administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych – kupno, montaż, serwis – poradnik krok po kroku

WINDY SCHODOWE | 2023-06-05

Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych. Fot. Windy Schodowe


Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych. Fot. Windy Schodowe

Platformy schodowe są urządzeniami służące do likwidacji barier architektonicznych. Coraz częściej można je spotkać w różnego rodzaju miejscach publicznych: szkoły, urzędy, banki, przychodnie. Wszędzie tam, gdzie przestrzeń dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wybór odpowiedniej platformy schodowej okazuje się jednak nie lada wyzwaniem – czai się tutaj mnóstwo zagadek oraz dziwnych zwrotów technicznych. Chcąc pomóc naszym przyszłym klientom, stworzyliśmy niniejszy poradnik.

W jaki więc sposób wybrać odpowiednią dla naszych potrzeb platformę schodową? Jakie czynności wiążą się z zakupem, montażem i eksploatacją takiego urządzenia? Wszystkie te informacje szczegółowo opisujemy poniżej.

treść sponsorowana

1. Klasyfikacja urządzenia, czyli jaki rodzaj platformy dla niepełnosprawnych będzie dla mnie odpowiedni?

Podstawową informacją jaką musimy mieć przy wyborze najbardziej optymalnego urządzenia jestczy będzie to platforma prostoliniowa – służąca do pokonania jednego, prostego biegu schodów, czy też będzie to urządzenie krzywoliniowe, które pozwoli nam pokonać kilka ciągów schodów. Czasami warto także rozważyć platformę pionową nazywaną także podnośnikiem pionowym.

Zadzwoń i zapytaj o najlepsze rozwiązanie: 692449474.

Platformy krzywoliniowe np. Ascendor PLK8 poruszają się po torze jezdnym, który może mieć zakręty oraz zmiany kąta nachylenia toru jezdnego. Często stosuje się też zakręty parkingowe na dolnym przystanku. Dzięki nim można zaoszczędzić miejsce na klatce schodowe ułatwiając tym samym korzystanie ze schodów innym użytkownikom. Platformy schodowe proste (modele Logic lub Ascendor PLG7) służą do pokonania jednego biegu schodów. Urządzenia te poruszają  się po szynie jezdnej, która nie może mieć zakrętów poziomych lub pionowych. Dowiedz się wiecej »

2. Sposób montażu, czyli jak montowane są szyny jezdne, po których porusza się urządzenie podczas ruchu:

Możliwe są do zastosowania dwa sposoby montażu toru jezdnego platform schodowych – do ściany nośnej pełnej bądź też na słupkach samonośnych. W przypadku starych budynków, najczęściej wielorodzinnych, gdy jest obawa że ścianę wykonano z płyt kanałowych zaleca się zastosowanie montażu na słupkach samonośnych. Jest to jednak rozwiązanie zawężające światło przejścia klatki schodowej.  Montaż do ściany jest tańszy i sprawia, że klatka schodowa zostaje mniej zawężona. Ta opcja wymaga jednak pełnej, grubej ściany nośnej. Czytaj więcej na ten temat »

ZADZWOŃ: 692 449 474, ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA.

3. Szerokość schodów, czyli jak dużo miejsca potrzebuje platforma schodowa i o ile zmniejszy się szerokość biegu schodowego?

Jest to istotny parametr decydujący o możliwym do zastosowania rozmiarze podestu platformy, a co za tym idzie późniejszym komforcie użytkowników. W przypadku platformy prostoliniowej Ascendor PLG7 najmniejszy możliwy rozmiar podestu – to 800x650 mm. Taka platforma przy montażu do ściany potrzebuje 835 mm szerokości schodów i tym samym jest to najmniejsza platforma na rynku. Tak jak napisaliśmy wcześniej, jeżeli nie mamy ściany nośnej to tor jezdny montuje się na specjalnych słupkach. Wówczas szerokość schodów musi być większa, aby urządzenie się zmieściło. Często istnieje możliwość, aby usunąć istniejącą poręcz – w platformach Ascendor górna część toru jezdnego pełni role poręczy. Zobacz więcej na stronie producenta »

 

4. Ile miejsca przed schodami potrzebuje platforma schodowa?

Wszystkie platformy schodowe mają swój dolny przystanek przed 1 stopniem schodów. Właśnie tam należy doprowadzić tor jezdny. Ilość zajmowanego miejsca jest bardzo różna – zależna od kąta nachylenia schodów oraz długości podestu platformy. Przy kącie nachylenia – 30º platforma PLG7 o rozmiarze 800x800 mm potrzebuje 1320 mm. Ilość wolnego miejsca przed schodami warunkuje także konieczność zastosowania 3 rampy najazdowej (jeśli przed 1 stopniem schodów jest mniej niż 250 cm wolnego miejsca). Dodatkowa rampa najazdowa umożliwia wjazd na urządzenie – prostopadle do biegu schodów.

 

5. Zasilanie, czyli skąd winda pobiera energię elektryczną?

Większość platform schodowych zasilana jest akumulatorowo. Oznacza to, że  silnik elektryczny napędzający tę windę pobiera podczas pracy energię elektryczną z akumulatorów, które znajdują się w urządzeniu. Ładowarka doładowuje akumulatory, gdy platforma schodowa znajduje się na górnym lub dolnym przystanku. Z reguły zamawiający odpowiedzialny jest za doprowadzenie zasilania w pobliże górnego bądź dolnego przystanku. W większości modeli ładowarki podłącza się do gniazdka 230 V~50Hz lub kabla 3x1,5 mm, który jest zasilony takim samym napięciem. Zobacz też »

6. Jak montowane są platformy schodowe?

Sam proces montażu windy schodowej nie zajmuje dużo czasu ani nie jest skomplikowany. Z reguły trwa on 1 lub maksymalnie 2 dni robocze. W tym czasie ekipa montująca dostarcza urządzenie wraz z torem jezdnym i ewentualnie słupkami samonośnymi do miejsca montażu. Następnie dwóch czasami trzech wykwalifikowanych monterów instaluje platformę – mocuje tor jezdny, reguluje urządzenie, podłącza zasilanie. Po zakończonym procesie montażu, monterzy przeprowadzają szybkie szkolenie z obsługi i podstaw konserwacji. Zawsze upewniają się, że klient wie, jak należy prawidłowo używać platformy schodowe. Zobacz więcej na stronie firmy »

 

Zdarzają się sytuacje, kiedy z różnych względów nie można zainstalować platformy schodowej. Czasami schody są za ciasne, jest przed nimi za mało miejsca lub są to mało wytrzymałe drewniane schody. Wtedy warto rozważyć montaż innych urządzeń, które mogą zastąpić platformę schodową.

Jednym z rozwiązań, które wymaga mniej miejsca na schodach jest krzesełko schodowe. Krzesełka schodowe na szynie krzywoliniowej zapewniają możliwość wjazdu po schodach złożonych z kilku oddzielnych biegów (schody zabiegowe) lub schodach kręconych. Z reguły ten rodzaj krzesełek schodowych montuje się wewnątrz budynków. Samobieżne krzesła schodowe, które poruszają się na torze krzywoliniowym można zamontować po prawej lub lewej stronie schodów (po wewnętrznej lub zewnętrznej). Tor jezdny krzesełka dźwigowego jest zawsze odpowiednio profilowany podczas produkcji. Z tego powodu ważne jest wykonanie dokładnych pomiarów – każde krzesełko jest produkowane pod konkretne schody.

Zadzwoń i zleć instalację: 692 449 474.

Tu znajdziesz więcej informacji o krzesełkach schodowych>>

Do bezpiecznego transportowania osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim po schodach służy schodołaz. Jest to urządzenie mobilne. W przeciwieństwie do różnego rodzaju wind schodowych nie trzeba na stałe montować go na schodach, ale mocujemy go tylko w sytuacji, kiedy zachodzi taka potrzeba. W razie konieczności schodołaz  można rozłożyć na dwie części – napęd główny i kolumnę sterującą – pozwala to przewieźć urządzenia w inne miejsce, np. w bagażniku samochodu osobowego. Schodołaz może pokonywać schody o nachyleniu do 35 stopni i wwozić osobę o wadze do 130 kg.

Mocowanie schodołaza pozwala na podpięcie do niego praktycznie każdego wózka inwalidzkiego. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a w pełni naładowane baterie umożliwiają pokonanie nawet do 1000 stopni schodów.

Czytaj więcej o schodołazach >>

Czasami można też rozważyć montaż podnośnika pionowego, czyli windy dla niepełnosprawnych. Sprawdzi się on w sytuacji, kiedy osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim i musi pokonać więcej pięter lub też porusza się z pomocą osoby towarzyszącej. Podnośnik pionowy to swego rodzaju alternatywa dla platformy schodowej. Warto także rozważyć to urządzenie, wówczas kiedy mamy zbyt wąskie schody lub po prostu mamy odpowiednio dużo miejsca na montaż platformy pionowej.

Także w sytuacji, kiedy klatka schodowa jest zbyt ciasna na montaż innego urządzenia, platforma pionowa to dobry sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej.

Podnośniki pionowe ogólnie dzielimy na podnośniki niskiego i wysokiego podnoszenia (platformy pionowe dla niepełnosprawnych). Urządzenia te są w stanie podnieść osobę niepełnosprawną na wysokość od kilkudziesięciu centymetrów aż do kilkunastu metrów. Podnośniki pionowe są dostępne w wersji z podszybiem oraz bez podszybia, do montażu w konstrukcji samonośnej i w szybie murowanym.

Dowiedz się wiecej o podnośnikach pionowych >>

7. Wymagane zezwolenia, certyfikaty i odbiory

Urządzenia transportu bliskiego, w tym właśnie platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych podlegają pod Urząd Dozoru Technicznego. Urząd Dozoru Technicznego (UDT) – jest to instytucja państwowa powołana w celu zapewnienia bezpieczeństwa urządzeń i instalacji technicznych podlegających dozorowi technicznemu.

Po zamontowaniu platformy właściciel urządzenia powinien zarejestrować urządzenie w UDT – (mówi o tym ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym).

W tym celu należy przygotować:

  • protokół budowlany – potwierdzający iż schody bądź ściana do której zamontowane jest urządzenie – przeniesie obciążenia wynikające z montażu oraz użytkowania platformy.
  • protokół elektryczny – badanie rezystancji na obwód za pomocą którego doprowadzone jest zasilanie do urządzenia (do którego podpięty jest zasilacz) oraz schemat jedno-kreskowy przedstawiający zabezpieczenia zastosowane przy tym zasilaniu.
  • Pozostałą dokumentację (deklaracja zgodności, protokół montażu, projekt wykonawczy, schematy elektryczne urządzenia, instrukcję obsługi i konserwacji) dostarcza firma, która montowała windę

Po złożeniu takiego kompletu dokumentów (w dwóch kopiach) wraz z wnioskiem o odbiór, UDT powinien w ciągu 30 dni wyznaczyć termin odbioru – powinien być na nim obecny właściciel urządzenia oraz konserwator, który będzie zajmował się utrzymaniem urządzenia w ruchu.

Dowiedz się więcej: 692449474.

 

Więcej informacji na temat platform schodowych znajdą Państwo na naszej stronie – www.windy-schodowe.pl. Serdecznie zapraszamy do kontaktu zarówno telefonicznego jak i e-mailowego.

 

Komentarze

Powiązane

WINDY SCHODOWE Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej

Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej

Osoby starsze oraz niepełnosprawne, mieszkające w blokach, wiedzą jak klatki schodowe w ich miejscach zamieszkania nie zaspokajają ich potrzeb. Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w starszych blokach,...

Osoby starsze oraz niepełnosprawne, mieszkające w blokach, wiedzą jak klatki schodowe w ich miejscach zamieszkania nie zaspokajają ich potrzeb. Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w starszych blokach, np z tzw. „wielkiej płyty”. Nawet jeżeli robiono w nich windę, to zazwyczaj startowała ona z wysokiego parteru lub zatrzymywała się co drugie piętro. Tymczasem dla bardzo wielu mieszkańców takich bloków pokonanie nawet kilku stopni schodów, jakie prowadzą od wejścia, jest niemożliwe.

WINDY SCHODOWE Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym

Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym

W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie...

W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe. Likwidacja barier architektonicznych jest palącą kwestią, na szczęście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które to umożliwiają.

WINDY SCHODOWE Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

Windy Schodowe jako firma inżynierii dźwigowej oferuje Państwu szeroką gamę urządzeń dźwigowych przeznaczonych do przemieszczania osób starszych i niepełnosprawnych mających trudności z poruszaniem się.

Windy Schodowe jako firma inżynierii dźwigowej oferuje Państwu szeroką gamę urządzeń dźwigowych przeznaczonych do przemieszczania osób starszych i niepełnosprawnych mających trudności z poruszaniem się.

WINDY SCHODOWE Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze?

Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze? Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze?

Niwelowanie barier w bloku to niełatwe zadanie – szczególnie, jeśli przeszkodą są schody na zewnątrz budynku. Nie istnieje jedno rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeżeli więc stoisz przed...

Niwelowanie barier w bloku to niełatwe zadanie – szczególnie, jeśli przeszkodą są schody na zewnątrz budynku. Nie istnieje jedno rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeżeli więc stoisz przed wyborem podnośnika pionowego, platformy schodowej lub podjazdu, porównaj ich zalety i wady, aby podjąć najlepszą decyzję.

WINDY SCHODOWE Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych

Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych

Nowoczesne projekty domów to zazwyczaj konstrukcje jednopoziomowe, które zapewniają możliwość bezpiecznego poruszania się po nim nawet podczas starości. Często jednak zamiast wybudować nowy dom, decydujemy...

Nowoczesne projekty domów to zazwyczaj konstrukcje jednopoziomowe, które zapewniają możliwość bezpiecznego poruszania się po nim nawet podczas starości. Często jednak zamiast wybudować nowy dom, decydujemy się na remont starego. A z uwagi na oszczędność powierzchni wybieramy projekt budynku piętrowego lub z poddaszem użytkowym. W takim momencie trzeba pomyśleć o tym, że budynek ten ma nam służyć przez wiele lat. I będziemy zmuszeni poruszać się po schodach w czasach, gdy nie będziemy już tak sprawni...

WINDY SCHODOWE Krzesełka schodowe - wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać właściwe urządzenie

Krzesełka schodowe - wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać właściwe urządzenie Krzesełka schodowe - wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać właściwe urządzenie

Mała winda schodowa sprawi, że odzyskasz poczucie bezpieczeństwa i znów będziesz mógł swobodnie poruszać sie po całym domu. Zanim to jednak nastąpi, wybierz krzesło schodowe, które będzie najlepiej dopasowane...

Mała winda schodowa sprawi, że odzyskasz poczucie bezpieczeństwa i znów będziesz mógł swobodnie poruszać sie po całym domu. Zanim to jednak nastąpi, wybierz krzesło schodowe, które będzie najlepiej dopasowane zarówno do Twoich potrzeb, jak i specyfiki budynku. Zobacz, czym warto się kierować przy zakupie krzesełka dla seniora, aby zyskać komfort na wiele lat.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.