administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK

Bank Pocztowy S.A. | 2024-03-05
Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK. fot. Istock

Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK. fot. Istock

W obliczu drożejących mediów oraz wysokich kosztów eksploatacyjnych niezwykle istotne staje się podejmowanie działań ograniczających wydatki. Jednym z kluczowych sposobów, aby osiągnąć ten cel, jest wdrożenie rozwiązań proekologicznych np. instalacja paneli fotowoltaicznych czy termomodernizacja nieruchomości. Dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych to nie tylko krok w kierunku oszczędności finansowych, ale również podwyższenie wartości budynku oraz znaczny wkład w ochronę środowiska.

treść sponsorowana

Inwestycje w termomodernizację pozwalają obniżyć rachunki

Zastosowanie nowoczesnych izolacji termicznych, wymiana starych instalacji grzewczych na bardziej efektywne oraz montaż energooszczędnych okien ogranicza zużycie energii nawet o kilkadziesiąt procent. Jak przyznaje Sylwia Kij, Prezes Zarządu Administracji Budynków Komunalnych sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim, każdy budynek po modernizacji lub instalacji OZE generuje niższy koszt utrzymania.

Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie powinny być świadome, iż decydując się na takie działania zyskają możliwość zwrotu z inwestycji poprzez obniżenie kosztów eksploatacji budynku jaki i poprawę technicznych warunków budynku. Co za tym idzie, różnica pomiędzy rachunkami wystawianymi przed i po wykonaniu inwestycji może służyć jako część funduszy do spłaty kredytu.

Korzystanie z kredytów na termomodernizację przyczynia się do zwiększenia wartości nieruchomości

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz coraz surowszych norm dotyczących efektywności energetycznej budynków, posiadanie nieruchomości zmodernizowanej pod względem termicznym może przyciągać więcej zainteresowanych nabywców czy najemców. Co więcej, termomodernizacja budynków ma istotny wpływ na poprawę komfortu mieszkańców. Dzięki lepszej izolacji termicznej mieszkania są cieplejsze zimą i chłodniejsze latem, co przekłada się na wygodę i satysfakcję z mieszkania.

Pozyskaj fundusze na termomodernizację >>

- "To jest ważny argument również do tego, aby mieszkańcy nie bali się i ulepszali standard swojego życia oraz wartość nieruchomości. Uważam, że nie warto się bać ryzyka i działać zachowawczo. Niejednokrotnie widzę jak ostrożnie wspólnoty mieszkaniowe i Zarządy podchodzą do inwestycji, do modernizacji. Wiadomo, że czasy są niepewne, ale możemy zakładać, że taniej już nie będzie. Jeżeli wspólnota nie decyduje się na modernizację, remont budynku to ryzykuje pogorszeniem stanu nieruchomości. Trzeba też przyznać, że zakres koniecznych prac z roku na rok tylko wzrasta. Jak rozmawiamy ze wspólnotami, które były pełne obaw, sprawdzały, analizowały możliwości finansowe, to po upływie kilku lat, gdy już mają wykonany remont, przychodzą do nas i potwierdzają, że to była dobra decyzja" - zaznacza Sylwia Kij.

Program TERMO BGK oraz Kredyt w Banku Pocztowym pozwalają zmniejszyć potrzebne nakłady finansowe na planowaną inwestycję

Wykonanie termomodernizacji lub instalacji OZE może wymagać znacznych nakładów finansowych. W Polsce istnieją różne źródła finansowania termomodernizacji, w tym np. premie oraz granty w ramach Programu TERMO BGK oraz preferencyjne kredyty oferowane przez Bank Pocztowy. Aby zminimalizować koszty inwestycji i maksymalnie wykorzystać potencjał oszczędnościowy warto skorzystać ze wsparcia, jakie daje rozsądna opcja kredytowania. Sprawdź >>

"Większość budynków, którymi administrujemy ma kredyty, głównie w Banku Pocztowym. Dzięki temu budynki mają wykonane remonty, a mieszkańcy mają komfort cieplny i techniczny. Z mojej perspektywy współpraca z Bankiem Pocztowym przebiega wzorcowo. W momencie, kiedy wspólnota zdecyduje się na inwestycję i ma potrzebę kredytowania, Bank Pocztowy wyznacza opiekuna klienta i od momentu podjęcia decyzji aż do zakończenia danej inwestycji ta osoba jest obecna. Jeżeli zarządy mają pytania, zawsze mogą się umówić na rozmowę i przedstawiciel Banku przyjeżdża, wyjaśnia, omawia, szuka rozwiązań" – przyznaje Sylwia Kij i dodaje:

"Z doświadczenia mogę potwierdzić - oferta Banku jest dokładnie przedstawiona tzn. wiemy w jakiej kwocie będzie kredytowanie, jakie jest oprocentowanie, ile Wspólnota musi przeznaczyć na fundusz remontowy, jakie stawki muszą być ustalone, żeby wystarczyły na spłatę kredytu. Jest również klarownie określone jakie dokumenty są wymagane do wniosku o kredyt, a co najważniejsze - nie ma dodatkowych, ukrytych kosztów".

Kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Oferowany przez Bank Pocztowy Kredyt na OZE jest udzielany wspólnotom mieszkaniowym i spółdzielniom na podstawie wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie grantu OZE, bez konieczności składania dodatkowej dokumentacji projektowej w Banku Pocztowym.

Wypłata kredytu następuje jednorazowo na rachunek kredytobiorcy lub wykonawcy m.in. po przedstawieniu decyzji BGK o przyznaniu grantu OZE dla konkretnego przedsięwzięcia. Oprocentowanie Kredytu na OZE może być zmienne lub okresowo stałe do 5 lat. Warunki cenowe i zabezpieczenia kredytu będą ustalane indywidualnie. Okres kredytowania wynosi do 240 miesięcy. Szczegółowe informacje dostępne są u Doradców Klientów Instytucjonalnych Banku Pocztowego oraz na stronie internetowej >>

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.