administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Pralko-suszarka a tradycyjna suszarka na pranie – przewaga czasu

Elektrolux | 2023-01-13
Pralko-suszarka a tradycyjna suszarka na pranie – przewaga czasu

Pralko-suszarka a tradycyjna suszarka na pranie – przewaga czasu

Pranie, suszenie, prasowanie – trzy nieodłączne czynności, które choć nie należą do najprzyjemniejszych, trudno od nich uciec. Każdy, kto odkładał pranie w nieskończoność, wie, że spędzanie weekendu przy sortowaniu, suszeniu i prasowaniu swoich ubrań nie jest niczym przyjemnym. To czasochłonne zajęcie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę czas schnięcia rozwieszonych ubrań. Czy istnieje lepsze rozwiązanie? Dowiedz się, jak tradycyjną suszarkę na pranie może zastąpić pewna pralko-suszarka.

treść sponsorowana

Suszenie ubrań na zewnątrz 

Kiedy nasze ubrania zostaną uprane, przychodzi pora na ich wysuszenie. Nie oszukujmy się: w wielu przypadkach ten proces zajmuje znacznie więcej czasu niż sam cykl prania. Jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające, ubrania możemy wysuszyć na dworze. Będzie to możliwe jednak tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiednią przestrzeń na swoim balkonie. W innych przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje rozkładana suszarka na pranie. 

Wróćmy na chwilę do suszenia ubrań na zewnątrz, które w dalszym ciągu posiada wielu zwolenników. To prawda, kiedy na dworze panuje piękna, słoneczna pogoda i przy okazji wieje delikatny wiatr, nasze ubrania są w stanie wyschnąć dosłownie w kilka chwil. Jednak taki sposób suszenia ma też swoje wady. Jakie? Tkaniny wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą szybciej blaknąć i płowieć. Co więcej, delikatne materiały, jak chociażby jedwab, mogą znacznie szybciej ulec bezpowrotnym uszkodzeniom.  

Nie należy zapominać również o tym, że wilgotne tkaniny bardzo szybko pochłaniają zapachy z otoczenia. Stąd jeśli w powietrzu unosi się duża ilość smogu lub dymu, bardzo prawdopodobne, że Twoja odzież przesiąknie tymi niezbyt przyjemnymi zapachami. 

Tradycyjna suszarka na pranie – czy warto? 

Kiedy suszenie ubrań na zewnątrz nie jest możliwe, teoretycznie jedynym rozwiązaniem pozostaje wybór rozkładanej suszarki na pranie. Czy jest to dobry pomysł? Tutaj również wiele zależy od tego, jak dużą powierzchnią w swoim domu lub mieszkaniu dysponujesz. Jeśli posiadasz oddzielny pokój pełniący funkcję pralni lub garderoby, w którym możesz umieścić dużą, rozkładaną suszarkę na pranie, w pewnym stopniu zda to egzamin. Suszarka będzie w odosobnionym miejscu i nie zaburzy wystroju Twojej sypialni lub salonu. Niestety nie zmienia to faktu, że ubrania w dalszym ciągu będą schły co najmniej kilka godzin. 

Rozkładane suszarki na pranie to często pierwszy wybór w przypadku osób mieszkających w blokach. Niewielki metraż sprawia, że szukamy najprostszych rozwiązań. Niestety te nie zawsze okazują się skuteczne.  

Dlaczego rozkładane suszarki na pranie nie są dobrym pomysłem? Jedną z wad tych urządzeń jest czas. Niektóre ubrania schną kilkanaście godzin, a nawet kilka dni, co sprawia, że urządzenie przez cały ten czas musi być rozstawione w Twoim salonie, sypialni bądź kuchni. To z kolei znacznie utrudnia przemieszczanie się po mieszkaniu i zaburza jego estetykę. Dodajmy do tego fakt, że nadmierna ilość wilgoci unoszącej się w powietrzu nie działa korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Oprócz tego jeśli w momencie, gdy nasze ubrania schną, my gotujemy obiad, bardzo prawdopodobne, że przesiąkną one zapachem przygotowywanych potraw. 

W takim razie co wybrać? Dla osób posiadających odpowiednią przestrzeń w domu idealnym wyborem okaże się automatyczna suszarka. Jednak co w sytuacji, gdy miejsca na osobne urządzenie brak? Bez obaw. Z pomocą przychodzi pewna pralko-suszarka

Pralko-suszarka i oszczędność czasu 

Pierwszym i jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za kupnem pralko-suszarki jest czas. Te nowoczesne urządzenia wysuszą Twoje ubrania znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku rozkładanej suszarki. Co więcej, jej obsługa jest o wiele wygodniejsza niż w przypadku osobnej pralki i suszarki. Dlaczego? 

W przypadku pralko-suszarek DualCare 700 marki Electrolux ubrania są prane i suszone w jednym cyklu. Oznacza to, że nie musisz martwić się osobnymi ustawieniami oraz parametrami prania i suszenia. Dzięki innowacyjnemu systemowi DualCare urządzenie natychmiast rozpoznaje rodzaj tkaniny, jak i wagę wsadu. W ten sposób dostosowuje temperaturę, jak i szybkość ruchów bębna. To sprawia, że Twoje ulubione ubrania pozostają dłużej w świetnym stanie.  

Co więcej, w przypadku pralko-suszarek DualCare 700 możesz skorzystać z wygodnego programu Non-Stop. To godzinny program pozwalający na wypranie i wysuszenie niewielkiej ilości ubrań w ciągu zaledwie 60 minut! To znaczne ułatwienie w ciągu dnia. Szczególnie wtedy, gdy na kilka godzin przed wyjściem okazuje się, że Twoja sukienka lub koszula wymaga gruntownego odświeżenia.  

Zalety pralko-suszarek 

Oszczędność czasu to niezaprzeczalna zaleta pralko-suszarek. Jakie są inne argumenty przemawiające za tym, że to rzeczywiście dobry wybór dla naszego domu lub mieszkania? 

  • Oszczędność miejsca. Wiele osób nie jest w stanie zmieścić dwóch osobnych sprzętów, jakimi są pralka i suszarka. Dlatego pewna pralko-suszarka sprawdza się tutaj idealnie. Niezależnie od tego, czy szukasz urządzenia do zabudowy, czy wolnostojącego, w przypadku tego sprzętu znajdziesz optymalne rozwiązanie dla siebie. Co więcej, wolnostojąca pralko-suszarka ładowana od frontu okaże się praktycznym wyborem również w małych łazienkach. Jej pokrywa może pełnić funkcję dodatkowej półki, na której umieścisz różne łazienkowe akcesoria lub kosmetyki. 
  • Wielofunkcyjność. Fakt, że jedno urządzenie wykonuje aż dwie czynności w jednym cyklu, to bardzo duża zmiana w tym, jak wygląda nasz dzień. Dzięki temu nie musimy ustalać swojego planu dnia do jednej czynności. W przypadku pralek jest to problematyczne, gdyż wilgotne pranie, które pozostanie w nich zbyt długo, może być bardzo pogniecione i zacząć nieprzyjemnie pachnieć. W przypadku pralko-suszarek nie ma takiego problemu. Ubrania są uprane i idealnie suche, a Ty możesz zająć się swoimi sprawami. 
  • Wygoda. Dostępne na rynku pralko-suszarki posiadają tak zaawansowane ustawienia, że ubrania po wyjęciu z bębna często nie wymagają prasowania! 
  • Intuicyjność. Obawiasz się, że obsługa pralko-suszarki okaże się zbyt skomplikowana? Nic bardziej mylnego. Pralko suszarki DualCare 700 od Electrolux posiadają specjalny program Wash&Dry. Dzięki niemu w prosty i wygodny sposób upierzesz i wysuszysz ubrania za naciśnięciem tylko jednego przycisku! Prawda, że to proste? 

Pewna pralko-suszarka – czy to dobry wybór? 

Czy warto zdecydować się na pralko-suszarkę? Wiele tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Jeśli jesteśmy w stanie zagospodarować odpowiednią ilość miejsca, być może lepszym wyborem okaże się dla nas osobna pralka i automatyczna suszarka. Nie ulega jednak wątpliwości, że pralko-suszarka to zdecydowanie lepszy wybór niż klasyczna, rozkładana suszarka na pranie. Prezentuje się bardziej estetycznie, jest bardziej funkcjonalna i co najważniejsze – pozwala na suszenie ubrań w znacznie krótszym czasie. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne pralko-suszarki dbają o Twoje tkaniny, dzięki czemu ulubione ubrania pozostaną z Tobą na dłużej.  

Komentarze

Powiązane

Elektrolux Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej

Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej

Dziś coraz trudniej jest znaleźć kuchnię, która nie byłaby wyposażona w zmywarkę. Nowoczesne, funkcjonalne urządzenia skutecznie ułatwiają utrzymanie naczyń i kuchennych akcesoriów w odpowiedniej czystości....

Dziś coraz trudniej jest znaleźć kuchnię, która nie byłaby wyposażona w zmywarkę. Nowoczesne, funkcjonalne urządzenia skutecznie ułatwiają utrzymanie naczyń i kuchennych akcesoriów w odpowiedniej czystości. Dostępne na rynku zmywarki podzielić można na modele wolnostojące oraz te przeznaczone do zabudowy. Urządzenia wolnostojące umożliwiają zdecydowanie większą swobodę montażu, doskonale sprawdzając się głównie w dużych kuchniach. Decydując się na zakup zmywarki do swojej kuchni, powinniśmy przyjrzeć...

Wybrane dla Ciebie

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc? Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Dlaczego warto zainstalować zadaszenie na balkonie? »

Dlaczego warto zainstalować zadaszenie na balkonie? » Dlaczego warto zainstalować zadaszenie na balkonie? »

Systemy przeciwoblodzeniowe na dachu - sprawdzamy rozwiązanie »

Systemy przeciwoblodzeniowe na dachu - sprawdzamy rozwiązanie » Systemy przeciwoblodzeniowe na dachu - sprawdzamy rozwiązanie »

Jaki wybrać system dla zarządcy nieruchomości?

Jaki wybrać system dla zarządcy nieruchomości? Jaki wybrać system dla zarządcy nieruchomości?

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? » Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Spis wodomierzy podczas nieobecności lokatora? Z tym urządzeniem to możliwe »

Spis wodomierzy podczas nieobecności lokatora? Z tym urządzeniem to możliwe » Spis wodomierzy podczas nieobecności lokatora? Z tym urządzeniem to możliwe »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? » Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak pozbyć się barier architektonicznych w budynku?

Jak pozbyć się barier architektonicznych w budynku? Jak pozbyć się barier architektonicznych w budynku?

http://a001.administrator24.info/schindler

http://a001.administrator24.info/schindler

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

System informatyczny z myślą o zarządzani nieruchomościami - czy usprawni pracę?

System informatyczny z myślą o zarządzani nieruchomościami - czy usprawni pracę? System informatyczny z myślą o zarządzani nieruchomościami - czy usprawni pracę?

Stawiasz na fasady wentylowane? Sprawdź optymalne rozwiązania izolacyjne!

Stawiasz na fasady wentylowane? Sprawdź optymalne rozwiązania izolacyjne! Stawiasz na fasady wentylowane?  Sprawdź optymalne rozwiązania izolacyjne!

Pomysły na zadaszenie balkonu lub tarasu »

Pomysły na zadaszenie balkonu lub tarasu » Pomysły na zadaszenie balkonu lub tarasu »

Co możesz zrobić, aby zarządzanie utrzymaniem technicznym nieruchomości było prostsze?

Co możesz zrobić, aby zarządzanie utrzymaniem technicznym nieruchomości było prostsze? Co możesz zrobić, aby zarządzanie utrzymaniem technicznym nieruchomości było prostsze?

Jak poprawić działanie instalacji wodnej budynku »

Jak poprawić działanie instalacji wodnej budynku » Jak poprawić działanie instalacji wodnej budynku »

Naprawa posadzek - jak chronić je przed uszkodzeniami?

Naprawa posadzek - jak chronić je przed uszkodzeniami? Naprawa posadzek - jak chronić je przed uszkodzeniami?

Sposób na oszczędne ogrzewanie! Znasz go?

Sposób na oszczędne ogrzewanie! Znasz go? Sposób na oszczędne ogrzewanie! Znasz go?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.