administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Auto na abonament - korzyści płynące dla firmy z wynajmu długoterminowego

Alphabet Polska | 2022-08-08
Luksusowe auto na abonament w zasięgu ręki! Fot. https://www.pexels.com/pl-pl/szukaj/car%20rental/

Luksusowe auto na abonament w zasięgu ręki! Fot. https://www.pexels.com/pl-pl/szukaj/car%20rental/

Wynajem samochodu na abonament jest wciąż mało popularny w Polsce. Jednak, gdy brakuje gotówki na nowy samochód, może być ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego czy leasingu. Jakie są korzyści wynajmu długoterminowego? Czy auto na abonament się opłaca? Jakie są procedury wynajmu? Kto może skorzystać z wynajmu auta na abonament? Dowiedzmy się z poniższego artykułu!

treść sponsorowana

Co to jest samochód na abonament?

Samochód na abonament to długoterminowy wynajem pojazdu. Opłata abonamentowa składa się ze stałych miesięcznych rat naliczanych za użytkowanie samochodu. Długość standardowej umowy wynosi najczęściej 2 lata, choć zdarzają się umowy podpisywane na krótszy okres np. 1 rok lub dłuższe na 3-4 lata.

Wpłata własna w abonamencie jest dobrowolna, ale im większy wkład własny, tym niższy czynsz. W skład opłaty abonamentowej wchodzą wszystkie koszty użytkowania samochodu tzn. ubezpieczenie, rejestracja samochodu, przeglądy serwisowe, badania techniczne, wszelkie naprawy czy wymiana opon leżą po stronie wypożyczalni.

Miesięczne opłaty można wliczyć w koszty działalności!

Sprawdź szczegóły >>

Jak wynająć samochód w abonamencie?

Procedura wynajmu długoterminowego jest prosta, a formalności zredukowane do minimum. Bardzo często można ją wykonać przez stronę internetową usługodawcy.

Podpisanie umowy wiążę się z koniecznością przedłożenia następujących dokumentów:

1) Zawarcie umowy przez jednoosobowe działalności gospodarcze

 • wpis do ewidencji działalności gospodarczej
 • zaświadczenia o numerze REGON i NIP
 • potwierdzenia zarejestrowania w Urzędzie Skarbowy
 • ksera dowodów osobistych

2) Osoby, które chcą wynająć samochód do celów prywatnych, muszą dostarczyć ksero dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu, który potwierdzi ich tożsamość.

Wynajmując samochód służbowy na abonament, w umowie musi być sprecyzowany okres obowiązywania umowy, dokładny opis samochodu (marka, model auta), jego wyposażenie, prawa i obowiązki firmy wynajmującej i najemcy, wysokość i terminy spłat comiesięcznych rat, kary umowne i wykaz wszelkich dokumentów przekazanych wraz z samochodem.

Na co zwrócić uwagę w umowie?

Podpisując umowę warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 1. Wyjazd za granicę - przed przekroczeniem polskiej granicy, należy uzyskać zgodę usługodawcy. Nie dostosowanie się do tego zapisu, to kara w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.
 2. Udostępnianie auta innemu kierowcy - warto zapoznać się z wytycznymi w umowie dotyczącymi udostępniania auta innym kierowcom, ponieważ może występować zapis, że auto może być prowadzone tylko przez najemcę.
 3. Dodatkowe opłaty i kary - mowa głównie o przewożeniu zwierząt w samochodzie, paleniu tytoniu czy użytkowania auta jako taksówki. Jeżeli w umowie istnieje zapis, że nie można tego robić, naliczone zostaną odpowiednie dodatkowe opłaty lub kary.
 4. Limit kilometrów - w umowie zawsze określony jest limit kilometrów, jaki samochód może przejechać. Każde przekroczenie limitu wiąże się z dodatkowymi opłatami od 0,6 zł za jeden kilometr i więcej.
 5. Udział własny w szkodach - nawet, jeżeli samochód będzie posiadał ubezpieczenie to w niektórych przypadkach, kiedy wynajmujący będzie sprawcą zdarzenia usługodawca może wymagać pokrycia części kosztów naprawy samochodu.
auto na abonament

Minimum formalności w umowie wynajmu długoterminowego. Źródło >>

Jakie samochody można wynająć?

W formie abonamentu można wynająć:

 • najczęściej samochody osobowe
 • rzadziej małe samochody dostawcze
 • bardzo rzadko samochody ciężarowe
 • używane samochody bardzo sporadycznie

Kto może skorzystać z wynajmu samochodu na abonament?

Weryfikacja przed wynajmem samochodu nie jest tak szczegółowa jak, przy umowie kredytowej czy leasingowej. Firmy wynajmujące samochody w abonamencie mogą sprawdzić, czy:

 • klient jest pełnoletni
 • ma pozytywną historię kredytową
 • ma stały dochód umożliwiający regularne opłacanie abonamentu
 • czy jest osobą fizyczną czy prowadzącą działalność gospodarczą

Korzyści dla firmy z wynajmu długoterminowego

Abonament może przynieść wiele korzyści, o ile pakiet jest dobrany odpowiednio dla klienta lub firmy. Istnieje wiele korzyści, które przemawiają za wynajmem długoterminowym pojazdu. Należą do nich:

 1. Łatwa procedura wstępna- która jest zredukowana do minimum.
 2. Niski wkład własny - opłata wstępna jest dobrowolna, choć jej uiszczenie może zmniejszyć miesięczne raty.
 3. Niska rata miesięczna - wysokość raty jest uzależniona od modelu samochodu, a w jej skład wchodzą wszystkie koszty dotyczące użytkowania samochodu.
 4. Dostęp do drogich modeli samochodów - ponosząc zaledwie ułamek kosztu zakupu auta można jeździć luksusowym samochodem.
 5. Łatwa wymiana na lepszy model samochodu - po oddaniu samochodu po zakończeniu umowy można wynająć kolejne auto.
 6. Korzyści firmowe - opłaty związane z wynajęciem auta można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
 7. Stały koszt utrzymania samochodu - w czynsz wpisane są koszty naprawy, serwisu czy ubezpieczenia.
 8. Samochód zastępczy jest wliczony w raty miesięczne i jest podstawiony na czas, gdy wynajęte auto jest w warsztacie.
auto na abonament

Samochód zastępczy wliczony jest w raty miesięczne. Źródło >>

Oczywiście wynajem długoterminowy ma również swoje wady. Warto je poznać przed podpisaniem umowy. Są to:

 1. Limit przebiegu - limit kilometrów określony jest w umowie i każde przekroczenie to kilkadziesiąt groszy za kolejny kilometr.
 2. Nie jesteś właścicielem auta - będąc tylko użytkownikiem nie zbierasz zniżek samochodowych za bezszkodową jazdę.
 3. Dodatkowe opłaty związane z przewożeniem zwierząt czy przekroczeniem granic Polski.
 4. Zakaz palenia papierosów wiąże się z wysoką karą.

Auto w abonamencie a leasing lub kredyt

Wynajem długoterminowy pojazdu a leasing operacyjny to formy finansowania bardzo do siebie podobne. Abonament samochodowy to rozwiązanie dla osób, które, nie posiadają pieniędzy na wkład własny i chcą jeździć nowym samochodem, ale jednocześnie nie są nastawieni na wykup auta po wygaśnięciu umowy. Leasing samochodowy przeznaczony jest dla klientów, którzy są nastawieni na wykup samochodu służbowego lub prywatnego po zakończeniu umowy i zapłaceniu ostatniej raty.

Rata leasingowa jest wyższa od raty abonamentowej, ponieważ spłaca się pełną wartość samochodu.

Kredyt samochodowy to usługa dla klientów z wkładem własnym i chęcią posiadania samochodu po spłacie ostatniej raty. Kredyt na zakup samochodu wiąże się z całą paletą formalności, dlatego dobrze jest skorzystać z doradcy.

Ubezpieczenie samochodu

Użytkownik samochodu opłaca ubezpieczenie. Z reguły wliczone jest ono w ratę abonamentu, choć istnieją też inne opcje. Wszystkie formalności związane z zakupem ubezpieczenia, leży po stronie wypożyczalni.

Ubezpieczenie OC i AC jest obowiązkowe!

Dodatkowym zabezpieczeniem auta jest ubezpieczenie GAP, zapewniające ochronę na wypadek spadku wartości pojazdu. W przypadku kradzieży lub kolizji ubezpieczyciel wypłaci różnicę między otrzymanym już odszkodowaniem z AC a wartością pojazdu z dnia zakupu. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe!

Zakończenie abonamentu samochodowego

Wcześniejsze zakończenie umowy na auto na abonament wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Dokładne warunki przedwczesnego zakończenia abonamentu, zapisane są w umowie z firmą i są od niej zależne.

Podsumowanie

Długoterminowy wynajem samochodu staje się coraz chętniej wybieraną formą finansowania samochodu. Elastyczność wynajmu długoterminowego oraz sposób działania usługi przyciąga coraz większą ilość klientów. Samochody dostępne są od ręki, a wynajęcie samochodu wiąże się z minimum formalności. W porównaniu do innych form finansowania wynajem auta na abonament jest najkorzystniejszą opcją.

auto na abonament

Odbiór auta nawet w 48 godzin! Źródło >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Filipek11 Filipek11, 30.08.2023r., 11:25:38 Wynajem długoterminowy auta to praktyczne rozwiązanie. Często jest to opłacalniejsze niż zakup i utrzymanie własnego pojazdu. Cieszy mnie rosnąca dostępność takich opcji.

Wybrane dla Ciebie

Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania »

Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania » Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania »

Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa »

Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa » Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.