administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Oszczędność energii to nie tylko OZE i solary!

Oszczędność energii to nie tylko OZE i solary!

Oszczędność energii to nie tylko OZE i solary!

Nadejściu niższych temperatur, jak co roku, towarzyszy początek sezonu grzewczego. Z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną, podwyżki cen energii oraz ogólną niepewność na rynku paliw, warto już dziś rozważyć inwestycję w poprawę standardu energetycznego naszego obiektu. Do tematu warto podejść kompleksowo i w odpowiedniej kolejności, wszak jesień to czas planowania celów i działań na kolejny rok.

treść sponsorowana

Administratorzy i zarządcy budynków, zwłaszcza tych starszych, szukają sposobów na zmniejszenie kosztów eksploatacji w dwojaki sposób: metodą małych kroków albo większych inwestycji. Zużycie energii można ograniczać, skupiając działania na oszczędzaniu: prądu i ciepła, np. wymieniając stare instalacje grzewcze na nowoczesne, efektywniejsze i bardziej przyjazne środowisku. Szczególnym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się panele fotowoltaiczne. Ale czy darmowa, zielona energia jest najlepsza?

Najlepsza energia to ta, której nie zużywamy – podkreśla Łukasz Kondracki, ekspert firmy Paroc Polska, producenta izolacji termicznych z wełny kamiennej. – Inwestycja w odnawialne źródła energii to niewątpliwe korzyści dla portfela i środowiska, jednak aby przyniosła ona realne zwroty, w pierwszej kolejności warto upewnić się czy budynek nie generuje start energetycznych, np. z powodu zbyt cienkiego ocieplenia czy licznych mostków termicznych. Proces zmniejszania zapotrzebowania budynków na energię najlepiej rozpocząć od efektywnej ekonomicznie izolacji nowych budynków lub termomodernizacji obiektów już istniejących w perspektywie kolejnych lat użytkowania.

Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Docieplenie budynku najłatwiej zacząć od ścian zewnętrznych. Jaki system lub rozwiązanie termoizolacyjne wybrać? W przypadku obiektów nieco starszych, najczęściej wykańczanych od zewnątrz cienkowarstwowymi tynkami fasadowymi, bardzo dobrym wyborem będzie wełna kamienna – naturalny materiał, który poza skutecznym zatrzymywaniem ciepła wewnątrz budynku, ma do zaoferowania szereg dodatkowych, ciekawych korzyści:

  • najwyższa możliwa klasa reakcji na ogień A1 – znacząco zwiększa bezpieczeństwo pożarowe,
  • włóknista struktura materiału – bardzo dobrze wycisza i odizolowuje od niepożądanych dźwięków,
  • materiał paroprzepuszczalny i odporny na wilgoć – umożliwia „oddychanie” konstrukcji i zdrowy mikroklimat wnętrz.

Do ocieplenia ścian zewnętrznych wykorzystać można dwa rodzaje płyt z wełny kamiennej: standardowe płyty fasadowe oraz tzw. płyty lamellowe. Czym się od siebie różnią? Sprawdź >>

Płyty standardowe

Ze względu na dużą sprężystość, standardowe płyty fasadowe z wełny kamiennej PAROC Linio 10 charakteryzuje wysoka tolerancja na ewentualne nierówności i niedoskonałości podłoża, co stanowi duże ułatwienie w przypadku obiektów termomodernizowanych. Z drugiej strony płyty cechuje zwiększona wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie, co pozwala na uzyskanie gładkiej i szczelnej powierzchni bazowej pod zaprawę tynkarską – także w okolicach wszelkich naroży, gzymsów, krawędzi ścian i ościeży, które z reguły stanowią miejsca ucieczki ciepła. W kontekście zwiększonej energooszczędności inwestorów może zainteresować płyta PAROC Linio Pro, która oferuje bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie jedynie 0,034 W/mK. Dowiedz sie wiecej >>

Płyty lamellowe

W przypadku projektu zakładającego grubszą warstwę izolacji, alternatywnie wykorzystać można rozwiązanie PAROC Linio 80. Jest to płyta lamellowa – ułożone prostopadle do ocieplanej powierzchni włókna gwarantują wyższą przyczepność do podłoża, umożliwiając tym samym montaż bez łączników mechanicznych. To z kolei przekłada się na brak ryzyka mostków termicznych, przez które ciepło ucieka z budynku najintensywniej.

Ze względu na naturalne właściwości wełny kamiennej, wszystkie rozwiązania z serii PAROC Linio są niepalne, nie gromadzą wilgoci, są w pełni odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz zapewniają zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Więcej o płytach Paroc >>            

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych » Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach? Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach » Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? » Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu? Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej » Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie? Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać? Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem? Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie » Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.