczać twoje interesy. Istnieją sposoby, aby wejść w posiadanie znacznego portfela nieruchomości bez podejmowania ryzyka, lecz potrzebna jest do tego precyzja i cierpliwość. Bardzo ważną rolę gra tutaj odpowiedni czas – czyli zarówno historia nieruchomości, jak i plany, które jej dotyczą. Obsługa prawna nieruchomości to nie tylko doradztwo inwestycyjne czy obsługa podatkowa nieruchomości, która daje nam szansę na optymalizację zobowiązań wobec fiskusa, ale przede wszystkim interdyscyplinarny wgląd w konkretną sprawę, na której analizie szczególnie nam zależy. 

Wbrew obiegowej opinii – nie każda inwestycja w zakresie nieruchomości musi przynosić atrakcyjną stopę zwrotu i gwarantować zabezpieczenie finansowe. Oczywiście wiele wiarygodnych przesłanek mówi nam o tym, że rynek nieruchomości to stabilny obszar inwestycyjny. Biorąc jednak pod uwagę obecne warunki geopolityczne, inflację oraz fluktuacje na polu polityki finansowej – nie możemy podejmować decyzji w ciemno, bez rzetelnej wiedzy na temat konkretnych etapów naszych potencjalnych ruchów. Należyte zabezpieczenie się przed fałszywym krokiem inwestycyjnym powinno opierać się na znajomości nieraz bardzo skomplikowanych procedur. Potrzebna jest do tego właściwa osoba z odpowiednim wykształceniem kierunkowym i zdolnością do pogłębionej analizy zagadnień z zakresu prawa nieruchomości. 

Przypadek potwierdza regułę

Znakomita większość nieruchomości podlega jasnym i niezmiennym zasadom obrotu i dziedziczenia. Niekiedy zdarzają się jednak odstępstwa od normy, jak na przykład: zapisy o użytkowaniu wieczystym nieruchomości, niecodzienne przypadki podziału spadku czy coraz bardziej popularny produkt finansowy nazywany odwróconą hipoteką. Należy zaznaczyć, że są to tylko niektóre przykłady z zakresu prawa nieruchomości, zasługujące na szczególną uwagę. Za sprawą sprawnego gospodarowania nieruchomościami możemy także wnosić aport do spółki osobowej lub kapitałowej, powołać spółkę celową, której rolą będzie określona czasowo realizacja inwestycji budowlanych i stworzyć imponującą sieć konstrukcji inwestycyjnych. Nieruchomość we właściwych rękach może stać się zatem zarówno kapitałem inwestycyjnym, źródłem dochodu, jak i kartą przetargową w rozgrywkach finansowych.

Warto pamiętać, że wszystkie wymienione operacje należy zawsze podejmować z pełną świadomością potencjalnych ryzyk, która wymaga przede wszystkim chłodnego osądu. Zapewnić ją może jedynie wykonanie profesjonalnej analizy i zapewnienie sobie pełnej transparentności działania, na którą pozwala gruntowna znajomość prawa w połączeniu z fachowym doświadczeniem.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.