administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak efektywnie zarządzać nieruchomościami? 5 praktycznych porad od Zarządcy dla Zarządcy

DomBest | 2023-11-27
Jak efektywnie zarządzać nieruchomościami? 5 praktycznych porad od Zarządcy dla Zarządcy. Fot. DomBest

Jak efektywnie zarządzać nieruchomościami? 5 praktycznych porad od Zarządcy dla Zarządcy. Fot. DomBest

Jak sprostać wyzwaniom w świecie zarządzania nieruchomościami, gdzie każdy detal ma znaczenie, a trudności pojawiają się na każdym kroku? Czy istnieją skuteczne strategie, które mogą zmniejszyć ilość codziennych obowiązków Zarządcy, przynosząc realne korzyści i oszczędności dla mieszkańców?

treść sponsorowana

W wywiadzie Łukasz Supiński, który w branży zarządzania nieruchomościami działa od lat, odkrywa przed nami tajniki efektywnego zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. Od planowania perspektywicznego po wdrożenie narzędzi usprawniających codzienną pracę – poznaj sekrety, które pomogły Panu Łukaszowi zarządzać ponad 100 wspólnotami.

Redaktor: Panie Łukaszu, jakie wyzwania napotyka Pan w codziennej pracy zarządcy?

Łukasz Supiński: To z pewnością kontrola kosztów i podnoszenie wartości nieruchomości. Staram się równoważyć potrzeby mieszkańców z ograniczeniami budżetowymi. Ostatnio skoncentrowaliśmy się na termomodernizacji, co było dużym projektem, ale przyniosło znaczące oszczędności.

R: Czy mógłby Pan podzielić się szczegółami tego projektu?

Ł. S.: Oczywiście. Skupiliśmy się na kilku kluczowych aspektach, takich jak: ocieplanie murów, izolacja dachów oraz modernizacja fundamentów. Te działania miały na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej budynków, ale również zmniejszenie kosztów ogrzewania dla mieszkańców.

W ramach tego projektu, zainwestowaliśmy również w izolację podpiwniczeń, aby zapobiec wyziębianiu nieruchomości, oraz w zagospodarowanie terenów zewnętrznych w celu lepszego odprowadzania wód i ochrony przed zawilgoceniem fundamentów. To szczególnie ważne w kontekście starszych bloków i kamienic, gdzie takie problemy są częstsze.

R: Dlaczego zdecydował się Pan na podjęcie takich działań?

Ł. S.: To proste - aby budynki stały się bardziej energooszczędne, a mieszkańcy doświadczyli niższych rachunków za ogrzewanie. To przekłada się na bezpośrednie oszczędności dla wspólnoty i podnosi wartość nieruchomości - remonty klatek schodowych znacząco wpłynęły na wartości mieszkań. W niektórych przypadkach wzrost ten sięgał nawet 30-40 tys. zł. Z naszych obserwacji wynika, że w dłuższej perspektywie takie działania są nie tylko ekonomicznie opłacalne, ale również przyczyniają się do poprawy komfortu życia mieszkańców.

Tu muszę wspomnieć, że w całym przedsięwzięciu ogromnym wsparciem był PortalPRO, dzięki któremu szybko znajdowałem wykonawców prac. Dodatkowo mogłem skorzystać z najbardziej konkurencyjnych ofert wybierając spośród tylko zweryfikowanych fachowców - to duży atut. Jako, że korzystam również z usługi PortalPRO+ zdecydowaną większość spraw pomaga mi załatwić asystent wyznaczony technicznej obsługi nieruchomości.

R: Jak radzi sobie Pan z codziennymi wyzwaniami w pracy Zarządcy?

Ł. S.: Kluczowe jest znalezienie efektywnych rozwiązań i partnerów, którzy mogą pomóc w realizacji naszych celów. Ja skorzystałem  z usług DomBest w zakresie między innymi księgowości, co zwolniło mnie z konieczności bycia stale pod telefonem. Księgowość bezpośrednio udziela informacji mieszkańcom w razie potrzeby, a dodatkowo możemy korzystać ze strefy klienta, aby samodzielnie sprawdzić stan rozrachunków. Dzisiaj na rynku jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które pomagają w pracy zarządcy.

R: Czy zauważył Pan jakieś szczególne zmiany w branży?

Ł. S.: Tak, chociażby wzrost kosztów utrzymania i eksploatacji. To wyzwanie, zwłaszcza w kontekście starszych budynków, które wymagają więcej uwagi i inwestycji.

R: Jakie rozwiązania uważa Pan za najbardziej efektywne?

Ł. S.: Staram się ułatwiać sobie pracę. Tu kluczowa okazała się współpraca z DomBest w ramach przede wszystkim usług księgowych, o które już zupełnie nie muszę się martwić. Dzięki usługom DomBest, moje obowiązki księgowe są realizowane sprawnie i terminowo, jakbym miał księgową pracującą zdalnie. To daje mi pewność, że wszystkie terminy wynikające z przepisów prawa są dotrzymane, a ja mogę spać spokojnie.

I tak jak wcześniej wspomniałem korzystanie z serwisu PortalPRO. Dzięki centralizacji usług i lepszym negocjacjom z kontrahentami, udało nam się obniżyć koszty operacyjne. PortalPRO ułatwia też zarządzanie zleceniami i komunikację z podwykonawcami, a także udostępnia postępy i efekty pracy w formie raportu, co jest nieocenione i bardzo oszczędza czas.

R: Czy mógłby Pan podać przykład, jak ta współpraca wpłynęła na Pana pracę?

Ł. S.:  Dzięki korzystaniu z PortalPRO rozszerzyliśmy nasz zasięg podwykonawców, co pozwoliło na bardziej konkurencyjne ceny i szybszą realizację projektów. To z kolei przekłada się na większą satysfakcję mieszkańców i lepsze zarządzanie budżetem.

Dodatkowo, dzięki temu, że korzystam z całego pakietu firmy DomBest, osiągnęliśmy znaczącą oszczędność kosztów w skali roku. Na przykład, w małej wspólnocie roczny koszt wysyłki listów może wynosić od 2000 do 2500 tysięcy złotych. Dzięki usługom DomBestu, te koszty zostały znacznie zredukowane, przekładając się na obniżenie miesięcznych kosztów stałych dla całej wspólnoty. Przy korzystaniu z scentralizowanych usług oferowanych przez DomBest, jesteśmy w stanie zredukować zaplecze kosztów operacyjnych, co przekłada się na większą efektywność finansową dla wspólnoty.

R: Panie Łukaszu, jak wyglądał w Pana przypadku proces przejścia do firmy DomBest? 

Ł. S.: Jednym z aspektów, który naprawdę wyróżnia DomBest, jest ich indywidualne podejście do klientów. Doświadczyłem tego osobiście, gdy zespół DomBest przyjechał do mnie, aby pomóc w zeskanowaniu i przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów w ramach ich usługi IT. To było nie tylko wygodne, ale też pokazało, jak bardzo są wspierający i dostosowują się do indywidualnych potrzeb Zarządcy. Dzięki tym działaniom przejście poszło gładko. 

Dzięki pomocy DomBest i PortalPRO, mogę zarządzać wspólnotami na wysokim poziomie przy znacznie niższych kosztach. Ta współpraca trwa od marca 2023 i pozwoliła mi efektywnie zarządzać ponad 100 wspólnotami. To, że DomBest oferuje takie kompleksowe wsparcie od A do Z, znacznie ułatwia moją pracę i pozwala skupić się na najważniejszych aspektach zarządzania.

R: Jakie są Pana plany na przyszłość w kontekście zarządzania nieruchomościami?

Ł. S.: Moim celem jest ciągłe doskonalenie procesów zarządczych i poszukiwanie nowych rozwiązań, które mogą przynieść korzyści zarówno mieszkańcom, jak i wspólnotom. Współpraca z DomBest i PortalPRO to krok w tym kierunku. Najważniejsze to zrozumienie potrzeb wspólnoty i szukanie oszczędności, ale zawsze z uwzględnieniem dobra mieszkańców. 

R.: Panie Łukaszu, jakie 5 rad mógłby Pan dać innym Zarządcom Nieruchomości, aby usprawnić ich pracę?

Ł. S.: Podsumowując Oczywiście, oto moje rekomendacje:

  1. W mojej ocenie, ważne jest, aby utrzymywać stały dialog z mieszkańcami. Edukowanie ich na temat ważnych decyzji i zmian, by może pomóc w budowaniu zaufania i wspólnoty.
  2. Polecam centralizować usługi, takie jak księgowość, aby uzyskać lepsze ceny i uproszczenie procesów.
  3. Termomodernizacja to klucz do oszczędności dla mieszkańców. Inwestowanie w izolację i efektywność energetyczną przynosi długofalowe korzyści.
  4. Nieocenione jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi zarządczych.
  5. Zarządzanie nieruchomościami wymaga elastyczności. Bądźmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania, które mogą poprawić efektywność zarządzania. Zawsze warto brać udział w branżowych imprezach - to szansa na poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń.

Redaktor: Tak, to prawda. W najbliższym czasie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze "Nowoczesne zarządzanie nieruchomościami – jak ułatwić sobie pracę?". Można uczestniczyć w nim nie wychodząc z domu/pracy, bo będzie transmitowany na YouTube. Więcej informacji i link do zapisów znajdą Państwo pod artykułem. Panie Łukaszu - serdecznie dziękuję za rozmowę!

Ł.S.: Dziękuję serdecznie.

Łukasz Supiński - Zarządca Wspólnot Mieszkaniowych i Nieruchomości >>

 

Komentarze

Powiązane

DomBest news Jak dwie krople wody

Jak dwie krople wody Jak dwie krople wody

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków…...

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków… Wszystkim tym niedogodnościom mówimy STOP!

DomBest Twój zdalny zespół księgowy!

Twój zdalny zespół księgowy! Twój zdalny zespół księgowy!

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek....

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek. DomBest staje u Twego boku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie księgowości, które pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze - rozwoju Twojej działalności.

DomBest Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7 Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i...

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i czekaniu na rozliczenia. Teraz możesz kontrolować zużycie mediów w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca.

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.