administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zapobiegawczo – czyszczenie czy renowacja?

KAN-FIX | 2023-03-27
Fot. Przez wieloletnie użytkowanie rury zarastają kamieniem, brudem i tłuszczem, a osady te zmniejszają światło rury

Fot. Przez wieloletnie użytkowanie rury zarastają kamieniem, brudem i tłuszczem, a osady te zmniejszają światło rury

Działania zapobiegawcze i naprawcze powinny być priorytetem w procesie utrzymania budynku, a ich celem przedłużanie żywotności istniejącego systemu rur kanalizacyjnych – uważa Dariusz Szpytma z firmy Kan-Fix, która może pochwalić się już ponad 20-letnim doświadczeniem w pracach kanalizacyjnych.

treść sponsorowana

Instalacja kanalizacji odgrywa najważniejszą rolę w każdym budynku wielorodzinnym. Jej zadaniem jest odprowadzanie nieczystości do miejskiego kolektora sanitarnego. Zapewnia prawidłowe i niezawodne funkcjonowanie wszelkich urządzeń sanitarnych. Dba o czystość, higienę i bezpieczeństwo. Chroni przed poważnymi chorobami, które są spowodowane bakteriami i wirusami. Awarie i zatory w instalacji kanalizacyjnej zaburzają cały ten ekosystem. Dlatego niezwykle ważna jest bieżąca konserwacja. Działania zapobiegawcze i naprawcze powinny być priorytetem w procesie utrzymania budynku, a ich celem przedłużanie żywotności istniejącego systemu rur kanalizacyjnych – radzi Dariusz Szpytma z firmy Kan-Fix.

Profesjonalna diagnostyka kluczem do sukcesu

Przez wieloletnie użytkowanie, instalacja sanitarna – niezależnie od rodzaju rur, z których jest wykonana – traci swoje właściwości. Rury zarastają kamieniem, brudem i tłuszczem. Osady te zmniejszają światło rury, co w konsekwencji powoduje zatory. Rozwiązaniem doraźnym będzie usunięcie samego zatoru, np. przy użyciu sprężyny lub specjalnej chemii. Jednak najlepszym sposobem uniknięcia problemów jest diagnostyka i czyszczenie wykonywane okresowo.

Monitoring rur kanalizacyjnych jest doskonałą metodą diagnostyczną. Pozwala przeprowadzić ocenę stanu technicznego wnętrza rur kanalizacyjnych – zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych. Inspekcja kamerą TV pokaże, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich konserwacji i wskaże potencjalnie narażone miejsca. Wykorzystuje się ją także do poszukiwania nieszczelności. Bardzo często spotykamy się z przekonaniem, że wystarczy wsadzić kamerę do rury i monitoring jest już „zrobiony”. Jest to bardzo nieprofesjonalne podejście, ponieważ osady oklejają się na oczku kamery, zasłaniając cały obraz z wnętrza rury – zauważa ekspert firmy Kan-Fix. Dodaje też, na podstawie wieloletniego doświadczenia, że dobrze wykonana inspekcja rur kamerą TV powinna być poprzedzona delikatnym oczyszczeniem. Wtedy można dopiero kompleksowo ocenić kondycję rur, a także wybrać najlepsze rozwiązania profilaktyczne lub uszczelniające – dostosowane do ich stanu.

Profilaktyka lekiem na (nie)całe zło

Pierwszym skutecznym, a zarazem tańszym, sposobem na prawidłowe funkcjonowanie pionów czy też poziomów instalacji jest ich regularne czyszczenie. Zastosować można różne metody czyszczenia rur, w zależności od oczekiwanego efektu i obciążenia instalacji. Na przykład:

  • Czyszczenie chemiczne

Jest to metoda nieinwazyjna, ale niekorzystnie wpływa na środowisko. Polega na wlaniu lub wsypaniu toksycznych substancji chemicznych, które skutecznie wyeliminują zalegający osad organiczny, czyli tłuszcze, mydło czy resztki jedzenia, ale nie poradzi sobie z wieloletnim kamieniem. Nie należy stosować czyszczenia chemicznego w starych instalacjach, szczególnie w rurach z żeliwa. Skutkiem będzie zbrylenie się substancji, utworzenie kamienia, a w konsekwencji dojdzie do zatoru, który będzie wymagał dodatkowej interwencji.

  • Czyszczenie hydrodynamiczne

Jest to metoda polegająca na ciśnieniowym wypłukiwaniu miękkich osadów i usuwaniu zatorów przy pomocy wody. Bardzo dobrze wypłukuje złogi tłuszczu oraz służy do udrażniania rur, szczególnie poziomych. Przy starych żeliwnych rurach może jednak przyczynić się do powstania szkód zamiast do polepszenia ich stanu.

  • Czyszczenie mechaniczne

Można stosować do czyszczenia zarówno małych jak i dużych średnic rur kanalizacyjnych. Szeroki wybór głowic frezujących pozwala na czyszczenie każdego rodzaju rur, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Jest to metoda pozwalająca na usunięcie kamienia, który odkładał się latami. Dowiedź się więcej >>

Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Odpowiedni dobór metody do stanu rury jest kluczowy, aby zminimalizować nieoczekiwane dodatkowe problemy – podkreśla właściciel firmy Kan-Fix.

Drugim rodzajem działań profilaktycznych jest renowacja rur, czyli ich uszczelnienie i odbudowa. Zastosowanie powłoki polimerowej ElastoFlake wewnątrz rury jest doskonałym rozwiązaniem, aby przedłużyć żywotność rur o co najmniej 25 lat. Po położeniu tej powłoki gładkość i śliskość wewnątrz rur utrudnia przyczepianie się nieczystości, a w przyszłości osadzanie kamienia.

Niezależnie od preferencji i wyboru sposobu konserwacji rur kanalizacyjnych, należy regularnie sprawdzać ich stan i je czyścić. Bardzo ważne jest także natychmiastowe usunięcie przyczyny zatoru lub naprawa ubytku w rurze – miejscowo polimerem ElastoFlake. Przy wyborze wykonawcy należy kierować się doświadczeniem, elastycznym podejściem i kompleksowymi rozwiązaniami.

Więcej informacji o firmie Kan-Fix>>

NIE CHCESZ PROBLEMÓW? POROZMAWIAJ Z EKSPERTEM Z KAN-FIX!

 

Zadzwoń: 690 564 577

Naszym nadrzędnym celem jest satysfakcja Klienta, solidność i fachowość. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy, że rewitalizacja, czyszczenie lub naprawa będzie wykonana na najwyższym poziomie. Korzystamy z narzędzi najwyższej klasy. Jesteśmy certyfikowanym wykonawcą technologii ReliningGroup w Polsce.

Komentarze

  • PHU-RRS PHU-RRS, 18.07.2023r., 11:56:28 Przydatne porady dotyczące zapobiegania problemom z wodą i ściekami. Praktyczna wiedza dzięki!.

Powiązane

Redakcja Bezinwazyjna naprawa rur – w pytaniach i odpowiedziach

Bezinwazyjna naprawa rur – w pytaniach i odpowiedziach Bezinwazyjna naprawa rur – w pytaniach i odpowiedziach

Rozmowa z Dariuszem Szpytmą, założycielem firmy Kan-fix

Rozmowa z Dariuszem Szpytmą, założycielem firmy Kan-fix

Kan-fix

Kan-fix Kan-fix

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Groupi polimerem ElastoFlake.  Firma ma 15 letnie doświadczenie w pracach...

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Groupi polimerem ElastoFlake.  Firma ma 15 letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych, a od 2016 roku, gdy jej pracownicy zostali przeszkoleni przez Fińską Firmę, zajmuje się tylko renowacją rur kanalizacyjnych. Dowiedz się więcej >> ElastoFlake Polimer ElastoFlake...

KAN-FIX Realizacje firmy Kan-fix

Realizacje firmy Kan-fix Realizacje firmy Kan-fix

Kan-fix to firma specjalizująca się w renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych za pomocą innowacyjnej metody Relining Group. Umożliwia ona przeprowadzenie gruntownego remontu lub naprawy systemu...

Kan-fix to firma specjalizująca się w renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych za pomocą innowacyjnej metody Relining Group. Umożliwia ona przeprowadzenie gruntownego remontu lub naprawy systemu kanalizacji, bez potrzeby kucia ścian i prowadzenia wykopów. Została wymyślona i przetestowana w trudnych warunkach klimatycznych Skandynawii.

KAN-FIX Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić?

Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić? Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić?

Przychodzi taki moment w praktyce każdego zarządzającego budynkami wielolokalowymi, że należy podjąć decyzję o pewnych inwestycjach remontowych, np. wymianie czy renowacji sieci kanalizacyjnej. Myśl ta...

Przychodzi taki moment w praktyce każdego zarządzającego budynkami wielolokalowymi, że należy podjąć decyzję o pewnych inwestycjach remontowych, np. wymianie czy renowacji sieci kanalizacyjnej. Myśl ta zwykle rodzi się wraz z pojawiającymi się problemami, co oczywiście ma logiczne uzasadnienie; gorzej, jeśli w trakcie użytkowania nie prowadzimy solidnych przeglądów rur kanalizacyjnych. Wówczas poważna awaria może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie i skutki mogą być bardziej dotkliwe.

KAN-FIX Nieszczelna rura kanalizacyjna? Jak szybko i niedrogo wykryć przeciek?

Nieszczelna rura kanalizacyjna? Jak szybko i niedrogo wykryć przeciek? Nieszczelna rura kanalizacyjna? Jak szybko i niedrogo wykryć przeciek?

Nieszczelność rury zaraz obok niedrożności jest najpoważniejszą awarią systemu kanalizacyjnego. Wystarczy niewielkie pęknięcie czy niezauważalna szczelina w rurze i system kanalizacyjny nie będzie funkcjonował...

Nieszczelność rury zaraz obok niedrożności jest najpoważniejszą awarią systemu kanalizacyjnego. Wystarczy niewielkie pęknięcie czy niezauważalna szczelina w rurze i system kanalizacyjny nie będzie funkcjonował prawidłowo. Nieczystości płynące w rurach będą wydostawać się na zewnątrz, stanowiąc jednocześnie zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Wówczas potrzebne jest natychmiastowe działanie.

KAN-FIX Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych – gdzie się ją stosuje?

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych – gdzie się ją stosuje? Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych – gdzie się ją stosuje?

Polsce mamy 14,6 mln mieszkań, w tym 72% zasobów mieszkaniowych w Polsce powstało przed 1989 r., a ponad 50-letnie budynki stanowią ok. 60% zasobów krajowych. A to oznacza, że większość z tych budynków...

Polsce mamy 14,6 mln mieszkań, w tym 72% zasobów mieszkaniowych w Polsce powstało przed 1989 r., a ponad 50-letnie budynki stanowią ok. 60% zasobów krajowych. A to oznacza, że większość z tych budynków charakteryzuje się niskim stanem technicznym, a nawet niedostatecznym wyposażeniem w instalacje.

KAN-FIX Naprawa nieszczelnej rury bez kucia ścian – czy to możliwe?

Naprawa nieszczelnej rury bez kucia ścian – czy to możliwe? Naprawa nieszczelnej rury bez kucia ścian – czy to możliwe?

Gdyby zapytać mieszkańców osiedla, z czym im się kojarzą awarie kanalizacji czy nieszczelne rury, większość z pewnością wymieniłaby: brud, kurz, hałas, kucie ścian, remont. Takie skojarzenia wcale nie...

Gdyby zapytać mieszkańców osiedla, z czym im się kojarzą awarie kanalizacji czy nieszczelne rury, większość z pewnością wymieniłaby: brud, kurz, hałas, kucie ścian, remont. Takie skojarzenia wcale nie dziwią, tradycyjne metody naprawy rur tak właśnie wyglądają. Ważne jest to, że nie muszą tak wyglądać, jeśli zdecydujemy się na naprawę innowacyjnymi sposobami.

KAN-FIX Nieszczelny fragment rury – jak sobie z tym poradzić?

Nieszczelny fragment rury – jak sobie z tym poradzić? Nieszczelny fragment rury – jak sobie z tym poradzić?

Pęknięta rura w mieszkaniu to przypadek wcale nierzadki w codziennej pracy zarządcy. Sama awaria jest już pewnym problemem, a zdarza się i tak, że lokatorzy ten problem potęgują, bo nie wyrażają zgody...

Pęknięta rura w mieszkaniu to przypadek wcale nierzadki w codziennej pracy zarządcy. Sama awaria jest już pewnym problemem, a zdarza się i tak, że lokatorzy ten problem potęgują, bo nie wyrażają zgody na wejście do ich mieszkania ekipy remontowej. Takie stanowisko oczywiście jest w pewnym stopniu zrozumiałe, raczej nikt nie lubi kucia ścian, brudu i hałasu z tym związanego. Jak zatem zarządca może sobie poradzić w tej kłopotliwej sytuacji?

KAN-FIX Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę?

Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę? Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę?

Decyzję o remoncie instalacji wodno-kanalizacyjnej zwykle podejmujemy w dwóch sytuacjach. Pierwsza to taka, gdy instalacja nie funkcjonuje prawidłowo, dochodzi do przecieków, pojawiają się problemy z ciśnieniem...

Decyzję o remoncie instalacji wodno-kanalizacyjnej zwykle podejmujemy w dwóch sytuacjach. Pierwsza to taka, gdy instalacja nie funkcjonuje prawidłowo, dochodzi do przecieków, pojawiają się problemy z ciśnieniem wody i spływem ścieków. Druga, kiedy to przeprowadzamy generalny remont domu czy mieszkania. Kompleksowej wymiany instalacji nie można porównać z malowaniem ścian czy nawet położeniem nowej podłogi, to czynność znacznie trudniejsza i bardziej skomplikowana. Wymaga bowiem m.in. kucia ścian,...

KAN-FIX Pęknięta rura w pionie – kto odpowiada za szkodę?

Pęknięta rura w pionie – kto odpowiada za szkodę? Pęknięta rura w pionie – kto odpowiada za szkodę?

Pęknięta rura w pionie to zdarzenie, które jest bardzo kłopotliwe zarówno dla mieszkańców bloku, jak i zarządcy. Pociąga ono za sobą różne konsekwencje i wymaga długiego procesu naprawczego. Wiąże się...

Pęknięta rura w pionie to zdarzenie, które jest bardzo kłopotliwe zarówno dla mieszkańców bloku, jak i zarządcy. Pociąga ono za sobą różne konsekwencje i wymaga długiego procesu naprawczego. Wiąże się też z niemałymi kosztami. W niniejszym artykule odpowiemy na pytania: kto ponosi odpowiedzialność za powstałą szkodę oraz jak ograniczyć szkody powstałe w wyniku awarii.

KAN-FIX Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu?

Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu? Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu?

Zatkana rura może prawdziwie uprzykrzyć życie. Sprawcą tego koszmaru zazwyczaj są włosy bądź resztki jedzenia. Zatem gdy woda zalega w łazienkowej umywalce bądź w kuchennym zlewie należy podjąć konkretne...

Zatkana rura może prawdziwie uprzykrzyć życie. Sprawcą tego koszmaru zazwyczaj są włosy bądź resztki jedzenia. Zatem gdy woda zalega w łazienkowej umywalce bądź w kuchennym zlewie należy podjąć konkretne kroki w celu udrożnienia rur. W przeciwnym razie może dojść do poważnej awarii, której skutki mogą okazać się bardziej dotkliwe.

KAN-FIX Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan rur kanalizacyjnych?

Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan rur kanalizacyjnych? Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan rur kanalizacyjnych?

Sieć kanalizacyjna w starszym budownictwie narażona jest na niedrożność z wielu powodów. Za pierwszy można uznać nawarstwianie się kamienia. Wówczas przestrzeń, którą spływa woda, zmniejsza się, a w konsekwencji...

Sieć kanalizacyjna w starszym budownictwie narażona jest na niedrożność z wielu powodów. Za pierwszy można uznać nawarstwianie się kamienia. Wówczas przestrzeń, którą spływa woda, zmniejsza się, a w konsekwencji woda wolniej spływa. To już jest sygnał, aby podjąć konkretne działania, zanim dojdzie do awarii. Choć mało kto się zastanawia nad stanem rur, szczególnie kiedy większe problemy się nie pojawiają, to monitoring stanu rur kanalizacyjnych jest mimo wszystko zalecany.

Wybrane dla Ciebie

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy? Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie? Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.