administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji

Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji. Fot. VEOLIA

Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji. Fot. VEOLIA

> Veolia uruchomiła system OptiGO! – kompleksowe rozwiązanie wspierające efektywne zarządzanie energią cieplną w budynkach, które pozwala oszczędzać energię, obniżać koszty i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych.

> Sercem systemu OptiGO! jest nowoczesne Centrum zarządzania energią – Hubgrade, które pozwala zdalnie i na bieżąco monitorować zużycie ciepła w budynku, aby następnie je dostosowywać do aktualnej pogody i potrzeb budynku utrzymując komfort cieplny, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia rachunków za energię oraz poprawia efektywność energetyczną budynku.

> System daje również korzyści finansowe i środowiskowe: średnio dla jednego budynku zasilanego w ciepło systemowe, z jednego węzła cieplnego OptiGO! pozwala wygenerować ok. 269 GJ/rok oszczędności energii finalnej, niespełna 19 [t/rok] redukcji emisji CO2 oraz 13,4 proc. redukcji zużycia ciepła.

treść sponsorowana

Obowiązek poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Budynki w Unii Europejskiej (UE) odpowiadają łącznie za ok. 40 procent zużycia energii i 36 procent emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. To właśnie z tego względu, budownictwo odgrywa dziś kluczową rolę w walce z zanieczyszczeniem powietrza w całej Unii Europejskiej.

Nowa usługa OptiGO! od Veolii

Rozwiązania Veolii w Polsce w zakresie ograniczenia zużycia energii stanowią odpowiedź na wyzwanie związane z rosnącymi kosztami energii elektrycznej i cieplnej. Są również istotnym aspektem proekologicznej strategii firmy, której założeniem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych i ochrona środowiska naturalnego.

Krzysztof Zamasz, członek zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia w Polsce: “Veolia w Polsce dąży do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku. Naszą ambicją jest dekarbonizacja nie tylko aktywów własnych, ale również wsparcie naszych partnerów z  sektora komunalnego, gdzie priorytetem jest efektywność energetyczna. System OptiGO! to nowoczesne narzędzie, umożliwiające aktywne kontrolowanie własnego zużycia energii, pomagając klientom w podejmowaniu świadomych decyzji. Wierzymy, że samoświadomość energetyczna jest kluczowym elementem odpowiedzialnego podejścia do konsumpcji, a nasza firma jest zaangażowana we wspieranie takich praktyk”.

Obecnie aż około 75 procent budynków w Unii Europejskiej jest nieefektywnych energetycznie. Aby zachęcić państwa członkowskie do wprowadzenia zmian, Komisja Europejska ustanawia nowe standardy. Już wkrótce ma wejść w życie nowelizacja dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków (EPBD). Jej nadrzędnym celem jest zapewnienie zerowej emisyjności budynków do 2050 r., co przyczyni się do osiągnięcia neutralności klimatycznej całej Unii Europejskiej, ale także do likwidacji ubóstwa energetycznego, poprawy komfortu życia i zdrowia, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na gospodarkę i bezpieczeństwo energetyczne. Nowelizacja unijnej dyrektywy budynkowej, która ma być przyjęta już w marcu br. oznacza nowe obowiązki dla właścicieli i zarządców nieruchomości.

Straty energii generowane przez budynki można ograniczyć wdrażając rozwiązania efektywnościowe takie jak OptiGO!, które dla budynku wyposażonego w jeden węzeł cieplny w pozwala wygenerować średnio ok. 269,000 GJ/rok oszczędności energii finalnej, prawie 19,000 [t/rok] redukcji emisji CO2 oraz 13,4 procent redukcji zużycia ciepła. Obecnie Veolia zarządza ponad 1700 budynkami w Polsce, generując średnie oszczędności zużycia energii na poziomie 13,4%. Obecnie rozwiązanie to zostało rozbudowane o dostęp do finansowania i ekspertyzy Veolii. Sprawdź >>

Piotr Sprzączak, Dyrektor ds. Rozwoju, Linia Biznesowa ESCO: “Dzięki audytom energetycznym w ramach OptiGO! wspieramy optymalizację zużycia energii z różnych źródeł, co pozwala na lepszą kontrolę kosztów operacyjnych. Zarządcy budynków otrzymują od Veolii kompleksowe wsparcie, dostęp do finansowania i ekspertyzy, dzięki czemu zarówno oni jak i mieszkańcy mogą cieszyć się niższymi rachunkami za energię, przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa. W Veolii rozwijamy szeroką gamę produktów efektywnościowych, w tym usługę OptiGO! Aktualnie poszerzamy naszą ofertę o inne rozwiązanie w formule ESCO, mające na celu obniżenie zużycia energii, poprawę efektywności energetycznej, a także redukcję kosztów związanych z energią”.

Zobacz jakie to rozwiązania >>

Veolia Energy Contracting Poland jako spółka multienergetyczna skupia w jednym miejscu kompetencje i doświadczenie w zakresie efektywności i transformacji energetycznej, sprzedaży energii, gazu i ciepła, odkupu energii z OZE oraz zakupu i logistyki paliw na rzecz spółek w Grupie Veolia w Polsce. OptiGO! to kolejny krok w realizacji misji Veolii, jaką jest tworzenie zrównoważonej przyszłości poprzez inteligentne zarządzanie energią i zasobami naturalnymi.

▁▁▁

O Veolii

Ambicją Veolii jest stać się wzorcową firmą w zakresie transformacji ekologicznej. Zatrudniając prawie 218 000 pracowników na pięciu kontynentach, Grupa projektuje i wdraża użyteczne, praktyczne rozwiązania w zakresie zarządzania wodą, odpadami i energią, które pomagają radykalnie zmienić świat. Poprzez swoje trzy uzupełniające się działania, Veolia przyczynia się do rozwoju dostępu do zasobów naturalnych, ich ochrony i odnawiania. W 2023 r. grupa Veolia zapewniała wodę pitną dla 113 milionów ludzi, obsłużyła 103 milionów osób w zakresie usług kanalizacyjnych, wyprodukowała 42 TWh energii i przetworzyła 63 miliony ton odpadów. Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) osiągnęła skonsolidowany przychód w wysokości 45,3 mld euro w 2023 roku.

Veolia w Polsce

Veolia w Polsce dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Od ponad 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią,  gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

VEOLIA ENERGY CONTRACTING POLAND (VECP) spółka multienergetyczna, centrum obrotu energią elektryczną, gazem, paliwami oraz produktami pochodnymi, tj. uprawnieniami do emisji CO2, białymi i zielonymi certyfikatami. VECP oferuje kompleksowe przyjazne środowisku portfolio usług i produktów skierowanych do klientów biznesowych oraz instytucji publicznych i państwowych. Znajdują się w nim m.in. sprzedaż energii elektrycznej i gazu, usługi bilansowania, dopasowane do potrzeb odbiorcy w ramach rynku origination, usługi w zakresie samowystarczalności energetycznej, niskoemisyjnych źródeł energii elektrycznej (OZE).

Komentarze

Powiązane

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną

Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną

Rozmowa z Piotrem Sprzączakiem, dyrektorem ds. rozwoju, członkiem zarządu Veolia ESCO, o przyszłości zarządzania energią i ciepłem w budynkach.

Rozmowa z Piotrem Sprzączakiem, dyrektorem ds. rozwoju, członkiem zarządu Veolia ESCO, o przyszłości zarządzania energią i ciepłem w budynkach.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.