administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

sfmeble.pl | 2022-01-17

Aranżacja sypialni na poddaszu nie należy do najłatwiejszych ze względu na obecne tutaj skosy, stropy i ściany kolankowe, które znacząco utrudniają wydzielenie stref funkcjonalnych i komfortowe rozmieszczenie mebli we wnętrzu. Jak urządzić to pomieszczenie, aby spełniało swoją funkcję, a jednocześnie było piękne i wygodne w użytkowaniu? Poznajcie kilka praktycznych wskazówek i porad, które pomogą wam samodzielnie urządzić wymarzoną sypialnię pod skosem.

treść sponsorowana

Zaprojektuj wnętrze – aranżacja sypialni na poddaszu rządzi się swoimi prawami

Planowanie sypialni z klasycznym układem ścian różni się od projektowania takiego wnętrza na poddaszu. To przecież, zamiast płaskiego sufitu posiada pochylone ku podłodze skosy, ściany kolankowe i stropy, które czynią jego przestrzeń niewymiarową, niekształtną i trudną w zagospodarowaniu. Aby zmierzyć się z tym zadaniem i uniknąć błędów aranżacyjnych, wygląd sypialni pod skosami w najmniejszych szczegółach, powinniście przemyśleć przed rozpoczęciem prac remontowych - podejmowanie decyzji w pośpiechu nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem.  

Dlaczego? Bo wtedy znacząco zmniejszycie swoje szanse na komfort i przemyślane wykorzystanie dostępnego miejsca. Projekt sypialni na poddaszu musi uwzględniać co najmniej kilka stref funkcjonalnych: łóżko z szafkami nocnymi, garderobę, toaletkę z taboretem, kącik do czytania i łazienkę, przy czym należy pamiętać o dostosowaniu ich ilości do metrażu i układu wnętrza. Sypialnia pod skosami potrzebuje nie tylko praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych, ale też własnego stylu, dobrze dobranych kolorów, mebli oraz nastrojowego oświetlenia. 

Wybierz styl aranżacji sypialni – spójny wystrój to podstawa

Piękna sypialnia na poddaszu to taka, która posiada spójną i harmonijną estetykę. Po co o tym wspominamy? Bo już na etapie projektowania powinniście zdecydować, w jakim stylu chcecie urządzić to pomieszczenie. Marzy wam się wnętrze nowoczesne z nutą boho, loftową lub scandi? A może celujecie w elegancką i luksusową sypialnię pod skosami? Każdy z tych planów jesteście w stanie samodzielnie zrealizować, niezależnie od metrażu i wielkości pomieszczenia. Pamiętajcie tylko, aby wybrać kierunek aranżacji i ostrożnie łączyć elementy różnych stylów. W przeciwnym razie efekt może być mocno eklektyczny i daleki od zamierzonego, a chyba nie o to ostatecznie wam chodzi, prawda? 

Dopasuj idealną kolorystykę – najlepiej sprawdzą się jasne i relaksujące barwy ziemi 

Zagospodarowanie wnętrza z uwzględnieniem skosów to nie jedyne wyzwanie, z jakim będziecie musieli zmierzyć się aranżując sypialnię na poddaszu. Bardzo ważnym elementem wystroju jest także kolorystyka, która w idealnych warunkach powinna nie tylko pozwolić wam odpocząć po całym dniu, ale też podkreślić wszystkie zalety i skutecznie odwrócić uwagę od mankamentów pomieszczenia. Takie i inne cuda estetyczne, potrafią zdziałać przede wszystkim jasne kolory, szczególnie te z palety barw ziemi, takie jak: piaskowy beż, złamana biel, ecru, szałwiowa zieleń, szarości z domieszką brązów, niebieskości i żółcienie. Takie odcienie pięknie odbijają światło i powiększają optycznie przestrzeń. 

Postaw na funkcjonalne meble – niech będą stylowe i wygodne

Kiedy już zaprojektujecie ogólny układ sypialni pod skosami i wybierzecie styl, kolorystykę oraz materiały wykończeniowe, przyjdzie czas na meble. Od czego powinniście zacząć? Zdecydowanie od łóżka i szafek nocnych, bo to one odgrywają najważniejszą rolę w tym pomieszczeniu. Najwygodniejsze, a zarazem wpisujące się w aktualne trendy modele znajdziecie na sfmeble.pl – internetowym sklepie meblowym z bogatą ofertą mebli do sypialni. Pamiętajcie tylko, że łóżko powinno być dopasowane wymiarem zarówno do potrzeb użytkowników, jak i do metrażu wnętrza – źle dopasowany model w dłuższej perspektywie nie zapewni wam wygody i nie spełni dobrze swoich funkcji. 

Zaaranżuj nowoczesną garderobę pod skosami

W sypialni pod skosami wysoko na liście priorytetów znajduje się także garderoba, która w zależności od ilości dostępnego miejsca, może przybrać bardzo różne formy. Jeśli nie macie aż tak dużo przestrzeni, aby swobodnie ją pomieścić nie rezygnując przy tym z innych potrzeb, to możecie zdecydować się na przepastną szafę wnękową robioną na wymiar. Świetnie sprawdzają się tutaj modele narożne, wykończone na wysoki połysk, z lustrami na frontach i z przesuwnymi drzwiami. Garderoba jest dla was celem możliwym do zrealizowania? Wydzielcie na nią miejsce i zaplanujcie cały układ, uwzględniając skosy i ściany kolankowe. Oprócz otwartych szaf z drążkami na odzież wiszącą, przydadzą się tutaj także półki na ubrania, szafki na buty i komody z szufladami. 

Zaplanuj przytulne i nastrojowe oświetlenie

Ostatnim elementem wystroju sypialni na poddaszu, o który musicie zadbać, jest oświetlenie dopasowane do poszczególnych stref funkcjonalnych. Oprócz głównego źródła światła w postaci żyrandola lub lampy wiszącej, przyda się tutaj także oświetlenie pomocnicze/punktowe, które stworzy sprzyjający odpoczynkowi klimat i nastrojową atmosferę. Przytulny efekt najłatwiej uzyskacie ustawiając małe lampy na stolikach nocnych stojących po dwóch stronach łóżka. Dodatkowo możecie zaaranżować kinkiety z wysięgnikami, reflektory, plafony z regulowanymi kloszami czy lampę podłogową z abażurem – wybór w tej kwestii, jak zwykle należy tutaj, tylko i wyłącznie do was.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.