administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak zamontować fototapetę – remont salonu na wiosnę!

Redro | 2023-04-26
Fototapeta - otwarte okiennice z widokiem na góry

Fototapeta - otwarte okiennice z widokiem na góry

Mamy do dyspozycji różne rodzaje atrakcyjnych ozdób, które pozwolą odmienić nasze otoczenie podczas wiosennej metamorfozy. Szczególnie ciekawą opcją jest fototapeta. Do salonu będzie pasować wiele wzorów o zróżnicowanej tematyce. Florystyczne ozdoby pozwolą w prosty sposób odmienić wnętrze, nadając mu pogodnego charakteru. Nowoczesną, bardzo oryginalną estetykę pomieszczenia zagwarantuje nam z kolei abstrakcyjna fototapeta 3D.

treść sponsorowana

Do salonu warto wybrać wzory efektowne i stylowe, ale równocześnie takie, które dobrze wpisują się w nasz gust. Jeżeli obawiacie się trudności technicznych, które niesie ze sobą montaż tych dekoracji, to od razu uspokajamy – to naprawdę nic trudnego! Z naszego poradnika dowiecie się dokładnie – krok po kroku – co należy robić!

Fototapeta do salonu – doskonały pomysł na wiosenną metamorfozę!

Wiosna to idealny czas na wprowadzenie zieleni do naszego najbliższego otoczenia. Początkiem takiej metamorfozy może być sięgnięcie po aktualnie najmodniejsze fototapety. Do salonu idealnym wyborem może okazać się wielokolorowy wzór ukazujący kwitnący ogród lub brzozowy las. Nie mniej ciekawym pomysłem są dekoracje przedstawiające miasta lub krajobrazy. W sytuacji, gdy na co dzień nie mamy tyle czasu na podróżowanie, ile byśmy chcieli, piękno odległych miejsc może pod nasz dach wprowadzić odpowiednia fototapeta.

Dzięki tego typu ozdobie salon zyska niepowtarzalną atmosferę. Wystarczy z dostępnych na rynku dekoracji wybrać taką, która ukazuje widok na ulubione miasto (na przykład Nowy Jork lub Paryż), albo piękny krajobraz (z wysokimi górami lub rajską plażą), by poczuć się jak na wakacjach. Fototapety z motywami geometrycznymi to natomiast propozycja, który cieszy się popularnością przede wszystkim pośród osób lubiących nowoczesny styl. Sześciany tworzące abstrakcyjną kompozycję nadadzą salonowi minimalistycznego, ale równocześnie wyrazistego charakteru.

Montaż fototapety to nic trudnego!

Montaż fototapety to stosunkowo prosty proces, który można przeprowadzić samodzielnie w domu, przy użyciu podstawowych narzędzi. Całe przedsięwzięcie należy zacząć od upewnienia się, że wybrana ściana jest sucha, czysta oraz gładka. W przypadku, gdy są w niej dziury lub nierówności, trzeba odpowiednio wypełnić je i wyrównać przed montażem. Przed rozpoczęciem pracy należy też przygotować (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) klej przeznaczony do fototapet.

Samo klejenie najlepiej zacząć od góry, aplikując ostrożnie klej. W zależności od rodzaju fototapety, rozprowadza się go zarówno po ścianie, jak i dekoracji (w przypadku produktów papierowych i lateksowych) lub wyłącznie samej ścianie (w przypadku produktów flizelinowych). Na raz powinno się pracować z jednym brytem. Do równomiernego rozprowadzenia kleju najlepiej wykorzystać pędzle oraz wałki. Podczas całej czynności należy uważać, aby kolejne bryty fototapety nie nachodziły na siebie – ich krawędzie mają się stykać, a nie zakrywać. Wykonując wałkiem ruchy od środka fototapety ku jej krawędziom oraz od góry do dołu, trzeba usunąć powstałe podczas klejenia pęcherzyki powietrza. Ten etap kończy całą pracę!

Dlaczego fototapeta 3D do salonu to dobry wybór?

Fototapeta trójwymiarowa to kolejny doskonały sposób na całkowitą odmianę wyglądu naszego salonu. Takie wzory pozwalają uzyskać naprawdę niezwykłe efekty. Przykładowo za pomocą przestrzennej fototapety można stworzyć w salonie iluzję przestrzeni kosmicznej lub głębin morskich.

Pierwsza z tych opcji wprowadzi do tego pomieszczenia niepowtarzalny klimat i sprawi, że nabierze ono futurystycznego charakteru. Druga propozycja spodoba się natomiast bez wątpienia pasjonatom podróży, których fascynują nieco mniej znane oblicza świata przyrody. To oczywiście tylko dwie pierwsze z brzegu propozycje. Wzory 3D pozostają niezwykle różnorodne i ciekawe – odwołują się do wielu tematów, dzięki czemu można je łatwo dopasować do stylu mieszkania oraz indywidualnego gustu.

Wiosenna fototapeta do salonu – powiększająca dekoracja, która uczyni otoczenie wizualnie bardziej przestronnym

Dobrze dobrana fototapeta potrafi skutecznie powiększyć optycznie wnętrze, co może być szczególnie przydatne w przypadku mniejszych salonów. Jakie wzory w takiej sytuacji okażą się najbardziej przydatne? Jasne kolory, prosta forma i estetyczny umiar – to kluczowe cechy, którymi powinna wyróżniać się mająca wpłynąć na sposób odbioru otoczenia fototapeta do salonu. Powiększająca dekoracja optycznie “otworzy” całe pomieszczenie, sprawiając, że nabierze ono głębi. Dla uzyskania najlepszego efektu konkretny wzór musi zostać dopasowany do całej aranżacji. Jednym z najpopularniejszych tego typu motywów pozostają otwarte okiennice. Rozpościerający się za nimi widok na łąkę, park albo las świetnie sprawdzi się w przypadku małego salonu, który rozjaśni go pogodnymi kolorami. Z pewnością warto rozważyć też fototapety z motywem panoramicznym – na przykład widokiem z górskiego szczytu.

Jak widać, dzięki odpowiednio dobranej fototapecie salon szybko nabierze nowego charakteru i stanie się bardziej przestronny w odbiorze. Wiosna to idealny moment na takie przedsięwzięcie. Zwłaszcza, że sam montaż fototapet jest banalnie prosty! Dekoracje te to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w drogie remonty czy wymianę mebli, ale pragną odświeżyć mieszkanie.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.