administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Posadzki z lastryka i zalety ich renowacji

Crisoma | 2024-03-28
Crisoma s.c.

Crisoma s.c.

Firma Crisoma s.c. zajmuje się renowacją posadzek od ponad 9 lat. Jesteśmy jedną z większych firm zajmujących się renowacją lastryka. Nasi pracownicy to wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy, a w sprzęcie i technologii wykorzystujemy innowacje pojawiające się na targach kamieniarskich w Weronie, w których co roku uczestniczymy.

Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację.

Relatywnie niskie koszty remontu posadzki oraz niewielka uciążliwość prac remontowych dla mieszkańców

treść sponsorowana

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie nową, wzmocnioną oraz łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z grubsza polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z innych materiałów, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia lastryko?
Pomoc techniczna: 502 096 093

Nasz park maszynowy pozwala na szlifowanie lastryko metodą „na sucho”, dzięki czemu unikamy obecności mokrego szlamu tak bardzo kłopotliwego dla mieszkańców. Wszystkie maszyny są wyposażone w odpowiednie pochłaniacze pyłów, dzięki czemu znaczne/umiarkowane zapylenie występuje jedynie w chwili szlifowania podstopnic schodowych. Oczywiście nasi pracownicy w odpowiedni sposób zabezpieczają drzwi wejściowe do lokali, okiennice, oświetlenie, barierki i inne elementy wyposażenia klatek/pomieszczeń, tak aby nie zostały zabrudzone pyłem.

Co bardzo ważne, skalę oraz zakres prac związanych z remontem lastryko możemy dopasować do budżetu, jakim dysponuje właściciel/zarządca nieruchomości. W zależności od stopnia zniszczenia posadzki możemy zaproponować co najmniej 3 metody wykonania renowacji. Podczas wykonywania bezpłatnej próby zweryfikujemy, czy zaproponowana metoda będzie właściwa dla danej posadzki. Dowiedz się więcej o naszych metodach >>

Prawidłowo wyremontowana posadzka lastryko zachowuje swoje właściwości przez min. 10 lat, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji oraz stosowaniu się do zaleceń zawartych w karcie utrzymania posadzki, którą zawsze przekazujemy administratorowi obiektu.

Posadzka przed renowacją

Posadzka przed renowacją

Posadzka po renowacji

Posadzka po renowacji

Łatwość napraw miejscowych uszkodzonej posadzki

Większość z nas wie, jakim problemem jest naprawa uszkodzonych płytek gresowych lub wymiana fragmentów przetartych/zużytych wykładzin typu PCV czy Tarkett. Najczęściej płytki gresowe ulegają uszkodzeniu przy nawet lekkim uderzeniu punktowym, zwykle dochodzi do ukruszenia płytki bądź jej pęknięcia. Naprawa polega po prostu na wymianie całej płytki, o ile oczywiście zarządca obiektu ma odpowiednią ilość płytek w zapasie. W innym przypadku zmuszeni jesteśmy kupować płytki nowe, które często różnią się barwą. W efekcie posadzka traci walor estetyczny lub po prostu z uwagi na ilość uszkodzonych płytek jej fragmenty nadają się do wymiany.

Lastryko nie dość, że jest kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od płytek gresowych, to w dodatku daje się naprawiać miejscowo. Niewielkie ubytki uzupełniane są żywicą zawsze barwioną w kolorze „oryginalnej” posadzki, przy użyciu kruszywa lub bez w zależności od stopnia wykruszenia. Dodatkowo większe ubytki likwiduje się poprzez zalanie nową masą lastryko, która kolorystycznie jest maksymalnie zbliżona do istniejącej posadzki.

Nasza technologia napraw posadzek lastryko eliminuje konieczność posiadania przez zarządcę nieruchomości „zapasu” jakichkolwiek materiałów, pozwala na szybką i tanią likwidację ubytków, które nawet kilka lat po remoncie posadzki pozostaną dopasowane do jej koloru/wybarwienia.

 

Niewielkie koszty związane z codziennym utrzymywaniem w czystości posadzki lastryko

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu i odpowiedniej impregnacji, dzięki bardzo gładkiej powierzchni (zamknięte pory) bardzo łatwo i tanio daje się utrzymywać w idealnej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

  • częste usuwanie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
  • okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu lub samą wodą;
  • stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często wymienianą wodą;
  • nie ma potrzeby kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Polecamy koncentraty do mycia oferowane przez naszą firmę. Jeden litr koncentratu roboczego kosztuje poniżej 20 zł, a daje ponad 500 litrów roztworu roboczego, czyli jego koszt wynosi około 4 groszy/litr. Sprawdź >>

Zadzwoń, aby poznać cały proces i wstępną wycenę renowacji klatki schodowej:
502 096 093

Nowa posadzka lastryko – praktycznie nieograniczone możliwości

Projektując nową posadzkę, mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temu możemy puścić wodze fantazji i zaprojektować unikalny wzór, który będzie spełniał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie powinny być większe niż 3 m2.

Posadzki lastryko, znane od lat, dzięki nowym technologiom renowacji będą jeszcze bardzo długo obecne w naszym otoczeniu, a dzięki dostępności coraz to nowych kruszyw, cementów oraz barwników będą stosowane z powodzeniem w wielu nowych inwestycjach.

Posadzka przed renowacją

Posadzka przed renowacją

Crisoma renowacja

Posadzka po renowacji

Posadzka przed renowacją

Posadzka przed renowacją

Crisoma renowacja

Posadzka po renowacji

Crisoma s.c

ul. Plac Czerwca 1976 r. 2
02-495 Warszawa

+ 48 (22) 373 29 22
+ 48 516 083 669
+ 48 502 096 093

http://www.crisoma.pl/

crisoma@crisoma.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Łukasz Łukasz, 18.03.2018r., 19:13:32 decydowanie jestem zwolennikiem łatwego utrzymywania czystości
  • Felicja Felicja, 26.03.2018r., 12:30:30 Mam pytanko, czy nada się na parkiet taneczny?

Powiązane

Crisoma Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Lastryko to sztuczny kamień, który powstaje poprzez połączenie wytrzymałego kruszywa oraz hydraulicznego spoiwa. Składa się cementu, grysu (zwykle z marmuru, granitu, bazaltu, kwarcu), barwnika oraz wody....

Lastryko to sztuczny kamień, który powstaje poprzez połączenie wytrzymałego kruszywa oraz hydraulicznego spoiwa. Składa się cementu, grysu (zwykle z marmuru, granitu, bazaltu, kwarcu), barwnika oraz wody. Proporcje użytych składników decydują o wyglądzie i jakości materiału.

Crisoma s.c

Crisoma s.c Crisoma s.c

Crisoma Lastryko – czym jest, co warto o nim wiedzieć i gdzie go używać?

Lastryko – czym jest, co warto o nim wiedzieć i gdzie go używać? Lastryko – czym jest, co warto o nim wiedzieć i gdzie go używać?

Lastryko powraca do łask. Jeszcze do niedawna kojarzone przede wszystkim z czasami PRL-u czy cmentarnymi nagrobkami, dzisiaj jest często stosowanym rozwiązaniem. Designerzy światowej klasy dostrzegli w...

Lastryko powraca do łask. Jeszcze do niedawna kojarzone przede wszystkim z czasami PRL-u czy cmentarnymi nagrobkami, dzisiaj jest często stosowanym rozwiązaniem. Designerzy światowej klasy dostrzegli w nim piękno i coraz częściej podsuwają nam rozwiązania właśnie z wykorzystaniem lastryka. Lastryko to już nie tylko podłogi, schody, parapety, to także kafelki, blaty, stoły.

Crisoma Remont i naprawa posadzek lastrykowych

Remont i naprawa posadzek lastrykowych Remont i naprawa posadzek lastrykowych

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji uzależniony jest od rodzaju posadzki i stopnia...

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji uzależniony jest od rodzaju posadzki i stopnia jej uszkodzenia, a także oczekiwanych efektów. Każda posadzka po latach eksploatacji będzie wymagała renowacji, jednak nie każda będzie wymagała wymiany na nową. Nawet najbardziej wytrzymałe i trwałe podłogi z czasem się szarzeją i matowieją – nie da się tego uniknąć. Jednak jest na to sposób – renowacja,...

Crisoma Renowacja lastryka z firmą Crisoma

Renowacja lastryka z firmą Crisoma Renowacja lastryka z firmą Crisoma

Crisoma to firma świadcząca usługi w zakresie renowacji, szlifowania i czyszczenia marmuru, lastryko, a także terrazzo, granitu czy betonu.

Crisoma to firma świadcząca usługi w zakresie renowacji, szlifowania i czyszczenia marmuru, lastryko, a także terrazzo, granitu czy betonu.

Crisoma Wykonawca lastryka – renowacja i konserwacja posadzki

Wykonawca lastryka – renowacja i konserwacja posadzki Wykonawca lastryka – renowacja i konserwacja posadzki

Dzięki swojej budowie posadzka ta, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, co uważa się za jej wielki atut. Mowa o lastryku. Czynności renowacyjne mogą zapewnić...

Dzięki swojej budowie posadzka ta, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, co uważa się za jej wielki atut. Mowa o lastryku. Czynności renowacyjne mogą zapewnić wspomnianej posadzce całkowicie nowy wygląd. Żeby tak się stało konieczna jest odpowiednia renowacja, a następnie pielęgnacja podłogi. Od blisko dekady firma Crisoma specjalizuje się w tego typu zadaniach. Doświadczenie rynkowe, wykwalifikowany personel oraz specjalistyczny sprzęt budzą zaufanie...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.