administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

"ECFanGrid” - system Rosenberg do modernizacji central wentylacyjno-klimatyzacyjnych

"ECFanGrid” - system Rosenberg do modernizacji central wentylacyjno-klimatyzacyjnych

"ECFanGrid” - system Rosenberg do modernizacji central wentylacyjno-klimatyzacyjnych

ECFanGrid to niezawodny system kilku współpracujących równolegle energooszczędnych wentylatorów napędzanych silnikami EC, umożliwiający modernizację istniejących central wentylacyjnych wyposażonych w starego typu wentylatory z przekładnią pasową lub napędem bezpośrednim.

treść sponsorowana

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii. Jednakże nie jest to jedyna, choć jakże istotna zaleta. Możliwe jest, dzięki obecnej technologii wentylatorów, jednoczesne poprawienie dostępności do centrali wentylacyjnej, usprawnienie jej konserwacji i uzyskanie wyższego komfortu obsługi całej instalacji.

Nasze ponad 30-letnie doświadczenie w konstrukcji wentylatorów i instalacji potwierdza korzyści wymiany wentylatorów w istniejących instalacjach. Dowodzą tego niezależne badania Instytutu Technologii Powietrza i Chłodnictwa w Dresden – Niemcy.

W przypadku 50% przebadanych instalacji wymiana wentylatorów jest zalecanym działaniem w ramach oszczędnego zarządzania energią. Średni współczynnik sprawności systemowej instalacji wynosił 35%. Przy dzisiejszym stanie techniki można osiągnąć współczynniki sprawności wynoszące 60% i więcej, niezależnie od punktów pracy. Sprawdź >>

Modernizacja central wentylacyjno-klimatyzacyjnych z systemem "ECFanGrid”


Z tego względu opracowaliśmy kompletne rozwiązanie w zakresie wymiany wentylatorów, które można indywidualnie dopasować do Państwa oczekiwań. Dodatkowo oprócz oszczędności energii osiąga się w ten sposób wiele korzyści i synergii w porównaniu z tradycyjnymi systemami wentylatorów.

Na poniższej ilustracji przedstawiono przykładowy system ECFanGrid. Wszystkie komponenty od wentylatorów przez szafę sterowniczą aż do elementów z blachy pochodzą z własnej produkcji i są elementami składowymi każdego sytemu ECFanGrid Retrofit firmy Rosenberg.

Główne zalety systemu ECFanGrid:

 • Rozwiązanie typu Plug & Play;

 • Współpracujące ze sobą modułowe wentylatory, gwarantujące wysoką niezawodność -  redundancja;

 • Technologia EC zapewniająca wysoką oszczędność energii;

 • Kompaktowa i adaptacyjna konstrukcja;

 • System zaprojektowany z myślą o modernizacji - np. mniejsze gabaryty umożliwiają łatwe wniesienie do miejsca instalacji;

 • Bezproblemowa konserwacja i montaż;

 • Łatwe czyszczenie dzięki swobodnemu dostępowi do podłogi centrali;

 • Przepływy o dużych wydatkach powietrza;

 • Równomierny przepływ powietrza przez centralę;

 • Krótsze tłumiki zapewniają niższy hałas o niskiej częstotliwości;

 • Redukcja masy centrali;

Przestarzałe wentylatory o obniżonej sprawności często powodują nadmierne zużycie energii w systemach HVAC. Stąd pojawiła się potrzeba modernizacji i wymiany wentylatorów na nowocześniejsze, energooszczędne, które pozwalają podnieść sprawność systemu nawet do 70%. Z modułowymi wentylatorami systemu ECFanGrid przeprowadzenie takiej modernizacji nie jest skomplikowane. Nieduże rozmiary komponentów pozwalają na łatwe transportowanie ich w budynku - bez trudu poszczególne elementy przechodzą przez standardowe drzwi itp.

Wymień wentylatory i zadbaj o instalację >>

ECFanGrid gwarantuje niezawodność dzięki redundancji. Jeśli jeden z wentylatorów ulegnie awarii, obniżony strumień powietrza zostanie zrekompensowany przez automatyczne zwiększenie prędkości obrotowej pozostałych wentylatorów. Niezawodność jest szczególnie istotna w miejscach, które powinny być wentylowane w sposób ciągły, a przerwa może spowodować awarię (np. serwerownie).

Rosenberg ECFanGrid to system składający się z wentylatorów EC pracujących w trybie równoległym. W zależności od ich liczby, proporcjonalnie zwiększa się objętościowy przepływ powietrza, co potwierdzają badania w certyfikowanym laboratorium. To nie tylko wysokoefektywne rozwiązanie, ale i wygodne - dzięki perfekcyjnie zaprojektowanej jednostce złożonej z elektroniki, silnika i wirnika, powstało urządzenie typu plug and play.
 
Kompletny system ECFanGrid Retrofit umożliwia zabudowanie go w nowej centrali oraz daje możliwość przezbrojenia istniejących central wentylacyjnych ze starym typem wentylatorów - przekładnią pasową lub napędem bezpośrednim. System można łatwo zaadaptować do obecnej zabudowy - zawiera wszystkie części niezbędne do przezbrojenia: wentylator, szafę sterowniczą, części z blachy i śruby.


Do kogo skierowana jest nasza oferta?

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

System ECFanGrid 

Jakie argumenty są dla Państwa szczególnie ważne? To zależy oczywiście od Państwa perspektywy. Nasz system ECFanGrid został opracowany, aby uwzględniać potrzeby wszystkich stron. 

 
 
 
 

 

 
 

Właściciele budynków i/lub użytkownicy central wentylacyjnych

Zdajemy sobie sprawę, że oszczędność energii i niezawodność jest u Państwa na pierwszym miejscu. Dlatego oferujemy specjalistyczne pomiary, które określą rzeczywiste zużycie energii i na tej podstawie pokażą Państwu potencjalną oszczędność energii. Ponadto należy pamiętać, iż nasz system jest z zasady zaprojektowany jako redundantny. 

 
 
 
 

 

 
 

Projektanci – To Wy wyszukujecie optymalne rozwiązanie

Czas jest Waszym najważniejszym czynnikiem. Musicie szybko znaleźć optymalne rozwiązanie. Dlatego dla kompletnych ofert z przetargami potrzebujemy tylko czterech danych: objętość przepływu powietrza, wymagany spręż, wysokość i szerokość centrali. Odpowiedź otrzymacie w możliwie najkrótszym czasie. 

 
 
 
 

 

 
 

Instalatorzy i projektanci instalacji – Wy musicie dokonać całościowej modernizacji

Dla Was planowość jest na pierwszym planie. System musi być łatwy w montażu i użyciu. Dlatego wszystkie nasze komponenty mogą przenosić dwie osoby. Do transportowania poszczególnych elementów możecie korzystać z istniejących klatek schodowych i wind. Otrzymacie wszystkie potrzebne materiały w kompletnym zestawie montażowym. 

 
 
 
 

 

 
 

Użytkownicy instalacji – musicie radzić sobie z tym przez wiele lat

Konserwacja, wymiana i niezawodność są dla Was szczególnie ważne. Nasze wentylatory nie wymagają obsługi i mają napęd bezpośredni (nie ma konieczności wymiany pasków klinowych). Ich dostawa jest możliwa w najkrótszym możliwym czasie i można je wymienić w ciągu kilkunastu minut. Dla systemu zarządzania instalacjami technicznymi budynku (BMS) udostępnimy wszystkie niezbędne sygnały. 

Wymiana wentylatorów


Niemal każdy projekt jest wykonywany według podobnego wzoru. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami, aby pomóc Państwu w osiągnięciu największych możliwych korzyści dla Państwa projektu.
Powód - Dlaczego wymieniać?
 

Powód klasyczny - oszczędność energii. Specjalistyczny pomiar stanu rzeczywistego i analiza amortyzacji dostarczą Państwu wartościowych wniosków.

Pilna potrzeba - jakiś komponent (silnik, przetwornica częstotliwości, ...) jest uszkodzony i instalacja nie działa. Czas dostawy i redundancja są dla Państwa ważne.

Przezorność  - Komponenty są eksploatowane przez wiele lat, części zamienne są trudno dostępne. Ważne jest dla Państwa przystosowanie urządzeń do działania na przyszłość.

Sprawy techniczne - redundancja, higiena lub podłączenie do systemu zarządzania instalacjami technicznymi budynku.
Karta techniczna urządzenia - To podstawa każdego zapytania.

Karta techniczna podaje objętościowe natężenie przepływu, zwiększenie ciśnienia i wymiary urządzeń. Jednakże proszę uważać, bo większość błędów przy wymianie wentylatorów nie zdarza się ani przy przebudowie ani przy uruchomieniu, lecz dokładnie podczas projektowania. Chętnie przeprowadzimy dla Państwa analizę danych technicznych urządzenia. Często można dzięki temu odkryć dodatkowe potencjalne oszczędności. Można na przykład usunąć ekrany opływowe (patrz Zdjęcie nr 2) lub drugi poziom filtracji. To skutkuje zmniejszeniem strat ciśnienia. Następnie nasze doświadczenie pokazuje, że większość danych technicznych urządzenia nie zgadza się z rzeczywistością. Wiele instalacji zostało przewymiarowanych na podstawie projektu. Ponadto często zmieniło się także przez lata zapotrzebowanie budynku. Tu znajduje się kolejna potencjalna oszczędność, którą możemy dzięki naszemu systemowi wykorzystać dla Państwa. Niezależne badania ILK “Szanse inspekcji energetycznej dla ustawodawców, operatorów instalacji i branży“ zalecają w co czwartej instalacji redukcję objętościowego natężenia przepływu o ponad 20 %. Sama redukcja tego rzędu odpowiada oszczędności energii o ponad 50 %.

Ekran opływowy może być źródłem dużych strat energii

Pomiar - Często okazuje się zaskoczeniem.

Profesjonalny pomiar stanu rzeczywistego zapewnia największe bezpieczeństwo punktu pracy. W trzech na pięć przypadków wynik pomiaru nie zgadza się z kartą urządzenia.

Opcjonalnie możemy zaoferować Państwu ten pomiar. Mierzymy przepływ objętościowy, wzrost ciśnienia statycznego oraz pobór mocy elektrycznej wentylatora.


Zabrudzenia wentylatora

Optymalizacja - Największe potencjalne oszczędności.

Zależnie od tego, na co Państwo się zdecydują - wyłącznie na analizę karty technicznej urządzenia czy na połączenie analizy i pomiaru - naszym celem jest wyszukanie dla Państwa maksymalnych potencjalnych oszczędności. W tym celu sięgamy dla Państwa do kilkudziesięcioletniego doświadczenia w konstrukcji wentylatorów i instalacji. To jedyne w swoim rodzaju połączenie, z którego mogą Państwo skorzystać.
Oferta  - Podstawa dla podjęcia decyzji.

Dzięki naszemu programowi doboru wentylatorów RoVent10 możemy opracować dla Państwa szybko ważne oferty. Do tego potrzebne nam są tylko cztery dane: przepływ objętościowy powietrza, ciśnienie, wysokość i szerokość przekroju centrali.

Ciasne pomieszczenie techniczne
Wsparcie – Dofinansowanie inwestycji.

Istnieje kilka programów wspierających inwestycje o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej w tym inwestycje w urządzenia energooszczędne zarówno w formie pożyczek jak i dofinansowania.

Pomożemy Państwu przy wnioskowaniu o uzyskanie środków na inwestycję mającą na celu poprawę efektywności energetycznej urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
 
Demontaż - Wymontowanie starych elementów zawsze się uda.

W celu wymontowania starego wentylatora z centrali wentylacyjnej często konieczne jest rozłożenie go na pojedyncze części. Nie rzadko trzeba przy tym sięgnąć po szlifierkę kątową, aby na przykład zdemontować jego obudowę. Pomimo to demontaż przebiega stosunkowo prosto.

Wystarczający dostęp dla ECFanGrid 
Montaż – Często jest wyzwaniem.

Jeżeli stary wentylator ma być wymieniony na duży wentylator z napędem pasowym lub bezpośrednim, pojawiają się często przeszkody niemal nie do pokonania. Budynek nierzadko z biegiem czasu rozrósł się, tak że dostęp do central wentylacyjnych jest utrudniony. Jeżeli centrala znajduje się na dachu, nowy wentylator musi zostać tam umieszczony za pomocą dźwigu, co oznacza dodatkowe koszty. W przypadku murowanych kanałów może być konieczna ich całkowita rozbiórka i następnie wymurowanie ich na nowo. Z tych powodów jednym z głównych powodów przy opracowywaniu sytemu ECFanGrid była łatwość jego transportowania na miejsce montażu. Można korzystać z istniejących klatek schodowych i wind. Poszczególne elementy przejdą przez każde drzwi. Całkowitą przebudowę mogą wykonać dwie osoby. Przyszłe wymiany uszkodzonych wentylatorów można będzie przeprowadzać w ciągu kilku minut.
 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych » Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach? Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach » Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? » Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu? Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej » Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie? Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać? Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem? Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie » Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.