administrator24.info

Bezpieczne życie we wspólnocie

ING Bank Śląski | 2022-09-15
Bezpieczne życie we wspólnocie. Fot. ING

Bezpieczne życie we wspólnocie. Fot. ING

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na właściwe funkcjonowanie wspólnoty. To m.in. ono określa jakość i komfort życia jej mieszkańców.

treść sponsorowana

Zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlu należy do zadań wspólnoty mieszkaniowej i na to kładą największy nacisk zarządcy wspólnot. Dotyczy to całej infrastruktury tj. parkingów, ogrodzeń, szlabanów, domofonów czy monitoringu na osiedlu.

Jakie elementy mogą wpłynąć na bezpieczeństwo na osiedlu?

Zamontowanie ogrodzenia lub jego modernizacja może ograniczyć ryzyko włamań. Różnorodność oferowanych na rynku ogrodzeń jest teraz bardzo duża i to ułatwi wybór, nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale też estetyki, dopasowanej do wyglądu danego budynku wspólnoty.

Dobrym rozwiązaniem jest też automatyczny szlaban na osiedlowy parking, który otwiera się tylko przed zarejestrowaną w systemie tablicą rejestracyjną. Dzięki temu, możliwe jest ustalenie, które samochody są uprawnione do parkowania oraz prowadzenie ewidencji wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów przez firmę zarządzającą parkingiem wspólnoty.

Na zwiększenie bezpieczeństwa nieruchomości może również wpłynąć zastosowanie przy furtkach i wejściach na klatki schodowe zamków z kodem, które trudniej jest sforsować niż te tradycyjne na klucz. Producenci oferują również szereg innych rozwiązań np. videodomofony, czy tablice kodowe z kamerą, których zakup, zarządcy mogą rozważyć biorąc pod uwagę potrzeby wspólnoty oraz możliwości finansowe.

Coraz częściej spotykanym innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym na osiedlach są też windy, które nie ruszą bez upoważnionego mieszkańca.

Ważnym elementem bezpiecznego osiedla jest elektroniczny monitoring. Daje on możliwość rejestrowania dźwięku i obrazu wysokiej jakości. Kamery są dzisiaj mocno zaawansowane technologicznie i dostarczają bardzo dokładny obraz. Przy montażu kamer należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca ich zamontowania. Obraz z kamer powinien obejmować: wejścia do klatek schodowych, wind, garaży czy cały parking zewnętrzny. Koszty i zasady utrzymania takiego systemu, jego bieżąca obsługa i czas przechowywania nagrań są zależne od indywidualnie dobranych rozwiązań. Wyspecjalizowane w tym firmy dostosowują rozwiązania do potrzeb zamawiających, aby spełnić wszelkie wymagania bezpieczeństwa.

Gdy mówimy o bezpieczeństwie na osiedlu, nie należy zapomnieć także o właściwym oświetleniu wspólnych przestrzeni. Odpowiednią moc, czy zamontowane przy źródłach światła czujniki ruchu, pomogą w ich bardziej ekonomicznym użytkowaniu. Dostępne na rynku energooszczędne uliczne lampy LED lub oprawy oświetleniowe diodowe przyczyniają się do ograniczenia kosztów prądu i zwiększają jednocześnie intensywność światła. Daje to możliwość bezpiecznego przemieszczania się kierowcom, rowerzystom i pieszym. Takie oświetlenie jest bardzo wydajne, ekonomiczne i ekologiczne. Dzięki możliwości dalszego recyklingu, jest przyjazne dla środowiska i jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych osiedli.

Sposoby finansowania inwestycji

Wszystkie inwestycje, których celem jest poprawa lub rozwój infrastruktury wspierającej bezpieczeństwo, mogą zostać sfinansowane kredytem inwestycyjnym oferowanym wspólnotom mieszkaniowym przez ING Bank Śląski S.A. Kredyt inwestycyjny dla Wspólnot Mieszkaniowych | ING Bank

Bank odpowiada na potrzeby wspólnot mieszkaniowym, oferując im lepsze warunki kredytowania. Bank może też zrezygnować z prowizji, a także zaoferować atrakcyjną marżę zależną od kwoty kredytu. Kredyt ten można przeznaczyć na dowolny remont w obrębie nieruchomości wspólnej.

  • Okres kredytowania aż do 15 lat
  • Do 1 200 000 zł kredytu bez wkładu własnego
  • Miesięczna rata do 90 proc. wartości miesięcznej zaliczki na fundusz remontowy
  • Dwa warianty do wyboru: oferta z niższą marżą i prowizją lub oferta z prowizją 0 zł.

Jak wspólnota może otrzymać kredyt inwestycyjny?

Wniosek o przyznanie kredytu inwestycyjnego należy złożyć wraz z uchwałą wspólnoty mieszkaniowej o zgodzie na zaciągnięcie kredytu, podjętą w odpowiednim trybie i według zasad większościowych obowiązujących w danej wspólnocie. Potrzebne też jest potwierdzenie księgowe dokonywania wpłat na rzecz funduszu remontowego w faktycznej wysokości za okres ostatnich 12 miesięcy w podziale na poszczególne miesiące. Wniosek o kredyt inwestycyjny należy złożyć w banku -  w Oddziale ds. Przedsiębiorców. Kredyt inwestycyjny dla Wspólnot Mieszkaniowych | ING Bank

Kwota kredytu i okres spłat

Kredyt inwestycyjny w ING Banku Śląskim może być udzielony do kwoty 1,2 mln zł bez wkładu własnego. Możliwe jest również udzielenie wyższej kwoty kredytu - do 90% wartości inwestycji – wówczas wymagane jest udokumentowanie posiadania 10% wkładu własnego. Kwota kredytu jest przekazywana na konto wspólnoty jako jednorazowa wypłata. Zarządca ma dużą elastyczność w zakresie prowadzenia kolejnych etapów inwestycji. Decyzja kredytowa podejmowana jest nawet w 48 godzin od momentu złożenia wszystkich dokumentów.

Komentarze

Powiązane

ING Bank Śląski "Zielony rozwój", czyli lepsze życie we wspólnocie

"Zielony rozwój", czyli lepsze życie we wspólnocie "Zielony rozwój", czyli lepsze życie we wspólnocie

Codzienne użytkowanie przestrzeni wspólnoty mieszkaniowej, może w znaczny sposób wpływać, zarówno na ekonomiczną stronę funkcjonowania jej mieszkańców, jaki i na ich zdrowie oraz samopoczucie. Dlatego...

Codzienne użytkowanie przestrzeni wspólnoty mieszkaniowej, może w znaczny sposób wpływać, zarówno na ekonomiczną stronę funkcjonowania jej mieszkańców, jaki i na ich zdrowie oraz samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, aby była ona praktycznie i komfortowo zaprojektowana i zagospodarowana.

ING Bank Śląski W co warto zainwestować, aby budynek był bardziej energooszczędny i ekonomiczny?

W co warto zainwestować, aby budynek był bardziej energooszczędny i ekonomiczny? W co warto zainwestować, aby budynek był bardziej energooszczędny i ekonomiczny?

Liczba energooszczędnych budynków w Polsce rośnie, jak grzyby po deszczu. Istniejące już nieruchomości trzeba modernizować, aby przystosować je do norm prawnych i ekologicznych wymogów. Jak jednocześnie...

Liczba energooszczędnych budynków w Polsce rośnie, jak grzyby po deszczu. Istniejące już nieruchomości trzeba modernizować, aby przystosować je do norm prawnych i ekologicznych wymogów. Jak jednocześnie zrobić to w sposób ekonomiczny? Na co w tym zakresie mogą liczyć wspólnoty mieszkaniowe?

ING Bank Śląski Ekofinansowanie dla wspólnot z ING – dlaczego warto?

Ekofinansowanie dla wspólnot z ING – dlaczego warto? Ekofinansowanie dla wspólnot z ING – dlaczego warto?

Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: bo to się opłaca. Opłacalność ta ma co najmniej dwa wymiary. Pierwszy – ekonomiczny – finansowanie kredytem na bardzo atrakcyjnych warunkach; drugi – ekologiczny –...

Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: bo to się opłaca. Opłacalność ta ma co najmniej dwa wymiary. Pierwszy – ekonomiczny – finansowanie kredytem na bardzo atrakcyjnych warunkach; drugi – ekologiczny – inwestowanie w rozwiązania przyjazne środowisku i jednocześnie generujące oszczędności.

Wybrane dla Ciebie

Czy znasz, skuteczne sposoby, które zabezpieczają posesję przed niechcianymi gośćmi?

Czy znasz, skuteczne sposoby, które zabezpieczają posesję przed niechcianymi gośćmi? Czy znasz, skuteczne sposoby, które zabezpieczają posesję przed niechcianymi gośćmi?

Pompa, która rozwiąże problem ogrzewani, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej »

Pompa, która rozwiąże problem ogrzewani, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej » Pompa, która rozwiąże problem ogrzewani, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej »

Jak naprawić uszkodzone posadzki?

Jak naprawić uszkodzone posadzki? Jak naprawić uszkodzone posadzki?

Jak pozbyć się zaparowanych okien i pleśni?

Jak pozbyć się zaparowanych okien i pleśni? Jak pozbyć się zaparowanych okien i pleśni?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Jak zapewnić czystą wodę w instalacji bez bakterii i osadu?

Jak zapewnić czystą wodę w instalacji bez bakterii i osadu? Jak zapewnić czystą wodę w instalacji bez bakterii i osadu?

Poznaj prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Poznaj prosty sposób na zadaszenie balkonu » Poznaj prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? » Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Zobacz, jak zarządzać nieruchomościami wielolokalowymi »

Zobacz, jak zarządzać nieruchomościami wielolokalowymi » Zobacz, jak zarządzać nieruchomościami wielolokalowymi »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? » Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania » Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła? Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Poznaj nowoczesne rozwiązania dla zarządców budynków »

Poznaj nowoczesne rozwiązania dla zarządców budynków » Poznaj nowoczesne rozwiązania dla zarządców budynków »

Jak oczytać ciepłomierze, gdy nie ma nikogo w domu?

Jak oczytać ciepłomierze, gdy nie ma nikogo w domu? Jak oczytać ciepłomierze, gdy nie ma nikogo w domu?

Kilka sposobów na likwidację barier architektonicznych »

Kilka sposobów na likwidację barier architektonicznych » Kilka sposobów na likwidację barier architektonicznych »

Jak elektroniczne ciepłomierze obliczają ilość zużytego ciepła?

Jak elektroniczne ciepłomierze obliczają ilość zużytego ciepła? Jak elektroniczne ciepłomierze obliczają ilość zużytego ciepła?

Zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Jak skorzystać z kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych?

Jak skorzystać z kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych? Jak skorzystać z kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania? Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Ogrzewanie - sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania w budynkach»

Ogrzewanie - sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania w budynkach» Ogrzewanie - sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania w budynkach»

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed nieproszonymi złodziejem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed nieproszonymi złodziejem? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed nieproszonymi złodziejem?

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje? Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.