administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Ogrodzenie panelowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Sklepzogrodzeniami.pl | 2022-11-10
Ogrodzenie panelowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ogrodzenie panelowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ogrodzenia panelowe stawiają zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i zarządcy obiektów zamieszkania zbiorowego, ale nie tylko – sprawdzają się też do obiektów firmowych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Są po prostu uniwersalne, ale to nie jest ich jedyna zaleta. Modułowe ogrodzenia panelowe wyróżniają się niezwykle prostym montażem i innymi walorami użytkowymi, które opisujemy w dzisiejszym artykule.

treść sponsorowana

Ogrodzenia panelowe – popularne i proste w montażu

Jednym z najbardziej cenionych atutów panelowych ogrodzeń jest ich niska cena przy zachowaniu szybkiej dostępności i bardzo prosty montaż. Jakie panele ogrodzeniowe są obecne na rynku i kiedy warto się na nie zdecydować?

  • Ogrodzenie panelowe 2D – przęsła dwuwymiarowe są polecane osobom, które szukają prostych, regularnych wzorów. Minimalistyczne moduły 2D pasują do każdej posesji i nie rzucają się w oczy. Wyróżniają się jednak przede wszystkim solidną konstrukcją i grubym drutem. Dzięki temu są znacznie sztywniejsze i mocniejsze w porównaniu do paneli 3D.
  • Ogrodzenia panelowe 3D – ich budowa jest ciekawsza niż zwykłych paneli dwuwymiarowych, bo mają przetłoczenia w kształcie litery „V”. Druty są wygięte w wybranych miejscach, więc konstrukcja nie jest jednolita, przez co niektórym osobom przypada do gustu bardziej niż panele 2D. Co jednak najważniejsze – są znacznie odporniejsze na wiatr, właśnie dzięki swoim przetłoczeniom. Dwuwymiarowe konstrukcje są zbyt płaskie, by chronić tak dobrze, jak panele trójwymiarowe.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na odpowiedni materiał. Do najtrwalszych należą ogrodzenia metalowe panelowe – moduły są wykonane ze stali, przy czym często solidnie zabezpieczane są przed korozją za pomocą powłoki z cynku i malowania proszkowego. Kupione panele nie wymagają więc już żadnej pielęgnacji czy odnawiania przez cały okres użytkowania. To bardzo korzystne, jeśli szukasz ogrodzenia, które nie będzie wymagać od Ciebie żadnych dodatkowych prac.

Ogrodzenia panelowe dla lubiących oszczędzać

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem ogrodzeń metalowych panelowych jest ich cena, którą trudno pobić. Nieco tańszą opcją jest tylko siatka ogrodzeniowa, jednak różnica w ochronie między nią a panelami jest kolosalna. Jeśli więc szukasz konstrukcji, która ma nie tylko niską cenę, ale równocześnie chroni i jest wyjątkowo prosta w montażu, to panelowe ogrodzenie będzie najlepszym wyborem.

Koszt zakupu ogrodzenia panelowego zależy od grubości drutu, potrzebnej liczby przęseł (czyli od wielkości posesji) i ich wysokości. Cena jednego panelu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. Elementy ogrodzenia to tak naprawdę jedyny konieczny wydatek, bo montaż można wykonać samodzielnie.

Ogrodzenia panelowe są więc dobrym wyborem dla osób, które mają dryg do majsterkowania lub mogą zlecić komuś montaż taniej niż przy zatrudnieniu profesjonalnej ekipy budowlanej. Wynika to z ich prostej konstrukcji, która nie wymaga skomplikowanych prac przy stawianiu paneli. Może je również z łatwością przyciąć do określonego wymiaru – co często stanowi ogromną zaletę dla tych, którzy takie ogrodzenie montują po raz pierwszy.

Samodzielny montaż ogrodzenia panelowego

Dla wielu osób możliwość samodzielnego postawienia ogrodzenia jest satysfakcjonująca – jesteś odpowiedzialny za efekt i czas prac, co daje Ci dużą niezależność i swobodę. Przed zakupem musisz tylko obliczyć, ile paneli potrzebujesz, sprawdzając m.in. wymiar każdego boku swojej działki i długość jednego panelu oraz obliczając odpowiednią liczbę słupków.

Montaż zaczynamy od przygotowania terenu, czyli oczyszczenia i wyrównania. Następnie kopiemy dołki na słupki ogrodzeniowe, najlepiej za pomocą wiertnicy glebowej, umieszczamy w nich słupki i osadzamy beton. Warto wykonać zbrojenie słupków, jednak coraz częściej ten etap jest pomijany – by nieco obniżyć koszty. Jeśli planujemy przygotować podmurówkę – czyli betonowe deski, często stosowane w celu usztywnienia konstrukcji – należy pamiętać, aby zapewnić jej odpowiednią głębokość. Innym sposobem na oszczędność to samodzielny zakup betonu przemysłowego, który jest powszechnie dostępny. Coraz częściej stosuje się także suchy beton.

Po związaniu betonu przychodzi czas na stawianie paneli, które będą połączone obejmami (łącznikami) startowymi (brama i furtka), narożnymi (narożniki ogrodzenia) i pośrednimi (panele w linii prostej).

Warto jednak zwrócić uwagę na różnorodność metod montażu. Wyróżniamy takie warianty, jak:

  • montaż za pomocą obejmy – panele łączą się pomiędzy słupkami, co nie wymaga nawierceń;
  • montaż za pomocą spinek, śruby hakowej i kleszczy – panele łączą się przed słupkami, co wymaga nawierceń, jak i daje możliwość skrócenia odległości między słupkami;
  • montaż za pomocą łącznika łukowego – panele łączą się przed słupkami, nie wymaga to nawierceń, przy czym łącznik zawiera wkręt samowiercący.

Nierówny teren? Ogrodzenie panelowe sprawdzi się idealnie

Na ogrodzenie panelowe warto zdecydować się, gdy Twoja działka ma pochyłe podłoże. Niedoskonałości terenu nie są przeszkodą przy montażu paneli – wystarczy usytuować je kaskadowo. Na pochyłym terenie można postawić zarówno ogrodzenia panelowe 2D, jak i 3D. Konstrukcja będzie stabilna i estetyczna, zwłaszcza jeśli najpierw położona zostanie podmurówka.

Praktyczne panelowe ogrodzenie z podmurówką

Jeśli nie wiesz, jakie ogrodzenie będzie dobrze komponować się z laną lub prefabrykowaną podmurówką – odpowiadamy. Panelowe ogrodzenia ze stali na podmurówce to dobry wybór dla osób, które chcą zabezpieczyć je przed podkopywaniem przez zwierzęta – zarówno te domowe, jak i dzikie.

Oprócz tego taka konstrukcja jest jeszcze stabilniejsza niż najwytrzymalsze panele bez podmurówki. Ogrodzenie jest lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed podmakaniem. Podmurówka pod ogrodzenie panelowe jest więc często trafną inwestycją.

Ogrodzenia panelowe – nowoczesne bramy i furtki

Panelowe ogrodzenia są również polecane osobom, które szukają rozwiązań modułowych i nie chcą tracić czasu na dobór każdego elementu konstrukcji osobno. W jednym sklepie znajdziesz nie tylko panele pełniące funkcję przęseł, ale także kompatybilne z nimi bramy i furtki.

Wszystkie części ogrodzenia – także furtki i bramy – są zabezpieczone powłoką cynkową i, na prośbę klienta, pomalowane proszkowo. Dzięki temu odpowiadają nowoczesnym standardom w kwestii jakości oraz wyglądu. To tzw. system DUPLEX – czyli podwójne zabezpieczenie. Warto pamiętać, że powłoka malarska dodatkowo chroni cynk przed utlenianiem.

Stalowe druty są tak samo ułożone i w przęsłach, i w bramach czy furtkach. Trzymając się nowoczesności jako wyznacznika dobrego ogrodzenia, możesz wybrać bramę przesuwną lub skrzydłową napędzaną automatycznie. To komfort, który z pewnością szybko docenisz.

Ogrodzenie panelowe – producent

Ogrodzenia panelowe, nowoczesne bramy i furtki oraz mnóstwo praktycznej wiedzy znajdziesz na stronie sklepzogrodzeniami.pl. Oferowane moduły od producenta ogrodzeń Polargos sprawdzają się zarówno pod względem wytrzymałości, jak i walorów wizualnych.

Wybierz ekonomiczne ogrodzenia panelowe 3D lub 2D, które estetycznie komponują się z dowolnym typem obiektu. Docenisz ich minimalistyczny wygląd i szybki montaż, a konstrukcja będzie zapewniać Ci bezpieczeństwo i prywatność przez długie lata. Polecamy je również osobom, które chcą połączyć ogrodzenie z żywopłotem – pomalowane na zielono panele zabezpieczą rośliny, a jednocześnie nie zasłonią pięknego naturalnego otoczenia posesji.

Komentarze

  • robson robson, 28.12.2022r., 14:35:06 mam zamiar zdecydować się na ogrodzenie wiśniowski i będą je montować fachowcy którzy się na tym znają więc jak najbardziej zdaje się na nich, wiedzą jak to zrobić prawidłowo

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych » Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach? Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach » Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? » Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu? Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej » Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie? Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać? Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem? Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie » Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.