administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

System do renowacji balkonów PCI

Balkon – miejsce relaksu i odpoczynku, narażone na ekstremalne warunki zewnętrzne

Sika Poland Sp. z o.o. | 2023-06-29
System do renowacji balkonów PCI.

System do renowacji balkonów PCI.

W budynkach wielorodzinnych balkon pełni wiele funkcji; wypoczynkową, zapewnia dodatkowe miejsce na przechowanie zimą roweru lub jest miejscem, gdzie można realizować swoje florystyczne hobby. Jakkolwiek jest użytkowany – stanowi ważny element mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.

treść sponsorowana

Aby jak najdłużej spełniał swoje funkcje, balkon musi być w dobrym stanie technicznym, nawet drobne uszkodzenia balkonu są niebezpieczne, ponieważ mogą wpływać na nośność konstrukcji balkonu.  

Balkony są elementami, które są narażone na działania:

 • dużych zakresów temperatur (od -30° C do +40° C) – wynikających ze strefy klimatycznej,
 • wilgoci: opady deszczu, śniegu,
 • niszczące działania mrozu,
 • zanieczyszczenie powietrza.

Dlatego tak ważny jest dobór składników systemu budowy balkonu, aby mieć pewność, że poszczególne elementy będą odporne na powyższe działania.

System balkonowy – od projektu po wykonanie

Nie tylko rodzaj materiałów jest ważny, ale również projektowanie i wykonanie. Zaniedbanie na etapie projektowania może być w przyszłości niebezpieczne i kosztowne. Dowiedz się dlaczego >>

Typowe błędy projektowe:

 • brak prawidłowego i szczegółowego opisu technologii oraz nieuwzględnienie przerw technologicznych; każda warstwa wymaga określonego przez producenta czasu schnięcia,
 • nieprawidłowy układ warstw i niewłaściwy dobór produktów, np. obróbek blacharskich lub hydroizolacji,
 • zbyt mały spadek okładziny i hydroizolacji, który nie zapewnia sprawnego odprowadzenia wód deszczowych,
 • zbyt niski i niedostatecznie uszczelniony próg drzwi balkonowych (zdj.)

renowacja balkonów

Próg drzwiowy i cokolik

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dotrzymywanie wymogów technologicznych przez firmę wykonawczą. To najczęstszych błędów należą:

 • niestaranność w wykonaniu newralgicznych szczegółów, np. tych związanych z hydroizolacjami (zdj),
renowacja balkonów

Wykonanie uszczelnienia

 • źle pojęta oszczędność materiałów, np. zbyt cienkie warstwy izolacji podpłytkowej,
 • wykonywanie prac pomimo złych warunków atmosferycznych (opady, mrozy),

To co niewidoczne jest najważniejsze dla... rozwiązania problemu!

Najczęściej trudno znaleźć przyczynę usterki. Wiąże się to z tym, że trzeba nierzadko skuć płytki i izolację, aby sprawdzić jaka jest przyczyna. Taki proces jest uciążliwy dla posiadaczy balkonów, powoduje kolejne skuwanie, nieporządek, czekanie na ekipę remontową.

renowacja balkonów

Zawilgocenia płyty nośnej balkonu

Lepiej zapobiegać niż…naprawiać

Już na etapie projektu firma PCI zapewnia fachowe doradztwo przez rysunki detali uszczelnień (w formatach dwg i pdf – co ułatwia prace projektantom). Dodatkowo opis technologii wykonania balkonów oraz wsparcie doświadczonych Technologów PCI sprawia, że proces projektu przebiega sprawnie. System balkonowy PCI to produkty sprawdzone przez wiele firm wykonawczych oraz końcowych użytkowników balkonów – mieszkańców. Sprawdź >>

renowacja balkonów

Uszczelnienie łącznika termoizolacyjnego zapobiega stratom ciepła oraz penetracji wody w połączeniu balkonu z budynkiem

System PCI Pecitherm – elementy

 

pci elementy systemu

System PCI Pecitherm – elementy

A jak już trzeba naprawiać

W przypadku usterek balkonowych wystarczy skontaktować się z PCI. Wtedy ze strony pracowników PCI podejmowane są działania jak niżej:

 • wizyta na balkonie i diagnostyka problemu,
 • dobór odpowiednich produktów PCI,
 • opracowanie technologii wykonania robót wraz z rozrysowanie szczegółów w formacie DWG i PDF,
 • szkolenie dla ekipy wykonawczej,
 • bieżący nadzór w trakcie wykonywania robót.

Szkolenie dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych

Pracownicy PCI mogą nie tylko spotkać się fizycznie na miejscu, lecz również przeprowadzić szkolenie on-line dla pracowników Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych. Ważne, aby posiadać wiedzę, skąd mogą się brać problemy z balkonami i dzięki temu szybko reagować, aby nie doprowadzić do usterek, które będą bardziej kosztowne i czasochłonne. W celu umówienia się na szkolenie wystarczy napisać na adres e-mail: pci-polska@pci-group.eu, a wtedy pracownicy PCI zorganizują bezpłatne szkolenie on-line dedykowane dla danej Spółdzielni lub Wspólnoty.

PCI

Marka PCI to innowacyjność, skuteczność, kompleksowa obsługa i doskonała jakość od ponad 70 lat. Jako producent chemii budowlanej, nasza spółka ma nie tylko doświadczenie w branży budowlanej od dziesięcioleci, ale także siłę i wydajność firmy międzynarodowej. Naszym celem jest tworzenie rozwiązań budowlanych najwyższej jakości!

Najwyższej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe

Jakość produktów PCI wynika z wydajnego, dynamicznego i zorientowanego na cel procesu wytwarzania. Produkty PCI są opracowywane z uwzględnieniem specjalnych właściwości, takich jak możliwość ich stosowania przez cały rok, szybkie nanoszenie dla zapewnienia efektywnego postępu pracy i dogodną obróbkę, co skutkuje uzyskaniem wyraźnych korzyści zarówno dla wykonawców, jak i inwestorów.

Nasze rozwiązania systemowe perfekcyjnie łączą ze sobą zharmonizowane i wyselekcjonowane produkty, oferując prawdziwą wartość dodaną dla wszystkich grup docelowych, które wybrały markę PCI. Starannie zaprojektowane, z odpowiednio dobranymi recepturami oraz nieustannie testowane systemy, przekonują licznych klientów, stawiających na pewność i bezpieczeństwo.

Wszechstronna oferta, dostosowana do indywidualnych potrzeb

Doradztwo PCI obejmuje nie tylko wysokiej jakości asortyment produktów, ale także wiele różnego rodzaju usług. Umożliwia skorzystanie z wygodnego kalkulatora zużycia lub przydatnej wyszukiwarki dystrybutorów PCI, która ułatwia szybkie znalezienie lokalnego sprzedawcy produktów PCI. Pozwala również na kontakt z regionalnym doradcą techniczno-handlowym PCI, który oferuje swoją, popartą doświadczeniem, wiedzę. Skontaktuj się z nami >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • alvin2221 alvin2221, 30.08.2023r., 11:29:53 Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych, wybór odpowiedniej firmy jest kluczowy. Opinie innych klientów i jakość oferowanych rozwiązań mają ogromne znaczenie.
 • Klimek Klimek, 30.08.2023r., 12:05:31 Renowacja balkonów to istotny element utrzymania budynku w dobrym stanie. Wybór odpowiedniego systemu renowacji to inwestycja w przyszłość, poprawa estetyki i trwałości.

Wybrane dla Ciebie

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną » Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę?

Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę? Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego »

Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego » Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków » Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna » Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych » Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji? Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić? Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu? Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach? Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Redakcja Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania? Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania...

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania przeglądów instalacji ppoż. regulują przepisy.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.