administrator24.info

Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?

Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?
QUUB Dacordo Sp. z o.o.

Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?


QUUB Dacordo Sp. z o.o.

Szeroka oferta pojemników na odpady pozwala dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i możliwości miast, gmin, samorządów, osiedli czy wspólnot. A to ważne! Nowe ustawy, duże wymagania w zakresie gospodarki odpadami – z jednej strony, z drugiej – ograniczone środki finansowe, krótki czas na wprowadzenie nowych zasad. Sprawa nie jest łatwa, a trudności bywają różne.

treść sponsorowana

Na polskich osiedlach nadal dominuje widok naziemnych pojemników – popularne czterokołowe „bobry” o pojemności 1100 litrów oraz „dzwony” o pojemności 2 m3 w kształcie kopułek. Widok ten niestety często budzi odrazę. Brudne i zdewastowane pojemniki, niemieszczące się śmieci porozrzucane wokół nich, niekiedy nawet można ujrzeć gryzonie czy owady w pobliżu. Podejmowane są próby, aby te złe wrażenia estetyczne wyeliminować i stawiane są np. wiaty, ale trzeba przyznać, że to rozwiązanie pośrednie, nie rozwiązuje problemu.

Pojemniki półpodziemne na odpady

Rynek odpowiedział na problem cuchnących i obrzydliwych pojemników i zaoferował konkretne rozwiązanie, a są nim pojemniki półpodziemne i podziemne. To swego rodzaju wynalazek, który rozwiązuje kłopoty związane z odpadami na poziomie ich zbierania.

W Europie pierwsze pojemniki półpodziemne pojawiły się około 30 lat temu, obecnie znane są w wielu krajach wszystkich kontynentów. W Polsce to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale zyskujące na popularności. Sprawdź dlaczego >>

Pojemniki półpodziemne – budowa

Pojemnik półpodziemny, jak już sama nazwa wskazuje, umieszczony jest częściowo pod ziemią, około 50% znajduje się pod powierzchnią gruntu.

Wewnątrz pojemnika znajduje się wkład workowy, wkład workowy ze zbiornikiem na odcieki lub twardy pojemnik – wkład pojemnika jest uzależniony od rodzaju odpadów, które będą w nim gromadzone. Otwór wrzutowy również można dostosować do rodzaju odpadów czy wymagań klienta. Kolor pokrywy czy klapy wrzutowej  wskazuje na przeznaczenie pojemnika.

Część naziemna pojemnika może być obramowana drewnem kompozytowym lub naturalnym, a także aluminium. Pojemniki wykonane są z twardego polietylenu, zgodnie z normami europejskimi EN 13071.

Pojemniki półpodziemne – jak to działa?

Mechanizm działania jest bardzo prosty – pionowy system przechowywania powoduje ubijanie starszych odpadów gromadzonych na dnie pojemnika, gdzie panuje niższa temperatura, która spowalnia rozwój bakterii i jednocześnie minimalizuje nieprzyjemny zapach, szczególnie jest to istotne w miesiącach letnich. Dowiedz się więcej >>

Pojemniki półpodziemne– jakie są zalety?

Po pierwsze: oszczędność pieniędzy

Na początek prosty przelicznik: 1 pojemnik o pojemności 5 m3 odpowiada 55 tradycyjnym pojemnikom kółkowym o pojemności 120 l, a to oznacza, że opróżnianie w tym systemie jest rzadsze, co pozwala na redukcję kosztów transportu. A zatem mamy realne oszczędności.

Po drugie: oszczędność miejsca:

Pionowa budowa i umieszczenie sporej części pojemnika pod ziemią pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Pojemniki półpodziemne można umieścić w miejscach, gdzie wolna przestrzeń jest ograniczona. A zyskaną powierzchnię można zagospodarować inaczej – budując plac zabaw czy parking.

Po trzecie: trwałość pojemników

Korpus pojemnika jest monolitem, szczelnym i twardym, co powoduje, że są stabilne przez dziesięciolecia. Pojemniki wykonane są metodą rotacyjną z polietylenu. Górna krawędź korpusu wyposażona jest w stalową obręcz która pozwala zachować niezmienność kształtu.

Opróżnianie pojemników – przebieg procesu

Proces opróżniania jest ergonomiczny, szybki i bezpieczny.

Czas opróżniania jednego pojemnika półpodziemnego to około 2 minut czyli kilkukrotnie mniej niż standardowych pojemników. Do obsługi tego systemu jest potrzebna tylko jedna osoba np. kierowca-ładowacz.

Śmieci wrzucane są od góry pojemnika przez klapę wrzutową, a opróżniane w systemie  dolnym poprzez zluzowanie liny zaciskającej wkład workowy; wtedy odpady wypadają swobodnie pod wpływem swojego ciężaru. Sposób ten gwarantuje, że „stare” odpady nie pozostają w pojemniku, tylko zawsze są wyrzucane jako pierwsze.

W celu opróżnienia pojemnika na miejsce przyjeżdża samochód wyposażony w ramię HDS o jednym haku.

Pojemniki półpodziemne i pojemniki podziemne są najczęściej wybieranymi sposobami zbierania odpadów zachodniej i północnej Europie. Pojemniki półpodziemne to opcja, która najczęściej wybierają osiedla mieszkaniowe z powodu możliwości wrzucania dużych worków z odpadami i stosunkowo niską ceną zakupu. Pojemniki podziemne głównie są instalowane w miejscach reprezentacyjnych gdzie gabaryty wrzucanych odpadów są niewielkie.

Pojemniki półpodziemne i podziemne mogą być wyposażone w elektroniczne systemy wspomagające m.in. takie jak kontrola dostępu np. na karty elektromagnetyczne , czujniki napełnienia informujące o stopniu zapełnienia czy zdefiniowane przez inwestora raportowanie.

A zatem półpodziemne pojemniki na odpady mogą być estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie trzeba ich chować w wiatach czy innych osłonach, co więcej mogą wizualnie wpisywać się w otoczenie. Sprawdź >>

Altany śmietnikowe wyposażone w autonomiczną kontrolę dostępu z identyfikacją mieszkańców, oświetleniem solarnym oraz systemem jednego klucza.

QUUB – polska firma rodzinna. W branży gospodarki komunalnej obecna od 2010 roku. W swojej ofercie posiada: pojemniki naziemne, półpodziemne, obudowy oraz kosze.

QUUB Dacordo Sp. z o.o.

S. Wysockiej 2a/27
31-580 Kraków

886 416 013

quub@quub.pl
www.quub.pl

Pojemniki QUUB - katalog

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Obudowy na pojemniki QUUB

Obudowy na pojemniki QUUB Obudowy na pojemniki QUUB

Obudowy na pojemniki QUUB, dowiedz się więcej.

Obudowy na pojemniki QUUB, dowiedz się więcej.

QUUB Dacordo Sp. z o.o. Nowoczesne wiaty i altany śmietnikowe

Nowoczesne wiaty i altany śmietnikowe Nowoczesne wiaty i altany śmietnikowe

Stan osłon śmietnikowych na osiedlach wielorodzinnych pozostawia niekiedy wiele do życzenia. Często bowiem osiedla te borykają się z problemem podrzucania śmieci, co negatywnie wpływa chociażby na czystość...

Stan osłon śmietnikowych na osiedlach wielorodzinnych pozostawia niekiedy wiele do życzenia. Często bowiem osiedla te borykają się z problemem podrzucania śmieci, co negatywnie wpływa chociażby na czystość i estetykę osłon. Producenci wiat i altan śmietnikowych proponują rozwiązanie problemu w postaci produktu, który swoimi nowoczesnymi zabezpieczeniami może dorównywać najbardziej prestiżowym biurowcom Warszawy.

Pojemniki półpodziemne QUUB

Pojemniki półpodziemne QUUB Pojemniki półpodziemne QUUB

Pojemniki półpodziemne QUUB

Pojemniki półpodziemne QUUB

Altany śmietnikowe QUUB

Altany śmietnikowe QUUB Altany śmietnikowe QUUB

Altany śmietnikowe QUUB, dowiedz się więcej.

Altany śmietnikowe QUUB, dowiedz się więcej.

Pojemniki naziemne QUUB

Pojemniki naziemne QUUB Pojemniki naziemne QUUB

Pojemniki naziemne QUUB, sprawdź szczegóły.

Pojemniki naziemne QUUB, sprawdź szczegóły.

QUUB Dacordo Sp. z o.o. Rozwiązanie śmieciowych problemów osiedli

Rozwiązanie śmieciowych problemów osiedli Rozwiązanie śmieciowych problemów osiedli

Odpady i parkingi to jedne z najczęstszych problemów, z którymi zmagają się mieszkańcy i zarządcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Ci pierwsi często wyrażają swoje niezadowolenie wobec miejsca składowania...

Odpady i parkingi to jedne z najczęstszych problemów, z którymi zmagają się mieszkańcy i zarządcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Ci pierwsi często wyrażają swoje niezadowolenie wobec miejsca składowania odpadów na osiedlu – zaniedbane, nieestetyczne i cuchnące. Ci drudzy są odpowiedzialni za tę śmietnikową i „okołośmietnikową” przestrzeń. W przypadku parkingów problem dotyczy niewystarczającej liczby miejsc, a w konsekwencji niezadowolonych mieszkańców, którzy muszą parkować nawet kilkaset...

QUUB Dacordo Sp. z o.o. Nowe trendy w zakresie gromadzenia odpadów

Nowe trendy w zakresie gromadzenia odpadów Nowe trendy w zakresie gromadzenia odpadów

W obecnych czasach sortowanie odpadów przez mieszkańców stanowi niemały problem. Podwyżki opłat za wywóz odpadów nieustannie budzą kontrowersje, wprowadzane nowe rozwiązania czy zasady gospodarowania odpadami...

W obecnych czasach sortowanie odpadów przez mieszkańców stanowi niemały problem. Podwyżki opłat za wywóz odpadów nieustannie budzą kontrowersje, wprowadzane nowe rozwiązania czy zasady gospodarowania odpadami nie przynoszą oczekiwanych skutków. Do obecnej oferty rynkowej tradycyjnych pojemników kółkowych, dzwonów/igloo czy znanych KP 7 dołączają pojemniki półpodziemne wraz z systemami IT. W nich właśnie upatruje się rozwiązania wielu obecnych problemów związanych z segregowaniem odpadów.

QUUB Dacordo Sp. z o.o. Zadbaj o czystość z wyjątkowymi pojemnikami QUUB

Zadbaj o czystość z wyjątkowymi pojemnikami QUUB Zadbaj o czystość z wyjątkowymi pojemnikami QUUB

Wierzymy w to, że otoczenie wpływa na jakość życia, dlatego stworzyliśmy produkty, które pomogą Państwu dbać o porządek w nowoczesny i wygodny sposób. Pojemniki QUUB łączą prostotę designu z najwyższą...

Wierzymy w to, że otoczenie wpływa na jakość życia, dlatego stworzyliśmy produkty, które pomogą Państwu dbać o porządek w nowoczesny i wygodny sposób. Pojemniki QUUB łączą prostotę designu z najwyższą jakością wykonania niedostępną do tej pory w Europie , co zapewnia im trwałość przez wiele lat.

Obudowa 1100 na pojemniki kółkowe

Obudowa 1100 na pojemniki kółkowe Obudowa 1100 na pojemniki kółkowe

Obudowa 240 na pojemniki kółkowe

Obudowa 240 na pojemniki kółkowe Obudowa 240 na pojemniki kółkowe

QUUB Dacordo Sp. z o.o. Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić?

Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić?

Śmietniki i przestrzenie wokół nich wcale nie muszą być zmorą osiedlowych podwórek. Wręcz przeciwnie – mogą współgrać z estetyką otoczenia, a nawet stanowić jego dekorację. Jak to możliwe? Sam kolor, kształt...

Śmietniki i przestrzenie wokół nich wcale nie muszą być zmorą osiedlowych podwórek. Wręcz przeciwnie – mogą współgrać z estetyką otoczenia, a nawet stanowić jego dekorację. Jak to możliwe? Sam kolor, kształt czy faktura pojemnika na śmieci tego nie załatwią, ale już obudowanie tych pojemników może posłużyć uporządkowaniu miejsc składowania odpadów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.