administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach

System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach

System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach

Ecosorting oferuje wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym system, który wspiera poprawną segregację odpadów komunalnych. System obejmuje urządzenia techniczne i dokumentację formalną. Firma gwarantuje także wsparcie merytoryczne. Jak usługa Ecosorting wpływa na życie mieszkańca danej nieruchomości? Odpowiadamy na najczęstsze pytania lokatorów.

treść sponsorowana

Jak usługa Ecosorting wpływa na życie mieszkańca danej nieruchomości? Odpowiadamy na najczęstsze pytania lokatorów.

Jeśli moja wspólnota zacznie korzystać z usług Ecosorting, to czy moje codzienne funkcjonowanie ulegnie dużej zmianie?

Właściwie nic się nie zmieni. Oprócz faktu, że zamiast kupować worki na śmieci w sklepie można o każdej porze kupić rolki z workami w automacie ustawionym blisko altany śmietnikowej.

Czy obsługa automatu na worki jest złożonym procesem?

Każdy lokator może kupić worki w automacie Ecosorting. Mieszkaniec otrzymuje od zarządzających nieruchomością kartę RFD.

Kiedy zamierza kupić worki, przykłada kartę do ekranu monitora umieszczonego w automacie, a na monitorze wyświetla się numer lokalu. Kupujący w łatwy sposób wybiera rolki z workami, które chce kupić, a następnie płaci kartą płatniczą. Każdy z worków ma nadrukowany unikatowy kod QR. Podczas kupowania worków przy pomocy karty RFD, system przypisuje kody QR z worków do konkretnego lokalu. Dowiedz się więcej >>

Jakie są konsekwencje faktu, że nadrukowane na workach kody QR identyfikują mój numer lokalu?

Przypisanie kodu QR z worka do lokalu oznacza, że mimo iż lokator nie mieszka w domu jednorodzinnym, to może rozliczać się z gminą z tytułu wywozu odpadów z pominięciem całej nieruchomości, czyli tak jak właściciele domów. Co za tym idzie, jeśli któryś z sąsiadów nie segreguje śmieci, to problem ten nie będzie dotyczył innego lokatora, ponieważ nie będzie on już finansował spłaty zbiorowej kary. Pamiętajmy, że kary zbiorowe dla całej nieruchomości, wynikające z braku segregacji w którymkolwiek mieszkaniu, mogą być bardzo wysokie i wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak korzystać ze śmietnika, mając worki z identyfikacją lokalu? Czy odejście od zbiorowego systemu odpowiedzialności i rozliczania za odpady może powodować jakieś konsekwencje dla mnie i innych mieszkańców?

Mieszkaniec korzysta z altany śmietnikowej tak jak dotychczas, poza jedną zmianą – otwiera śmietnik przy pomocy kodu QR na worku bądź karty RFD. Następnie wkłada worek do pojemnika na śmieci. Nikt z sąsiadów ani zarządzających nieruchomością nie wie, że dany worek z przypisanym kodem QR należy właśnie do danego mieszkańca. Nawet osoby kontrolujące segregację, odczytując kod, nie wiedzą, do którego lokalu należą śmieci. Dopiero jednostka zajmująca się kontrolą w gminie, na podstawie wysłanego przez kontrolerów kodu, połączy go z konkretnym lokalem.

Jeśli okaże się, że mieszkaniec niepoprawnie segreguje śmieci, to tylko organ gminy, przy zachowaniu całkowitej anonimowości, może mu zwrócić uwagę, że musi zachować większą staranność. Gdyby nieruchomość nie korzystała z systemu Ecosorting, to upomnienie dostałby cały budynek, a nie pojedynczy mieszkaniec. Więcej na ten temat >>

W takich przypadkach sąsiedzi często szukają winowajcy wśród innych lokatorów. Ta niemiła sytuacja eskaluje zwłaszcza w przypadku nałożenia na nieruchomość zbiorowej kary. W skrajnych okolicznościach sąsiedzi mogą żądać od winowajcy zwrotu zapłaconej kwoty.

Korzystanie z systemu Ecosorting pozwala na ominięcie wszelkich nieprzyjemnych rozmów z sąsiadami na temat poprawności segregowania odpadów. To prywatna sprawa każdego z lokatorów.

Jeżeli mieszkaniec się pomyli i wrzuci niewłaściwy śmieć do danego worka, a ma tego pecha, że akurat jego worek zostanie skontrolowany, to otrzyma od gminy pisemną informację o tym fakcie. To będzie wyłącznie korespondencja mieszkańca z gminą, jako stroną indywidualnej umowy.

Jeśli worek danego użytkownika zostanie skontrolowany dwukrotnie, a lokator dwukrotnie zignoruje upomnienie, to gmina może żądać jednorazowo zapłacenia podwójnej stawki za wywóz odpadów w danym miesiącu. Przykładowo, jeśli mieszkaniec płaci co miesiąc 40 zł z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, i jeśli dwukrotnie zignoruje upomnienie, to jednorazowo zapłaci 80 zł. Oczywiście nikt spośród sąsiadów nie będzie poinformowany o tym fakcie, bo to sprawa wyłącznie między konkretną osobą a gminą. Gdyby nieruchomość nie należała do systemu Ecosorting, to za taką pomyłkę nieruchomość nie zapłaciłaby kary w wysokości 80 zł, a dużo większą – w zależności od wielkości nieruchomości np. 15 tys., a może nawet 100 tys. zł.

Na czym polega merytoryczne i formalne wsparcie Ecosorting w celu uzyskania wyłączenia odpowiedzialności zbiorowej i indywidualnego rozliczenia z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi?

Jeśli nieruchomość decyduje się na usługi Ecosorting, to otrzymuje narzędzie techniczne – automat na worki, worki z nadrukowanym kodem QR, kontrolę wejścia do śmietnika. Jednak dla mieszkańców najważniejsze jest to, że Ecosorting w ich imieniu, na podstawie stosownego pełnomocnictwa, przedstawia właściwe dokumenty do gminy, po to, by mogli oni rozliczać się indywidualnie. Oznacza to, że nie będą odpowiadać za brak segregacji innych czy też obarczać całej nieruchomości swoimi błędami w segregacji śmieci. Ecosorting przedstawia też w imieniu mieszkańca potrzebne dane i dokumenty w trakcie trwania indywidualnej umowy.

Jakie koszty ponosi mieszkaniec i nieruchomość, korzystający z usług Ecosorting?

Nieruchomość płaci co miesiąc opłatę stałą za korzystanie z systemu i potrzebnych aplikacji w wysokości 200 zł, ponosi też opłaty za prąd potrzebny do pracy automatu.

Mieszkańcy ponoszą koszty związane z zakupem worków. Cena worków musi być rynkowa. Worki są wykonane z materiału premium z recyklingu. Mogą być dostępne w wariancie z uszami.

Zadbaj o prawidłową segregację odpadów z systemem Ecosorting >>

Komentarze

  • Darek Darek, 16.04.2024r., 14:44:16 A jak można zapłacić za worki jeśli nie posiada się karty płatniczej i dysponuje tylko gotówką?

Powiązane

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Ecosorting oferuje urządzenia techniczne jak i wsparcie formalne w zakresie wyłączenia właścicieli jak i posiadaczy mieszkań nieruchomości wielolokalowych ze zbiorowej odpowiedzialności za nieprawidłową...

Ecosorting oferuje urządzenia techniczne jak i wsparcie formalne w zakresie wyłączenia właścicieli jak i posiadaczy mieszkań nieruchomości wielolokalowych ze zbiorowej odpowiedzialności za nieprawidłową segregację odpadów komunalnych.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. L’Avenir Du Monde sp. z o.o.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. Ecosorting – Jak uniknąć kar za niewłaściwą segregację śmieci?

Ecosorting – Jak uniknąć kar za niewłaściwą segregację śmieci? Ecosorting – Jak uniknąć kar za niewłaściwą segregację śmieci?

Jeden lokal nie segreguje, ale karę za niewłaściwą segregację płacą już wszystkie lokale w budynku – ta odpowiedzialność zbiorowa nie wszystkim się podoba. Mimo dokładania najwyższych starań do stosowania...

Jeden lokal nie segreguje, ale karę za niewłaściwą segregację płacą już wszystkie lokale w budynku – ta odpowiedzialność zbiorowa nie wszystkim się podoba. Mimo dokładania najwyższych starań do stosowania segregacji odpadów wystarczy jedna zła decyzja Twojego sąsiada i już wszyscy stajecie przed koniecznością uiszczenia kary pieniężnej, która może wynieść nawet czterokrotność miesięcznych opłat pobieranych od wszystkich lokali za wywóz śmieci. Dowiedz się, jak uniknąć kary za niewłaściwą segregację,...

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku? Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze » Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym » Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego? Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej? Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.