administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych

Wybierając ubezpieczenie dla wspólnot mieszkaniowych w Warcie, zyskujesz najszerszą ochronę na rynku

Grupa Warta | 2024-02-06
WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych. Fot. WARTA

WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych. Fot. WARTA

Wspólnota mieszkaniowa to nie tylko zbiór mieszkań. To wspólna przestrzeń codziennego życia wielu ludzi i otoczenia, w jakim się znajdują.
Wspólnoty nie posiadają własnego majątku, a za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej – m.in. klatek schodowych czy terenów zielonych, każdy właściciel mieszkania ponosi odpowiedzialność w takiej części, która zależna jest od jego udziału w nieruchomości.

treść sponsorowana

Czy Warto więc posiadać polisę ubezpieczeniową? Zdecydowanie tak!

Do najczęstszych szkód, za które ponoszą odpowiedzialność wspólnoty należą oczywiście zalania, szczególnie te z rozszczelnionej instalacji CO czy wodno-kanalizacyjnej, które mogą uszkodzić mieszkania na wszystkich piętrach, a nawet ciągi komunikacyjne.

Zrównoważone rozwiązania często są przedmiotem szkody

Coraz częściej wspólnoty mieszkaniowe inwestują również w nowoczesne rozwiązania, do których należą miedzy innymi panele fotowoltaiczne. Chociaż można uznać, że instalacja fotowoltaiczna jest bezpiecznym  dla budynku rozwiązaniem, a korzyści w dużo większym stopniu przewyższają potencjalne ryzyko, to należy pamiętać, że około 40% ewentualnych szkód, jakie zdarzają się w instalacji fotowoltaicznej, jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi, najczęściej są to: uderzenia pioruna (21%), śnieg czy silny wiatr (w obu przypadkach 6%) i grad (3%).

Wzrost zainteresowania elektromobilnością i tworzenie wielopoziomowych garaży podziemnych, może również zwiększać ryzyko wystąpienia szkód, które wcześniej były marginalizowane lub nie było ich w ogóle, takie jak np. samozapłon auta, który może spowodować pożar w garażu podziemnym.

Od graffiti po kapryśną aurę pogodową

Do pozostałych zdarzeń, do których często dochodzi na osiedlach, należą również: zniszczenie elewacji w skutek graffiti, uszkodzenie kamer monitoringu, zniszczenie altan śmietnikowych czy elementów małej architektury, takich jak place zabaw dla dzieci.

Zmiany pogody, silne wiatry lub liczne roztopy przeplatane śnieżycami niosą ze sobą nie tylko ryzyko przeciekającego dachu, którego naprawa i dotkliwe skutki dla mieszkańców można liczyć w tysiącach złotych, ale również stanowią zagrożenie dla okolicznych mieszkańców i właścicieli samochodów. Do najczęstszych zdarzeń należą również szkody osób: złamania i skręcenia, których doznali przechodnie w wyniku braku odśnieżenia chodnika. Zimowa aura może powodować również uszkodzenia pojazdów przez zalegający na dachu śnieg czy sople, a także uszkodzenia karoserii przez złamane niepielęgnowane gałęzie drzew.

Suma ubezpieczenia musi być adekwatna

Warto pamiętać, że na przestrzeni ostatnich 5 lat ceny towarów i usług gwałtownie wzrosły. Prognozuje się, że wzrost ten może wynosić nawet 50%, a w niektórych segmentach jest on znacząco wyższy. Dlatego szczególnie ważne jest, aby posiadane polisy ubezpieczeniowe zawierały adekwatne sumy ubezpieczenia mienia i sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC, tak aby wypłata odszkodowania pokryła faktyczną wartość poniesionej szkody.

Jak się zabezpieczyć?

Od wielu lat TUiR „WARTA” S.A. jest wiodącym ubezpieczycielem przedsiębiorstw i budynków mieszkalnych w całej Polsce. Od października 2023 wprowadziła liczne ułatwienia dla zarządców nieruchomości, pozwalające na ubezpieczenie wielu wspólnot, oferując im korzystniejsze warunki cenowe z tytułu liczby zarządzanych wspólnot mieszkaniowych.

Co nas wyróżnia?

Kupując polisę w Warcie, masz pewność, że oferujesz wspólnocie jeden z najszerszych na rynku programów ubezpieczeń, a Twoje odszkodowanie nie zostanie zmniejszone nieprzewidzianymi limitami. Poznaj kilka przykładów, które wyróżniają Wartę na tle innych ubezpieczycieli:

  • Brak limitu wypłaconego odszkodowania w takich newralgicznych kwestiach, jak np. katastrofa budowlana czyli nagłe zawalenie budynku lub jego części czy zalanie np. przez nieszczelną instalację.
  • Wypłata odszkodowania za uszkodzone i niedziałające windy, bez ograniczeń odnośnie ich wieku. Starsze wspólnoty są w pełni chronione w Warcie!
  • W przypadku szkód o wartości do 50 000 zł lub w elementach budynku, które zostały zmodernizowane w ciągu ostatnich 25 lat, wypłacamy odszkodowanie w wartości odtworzeniowej, czyli takiej, która pozwoli nam przywrócić uszkodzone mienie do stanu sprzed szkody, a praktycznie do nowości.
  • Pokrywamy kary umowne za szkody wynikające z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego członka zarządu wspólnoty mieszkaniowej.
  • Obejmujemy ochroną kradzież „bez śladu” takich elementów jak kamery, czy szyldy z elewacji budynku, bez ograniczeń odnośnie ich umiejscowienia na budynku, a zniknięcie pomp ciepła czy instalacji fotowoltaicznej pokrywamy do 50 000 zł.

Nie warto zwlekać! Wybór właściwego ubezpieczenia dla wspólnoty mieszkaniowej to nie tylko umowa. To gwarancja spokoju wszystkich mieszkańców.

Przy okazji ubezpieczenia wspólnoty zadbaj o jej lokatorów!

Właściciele mieszkań mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że polisa zawierana przez wspólnotę lub spółdzielnię najczęściej ubezpiecza tylko mury budynku. W większości przypadków nie obejmuje ona szkód, które mogą wydarzyć się w prywatnych mieszkaniach.  

Ubezpieczenie mieszkania w Warcie gwarantuje kompleksową ochronę w przypadku szkód spowodowanych pożarem, zalaniem, kradzieżą z włamaniem lub innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami (szczegółowo wymienionymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Dodatkowo zapewnia pomoc specjalistów, takich jak: hydraulik, elektryk, ślusarz, szklarz czy serwisant RTV/AGD.

Pytając o ofertę dla Wspólnoty, zadbaj również o jej lokatorów. Uświadom ich o możliwościach ubezpieczenia mieszkania, np. przy okazji zebrania wspólnoty.

Zadzwoń do agenta Warty już dziś. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj >>

Zachęcamy do zapoznania się :

- z filmem o ubezpieczeniu wspólnot mieszkaniowych w Warcie:

- z podręcznikiem branżowym dla wspólnot mieszkaniowych:

Podręcznik branżowy dla wpólnot mieszkaniowych

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024? Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024?

Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych »

Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych » Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych »

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Co to jest pompa bezdławnicowa?

Co to jest pompa bezdławnicowa? Co to jest pompa bezdławnicowa?

Anna Ruszczak news RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.