administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

iGate3 - otwórz bramę telefonem

System iGate | 2024-02-09

 


 

System iGate3

- darmowe otwieranie bram, szlabanów, furtek z uprawnionych telefonów
- administrator osiedla zdalnie zarządza listą użytkowników
- wielokrotnie tańsza alternatywa od systemu pilotów radiowych,
- duża pojemność systemu: do 2000 uprawnionych użytkowników,
- zasięg sterowania niegraniczony obszarowo,

treść sponsorowana

Ile nieuprawnionych osób posługuje się pilotami do bram na naszym osiedlu? Kto nieuprawniony korzysta z naszego parkingu?

Prezentowany system iGate3 to sterowanie bramą za pomocą uprawnionego telefonu oraz zdalne, natychmiastowe zarządzanie listą osób uprawnionych.

Prezentowany przez igate.pl sterownik iGate3 doskonale sprawdza się na terenie małych i rozległych obszarowo osiedli, gdzie brak zasięgu pilota uniemożliwia otwieranie bramy z lokalu mieszkalnego lub usytuowana blisko ruchliwej ulicy brama, musi być otwierana dużo wcześniej, aby uniknąć korków na ulicy.

Zdalne i samodzielne zarządzanie listą uprawnionych przez administratora osiedla (poprzez prostą aplikacje iGate SMART na smartfony bądź SMS-y), redukuje koszty zakupu pilotów, wizyt serwisantów i wykonywane jest przez nich natychmiastowo. iGate3 to alternatywa dla pilotów radiowych, to sposób na eliminowanie zbędnych kłopotów związanych z ich dystrybucją, noszeniem i eksploatacją.

Proste i bezpłatne dla użytkownika

Automatyka do bram zostaje wyposażona w sterownik iGate3, w którym instalujemy kartę SIM dowolnego operatora gsm. Do jego nieulotnej pamięci wprowadzamy listę numerów telefonów mieszkańców (gsm lub stacjonarnych, do 2000 sztuk) uprawnionych do otwierania bramy.

Uprawniony użytkownik otwiera bramę wykonując na numer telefonu „naszej bramy” bezpłatnego zwiastuna połączenia, potocznie zwanego „clip-em”, „strzałką, „krótkim”. Korzystamy z klasycznych aparatów gsm z klawiaturą (nawet sprzed kilku laty) lub nowoczesnych smartfonów z każdym systemem operacyjnym. Mamy do dyspozycji również komfortową, bezpłatną aplikację iGate SMART dla smartfonów z systemami Android oraz iOS.

Numer z poza listy uprawnionych bramy nie otworzy.

Zasięg sterowania nieograniczony obszarem

Sterowanie bramą  dostępne jest z każdego miejsca, w którym nasz telefon jest w zasięgu sieci operatora komórkowego.

Bramę otwieramy siedząc w samochodzie z dowolnej odległości od posesji, będąc w mieszkaniu, garażu, ogrodzie bądź… w pracy, a nawet w innym kraju.

Obsługa do 2000 numerów uprawnionych użytkowników

Lista numerów uprawnionych do sterowania bramą może zawierać do 2000 numerów telefonów mieszkańców.

Przyjmując, iż na każdy lokal na nieruchomości przypadają min. 3 numery telefonów uprawnionych, system iGate3 z powodzeniem może być zastosowany nawet w dużych wspólnotach.

Współpraca z każdym typem automatyki oraz pilotami

Każda automatyka do bram jak również szlabanów i furtek współpracuje z iGate3. Nie wyklucza to stosowania tradycyjnych pilotów. Obydwa systemy mogą funkcjonować równolegle, nie zakłócając się wzajemnie.

Administrator osiedla zdalnie zarządza listą uprawnionych

Zarządzanie (dodawanie/usuwanie) numerów telefonów uprawnionych nie wymaga wizyty serwisanta i polega na wysłaniu przez administratora osiedla (numer telefonu o dedykowanych uprawnieniach do zdalnego zarządzania) do iGate3 polecenia z bezpłatnej aplikacji iGate SMART bądź właściwie zredagowanych SMS-ów.”. Przykład: Aby dodać do listy uprawnionych numer telefonu 620 620 620,na następną wolną pozycję, należy wysłać SMS o treści: „#620620620”.

Skasowanie numeru następuje poprzez wysłanie SMS o treści: „620620620#”.

Możemy dodawać/kasować numery na konkretną/ej pozycję na liście.

Niski koszt inwestycji i pomijalny koszt eksploatacji

Koszt wdrożenia i późniejszej eksploatacji systemu jest wielokrotnie niższy od systemu radiowych pilotów.

Na przykład: osiedle 100 mieszkań zazwyczaj potrzebuje ok. 250-300 pilotów o wartości ok. 100zł/każdy, co daje sumę min. ok. 25.000.

Wdrożenie systemu iGate3 (dla jednej bramy) to ok. 1/15-sta wartości niezależnie od liczby użytkowników!!!

Koszty bieżącej eksploatacji sprowadzają się do utrzymania w aktywności dowolnej karty SIM zainstalowanej w iGate3. W przypadku zarządzania listą uprawnionych przez członka wspólnoty, koszty związane z wizytami serwisowymi instalatora, zakupem pilotów, ich wymianą, naprawami mogą być maksymalnie zredukowane, a osiedlowa automatyka do bramy okaże się bezobsługowa dla zarządu.

iGate SOS - na ratunek brama otwarta

iGate3 bezkolizyjnie współpracuje z naszym sterownikiem dla służb ratunkowych iGate SOS. Urządzenie to umożliwia natychmiastowe otwarcie bramy/szlabanu po odebraniu akustycznego sygnału syreny pojazdu ratunkowego, który znajduje się pod bramą.

Czytaj więcej >>

Produkujemy w Polsce

Sterowniki iGate zaliczamy do elektroniki profesjonalnej. Opracowane przez polskich inżynierów i produkowany jest w kraju od ponad 9 lat. Są to urządzenia wysoce niezawodne, odporne na warunki atmosferyczne, mogą pracować  wtrudnych warunkach środowiskowych: w temperaturze -30 - +60 st.C, w kurzu, wilgoci. Są eksportowane do krajów UE.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.igate.pl, gdzie znajduje się szczegółowy opis urządzeń oraz jego inne zastosowania. Posiadamy na terenie kraju stałych partnerów-instalatorów wśród firm z branży ogrodzeń.

Zapraszamy do współpracy administratorów osiedli, zarządy wspólnot, developerów, firmy instalatorskie oraz właścicieli posesji prywatnych.

Skontaktuj się z nami >>

Użytkując sterowanie bramą telefonem w oparciu o prezentowany sterownik iGate3 istnieje możliwość zdalnej zmiany (dodawanie/kasowanie) numerów uprawnionych użytkowników z telefonu „administratora osiedla”. Dostępne jest dodawanie nowych numerów na kolejną wolną pozycję na liście uprawnionych. Wówczas wysyłamy SMS-a o treści #620620602, aby go skasować – 620620620# (przykład dla numeru tel. 620620620).

 

Jednakże może zaistnieć potrzeba podmiany numeru „starego” na „nowy” (np. gdy mieszkaniec zmienił numer).

 

Czy istnieje metoda, aby numer zdalnie dodać na konkretnie wskazaną pozycję na liście uprawnionych?

System iGate3 umożliwia wygodne zdalne zarządzanie listą, również dodawanie na konkretną pozycję na liście oraz nadpisywanie ich.

 

Poniżej przykładowe treści poleceń SMS (dla czynności na przykładowym numerze tel. 620620620), które są wystarczające dla zarządzania listą przez administratora osiedla.

 

- dodawanie numeru na następną wolną pozycję, SMS o treści: #620620620

- kasowanie po numerze telefonu bez względu na której pozycji się znajduje, SMS o treści: 620620620#

- dodawanie na konkretną, wskazaną pozycję na liście np. 75, SMS o treści: 75#620620620

- kasowanie numeru telefonu na konkretnej pozycji na liście np. 84, SMS o treści: 84?

 

Warto dodać, iż dostępne jest specjalne oprogramowanie komputerowe do wygodnej i pełnej konfiguracji iGate w trybie połączenia poprzez dedykowany programator-kabel. Za pomocą tego narzędzia można wygodnie wpisywać numery na listę, zapisywać konfigurację do pliku archiwalnego, a nawet eksportować/importować listę numerów do/z postaci pliku arkusza kalkulacyjnego MS Office Excel ™.

Po wyjeździe z terenu osiedla (brama była otwarta) okazało się, iż zapomniałam telefonu za pomocą którego steruję bramą.

Czy znając numer do bramy, mogę ją otworzyć posługując się pożyczonym telefonem, którego numer nie jest wprowadzony na listę uprawnionych?

Niestety skorzystanie z „obcego” telefonu nie otworzy bramy, nawet przy znajomości numeru „do bramy”. Numer „obcy” nie jest zawarty na liście uprawnionych.

Sterowanie bramą telefonem iGate wymaga wyposażenia go w kartę SIM dowolnego operatora. Może zaistnieć konieczność jej wymiany.


Co dzieje się z konfiguracją, a przede wszystkim, z utworzoną listą numerów uprawnionych użytkowników w ww. przypadku konieczności zmiany karty SIM?

Wymiana karty SIM w sterowniku nie powoduje żadnych zmian w jego konfiguracji i nie wymaga ponownego programowania listy uprawnionych. Wszelkie nastawy pozostają bez zmian. Podobnie się dzieje w przypadku zaniku zasilania sterownika iGate3  – po powrocie zasilania, sterownik nie traci ustawień i jest gotowy do działania.

W przypadku stosowania pilotów radiowych, na wielu wspólnotach odnotowuje się samodzielne „doprogramowywanie” kolejnych egzemplarzy pilotów bądź tzw. kopiowanie pilotów, co doprowadza do całkowitej utraty kontroli dostępu do posesji przez administratorów.


Czy istnieje ryzyko, że prezentowane sterowanie bramą telefonem iGate3  umożliwi „zwykłym” użytkownikom bramy samowolne (celowe lub przypadkowe) zarządzanie urządzeniem?

Konstrukcja urządzenia iGate3 uniemożliwia „zwykłym” użytkownikom systemu dokonywania jakichkolwiek zmian w jego konfiguracji. Są oni uprawnieni jedynie do sterowania bramą.Atrybuty dla zdalnej konfiguracji iGate3 dostępne są tylko i wyłącznie dla „instalatora” oraz dwóch „administratorów osiedla”.


Tylko z tych trzech numerów telefonów, zdalnie za pomocą SMS, można dokonywać zmian. Warto nadmienić, iż numer „administratora osiedla” posiada uprawnienia jedynie do zarządzania listą uprawnionych i nie jest w stanie np. przypadkowo doprowadzić urządzenia do wadliwej konfiguracji i zatrzymania jego działania.

Z jakiej maksymalnej odległości możliwe jest sterowanie bramą telefonem przy zastosowaniu sterowników iGate3?

Zasięg sterowania telefonem nie jest ograniczony obszarowo. Można śmiało powiedzieć, iż jest on globalny i jedynie zależny od tego, czy nasz telefon komórkowy jest w zasięgu sieci gsm.

 

Zatem nasz „pilot do bramy w komórce” może być używany w domu, kiedy siedzimy w fotelu bądź wannie, w ogrodzie, garażu bądź nawet w innym mieście lub kraju.

Czy sterowanie bramą telefonem w oparciu o urządzenie iGate3 wymaga dostępu do Internetu tak po stronie sterownika jak i po stronie użytkownika?

Sterowanie bramą telefonem iGate3 nie wymaga dostępności do sieci Internet w żadnym przypadku.

 

Sterowanie odbywa się w trybie zwiastuna połączenia głosowego tzn.: użytkownik telefonu w klasyczny sposób wybiera „numer do bramy”, następnie sterownik otrzymując tego zwiastuna analizuje, czy abonent dzwoniący jest uprawniony i realizuje sterowanie.

 

Do zestawienia połączenia telefonicznego jednak nie dochodzi i nie są naliczane żadne koszty tak po stronie użytkownika otwierającego bramę jak i karty SIM w sterowniku 33

 

Łącze internetowe jest całkowicie zbędne.

Znane są na rynku systemy, w których sterowanie bramą oparte jest na urządzeniach, których użytkowanie wymusza ponoszenie stałych opłat za ich wykorzystywanie, przekazywane na rzecz dostawców systemu (np. usługi typu cloud - chmura).

 

Proszę o zaprezentowanie cennika z abonamentami w zw. z użytkowaniem systemu iGate3.

„Pilot do bramy w komórce” w oparciu o iGate3 nie wymaga żadnych opłat utrzymaniowych na rzecz instalatora, dystrybutora bądź producenta systemu.

 

Sterownik wyposażamy w kartę SIM dowolnego operatora gsm i dokonuje tego najczęściej wspólnota mieszkaniowa. Ważne jest, aby karta SIM zapewniła dobry zasięg sieci gsm w miejscu instalacji oraz zawsze była aktywna dla realizacji połączeń przychodzących.

 

Zatem jedynym kosztem stałym jest jej koszt zakupu i utrzymania w aktywności . Można przyjąć, iż koszty utrzymaniowe sterownika iGate3 mogą być pomijalne w kalkulacji budżetu wspólnoty.

Komentarze

 • Agnieszka Agnieszka, 16.05.2016r., 14:04:52 Wydaje się to wygodne. Ale czy jest bezpieczne?
 • Łukasz Łukasz, 05.09.2016r., 07:25:47 jaka cena?
 • szef ochrony szef ochrony, 01.01.2017r., 10:35:55 Rozwiązanie dobre ,ogranicza próby sfingowania kradzieży pojazdów przez nieuczciwych klientów co się zdarza na parkingach strzeżonych.
 • Agata74 Agata74, 15.05.2017r., 15:04:19 Jak cena takiego rozwiązania?
 • Zenek Zenek, 15.05.2017r., 15:05:24 Polecam, rewelaccja!
 • szef ochrony szef ochrony, 12.06.2017r., 15:54:51 od kilku miesięcy testujemy ten moduł GSM BRGSM2 na parkingu strzeżonym . Polecamy ten produkt . Prosta instalacja / 4 przewody / i prosta konfiguracja . Zadnych problemów .
 • Artur Artur, 07.07.2017r., 09:43:50 iGATE wydaje się być fantastycznym rozwiązaniem, ale ... do mniejszych obiektów i to raczej z niezmieniającymi się za bardzo użytkownikami. Domki jednorodzinne czy małe wspólnoty mieszkaniowe. Bardziej rozwiniętym modułem gsm do bram jest system www.MobiPoint.pl MobiPoint to system gsm do bram i przejazdów bez limitu ilości numerów. Posiada masę funkcji, harmonogramów, zakresów czasowych i ilościowych ograniczających możliwość wjazdu. Posiada funkcje komercyjnego pobierania opłat za parkowanie. MobiPoint w całości zarządzany jest online przez przeglądarkę www po zalogowaniu. Dedykowany jest głównie do zarządzania parkingami strzeżonymi, parkingami wspólnot mieszkaniowych, hoteli, pensjonatów, kempingów, ogródków działkowych, wspólnot firm itd.
 • Jerzy Jerzy, 02.03.2018r., 20:44:42 A ja mam takie pytanie. Czy system rejestruje numery telefonów, które otwierają bramę, bo zdarzyć się może, że jakiś poparniec po pijanemu będzię 20 razy otwierał w ciągu nocy,..... ?
 • Artur Artur, 03.03.2018r., 10:41:02 Jerzy. Tylko system MobiPoint jako jedyny na rynku posiada nieulotną pamięć wszystkich zdarzeń w systemie, ponieważ wszystko zapisuje się w chmurze informatycznej, a nie w urządzeniu. Sterownik jest tylko i wyłącznie wykonawcą poleceń pochodzących z chmury. Numery użytkowników zapisane są w chmurze, analiza komu otworzyć, ile razy dziennie, w jakich godzinach oraz według wielu innych zależności odbywa się w chmurze, dlatego jeśli moduł sterujący ktoś ukradnie lub zostanie uszkodzony nie tracimy żadnych danych. Proponuję zapoznać się z funkcjonalnością systemu MobiPoint.
 • Patrick3 Patrick3, 04.06.2020r., 07:28:55 Fajne rozwiązania dla osiedli - i tych mniejszych ale też podobno nieźle ma się przy większych przestrzeniach osiedlowych.
 • Gienia Gienia, 21.08.2020r., 11:07:28 Świat idzie do przodu i takie rozwiązania już przestają dziwić. Kiedyś bramę otwieraliśmy sami, teraz zrobi to za nas telefon. Kiedyś korzystaliśmy z normalnych zegarków, teraz wielu ludzi przerzuca się na smartwatche
 • szef ochrony szef ochrony, 29.10.2020r., 11:49:21 w styczniu 2021 będzie 4lata jak używamy modułu igate 2 w szlabanie na parkingu strzeżonym . Żadnych problemów , działa super.
 • Łukasz Wójcik Łukasz Wójcik, 16.05.2021r., 19:51:40 Dzień dobry, Ile kosztuje taki system do domu prywatnego - otwierana byłaby jedna brama i jedna furtka. Pozdrowienia Łukasz Wójcik
 • Jerzy Jerzy, 10.07.2022r., 20:30:26 Takie i inne usługi może załatwić firma zewnętrzna, w której ktoś cały czas będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem
 • szef ochrony szef ochrony, 31.03.2023r., 09:44:28 minęło 5 lat od montażu igates na parkingu strzeżonym . Żadnych problemów. Polecam.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.