administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Izolacja stropów garaży i parkingów

Stolbau Eko Sp. z o.o. | 2023-04-03
Izolacja stropów garaży i parkingów. Fot. Stolbau Eko

Izolacja stropów garaży i parkingów. Fot. Stolbau Eko

Izolacja stropów garaży, parkingów czy przejazdów dotyczy zarówno budynków użyteczności publicznej (np. galerie handlowe, biurowce), budynków mieszkalnych wielorodzinnych, jak i zamieszkania zbiorowego (np. hotele).

treść sponsorowana

Brak izolacji stropów w tych miejscach powoduje przepływ zimnego powietrza w kierunku wyższych pięter i ich wychłodzenie, a co za tym idzie, przyczynia się do strat ciepła na poziomie nawet kilkunastu procent.

Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie ocieplenia za pomocą płyt lamellowych z wełny mineralnej Paroc CGL 20cy. Zapewniają one nie tylko doskonałą izolację termiczną, ale również zabezpieczają strop przeciwogniowo oraz zwiększają komfort akustyczny sąsiadujących pomieszczeń.

Lamelle Paroc CGL 20cy świetnie sprawdzą się przy izolacji przegród dolnych w budynkach przemysłowych, halach magazynowych i produkcyjnych o betonowych stropach. Sprawdź >>

Czym jest PAROC CGL 20cy

Paroc CGL 20cy to sztywna lamellowa płyta z wełny mineralnej kamiennej, jednostronnie zagruntowana od strony czołowej powłoką krzemianową. 

Podczas planowania ocieplenia stropów garaży lub parkingów warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety zastosowania metody wyklejania lameli Paroc CGL 20cy.

Izolacja termiczna

Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła λ=0,037 [W/mK] Paroc CGL 20cy zastosowany przy ocieplaniu stropów garaży i parkingów znacząco redukuje straty ciepła przez strop, a w rezultacie obniża zapotrzebowanie budynku na energię. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania w zimie oraz niższe koszty chłodzenia w lecie.

Niski współczynnik przewodzenia ciepła zapewnia również możliwość zastosowania  cieńszej warstwy ocieplenia. Jest to szczególnie istotne w niskich pomieszczeniach, których nie można dodatkowo obniżać.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Paroc CGL 20cy spełnia najwyższe wymagania ochrony przed ogniem – posiada klasę reakcji na ogień A1, co oznacza, że jest niepalny, a w przypadku pożaru nie emituje dymu i toksycznych gazów. 

Niezwykle wysoki punkt topnienia – powyżej 1000 stopni Celsjusza!, oznacza, że wykonanie izolacji przy zastosowaniu Paroc CGL 20cy hamuje i przeciwdziała rozprzestrzenianiu się ognia w czasie pożaru.  W konsekwencji cała konstrukcja stropu może wytrzymać działanie ognia przez długi okres, pozwalając w tym czasie na ewakuację ludzi z budynku.

Jest to szczególnie ważne w przypadku garaży i parkingów podziemnych, gdzie mogą być przechowywane łatwopalne materiały lub gdzie wykorzystywane są urządzenia z silnikami spalinowymi.

Izolacja akustyczna

Dzięki włóknistej strukturze i odpowiedniej gęstośći płyty lamellowe Paroc CGL 20cy zapewniają doskonałą izolacyjność od dźwięków zewnętrznych. Zastosowanie ich do izolacji stropów garaży i parkingów podziemnych wygłusza dochodzący z nich hałas (np. silniki aut, wyjące alarmy, dźwięki urządzeń technicznych). Wpływa to na znaczne podniesienie komfortu przebywania w pomieszczeniach znajdujących się powyżej. Według badań akustycznych przeprowadzonych w ITB w Warszawie Paroc CGL 20cy osiągnął klasę akustyczną A, co oznacza, że przy pewnych częstotliwościach pochłania on nawet 100% dźwięków (współczynnik pochłaniania dźwięku - 0,9A).

Estetyczne wykonanie

Specjalnie fazowane (ścięte) krawędzie stosowanych płyt pozwalają uzyskać estetyczną płaszczyznę izolowanego sufitu.

Płyty są bezpośrednio klejone do stropu za pomocą mineralnej zaprawy klejowej, nie są wymagane dodatkowe siatki zbrojące, ruszty montażowe ani łączniki mechaniczne. Dzięki temu czas montażu zostaje skrócony do minimum, a cała konstrukcja jest lekka.

Dzięki fabrycznemu zagruntowaniu wierzchniej warstwy system wystarczy wykończyć zaprawą tynkarską lub farbą strukturalną nanoszoną metodą natryskową.

Odporność

Paroc CGL 20cy ma wysoką odporność chemiczną na działanie związków alkalicznych, na oleje organiczne i rozpuszczalniki, jak również na pleśń i grzyby.

Jest odporny na  działanie ekstremalnych warunków temperaturowych lub zmian wilgotnościowych, dzięki czemu nie rozszerza się, ani nie kurczy pod ich wpływem, a na złączach płyt nie pojawiają się pęknięcia.

Dzięki odporności na wilgoć jest idealnym rozwiązaniem do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak garaże czy otwarte przejazdy bramowe.

Ekologia

Ocieplenie stropów garaży przy zastosowaniu lameli Paroc CGL20cy jest najbradziej ekologicznym rozwiązaniem z dostępnych technologii. Wełna mineralna kamienna nie wydziela żadnych szkodliwych i toksycznych substancji, nie zanieczyszcza powietrza w pomieszczeniach, jest przyjazna dla środowiska przez cały okres jej eksploatacji.

Planowanie izolacji

Przy wyborze technologii i systemu ocieplenia należy zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, sprawdzić czy posiadają wszelkie konieczne dokumenty dopuszczające je do stosowania na polskim rynku i poświadczające ich właściwości. 

Równie ważne jest, aby wybrać doświadczonego i rzetelnego wykonawcę, który ma wiedzę na temat różnych metod i materiałów izolacyjnych, a także przestrzega odpowiednich norm i standardów w zakresie wykonania izolacji termicznej. Wybór dobrego wykonawcy pomoże w uniknięciu problemów związanych z nieprawidłową instalacją ocieplenia, takich jak powstawanie mostków termicznych, kondensacja pary wodnej, a nawet pęknięcia lub deformacje konstrukcji, co oczywiście wiąże się z koniecznością póżniejszych napraw i ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Więcej informacji o firmie Stolbau Eko Sp. z o.o. >>

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.