Wykonawca lastryka – renowacja i konserwacja posadzki
Posadzki lastryko; Crisoma
Dzięki swojej budowie posadzka ta, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, co uważa się za jej wielki atut. Mowa o lastryku. Czynności renowacyjne mogą zapewnić wspomnianej posadzce całkowicie nowy wygląd. Żeby tak się stało konieczna jest odpowiednia renowacja, a następnie pielęgnacja podłogi. Od blisko dekady firma Crisoma specjalizuje się w tego typu zadaniach. Doświadczenie rynkowe, wykwalifikowany personel oraz specjalistyczny sprzęt budzą zaufanie wśród klientów.
Renowacja lastryka
Posadzki z lastryka w niemal każdym przypadku nadają się do renowacji, co uważa się za ogromną zaletę tego typu podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z innych materiałów, które należy zastąpić nowym lastrykiem.
Crisoma najczęściej stosuje metodę szlifowania „na sucho”, która pozwala uniknąć mokrego szlamu kłopotliwego dla mieszkańców. Maszyny do tego przeznaczone wyposażone są w odpowiednie pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje wyłącznie podczas szlifowania podstopnic schodowych.
Co zrobić w przypadku uszkodzenia lastryka?
Pomoc techniczna: 502 096 093
Wykonawca lastryka
Jednak to nie jest jedyna metoda. Skale oraz zakres prac związanych z remontem lastryka Crisoma dopasowuje do oczekiwań i możliwości klientów. Na wybór metody ma też wpływ stopień zniszczenia posadzki. Wybór metody poprzedzony jest wykonaniem bezpłatnej próby, której celem jest weryfikacja, czy zaproponowana metoda jest właściwa dla danej powierzchni.
Właściwie wyremontowana posadzka z lastryka powinna zachowywać swoje właściwości przez co najmniej 10 lat, oczywiście przy jednoczesnym właściwym jej konserwowaniu.
Dowiedz się więcej: Posadzki z lastryka i zalety ich renowacji
Pielęgnacja i czyszczenie podłogi i schodów z lastryka
Właściwym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest częste jej odkurzanie i zamiatanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo destruktywne dla lastryka. Crisoma swoim Klientom zaleca stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.
Mycie lastryka powinno być poprzedzone odkurzeniem posadzki. Zaleca się stosowanie płynów o neutralnym ph na bazie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze środków czyszczących i umyć wyłącznie wodą. Do mycia najlepiej stosować mopy płaskie (najlepiej z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy też pamiętać o częstej wymianie roztworu w wiadrze.
Często popełnianym błędem jest stosowanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i trudniej jest utrzymać ją w czystości.
Przeczytaj również: Właściwa pielęgnacja posadzki i schodów z lastryka
Ile kosztuje utrzymanie w czystości lastryka?
Posadzkę lastrykową, po wyszlifowaniu i odpowiedniej impregnacji, bardzo łatwo i tanio utrzymywać w czystości. Firma Crisoma jako profesjonalny wykonawca lastryka do mycia poleca koncentraty z własnej oferty. Jeden litr koncentratu roboczego kosztuje poniżej 20 zł, a daje ponad 500 litrów roztworu roboczego, czyli jego koszt wynosi około 4 groszy/litr.
Okazuję się, że zastosowanie się do kilku prostych wskazówek, wydłuży żywotność posadzek wykonanych z lastryka. A Państwu pozwoli długo cieszyć się ładnym i estetycznym wyglądem.
Zadzwoń, aby poznać cały proces i wstępną wycenę renowacji klatki schodowej:
502 096 093