Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych
Windy Schodowe jako firma inżynierii dźwigowej oferuje Państwu szeroką gamę urządzeń dźwigowych przeznaczonych do przemieszczania osób starszych i niepełnosprawnych mających trudności z poruszaniem się.
Platformy przyschodowe
Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują ukośne platformy przyschodowe. Możemy Państwu zaoferować platformy na szynie prostej oraz krzywoliniowej, do montowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem austriackiej firmy Ascendor, która produkuje unikalne platformy PLG7 i PLK8.
Platformy schodowe są urządzeniami dźwigowymi dedykowanymi dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Urządzenia te można zainstalować praktycznie wszędzie i na każdych rodzajach schodów zarówno prostych, jak i zabiegowych w środku bądź też na zewnątrz budynków. Platformy te charakteryzują się w miarę dużym udźwigiem wynoszącym w zależności od modelu od 200 do 300 kilogramów.
Zadzwoń i zapytaj o wykonanie instalacji: 692 449 474.
Zdalny pilot bądź specjalny panel, czy też kaseta przywoławcza pozwalają na swobodne sterowanie platformą. Warunki techniczne klatki schodowej określają wybór odpowiedniego modelu urządzenia. Platformy wyposażone w specjalne barierki opuszczane na czas przejazdu gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkownikowi. Z podnośnika mogą korzystać również osoby bez wózka inwalidzkiego dzięki opcji dodatkowej, jaką jest rozkładane krzesełko.
Jak montowane są platformy schodowe?
Podczas instalacji monterzy przytwierdzają tor jezdny urządzenia do ściany lub słupków nośnych. Najazd odbywa się po rampach umiejscowionych po bokach platformy, które po wjeździe składają się gwarantując tym samym dodatkowe zabezpieczenie. Najazd boczny na platformę to najczęstsze rozwiązanie w przypadku takich urządzeń, jeśli jednak przed schodami brak odpowiedniej ilości miejsca stosuję się wtedy najazd od frontu.
Firma Windy Schodowe oferuje produkty kilku wiodących koncernów europejskich austriackiego Ascendor z platformami PLG7 i PLK8, oraz włoskiego Vimec z podnośnikiem schodowym V64. Do swojej oferty wprowadziliśmy także platformy LippeLift, które dzięki przystępnej cenie są bardzo popularne na naszym rynku.
Urządzenia PLG7 i PLK8 są to bardzo wysokiej klasy platformy schodowe. Poruszają się one na dwóch szynach jezdnych ze stali nierdzewnej, z których górna może służyć za poręcz schodów. Zasila je bateria akumulatorów umiejscowiona wewnątrz platformy. Podczas postoju akumulator automatycznie ładuje się przez specjalną ładowarkę wpinaną do standardowego gniazdka elektrycznego – 230V. Składanie i rozkładanie oraz opuszczanie poręczy ochronnych odbywa się automatycznie.
PLK8 jest podnośnikiem głównie montowanym na schodach krzywoliniowych czy zabiegowych rzadziej na schodach prostych. Natomiast platforma PLG7 jest urządzeniem o niezwykle kompaktowej budowie, które po złożeniu ma szerokość jedynie 25 cm, przez co idealnie nadaje się do klatek schodowych w blokach i budynkach wielomieszkaniowych spełniając tym samym wymagania odnośnie szerokości schodów podyktowane odpowiednimi przepisami w zakresie bezpieczeństwa.
Ile kosztują platformy schodowe dla niepełnosprawnych?
Oba podnośniki charakteryzują się eleganckim wyglądem i bardzo cichą pracą mechanizmu jezdnego. Urządzenia są objęte 3 letnią gwarancją przy standardowym serwisowaniu raz w roku. Dzięki temu koszty utrzymania urządzenia są bardzo niskie. Funkcjonalność, prostota w obsłudze, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom to domena produktów oferowanych przez austriacką firmę. Platformy Ascendor można wyprodukować również w nietypowych rozmiarach zgodnie z wymaganiami i zaleceniami klienta. Wielokrotnie też zdarza się, że użytkownik urządzenia zamawia tzw. zakręt parkingowy 90 bądź 180 stopniowy. Dzięki któremu podczas postoju platforma chowa się poza schodami, co umożliwia innym korzystanie z nich w sposób całkowicie nieskrępowany.
Podnośnik pionowy
Podnośniki pionowe potocznie nazywa się windami są opcjonalnym wyborem dla platform schodowych. Wielką zaletą tego typu urządzeń jest naturalna możliwość podnoszenia na większą ilość poziomów oraz większy udźwig niż w przypadku platform przyschodowych. Niezwykle istotne jest to, że w trakcie unoszenia się podnośnika oprócz osoby niepełnosprawnej jazdę w tym samym czasie może odbywać inna osoba np. instruktor, asystent, czy opiekun.
Podnośniki pionowe mają zastosowanie na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Trzeba pamiętać jednak o tym, że zamontowanie takiego urządzenia niesie już za sobą określone przygotowania podyktowane prawem budowlanym. Co sprawia, że jest to z pewnością przedsięwzięcie bardziej pracochłonne niż zamontowanie np. platformy schodowej.
Zadzwoń i dopytaj o szczegóły: 692 449 474.
Winda krzesełkowa
Ciekawym rozwiązaniem wśród oferowanych przez nas urządzeń są windy krzesełkowe. Stanowią swoistą alternatywę dla wymienionych wcześniej produktów. Zaletą ich jest niewątpliwie bardzo niska cena z reguły kilkanaście razy mniejszą w porównaniu z innymi podnośnikami.
W swojej ofercie posiadamy krzesełka schodowe produkowane przez kilka firm europejskich, m.in. angielską firmę Acorn. Urządzenia tej firmy charakteryzują się niezwykła wytrzymałością, trwałą konstrukcją i prostotą użytkowania. Podnośniki krzesełkowe można zamontować na schodach prostych wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Stabilną, komfortową i cichą jazdę urządzenia zapewnia zasilanie akumulatorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu krzesełko działa nawet przy okresowym niedoborze prądu. Sterowanie podnośnikiem odbywa się za pomocą joysticka umiejscowionego w podłokietniku, bądź zdalnym pilotem, który jest dodawany w standardzie.
W swojej ofercie posiadamy także używane krzesełka schodowe Acorn.
Co jednak w przypadku schodów kręconych bądź zabiegowych?
I na nie jest sposób. Dzięki krzywoliniowej szynie podnośniki krzesełkowe firmy Otolift docierają na każdy poziom budynku. Inteligentna konstrukcja krzesełka zapewnia komfortową jazdę, kontrolowaną podobnie jak w modelu Acorn przy pomocy joysticka. Tor jezdny w postaci dwóch szyn mocowany jest na słupkach przytwierdzanych do stopni schodów. Unikalne wzornictwo oraz szeroka gama kolorów zaspokoi gusta najwytrawniejszego użytkownika.
Jak likwidować bariery architektoniczne?
Istnieje również możliwość likwidacji bariery architektonicznej nie ingerując w przestrzeń wokół schodów. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie schodołaz kroczący. Urządzenie to zostało specjalnie zaprojektowane do transportu osób na wózkach inwalidzkich po wąskich i stromych schodach. Schodołazy kroczące posiadają certyfikaty CE i występują w zestawie z krzesełkiem lub wózkiem. Zaletą tego urządzenia jest niewątpliwie jego mobilność, dzięki której schodołaz może być w zaledwie kilka minut rozłożony i przewieziony w inne miejsce.
Zadzwoń i dowiedz się więcej: 692 449 474.