administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną

Ferguson sp. z o.o. | 2021-06-01
System Click2open; Ferguson sp. z.o.o.

System Click2open; Ferguson sp. z.o.o.

Jednym z największych wyzwań stojących przed zarządcami nieruchomości jest dostarczenie Użytkownikom nieruchomości pewnych i prostych w obsłudze rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo korzystania z nieruchomości. Aktualnie istniejące systemy reglamentacji dostępu do nieruchomości mieszkalnych czy firmowych są dobre ale w XXI. wieku nie nadążające za rozwojem technologii i ułatwień, jakie ona oferuje.

treść sponsorowana

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i Użytkowników nieruchomości, firma Ferguson sp. z o.o. opracowała system Click2open – samodzielne lub uzupełniające rozwiązanie, pozwalające na banalnie prostą obsługę wszelkich zapór za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym z systemem iOS lub Android. System jest skalowalny, bezpieczny i umożliwia wdrożenia od mieszkań, po ogromne osiedla mieszkaniowe. System oferuje komplet narzędzi administracyjnych przeznaczonych zarówno dla pojedynczych Użytkowników, jak i administratorów i zarządców nieruchomości. System może być stosowany do obsługi bram wjazdowych na osiedla czy do galerii handlowych, bram garażowych (zarówno prywatnych, jak i dużych garaży siedlowych), szlabanów, domofonów a nawet okien.

System Click2open oferuje narzędzia do sterowania zaporami mogące funkcjonować w zastępstwie albo wraz z tradycyjnymi pilotami. Unikalną funkcją systemu jest umożliwienie zarządcom nieruchomości oraz Użytkownikom końcowym udostępniania urządzeń innym (pracownikom firmy, znajomym, członkom rodziny). Dowiedz się więcej >>

Rozwiązanie okazało się być na tyle rewolucyjne, że wdrożono je w postaci programu Ratunek Bez Barier, pomagającemu służbom ratunkowym w szybszym dotarciu do poszkodowanych dzięki zdalnemu otwieraniu zintegrowanych bram, szlabanów i wejść do klatek schodowych. Służby ratunkowe wyposażone w to rozwiązanie mogą same otwierać zapory, co fenomenalnie przyspiesza czas reakcji na niebezpieczeństwo. Program został wdrożony z powodzeniem na kilku osiedlach i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony służb ratunkowych, jak i zarządców nieruchomości oraz samorządowców.

Jakie problemy rozwiązuje system Click2open

Administratorzy dostępu do zakładów pracy, deweloperzy, zarządcy osiedli czy sami mieszkańcy tych osiedli często spotykają się z problemem uprawnionego dostępu do posesji i jej części. Łatwe zarządzanie uprawnieniami umożliwia administratorom, zarządcom i samym mieszkańcom przyznawanie uprawnień zaufanym osobom, firmom czy usługodawcom. Każdy udzielony dostęp jest logowany, może być weryfikowany, a i sam poziom dostępu w łatwy sposób określany dzięki rozbudowanemu panelowi administracyjnemu.

Typowe problemy, jakie rozwiązuje system Click2open, to:

Dostęp do posesji

  • otwieranie furtek i bram wjazdowych,
  • otwieranie bram garażowych,
  • udostępnianie wejść np. kurierom, ekipom remontowym, gosposiom, nianiom itd.

Dostęp do miejsca pracy

  • otwieranie zapór na parkingach firmowych,
  • otwieranie wejść służbowych,
  • zarządzanie dostępem do hal magazynowych.

Dostęp służb miejskich

  • dostęp do altan śmietnikowych,
  • dostęp do posesji w razie zagrożenia,
  • dostęp dla usług kominiarskich, ogrodniczych i innych.

Zalety systemu Click2open

Click2open to uniwersalny system składający się z modułu sterującego montowanego w urządzeniu (np. w automatyce sterującej bramą/szlabanem, przy zworze elektromagnetycznej/elektrozaczepie) oraz współpracującej z nim aplikacji mobilnej. Po zamontowaniu modułu i połączeniu go z aplikacją, można zamykać i otwierać dowolną zaporę (np. bramę, szlaban, furtkę, a także np. zamek centralny w pojeździe). Jedna aplikacja może sterować wieloma urządzeniamiSprawdź >>

Sterowanie urządzeniami różnych producentów

System Clik2open może sterować urządzeniami różnych producentów oraz współpracuje ze wszystkimi popularnymi mechanizmami otwarcia/zamknięcia. Nie wymaga przez to wymiany aktualnie istniejącego mechanizmu, raczej istnieje „obok” niego i wspomaga ten mechanizm oferując nowe opcje zarządzania. Przez brak potrzeby wymiany mechanizmu inwestycja wymaga minimalnych nakładów a wdrożenie jest szybkie i nie wymaga specjalistycznych szkoleń.

Działanie zdalne, gdziekolwiek znajduje się Użytkownik  

Dzięki wbudowanej w moduł komunikacyjny karcie SIM, system ma ciągłą łączność z Użytkownikiem, dzięki czemu Użytkownik może zarządzać swoimi zaporami z dowolnego miejsca na świecie. Wymagany jest jedynie dostęp do internetu a dzięki umowom z operatorami, system CLick2open nie nalicza kosztów roamingu na terenie Unii Europejskiej, co umożliwia niedrogie zarządzanie zaporami także w zagranicznych inwestycjach.

Wirtualne klucze - udostępnianie sterowania urządzeniami innym

Dzięki funkcji wirtualnych kluczy Użytkownicy mogą w wygodny i prosty sposób dzielić się wzajemnie dostępem do urządzeń, dzięki czemu możliwe jest np. udostępnianie dostępu do bramy garażowej najbliższym. Bez dodatkowych pilotów czy innych urządzeń, do których może być w danej chwili utrudniony dostęp. Istnieje możliwość ustalenia okresu (z dokładnością do minuty), na który wskazany użytkownik otrzyma uprawnienia do sterowania wybranym Urządzeniem.

Administratorzy dostępu do posesji firmowych, zarządcy nieruchomości, deweloperzy i inni zarządzający zbiorczo Użytkownikami otrzymują dostęp do specjalnego panelu administracyjnego, dzięki któremu w łatwy i przejrzysty sposób są w stanie administrować urządzeniami i uprawnieniami do nich Użytkowników.

Statusy otwarcia i ochrona urządzeń przed kradzieżą (powiadomienie o sabotażu)

Moduł komunikacyjny posiada wbudowaną funkcję powiadomień o zmianie statusów zapory (otwarcie/zamknięcie) dzięki czemu każda aktywność konkretnej zapory jest logowana i możliwa do sprawdzenia. Prócz tego, moduł komunikacyjny posiada zabezpieczenie przed kradzieżą – w przypadku próby nieautoryzowanego dostępu do urządzenia komunikacyjnego, wysyłane są alerty o próbie sabotażu, co bardzo pomaga w reagowaniu na potencjalne próby uszkodzenia lub demontażu modułu komunikacyjnego i stanowi pierwszą linię obrony przed wtargnięciem na teren nieruchomości.

Prosta aplikacja, intuicyjna obsługa

Siłę systemu Click2open stanowi prosta, przejrzysta i intuicyjna w obsłudze aplikacja, dzięki której Użytkownik ma dostęp do wszystkich podstawowych funkcji systemu, takich jak chociażby możliwość współdzielenia wirtualnych kluczy wprost z aplikacji. Aplikacja umożliwia także obsługę wielu urządzeń, dzięki czemu Użytkownik ma natychmiastowy i pełen wgląd w status konkretnych urządzeń. Zobacz jak to działa >>

Jak to działa?

Dzięki Click2open proces otwierania/zamykania zapór (bram, drzwi wejściowych, bram garażowych itd.) został maksymalnie uproszczony dla Użytkownika końcowego. Wystarczy aplikacja w smartfonie, by uprawniony użytkownik mógł otworzyć/zamknąć np. bramę wjazdową, furtkę wejściową lub szlaban chroniący wjazd na posesję.

Funkcjonowanie systemu opiera się na bezpośrednim połączeniu każdego modułu komunikacyjnego z centralnymi serwerami umieszczonymi w chmurze obliczeniowej za pomocą protokołu GSM (każdy moduł komunikacyjny ma wbudowaną kartę SIM). Serwery i chmura obliczeniowa są umiejscowione w Polsce oraz spełniają wszystkie prawne wymagania stawiane przed systemami przetwarzającymi dane osobowe Użytkowników. Dane Użytkowników są restrykcyjnie chronione nie tylko w chmurze ale także podczas ich przesyłania za pomocą protokołów komunikacyjnych.

Inicjując akcję (otwarcie/zamknięcie zapory lub grup zapór), do serwera wysyłane jest żądanie działania, które przez serwer jest interpretowane, przetwarzane i przesyłane do odpowiednich modułów komunikacyjnych. Moduły komunikacyjne zwracają w czasie rzeczywistym status zapory (otwarta/zamknięta/w ruchu/uszkodzona), dzięki czemu Użytkownik ma zawsze aktualne informacje na temat statusu konkretnej zapory. Takie podejście ułatwia sterowanie całymi grupami zapór i umożliwia jedną komendą wydaną przez uprawnioną osobę do np. otwarcia wszystkich bram garażowych w przypadku stwierdzenia dużej ilości spalin albo innego niebezpieczeństwa.

Montaż

Zestawy sterujące systemu Click2open oferowane są w wersji stałonapięciowej (DC) i zmiennonapięciowej (AC). W przypadku wersji stałonapięciowej do sterowania potrzebny jest tylko moduł komunikacyjny, natomiast w przypadku wersji zmiennonapięciowej wymagany jest zestaw składający się z modułu sterującego AC i modułu komunikacyjnego.

Click2open idealnie się sprawdza podczas obsługi wszelkiego rodzaju bram wspólnych. Nie ma potrzeby programowania setek pilotów. Mieszkańcy mogą otwierać bramy zdalnie, także udostępniać je bliskim i innym użytkownikom.

Montaż jest prosty, szybki i wymaga minimalnych nakładów inwestycyjnych. Sprawdź >>

Panel obsługi dla zarządców nieruchomości, czyli łatwe i tanie zarządzanie z jednego miejsca

System posiada panel dla zarządców nieruchomości pozwalający na zarządzanie i obsługę dostępu mieszkańców do domofonów, bram, drzwi, bram garażowych, szlabanów, zamków centralnych i innych zapór.

Głównym użytkownikiem panelu jest zarządca nieruchomości, który ma dzięki niemu dostęp do bazy wszystkich obsługiwanych przez siebie bram, domofonów i innych zapór. Zarządca może w tym miejscu udzielać dostępu do urządzeń mieszkańcom budynku, osiedla lub pracownikom firmy czy instytucji. System wspiera społeczny program „Ratunek bez barier”, który ma na celu wspomaganie ratowania życia poprzez skrócenie czasu dojazdu służb ratunkowych do miejsca zdarzenia, znajdującego się np. na terenie zamkniętego osiedla mieszkaniowego lub zakładu pracy.

Korzystając z systemu, zarządca nieruchomości może zarządzać: swoimi pracownikami, użytkownikami korzystającymi z usługi Click2open (mieszkańcy, pracownicy firm - najogólniej mówiąc osobami otwierającymi zapory przy pomocy aplikacji mobilnej), wirtualnymi kluczami przydzielanymi użytkownikom oraz urządzeniami zamontowanymi w zaporach. Ma do dyspozycji również mapę z podglądem na rozmieszczenie obsługiwanych zapór. Skontaktuj się w sprawie aplikacji >>

Osoby i instytucje zainteresowane systemem Click2open zapraszamy do kontaktu:

Ferguson sp. z o.o.

Dworska 1, 61-619 Poznań
tel. +48 61 822 05 11
office@ferguson.pl
www.ferguson-digital.eu

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.