administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną

Dyrektor ds. rozwoju, członek zarządu Veolia ESCO Piotr Sprzączak

Dyrektor ds. rozwoju, członek zarządu Veolia ESCO Piotr Sprzączak

Rozmowa z Piotrem Sprzączakiem, dyrektorem ds. rozwoju, członkiem zarządu Veolia ESCO, o przyszłości zarządzania energią i ciepłem w budynkach.

treść sponsorowana

Jak w kontekście nadchodzących zmian prawa w zakresie efektywności energetycznej budynków można przyspieszyć ekologiczną transformację w zarządzaniu energią i ciepłem w budynkach?

Piotr Sprzączak: Przyszłość zarządzania energią w budynkach kształtują dwie główne siły: innowacje technologiczne i zmiany regulacyjne. Veolia, jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, odpowiada na te wyzwania, wprowadzając system OptiGO! Jest to nasz flagowy produkt, który wykorzystuje nowe technologie, takie jak analityka danych, aby optymalizować zużycie energii cieplnej w budynkach. Nasze rozwiązanie nie tylko przyczynia się do redukcji emisji CO2 i obniżenia kosztów operacyjnych, ale też wspiera klientów w dostosowaniu się do szeregu nowych regulacji europejskich, przyjmowanych w ramach pakietu Fit for 55. Chodzi tu o dyrektywę EPBD1, wprowadzającą wymogi dotyczące efektywności energetycznej nowych i remontowanych budynków oraz dyrektywę EED2, określającą ramy działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej w UE.

Więcej informacji o systemie zarządzania energią OptiGO! >>

W jaki sposób system OptiGO! wpisuje się w te zmiany i jak może pomóc zarządcom i właścicielom budynków?

Piotr Sprzączak: W centrum działania systemu OptiGO! leży zaawansowany algorytm, który analizuje dane w czasie rzeczywistym z czujników rozmieszczonych w całym budynku. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie dostaw ciepła do rzeczywistego zapotrzebowania i wykorzystania bezwładności cieplnej budynku, co jest zgodne z wymogami dyrektyw EPBD i EED. System jest projektowany z myślą o przyszłości, dlatego już teraz uwzględniamy możliwość integracji z nowymi źródłami ciepła oraz zarządzania nimi w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie optymalizacji kosztowej po stronie mieszkańców, a także dostosowanie się do przyszłych regulacji, nakładających większe wymagania wobec  zarządców w zakresie efektywności energetycznej budynków.

Czym wyróżnia się system OptiGO! na tle innych dostępnych rozwiązań?

Piotr Sprzączak: Kluczowym elementem systemu jest jego modułowość i skalowalność. System ten został zaprojektowany tak, aby mógł być dostosowany do specyfikacji każdego budynku, niezależnie od jego wielkości czy przeznaczenia. Dzięki zdalnemu monitorowaniu i możliwości regulacji w czasie rzeczywistym, OptiGO! umożliwia nie tylko adaptację do bieżących warunków, ale także elastyczne zarządzanie zmianami, które mogą nastąpić w przyszłości. Dzięki integracji z Hubgrade, naszym Centrum Zarządzania Energią, możemy dodatkowo monitorować i optymalizować zużycie energii. Planujemy rozszerzenie funkcjonalności OptiGO! o nowe, innowacyjne moduły, takie jak inteligentne zarządzanie energią odnawialną. To kompleksowe podejście, połączone z naszym doświadczeniem w sektorze energetycznym, czyni OptiGO! unikalnym rozwiązaniem, które rzeczywiście może wspierać właścicieli i zarządców nieruchomości w osiąganiu optymalizacji kosztowej przy jednoczesnej redukcji śladu węglowego.

Czy można powiedzieć, że ten system jest przykładem, jak Veolia przekłada swoje globalne doświadczenie na lokalne strategie zrównoważonego rozwoju?

Piotr Sprzączak: Korzystając z naszej globalnej obecności i wieloletniego doświadczenia, dostosowujemy najlepsze praktyki i innowacje do lokalnych potrzeb i specyfiki rynków, na których działamy. W Europie, gdzie regulacje dotyczące efektywności energetycznej są szczególnie restrykcyjne, nasze strategie koncentrują się na integracji zaawansowanych technologii, takich jak OptiGO!, z lokalnymi systemami energetycznymi. Dzięki temu możemy oferować rozwiązania, które są nie tylko efektywne, ale także w pełni dostosowane do specyficznych wymagań regulacyjnych i środowiskowych każdego kraju.

Poznaj schemat działania systemu OptiGO! >>

Jak widzi Pan perspektywę rozwoju usług efektywności energetycznej w Polsce w najbliższych latach?

Jestem optymistą. Polska boryka się z wieloma problemami przez swój unikalny miks energetyczny związany z historyczną dostępnością węgla. Przez to wskaźnik zużycia nieodnawialnej energii pierwotnej w budynkach jest wysoki. Równolegle trwają prace nad transformacją ciepłownictwa, ale to proces długotrwały. Nasze rozwiązanie dostępne jest tu i teraz i może już przynosić realne korzyści. 

W celu poznania oferty w zakresie usług efektywności energetycznej od Veolia Energy Contracting Poland (VECP) wystarczy wejść na stronę https://energia.veolia.pl/uslugi-efektywnosci-energetycznej/optigo/ 

Atrakcyjność oferty Veolii to przede wszystkim: kompleksowe działania  i oferta dostosowana do indywidualnych potrzeb. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie projektu od wdrożenia, po prace serwisowe.


1. https://eur-lex.europa.eu/PL/legal-content/summary/energy-performance-of-buildings.html
2. https://eur-lex.europa.eu/PL/legal-content/summary/energy-efficiency.html

Komentarze

Powiązane

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji

Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji

Veolia uruchomiła system OptiGO! – kompleksowe rozwiązanie wspierające efektywne zarządzanie energią cieplną w budynkach, które pozwala oszczędzać energię, obniżać koszty i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych.

Veolia uruchomiła system OptiGO! – kompleksowe rozwiązanie wspierające efektywne zarządzanie energią cieplną w budynkach, które pozwala oszczędzać energię, obniżać koszty i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych.

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.