administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Uzdatniacz wody do budynku

Hydropath | 2022-07-20
Uzdatniacz wody do budynku

Uzdatniacz wody do budynku

Nowoczesne rozwiązanie dla infrastruktury technicznej budynków na etapie projektowania, planowania inwestycji, montażu i eksploatacji.

treść sponsorowana

Wpływ zastosowania nowoczesnych elektronicznych uzdatniaczy wody na bezpieczeństwo budynków.

 • Instalacje dystrybucji zimnej wody
 • Instalacje przygotowania i dystrybucji ciepłej wody
 • Instalacje HVAC

Czego oczekują użytkownicy instalacji wody spożywczej ?

Woda ma być smaczna, bezpieczna pod względem biologicznym, nie sprawiać problemów eksploatacyjnych i nie powinna być korozyjna.

 • smaczna, czyli musi spełniać wymagania chemiczne, fizykochemiczne i organoleptyczne, które są określone w przepisach
 • bezpieczna dla zdrowia, czyli nie powinna zawierać mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów w liczbie stanowiącej zagrożenie zdrowia
 • nie powinna tworzyć twardych osadów kamienia w instalacjach, w urządzeniach i na armaturze łazienkowej
 • woda nie powinna mieć właściwości korozyjnych (jak to mam miejsce w przypadku wody zmiękczonej)

Jakość wody nie powinna ulegać pogorszeniu w instalacjach wodnych budynków, czyli nie powinna ulec wtórnemu zanieczyszczeniu i za to odpowiada właściciel, zarządca lub administrator budynku.

Przykładowo obecność bakterii Legionella w ciepłej wodzie jest w każdym przypadku skutkiem jej wtórnego zanieczyszczenia w instalacji wodociągowej.

Czego oczekują zarządzający instalacjami wody spożywczej?

Instalacje powinny być trwałe i niezawodne.

Czyli instalacje i armatura niezależnie z jakich materiałów zostały wykonane nie powinny zarastać kamieniem i nie powinny ulegać szybkiej korozji.

Dlaczego warto zainstalować uzdatniacz wody w całym budynku?

Administratorzy budynków mieszkalnych oraz właściciele mieszkań borykają się często z problemem powstawania twardych osadów mineralnych w instalacjach dystrybucji wody zimnej oraz przygotowania i dystrybucji wody ciepłej.

Krystalizujący na ścianach instalacji kamień powoduje ograniczenie przepływu wody, blokadę zaworów i ograniczenie wymiany ciepła w wymiennikach ciepła, a ponadto sprzyjają korozji pod osadowej.

Często pojawiają się problemy spadku wydajności lokalnych węzłów cieplnych na skutek zakamienienia wymienników ciepła, czyli powstawaniu osadów kamienia kotłowego w wymienniku ciepła.

Problem kamienia kotłowego nazywanego też kamieniem wodnym występuje dość powszechnie instalacjach do których doprowadzana jest woda zawierająca dużo minerałów taka woda to woda twarda. To ona powoduje problemy eksploatacyjne, które w kompleksowy i prosty sposób rozwiązuje elektroniczny uzdatniacz wody. Sprawdź >>

Instalacje wodne wymagają przeglądów, a czasem remontów jednak częstotliwość remontów można ograniczyć, a okresy eksploatacji sieci dystrybucyjnych wody i urządzeń wydłużyć.

Remonty są kosztowne i wysoce problematyczne, ponieważ powodują przerwy w dostawie wody dla odbiorców. Wymiana zakamienionych i skorodowanych rur w obiekcie często wymaga usunięcia tynków, glazury i innych elementów wyposażenia budynków.

Rozwiązaniem dla tego problemu jest zastosowanie nowoczesnego i bezobsługowego uzdatniacza wody.

Uzdatniacz wody HydroFLOW to urządzenie, które zabezpiecza instalacje przed powstawaniem twardych osadów mineralnych. Uzdatniacze HydroFLOW umożliwiają również usuwanie już istniejących osadów kamienia z instalacji wodnych.

Projektanci nowych budynków już na etapie projektu uwzględniają elektroniczne uzdatniacze wody.

Elektroniczne uzdatniacze wody nie tylko zabezpieczają instalacje wodne przed kamieniem - mogą służyć również w instalacjach ciepłej wody użytkowej do zabezpieczenia przed bakteriami Legionella.

Aktualne przepisy w zakresie bezpieczeństwa higienicznego wody wymagają by instalacje wodne były tak zaprojektowane by można je było dezynfekować. oczywiście najpowszechniejszym i zalecanym rozwiązaniem jest dezynfekcja termiczna. Ten sposób dezynfekcji możliwy jest do zrealizowania tylko w okresie zimowym, kiedy dostawca ciepłej wody zapewnia jej temperaturę powyżej 70°C.

W okresie wiosny, lata oraz wczesnej jesieni temperatura wody dostarczana do stacji wymienników w budynkach jest niższa i nie gwarantuje możliwości wykonania dezynfekcji termicznej.

Okresowe wykonywanie dezynfekcji termicznej instalacji wodnej w budynkach zamieszkania zbiorowego i budynkach użyteczności publicznej wymaga poinformowania użytkowników o czasowym podniesieniu temperatur ciepłej wody do poziomu, który może powodować poparzenie.

Zastosowanie elektronicznych uzdatniacze wody pozwala na dostosowanie instalacji przygotowania i dystrybucji ciepłej wody użytkowej do przepisów obecnie obowiązujących. Dowiedz się więcej >>

Zalety elektronicznych uzdatniaczy wody to przede wszystkim:

 • łatwość montażu
 • bezproblemowa eksploatacja
 • wysoka trwałość
 • brak skutków ubocznych w odniesieniu do jakości wody
 • brak skutków ubocznych w odniesieniu do materiałów z jakich wykonano instalację wodną
 • niskie koszty eksploatacji urządzenia

HydroFLOW to produkt, który z pewnością zainteresuje inwestorów i wykonawców obiektów budownictwa mieszkaniowego, biurowego, komercyjnego, użyteczności publicznej a także spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty.

Więcej informacji na temat produktu HydroFLOW i technologii Hydropath można uzyskać na stronie przedstawiciela technologii Hydropath na Polskę - www.hydropath.pl lub kontaktując się telefonicznie z konsultantem technicznym firmy pod numerem 500 068 835.

HYDROPATH

ul. Żeliwna 38a, Katowice

+48 500 068 835

biuro@hydropath.pl

www.hydropath.pl

 

Komentarze

Powiązane

Hydropath Ekonomiczne, trwałe i nowoczesne rozwiązanie w obszarze uzdatniania wody.

Ekonomiczne, trwałe i nowoczesne rozwiązanie w obszarze uzdatniania wody. Ekonomiczne, trwałe i nowoczesne rozwiązanie w obszarze uzdatniania wody.

Dowiedz się o najnowszych osiągnięciach w branży uzdatniania wody i poznaj najnowsze innowacyjne rozwiązania firmy Hydropath.

Dowiedz się o najnowszych osiągnięciach w branży uzdatniania wody i poznaj najnowsze innowacyjne rozwiązania firmy Hydropath.

Hydropath Jak poprawić jakość wody dla mieszkańców?

Jak poprawić jakość wody dla mieszkańców? Jak poprawić jakość wody dla mieszkańców?

Jakość wody ma znaczenie - woda to źródło życia. Poprawa jakości wody w celu zmniejszenia jej możliwego negatywnego wpływu na ludzi, procesy i środowisko jest zawsze wyzwaniem.

Jakość wody ma znaczenie - woda to źródło życia. Poprawa jakości wody w celu zmniejszenia jej możliwego negatywnego wpływu na ludzi, procesy i środowisko jest zawsze wyzwaniem.

Hydropath Jak sobie radzić z kamieniem w instalacji wodnej budynków?

Jak sobie radzić z kamieniem w instalacji wodnej budynków? Jak sobie radzić z kamieniem w instalacji wodnej budynków?

Co zrobić, aby nie pojawiały się osady kamienia w rurach?

Co zrobić, aby nie pojawiały się osady kamienia w rurach?

Hydropath Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem?

Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem? Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem?

Inwestorzy oraz właściciele i zarządcy budynków planują wymianę lub modernizację instalacji wodociągowych najczęściej ze względu na spadek ciśnienia przepływu wody lub wycieki spowodowane korozją.

Inwestorzy oraz właściciele i zarządcy budynków planują wymianę lub modernizację instalacji wodociągowych najczęściej ze względu na spadek ciśnienia przepływu wody lub wycieki spowodowane korozją.

Wybrane dla Ciebie

Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania »

Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania » Automatyczne pobieranie wyciągów bankowych przyspieszy i zmniejszy koszt pracy księgowych oraz zarządzania »

Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa »

Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa » Sposób na posadzkę - sprawisz, że będzie wyglądała jak nowa »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.