administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

FIRMA BMETERS | 2019-05-20
Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte
stocknadia/Shutterstock

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte


stocknadia/Shutterstock

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by radości nie zepsuł rachunek za wodę?

treść sponsorowana

Podlewanie ogrodu i mycie auta

Trawnika wcale nie trzeba podlewać codziennie. Lepsze efekty daje podlewanie rzadsze (co 5-6 dni), a za to obfite i to wcześnie rano lub wieczorem, kiedy temperatura jest najniższa. Wtedy woda nie wyparowuje z powierzchni trawy, lecz dociera do korzeni roślin.

Można się też zastanowić, czy koniecznie trzeba spłukiwać podjazd i chodnik wężem ogrodowym. Wystarczy szczotka i wiadro - efekt będzie równie dobry, a zaoszczędzimy każdorazowo od kilkudziesięciu do kilkuset litrów. Myjąc własnoręcznie samochód nie używajmy wody pod wysokim ciśnieniem, lekkie przykręcenie strumienia wody powoduje, że wypływa jej o 1/3 mniej. Czytaj więcej na ten temat »

Jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązanie to znów szczotka i wiadro. A już mistrzostwo świata - to szczotka i wiadro napełnione … deszczówką. Podczas jednej ulewy 200-litrowa beczka podstawiona pod rynnę szybko się napełnia. Tak zebranej deszczówki można oczywiście użyć też do podlewania ogródka. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by po deszczu zbiornik zakryć pokrywą. Stojąca woda to wylęgarnia komarów.

Masz pytania odnośnie oszczędzania wody? Zadzwoń - 71 388 90 83.

Jeśli posesja jest duża można zastanowić się nad założeniem specjalnego systemu, który zbiera deszczówkę m.in. z rynien, filtruje i kieruje do podziemnego zbiornika.

Taki system jest drogi, a jego instalacja skomplikowana, ale za to pozwala oszczędzić zużycie wody nawet o 80 procent, a koszty zwracają się po ok. 10 latach. Deszczówki nie można pić i używać do mycia, ale może służyć jako tzw. woda techniczna - do prania, sprzątania, mycia samochodu, podlewania itp.

Dmuchany basen

Mały basenik dla kilkulatka ma pojemność kilkudziesięciu litrów, ale duży dla dorosłych może mieć i 1000. Napełnienie go to duży wydatek, dobrze więc zadbać o to, by raz nalana woda służyła jak najdłużej. Czytaj dalej na ten temat »

A więc: po kąpieli zakrywać basen, oczyszczać wodę z liści, owadów itp., stosować chemię basenową. Jeśli tego nie zrobimy, woda już po kilku dniach zmętnieje, a potem zzielenieje. I wtedy nie będzie innego sposobu jak wylanie całości, wyczyszczenie basenu i napełnienie od nowa.

Prysznic

Chłodny prysznic w upale to wielka przyjemność. Trudno namawiać, by z niej nie korzystać. Zwłaszcza, że szybki prysznic w porównaniu do kąpieli jest bardzo ekonomiczny (wanna ma pojemność ok 200 litrów, a na prysznic potrzeba ok. 50-70 litrów.) Oczywiście przyjacielem portfela okaże się bateria prysznicowa z z ogranicznikiem ilości przepływającej wody.

Najbardziej oszczędni mogą zastanowić się na odzyskiem tzw. wody szarej, czyli tej która właśnie spłynęła z prysznica do kanalizacji. Nie jest na tyle czysta, by użyć jej do picia czy mycia, ale do spłukania toalety nadaje się jak najbardziej. A spłukiwanie toalet stanowi ok. 40 procent zużycia wody w gospodarstwach domowych. Czytaj więcej o oszczędzaniu wody »

Na etapie budowy domu można porwać się na zamontowanie całej instalacji odzysku wody szarej, która kieruje ją dodatkowym pionem kanalizacyjnym do systemu filtrującego, następnie do umieszczonego w piwnicy zbiornika, a stamtąd pompuje do spłuczki.

W przeciętnym mieszkaniu nie ma możliwości budowy tak skomplikowanego systemu, istnieją za to niewielkie 20-litrowe zbiorniczki montowane np. pod umywalką i połączone rurką ze spłuczką.

Nie przepłacaj za wodę! Zadzwoń - 71 388 90 83.

Chłodzenie domu

Warto dbać o jak najniższą temperaturę w domu. Niekoniecznie oznacza to włączenie klimatyzacji. Dobrze działa też zasłonięcie okien żaluzjami, by słońce nie nagrzewało pomieszczeń. Wietrzyć najlepiej rano lub wieczorem, kiedy powietrze jest najchłodniejsze, a potem szczelnie zamknąć okna.

Sprawdza się też rozstawienie kilku naczyń z zimną wodą w pokoju - powietrze schłodzi się i nawilży. A wodę można wykorzystać czy to do podlewania kwiatów, czy do sprzątania czy nawet gotowania. Zobacz też »

Zastosowanie się do tych rad to wyrzeczenie? Cieszmy się, że możemy niemal bez ograniczeń korzystać z wody. Drożeje z roku na rok, a za kilkanaście lat będzie towarem luksusowym. Niektórzy już tego doświadczyli.

W ubiegłoroczne wakacje podczas upałów gmina Konstancin-Jeziorna w trosce o bezpieczeństwo przeciwpożarowe wprowadziła zakaz używania wody do innych celów niż spożywcze i higieniczne pod karą grzywny. Polska ma małe zasoby czystej wody. Takie sytuacje staną się naszą codziennością.

BMETERS POLSKA
SP. Z O.O.

ul. Główna 60
51-188 Psary k. Wrocławia
tel. 71 388 90 83
fax 71 387 15 37

biuro@bmeters.pl
www.bmeters.pl

Komentarze

  • Krzysztof Krzysztof, 28.07.2015r., 14:19:36 Szanowni Państwo, to że wanna ma niekiedy pojemność 200 litrów, to nie oznacza, że tylko wody zużywa się podczas kąpieli - chyba, że ktoś napełnia wannę "pod przelew", a później zanurzając się w niej na czas kąpieli wypiera z niej ok. 70 do 100 litrów (zależnie od wielkości człowieka) wody do kanalizacji! Poza tym w mieszkaniach rzadko pojemność całkowita wanny przekracza 70...100 litrów (po jej całkowitym napełnieniu). Tak więc mitem jest twierdzenie, że korzystając z wanny zużywamy kolosalne ilości wody; przeciętna kąpiel to co najwyżej 50 litrów wody (jeżeli napełni się wannę do połowy, to poziom wody i tak się podniesie po wejściu człowieka do wanny). Natomiast zużycie wody pod natryskiem zależy przede wszystkim od czasu korzystania z wody i przepustowości samego natrysku (proporcjonalnej do jego oporności hydraulicznej i ciśnienia wody). Moja dorastająca córka zużywa np. pod natryskiem cały zbiornik ciepłej wody 130-litrowy! Średnio rzecz biorąc pod natryskiem co najmniej 30...50 litrów wody!
  • Felix Felix, 01.07.2019r., 12:07:14 Ja się kompie tyle samo razy latem co zimą, raz dziennie. Latem jak są upały pod wieczór skoczę sobie nad rzekę popływam to nawet mniej wody zużywam.
  • Remik Remik, 27.03.2020r., 06:33:52 Ogórd to najlepiej jest podlewać po zmroku
  • Robert1123 Robert1123, 17.05.2020r., 06:07:58 Zgadza się bo po pierwsze to nie ekonomiczne, woda paruje a po 2 krople na roślinach działają jak soczewka i niszczą je

Powiązane

FIRMA BMETERS BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

FIRMA BMETERS Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali...

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali na wodomierzu BMETERS. Okazało się, że podczas zmywania ręcznego zużyto 36 litrów wody, a podczas mycia w zmywarce - tylko 14 litrów. Wodomierz bardzo precyzyjnie pokazał tę różnicę.

FIRMA BMETERS Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie...

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie „kranówki”. Z ich doświadczenia wynika, że woda, która płynie z kranów może być poważnie zanieczyszczona.

FIRMA BMETERS Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator...

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator spotkania – BMETERS Polska wraz parterami – firmami Grundfos i Alter SA oraz Politechniką Wrocławską – na miejsce konferencji wybrali siedzibę krakowskiej spółki Miastoprojekt.

FIRMA BMETERS, Redakcja Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

FIRMA BMETERS Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne

Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne

Najważniejsze elementy ciepłomierza to przetwornik przepływu, czujniki temperatury i elektroniczny przelicznik. Ponieważ wybór urządzeń na rynku jest szeroki, warto wiedzieć, jakie możliwości dają użytkownikom...

Najważniejsze elementy ciepłomierza to przetwornik przepływu, czujniki temperatury i elektroniczny przelicznik. Ponieważ wybór urządzeń na rynku jest szeroki, warto wiedzieć, jakie możliwości dają użytkownikom parametry techniczne tych elementów.

FIRMA BMETERS Pięć lat i co dalej?

Pięć lat i co dalej? Pięć lat i co dalej?

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe...

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe między legalizacją a wymianą na nowy wcale nie są jednak duże.

FIRMA BMETERS Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom,...

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom, a lokatorom ułatwia życie.

FIRMA BMETERS Oszczędzaj wodę z głową

Oszczędzaj wodę z głową Oszczędzaj wodę z głową

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali...

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali roku.

FIRMA BMETERS Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca? Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

FIRMA BMETERS Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza? Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście...

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście okaże się wadliwy jest to bezpłatne, ale w przypadku, gdy kontrola nie potwierdzi zgłoszonych zastrzeżeń, zarządca pokrywa jej koszty.

FIRMA BMETERS Rejestracja zużycia wody

Rejestracja zużycia wody Rejestracja zużycia wody

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście...

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście jest odpowiedni.

FIRMA BMETERS Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska. Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

FIRMA BMETERS Woda twarda - wróg oszczędzania

Woda twarda - wróg oszczędzania Woda twarda - wróg oszczędzania

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się...

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się zastanowić nad technologiami umożliwiającymi zmiękczanie.

FIRMA BMETERS Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

FIRMA BMETERS W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości...

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości produktów - wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ciepła.

FIRMA BMETERS Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o. BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach...

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach zagranicznych. Kilkanaście lat wytrwałej pracy nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego, zostały docenione przez Klientów. Obecnie nasza firma jest jedną z największych międzynarodowych grup o zasięgu globalnym, produkujących urządzenia...

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1 Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Wodomierz CPR-RP

Wodomierz CPR-RP Wodomierz CPR-RP

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Podzielnik Hydroclima-RFM

Podzielnik Hydroclima-RFM Podzielnik Hydroclima-RFM

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Podzielnik Hydroclima-RFM

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Podzielnik Hydroclima-RFM

Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2 Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

FIRMA BMETERS Nowoczesne rozliczanie wody

Nowoczesne rozliczanie wody Nowoczesne rozliczanie wody

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.