Zima się skończyła – czas na przegląd instalacji!
Zima się skończyła – czas na przegląd instalacji!
nVent Thermal Polska Sp. z o.o.
Nadeszła wiosna – ale zima nadal o sobie przypomina, nie tylko sypiąc śniegiem od czasu do czasu, chociaż już mamy kwiecień. Najgroźniejsze skutki niezabezpieczonych instalacji mogą nas jeszcze zaskoczyć w nieoczekiwaną awarią wodociągu, przeciekającą rynną lub pękniętą rurą w ścianie.
Dlatego korzystając z lepszej pogody należy jak najszybciej wykonać przegląd kluczowych instalacji w budynku, takich jak rurociągi z wodą, systemy tryskaczowe, rynny, rury spustowe oraz poszycie dachów.
Wykaz czynności sprawdzających:
Kontrola wizualna
Sprawdzamy stan samej instalacji, kolanek oraz izolacji termicznej. Wymieniamy uszkodzone elementy. Opcjonalnie – wykonujemy testy elektrycznej instalacji grzewczej, jeśli jest zamontowana. Dowiedz się więcej >>
Kontrola urządzeń zasilających
Wizualna kontrola rozdzielnic zasilających pod kontem kompletności aparatów oraz przetestowanie zabezpieczeń różnicowo-prądowych.
Kontrola urządzeń sterujących jeśli zainstalowane są systemy grzewcze
Termostaty i regulatory temperatury zapewniają start systemu przy określonych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo optymalizują zużycie energii podczas pracy systemu. Należy dokonać przeglądu nastaw i alarmów oraz wykonać podstawowe testy działania samych urządzeń sterujących.
Termostaty powinny być w stanie ciągłego czuwania przez cały rok – nie ma potrzeby wyłączać systemu na okres letni – jesienią często zapominamy załączyć je na czas.
Jeśli bilans corocznych napraw instalacji jest wysoki warto rozważyć zamontowanie systemu grzewczego, który zapobiegnie uszkodzeniom budynku w przyszłości. Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja grzewcza oparta na samoregulujących elektrycznych przewodach grzewczych nVent RAYCHEM, która zapewni pełne bezpieczeństwo.
Szukasz certyfikowanego instalatora nVent RAYCHEM? Wejdź na Dolejsz.pl
Jak działają samoregulujące przewody grzejne?
Ciepło jest generowane, gdy prąd elektryczny przepływa przez rdzeń polimerowy między żyłami zasilającymi kabla. Wraz ze spadkiem temperatury otoczenia wzrasta liczba ścieżek przewodzących w rdzeniu i wytwarzane jest więcej ciepła. Także odwrotnie, gdy temperatura wzrasta, rdzeń ma mniej ścieżek przewodzących i wytwarza mniej ciepła.
- Łatwe w użyciu - docinane pod wymiar na miejscu
- Bezpieczne - można je rozstawiać w wąskich odstępach, a nawet krzyżować wielokrotnie, bez ryzyka przegrzania
- Oszczędne - automatycznie dostosowują moc grzewczą, aby skompensować zmiany temperatury otoczenia, co oznacza, że ciepło jest wytwarzane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
Zalety
- Najwyższe moce osiągane z metra przewodu (QTVR)
- Odporność na oleje i ich pochodne (BTV, QTV)
- Ekonomiczne rozwiązania (BSA)
- Długość obwodu do 200 m
- Gwarancja na produkt do 10 lat