administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak zamontować fototapetę – remont salonu na wiosnę!

Redro | 2023-04-26
Fototapeta - otwarte okiennice z widokiem na góry

Fototapeta - otwarte okiennice z widokiem na góry

Mamy do dyspozycji różne rodzaje atrakcyjnych ozdób, które pozwolą odmienić nasze otoczenie podczas wiosennej metamorfozy. Szczególnie ciekawą opcją jest fototapeta. Do salonu będzie pasować wiele wzorów o zróżnicowanej tematyce. Florystyczne ozdoby pozwolą w prosty sposób odmienić wnętrze, nadając mu pogodnego charakteru. Nowoczesną, bardzo oryginalną estetykę pomieszczenia zagwarantuje nam z kolei abstrakcyjna fototapeta 3D.

treść sponsorowana

Do salonu warto wybrać wzory efektowne i stylowe, ale równocześnie takie, które dobrze wpisują się w nasz gust. Jeżeli obawiacie się trudności technicznych, które niesie ze sobą montaż tych dekoracji, to od razu uspokajamy – to naprawdę nic trudnego! Z naszego poradnika dowiecie się dokładnie – krok po kroku – co należy robić!

Fototapeta do salonu – doskonały pomysł na wiosenną metamorfozę!

Wiosna to idealny czas na wprowadzenie zieleni do naszego najbliższego otoczenia. Początkiem takiej metamorfozy może być sięgnięcie po aktualnie najmodniejsze fototapety. Do salonu idealnym wyborem może okazać się wielokolorowy wzór ukazujący kwitnący ogród lub brzozowy las. Nie mniej ciekawym pomysłem są dekoracje przedstawiające miasta lub krajobrazy. W sytuacji, gdy na co dzień nie mamy tyle czasu na podróżowanie, ile byśmy chcieli, piękno odległych miejsc może pod nasz dach wprowadzić odpowiednia fototapeta.

Dzięki tego typu ozdobie salon zyska niepowtarzalną atmosferę. Wystarczy z dostępnych na rynku dekoracji wybrać taką, która ukazuje widok na ulubione miasto (na przykład Nowy Jork lub Paryż), albo piękny krajobraz (z wysokimi górami lub rajską plażą), by poczuć się jak na wakacjach. Fototapety z motywami geometrycznymi to natomiast propozycja, który cieszy się popularnością przede wszystkim pośród osób lubiących nowoczesny styl. Sześciany tworzące abstrakcyjną kompozycję nadadzą salonowi minimalistycznego, ale równocześnie wyrazistego charakteru.

Montaż fototapety to nic trudnego!

Montaż fototapety to stosunkowo prosty proces, który można przeprowadzić samodzielnie w domu, przy użyciu podstawowych narzędzi. Całe przedsięwzięcie należy zacząć od upewnienia się, że wybrana ściana jest sucha, czysta oraz gładka. W przypadku, gdy są w niej dziury lub nierówności, trzeba odpowiednio wypełnić je i wyrównać przed montażem. Przed rozpoczęciem pracy należy też przygotować (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) klej przeznaczony do fototapet.

Samo klejenie najlepiej zacząć od góry, aplikując ostrożnie klej. W zależności od rodzaju fototapety, rozprowadza się go zarówno po ścianie, jak i dekoracji (w przypadku produktów papierowych i lateksowych) lub wyłącznie samej ścianie (w przypadku produktów flizelinowych). Na raz powinno się pracować z jednym brytem. Do równomiernego rozprowadzenia kleju najlepiej wykorzystać pędzle oraz wałki. Podczas całej czynności należy uważać, aby kolejne bryty fototapety nie nachodziły na siebie – ich krawędzie mają się stykać, a nie zakrywać. Wykonując wałkiem ruchy od środka fototapety ku jej krawędziom oraz od góry do dołu, trzeba usunąć powstałe podczas klejenia pęcherzyki powietrza. Ten etap kończy całą pracę!

Dlaczego fototapeta 3D do salonu to dobry wybór?

Fototapeta trójwymiarowa to kolejny doskonały sposób na całkowitą odmianę wyglądu naszego salonu. Takie wzory pozwalają uzyskać naprawdę niezwykłe efekty. Przykładowo za pomocą przestrzennej fototapety można stworzyć w salonie iluzję przestrzeni kosmicznej lub głębin morskich.

Pierwsza z tych opcji wprowadzi do tego pomieszczenia niepowtarzalny klimat i sprawi, że nabierze ono futurystycznego charakteru. Druga propozycja spodoba się natomiast bez wątpienia pasjonatom podróży, których fascynują nieco mniej znane oblicza świata przyrody. To oczywiście tylko dwie pierwsze z brzegu propozycje. Wzory 3D pozostają niezwykle różnorodne i ciekawe – odwołują się do wielu tematów, dzięki czemu można je łatwo dopasować do stylu mieszkania oraz indywidualnego gustu.

Wiosenna fototapeta do salonu – powiększająca dekoracja, która uczyni otoczenie wizualnie bardziej przestronnym

Dobrze dobrana fototapeta potrafi skutecznie powiększyć optycznie wnętrze, co może być szczególnie przydatne w przypadku mniejszych salonów. Jakie wzory w takiej sytuacji okażą się najbardziej przydatne? Jasne kolory, prosta forma i estetyczny umiar – to kluczowe cechy, którymi powinna wyróżniać się mająca wpłynąć na sposób odbioru otoczenia fototapeta do salonu. Powiększająca dekoracja optycznie “otworzy” całe pomieszczenie, sprawiając, że nabierze ono głębi. Dla uzyskania najlepszego efektu konkretny wzór musi zostać dopasowany do całej aranżacji. Jednym z najpopularniejszych tego typu motywów pozostają otwarte okiennice. Rozpościerający się za nimi widok na łąkę, park albo las świetnie sprawdzi się w przypadku małego salonu, który rozjaśni go pogodnymi kolorami. Z pewnością warto rozważyć też fototapety z motywem panoramicznym – na przykład widokiem z górskiego szczytu.

Jak widać, dzięki odpowiednio dobranej fototapecie salon szybko nabierze nowego charakteru i stanie się bardziej przestronny w odbiorze. Wiosna to idealny moment na takie przedsięwzięcie. Zwłaszcza, że sam montaż fototapet jest banalnie prosty! Dekoracje te to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w drogie remonty czy wymianę mebli, ale pragną odświeżyć mieszkanie.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.