administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Krok po kroku: proces uzyskania kredytu

Krok po kroku: proces uzyskania kredytu

Krok po kroku: proces uzyskania kredytu

Zaciągniecie kredytu to ważna decyzja finansowa, którą należy dobrze przemyśleć. Sprawdź, jak krok po kroku wygląda procedura kredytowa, aby się do niej dobrze przygotować i dokonać mądrego wyboru.

treść sponsorowana

Wybierz odpowiedni kredyt

W pierwszym kroku zastanów się, na jaki cel potrzebujesz pieniędzy. Kiedy chcesz kupić mieszkanie czy dom, najlepszą opcją będzie kredyt hipoteczny. Pamiętaj jednak, że będziesz mógł skorzystać z tego kredytu, gdy posiadasz wkład własny w wysokości co najmniej 10% wartości nieruchomości.  

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na inny cel, pomyśl o kredycie gotówkowym. Procedura pozyskania kredytu gotówkowego jest prostsza i krótsza niż w przypadku kredytu hipotecznego.

Gdy chcesz kupić sprzęt AGD, rozważ kredyt ratalny. Często oferty kredytu ratalnego nawet 0% są dostępne w sklepach ze sprzętem.

Jeśli masz kilka zobowiązań i spłacasz raty w kilku instytucjach finansowych, zapytaj o kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu będziesz płacić jedną,  niższą niż suma wszystkich rat.

Wybór odpowiedniej oferty bankowej

W jaki sposób wybrać najkorzystniejszy kredyt? Możesz w tym celu skorzystać z porównywarki kredytowej, którą znajdziesz w Internecie. Jest to proste narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, na jakich warunkach banki udzielają kredytów. Wystarczy, że wpiszesz kilka podstawowych parametrów, a na górze porównywarki powinny pojawić się najkorzystniejsze oferty.

Z pomocą porównywarki możesz zestawić ze sobą kilka rodzajów kredytu, np. kredyty gotówkowe lub hipoteczne. Pamiętaj jednak, że ostateczna oferta banku może być trochę inna niż ta, którą zobaczysz w porównywarce. Wynika to z tego, że bank bierze pod uwagę indywidualną sytuację klienta i do niej dopasowuje warunki kredytu. Dlatego zawsze warto dopytać doradcę bankowego o szczegóły oferty i koszty kredytu.

Sprawdź, czy masz szansę na kredyt

Szanse na kredyt zależą od zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, którą udzieli Ci bank po sprawdzeniu Twoich dochodów, kosztów stałych, innych zobowiązań finansowych oraz historii kredytowej.

Możesz samodzielnie sprawdzić/policzyć o jaki kredyt możesz się starać, dzięki nowoczesnemu i profesjonalnemu narzędziu, jakim jest Analizator Kredytowy BIK. Jest to wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej.

Analizator Kredytowy podpowie Ci także, jakie jest prawdopodobieństwo otrzymania danej kwoty kredytu i w jaki sposób możesz poprawić swoją zdolność kredytową. Jest to jedyne narzędzie na rynku, które bierze pod uwagę Twoją historię kredytową, tak jak robią to banki.

Jeżeli chcesz skorzystać z Analizatora Kredytowego, będziesz potrzebował aktualnego Raportu BIK, który nie może być starszy niż 7 dni.

Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać kredyt

Podstawowym warunkiem otrzymania kredytu jest zdolność kredytowa. Dla banku bardzo ważna będzie również Twoja historia kredytowa. W celu zbadania Twojej wiarygodności finansowej bank  sprawdzi w BIK informacje na Twój temat. I jeśli masz opóźnienia w spłacie kredytów, najpewniej odrzuci Twój wniosek.

Kolejnym warunkiem jest dostarczenie potrzebnych dokumentów i zaświadczeń. Są to skany dowodu osobistego, zaświadczenie o dochodach od pracodawcy oraz wyciąg z konta. W przypadku kredytu hipotecznego potrzebna będzie również dokumentacja dotycząca nieruchomości.

 Decyzja o przyznaniu kredytu przyjdzie kiedy bank oceni Twoją zdolność kredytową. W przypadku kredytu gotówkowego otrzymasz decyzję najpewniej tego samego dnia. Natomiast w przypadku kredytu hipotecznego, bank ma 21 dni na wydanie decyzji.

Jeżeli decyzja będzie pozytywna, bank zaprosi Cię na podpisanie umowy kredytowej. Umowę o kredyt gotówkowy możesz podpisać też za pośrednictwem kuriera lub w systemie bankowości elektronicznej. Po podpisaniu umowy przyznane środki zostaną przelane na wskazane przez Ciebie konto.

Pamiętaj o terminowej spłacie rat. Opóźnienia zostaną odnotowane w BIK i mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoją wiarygodność kredytową.

 

Opracowano na zlecenie Biura Informacji Kredytowej SA.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.