administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zrównoważony rozwój lokalnych społeczności: kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Wywiad z Pawłem Andrzejczykiem z Banku Pocztowego

Bank Pocztowy S.A. | 2024-05-06
Kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fot. Bank Pocztowy

Kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fot. Bank Pocztowy

Wysokie ceny energii, termomodernizacji oraz ogólnego utrzymania budynków będą dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych coraz większym wyzwaniem. W obliczu takiej sytuacji Bank Pocztowy wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, oferując korzystne rozwiązanie w postaci Kredytu na OZE (Odnawialne Źródła Energii).

treść sponsorowana

Rozmawiamy z Pawłem Andrzejczykiem, Dyrektorem Departamentu Bankowości Instytucjonalnej Banku Pocztowego, aby poznać ofertę oraz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym inwestycja w energię odnawialną i termomodernizację.

Redakcja: Dlaczego Bank Pocztowy podjął decyzję o wdrożeniu kredytu m.in. na termomodernizację i odnawialne źródła energii do katalogu swoich produktów?

Paweł Andrzejczyk: Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w termomodernizację budynku czy instalację OZE, zwłaszcza dla spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych, to często duży wydatek. Dlatego Bank Pocztowy, jako jeden z niewielu banków na rynku, chciał zaoferować kredyt, który będzie skrojony idealnie na miarę dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jest on oferowany w indywidualnie ustalonej wysokości, dzięki czemu prawdopodobnie w wielu przypadkach wyeliminuje konieczność podniesienia stawki funduszu remontowego dla mieszkańców budynku. Liczymy, że nasza współpraca ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi przyczyni się nie tylko do poprawy efektywności energetycznej, lecz także do zwiększenia komfortu mieszkańców.

R: Czym dokładnie jest Kredyt na OZE oraz jakie korzyści czekają na spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania?
 
PA: Kredyt na OZE w Banku Pocztowym jest dostępny dla właścicieli oraz zarządców budynków wielorodzinnych. Aby ubiegać się o niego, inwestorzy muszą wcześniej złożyć wniosek o przyznanie grantu OZE w ramach Programu TERMO w Banku Gospodarstwa Krajowego. Grant obejmuje zakup, montaż lub budowę nowej instalacji odnawialnego źródła energii, a także modernizację istniejącej instalacji, pod warunkiem zwiększenia mocy instalacji o co najmniej 25%. Korzyści dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych są liczne. Po pierwsze – zmniejszenie kosztów związanych z energią poprzez wykorzystanie własnych źródeł energii odnawialnej. Ponadto spółdzielnie i wspólnoty mogą przyczynić się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji CO2. Dodatkowo inwestycja w OZE może zwiększyć wartość nieruchomości, wpłynąć na komfort mieszkańców oraz poprawić wizerunek danej społeczności.

R: Czy mógłby Pan przybliżyć, jakie warunki oferuje Bank Pocztowy dla zainteresowanych tym kredytem? Jakie są maksymalne i minimalne kwoty oraz okres spłaty?

PA: Oczywiście. Bank Pocztowy stara się zapewnić atrakcyjne warunki finansowe dla klientów instytucjonalnych. Zdolność kredytowa wyliczana jest na preferencyjnych warunkach, tzn. liczona jest od wysokości kwoty kredytu po spłacie jego części za pomocą środków pochodzących z wypłaty grantu OZE.  Minimalna kwota Kredytu na OZE wynosi 10 tys. zł, a okres spłaty jest elastyczny i dostosowany do specyfiki inwestycji. Jednakże naszym celem jest wspieranie przyjaznych dla środowiska rozwiązań energetycznych, dlatego ustanowiliśmy długi okres kredytowania – aż do 240 miesięcy. Oprocentowanie Kredytu na OZE może być zmienne lub okresowo stałe do 5 lat. Konkretne warunki cenowe i zabezpieczenia dla poszczególnych wspólnot i spółdzielni ustalane są już indywidualnie dla każdego wnioskodawcy u doradców Banku Pocztowego.

R: A jakie są główne wymagania, które spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe muszą spełnić, aby ubiegać się o Kredyt na OZE?

PA: Przede wszystkim wymagane jest posiadanie stabilnej sytuacji finansowej oraz zdolności kredytowej wystarczającej do spłaty zobowiązań. Koniecznym warunkiem do otrzymania Kredytu na OZE jest także posiadanie lub otwarcie rachunku w Banku Pocztowym. Oferowany przez Bank Pocztowy Kredyt na OZE jest udzielany na podstawie wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie grantu OZE, bez konieczności składania dodatkowej dokumentacji projektowej w Banku Pocztowym, a jego wypłata następuje m.in. po przedłożeniu zawiadomienia o przyznaniu przez BGK wnioskowanego grantu OZE. Kredyt wypłacany jest jednorazowo na rachunek kredytobiorcy.

Szczegółowe informacje o Kredycie na OZE dostępne są u Doradców Klientów Instytucjonalnych Banku Pocztowego oraz na stronie internetowej.

Paweł Andrzejczyk, Dyrektor Departamentu Bankowości Instytucjonalne Banku Pocztowego z bankowością związany jest od ponad 25 lat. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. w Banku Amerykańskim w Polsce S.A. W 2006 r. został Dyrektorem Oddziału Deutsche Bank PBC S.A. a w 2011 r. objął stanowisko Dyrektora Centrum Doradztwa dla Firm, gdzie zarządzał sprzedażą w segmencie klienta biznesowego i korporacyjnego. Od 2018 r. pracował na stanowisku Dyrektora Centrum Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej w Santander Bank Polska SA.  

Komentarze

Powiązane

Bank Pocztowy S.A. Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK

Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK

W obliczu drożejących mediów oraz wysokich kosztów eksploatacyjnych niezwykle istotne staje się podejmowanie działań ograniczających wydatki. Jednym z kluczowych sposobów, aby osiągnąć ten cel jest wdrożenie...

W obliczu drożejących mediów oraz wysokich kosztów eksploatacyjnych niezwykle istotne staje się podejmowanie działań ograniczających wydatki. Jednym z kluczowych sposobów, aby osiągnąć ten cel jest wdrożenie rozwiązań proekologicznych np. instalacja paneli fotowoltaicznych czy termomodernizacja nieruchomości. Dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych to nie tylko krok w kierunku oszczędności finansowych, ale również podwyższenie wartości budynku oraz znaczny wkład w ochronę środowiska.

Wybrane dla Ciebie

Jakie ciepłomierze sprawdzą się w budynkach mieszkalnych »

Jakie ciepłomierze sprawdzą się w budynkach mieszkalnych » Jakie ciepłomierze sprawdzą się w budynkach mieszkalnych »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak łatwo naprawić i chronić ściany betonowe »

Jak łatwo naprawić i chronić ściany betonowe » Jak łatwo naprawić i chronić ściany betonowe »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Jak płacić mniej za ogrzewanie?

Jak płacić mniej za ogrzewanie? Jak płacić mniej za ogrzewanie?

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.