administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Ecosorting - prawidłowa segregacja odpadów komunalnych

Ecosorting - prawidłowa segregacja odpadów komunalnych

Ecosorting - prawidłowa segregacja odpadów komunalnych

Ecosorting to odpowiedź na potrzeby wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz rozwiązanie dla Gmin gwarantujące uzyskanie wymaganych ustawowo wskaźników recyklingu.

treść sponsorowana

Konsekwencje nieprawidłowej segregacji odpadów

Każdy członek wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej z całą pewnością wie, że za niewłaściwą segregację odpadów komunalnych, wykonaną chociaż w jednym lokalu, odpowiada cała nieruchomość.

Konsekwencją złej segregacji może być nałożenie wysokiej kary finansowej obciążającej wszystkich właścicieli danej nieruchomości. Nie musi jednak tak być >>

Bardzo trudno jest zapobiec takiej sytuacji, gdyż nawet w społeczności bardzo dbającej o środowisko naturalne, może znaleźć się ktoś, kto przez nieuwagę czy lekkomyślność odda do worka niewłaściwą frakcję odpadów, niezgodnie z zasadami segregacji.

Ponadto karę za niewłaściwą segregację odpadów płaci również Gmina, która nie mając zapewnionej dobrej segregacji u źródła (w lokalach) nie uzyska wymaganych ustawowo, wagowych wskaźników recyklingu.

Odpowiedzialnym za uzyskanie ustawowych wskaźników recyklingu jest wyłącznie Gmina. Śmieci zmieszane lub źle posegregowane, plus upływ czasu związany z dostarczeniem źle segregowanych odpadów ze śmietnika na linię segregacyjną, powoduje że odzysk surowców do recyklingu jest znacząco mniejszy niż w przypadku dobrej segregacji u źródła, czyli w lokalach.

Ustawodawca, na wniosek samorządów, wyszedł z inicjatywą rozwiązującą przedstawiany problem, wprowadzając niezbędne zmiany do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zgodnie z nowelizacją powyższej ustawy, która weszła w życie w styczniu 2022 roku, nieruchomości wielolokalowe, które posiadają techniczne możliwości identyfikacji, z których lokali pochodzą odpady, mogą zwrócić się do organów gminy o wyłączenie odpowiedzialności zbiorowej za niewłaściwą segregację odpadów, na rzecz indywidualnej odpowiedzialności użytkownika lokalu za segregację i indywidualnego rozliczenia każdego lokalu bezpośrednio z gminą.

Rozwiązania Ecosorting

Ecosorting posiada system, który całkowicie spełnia założenia powyższej nowelizacji prawnej. Firma produkuje worki na odpady z nadrukowanym kodem QR, przy czym każdy kod na worku jest inny i niepowtarzalny. Właściciele nabywają worki korzystając z automatu tzw. dyspensera, dostępnego na osiedlu lub na klatce schodowej. Nieruchomość korzysta z dyspensera bezpłatnie.

Podczas sprzedaży rolek z workami automat wiąże wszystkie kody QR na zakupionych workach z adresem lokalu. Użytkownik rozpoczyna proces zakupu od przyłożenia swojej karty zbliżeniowej do czytnika, wybiera worki spośród 3 pojemności i 5 frakcji dokonuje zapłaty a automat wydaje zamówione rolki.

Altana śmietnikowa wyposażana jest dodatkowo w kontroler wejścia i współpracujący z nią rygiel lub drzwi harmonijkowe, otwierane po przyłożeniu worka z kodem QR do czytnika lub po przyłożeniu karty zbliżeniowej lokalu. Dowiedz się więcej >>

Pracownik gminy lub firmy wywożącej odpady, upoważniony do przeprowadzenia kontroli w śmietniku, nie uzyska wiedzy z jakiego lokalu pochodzą odpady. Jego zadaniem jest udokumentowanie nieprawidłowości i sfotografowanie kodu QR. Dopiero na dalszym etapie pracownicy Gminy, wystawiający upomnienia lub kary uzyskują informację o adresie lokalu. Przyjęte rozwiązania techniczne gwarantują anonimowość w rozumieniu art. 2a ust.2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Dzięki Ecosorting:

 • Właściciel lokalu lub jego użytkownik odpowiada wyłącznie za własne odpady.
 • Lokal jest wyłączony z odpowiedzialności zbiorowej za niewłaściwą segregację.
 • Brak uzależnienia i odpowiedzialności za błędy innych użytkowników lokali.
 • Znakowane kodem QR worki można nabyć w cenie rynkowej w sąsiedztwie swojego lokalu z dyspenserów.
 • Worki wykonane są z materiałów z recyklingu, co wpływa pozytywnie na środowisko, dodatkowo worki są wykonane z folii premium, grubszej i lepszej jakościowo.
 • Zastosowanie rozwiązania ecosorting:
  • nie tylko ubezpiecza ale również zwalnia Gminę z nałożonej już kary za nie uzyskanie wskaźników recyklingu.
  • gwarantuje zarządcom nieruchomości wyłączenie całej nieruchomości z ryzyka zapłaty kary
  •  wspiera segregację odpadów w lokalach
  • znacząco podnosi ustawowo wymagane wskaźniki recyklingu

Więcej o rozwiązaniach Ecosorting >>

Komentarze

 • Hania Hania, 01.11.2023r., 00:03:20 Podoba mi się to, co przedstawia firma Ecosorting i mam nadzieję, że z biegiem lat będzie się coś takiego pojawiało na wszystkich osiedlach. W końcu trzeba się zabrać za prawidłową segregację i pilnowanie jej, bo niektórzy przesadzają i wszystko wrzucają do jednego worka, co sprawia, że recykling jest utrudniony.

Powiązane

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach

System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach System Ecosorting - poprawna segregacja odpadów komunalnych we wspólnotach i spółdzielniach

Ecosorting oferuje wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym system, który wspiera poprawną segregację odpadów komunalnych. System obejmuje urządzenia techniczne i dokumentację formalną. Firma gwarantuje...

Ecosorting oferuje wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym system, który wspiera poprawną segregację odpadów komunalnych. System obejmuje urządzenia techniczne i dokumentację formalną. Firma gwarantuje także wsparcie merytoryczne. Jak usługa Ecosorting wpływa na życie mieszkańca danej nieruchomości? Odpowiadamy na najczęstsze pytania lokatorów.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rozwiązania Ecosorting – odpowiedź na przepisy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Ecosorting oferuje urządzenia techniczne jak i wsparcie formalne w zakresie wyłączenia właścicieli jak i posiadaczy mieszkań nieruchomości wielolokalowych ze zbiorowej odpowiedzialności za nieprawidłową...

Ecosorting oferuje urządzenia techniczne jak i wsparcie formalne w zakresie wyłączenia właścicieli jak i posiadaczy mieszkań nieruchomości wielolokalowych ze zbiorowej odpowiedzialności za nieprawidłową segregację odpadów komunalnych.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o.

L’Avenir Du Monde sp. z o.o. L’Avenir Du Monde sp. z o.o.

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.