administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne

FIRMA BMETERS | 2019-05-20
BMeters

BMeters

Najważniejsze elementy ciepłomierza to przetwornik przepływu, czujniki temperatury i elektroniczny przelicznik. Ponieważ wybór urządzeń na rynku jest szeroki, warto wiedzieć, jakie możliwości dają użytkownikom parametry techniczne tych elementów.

treść sponsorowana

Energia cieplna dostarczana jest do odbiorców z przedsiębiorstw energetyczno-ciepłowniczych, na mocy umowy, którą po stronie odbiorcy podpisuje właściciel lub zarządca budynku. Tym samym zobowiązuje się on do rozliczenia kosztów dostarczonego ciepła. Jeszcze kilka lat temu podstawą do rozliczeń lokali użytkowych i mieszkalnych były wskazania podzielników kosztów ogrzewania lub metraż/kubatura lokalu. Dziś tam, gdzie jest to techniczne możliwe stosuje się ciepłomierze. Powszechnie korzysta się z nich w nowych budynkach z poziomym doprowadzaniem ciepła do poszczególnych mieszkań z klatek schodowych.

Dzisiejsze ciepłomierze

Dzisiejsze ciepłomierze to precyzyjne i inteligentne urządzenia, które poza oczywistą możliwością odczytu wskazań, mają szereg innych funkcji.

Archiwizują dane, umożliwiają zdalny odczyt w dowolnym momencie wybranym przez inkasenta, alarmują użytkowników o błędach w pracy, uszkodzeniach urządzenia czy problemach z dystrybucją ciepła. Istotne jest również to, że funkcjonują w ramach zintegrowanych systemów odczytów i rozliczeń, przez co wprowadzają je na zupełnie nowy poziom – wyjaśnia Marcin Piecyk, Dyrektor Handlowy BMETERS Polska. Zabacz na stronie producenta »

Nie dziwi fakt, że w nowych budynkach, instalacje rurociągowe od podstaw projektowane są tak, by możliwe było kontrolowanie zużycia ciepła za pomocą ciepłomierzy. Stosuje się wówczas dwa rodzaje ciepłomierzy – główny, montowany przez przedsiębiorstwo energetyczne, służy do rozliczenia całkowitego zużycia ciepła w budynku. Ciepłomierze indywidualne montowane są przez właściciela lub zarządcę budynku i umożliwiają zliczenie ciepła zużytego przez dany lokal. Używa się do tego ciepłomierzy kompaktowych (przetwornik przepływu jest zespolony z przelicznikiem i czujnikami temperatury) przeznaczonych do dokonywania pomiarów małych przepływów w mieszkaniach. Ciepłomierze rozłączne, gdzie przelicznik nie jest bezpośrednio połączony z przetwornikiem przepływu, stosowane są wszędzie tam, gdzie średnica rur jest duża – w obiektach przemysłowych lub właśnie jako ciepłomierze główne.

Masz pytania odnośnie ciepłomierzy? Zadzwoń - 71 388 90 83.

Rodzaje pomiarów

Zarządca może wybierać między trzema rodzajami ciepłomierzy w zależności od zastosowanego w nich przetwornika przepływu:

przetwornik mechaniczny – przetwornik przepływu zawierający wirnik napędzany strumieniem przepływającej wody. Aby zapobiec zakłóceniom transmisji magnetycznej w najnowszych ciepłomierzach mechanicznych stosuje się np. bezmagnesowe sprzęgła transmisji obrotów wirnika oparte na indukcji magnetycznej. To rozwiązanie nie pobiera tyle energii co odpowiedniki ultradźwiękowe lub elektromagnetyczne. Jest też stosunkowo najtańsze, zapewniając najlepszy stosunek jakości do ceny. Jednak zastosowanie mechanicznego, ruchomego elementu skutkuje najniższą dokładnością spośród wszystkich rodzajów ciepłomierzy.

przetwornik ultradźwiękowy – przetwornik przepływu, który mierzy objętość przepłyniętej wody za pomocą dwukierunkowej techniki ultradźwiękowej opartej na metodzie pomiaru czasu tranzytu. Nie zawiera żadnych elementów mechanicznych, dzięki czemu ciepłomierze z ultradźwiękową metodą pomiaru cechują się długotrwałą stabilnością i wyższą dokładnością niż ciepłomierze mechaniczne. Za tym idzie jednak cena – wyższa niż w przypadku ciepłomierzy mechanicznych.

przetwornik elektromagnetyczny – wykorzystuje różnicę napięcia elektrycznego pomiędzy elektrodami „otulającymi” przetwornik. Taki przetwornik przepływu nie zawiera wewnętrznych elementów mechanicznych. W połączeniu ze sposobem pomiaru przepływu czyni go zupełnie niewrażliwym na rodzaj i jakość czynnika grzejnego lub chłodzącego i można go zabudować w przewodach o różnym przebiegu – poziomym, pionowym lub ukośnym. Przepływomierze te mają dużą dokładność i stabilność w szerokim zakresie pomiarów, zużywają jednak dużo energii elektrycznej, a to z kolei  przekłada się na żywotność baterii lub konieczność stosowania zewnętrznego zasilania. Przetwornik elektromagnetyczny daje najwyższą dokładność pomiarów, co jednak czyni go najdroższym ze wszystkich trzech rodzajów ciepłomierzy. Znajduje zastosowanie wyłącznie w przemyśle. Czytaj także »

Czujniki temperatury wody

Czujniki montuje się na przewodach zasilającym i powrotnym, dzięki czemu mierzą temperaturę wody przed i po wyjściu z opomiarowanej części instalacji. Wykorzystują zjawisko zmiany oporności czujnika platynowego w reakcji na zmianę temperatury. W zależności od jego czułości różnią się szybkością i dokładnością.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83, odpowiemy na każde pytanie.

Przelicznik elektroniczny

Przelicznik to element ciepłomierza, odbierający informacje od przetwornika przepływu i czujników temperatury oraz przetwarzający je. Wartości, jakie pokazuje przelicznik to m.in.: pomiar energii cieplnej lub chłodu, zapamiętywanie historii wskazań, moc chwilowa, wartości przepływu oraz temperatury czujników. Dla zarządcy ważna jest jego kompatybilność z coraz bardziej popularnymi na rynku systemami zdalnego odczytu. Możliwość wyposażenia ciepłomierzy w zdalny odczyt radiowy lub przewodowy pozwala na ich integrację z systemami odczytu i rozliczeń innych urządzeń jak np. wodomierze.

Dzięki najnowszym konstrukcjom przeliczników ciepłomierze mogą też służyć jako liczniki chłodu – można je stosować zarówno w instalacjach grzewczych, jak również w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodzenia. Sprawdź »

Dobór do instalacji

Decyzja o tym, jaki ciepłomierz powinien być zamontowany na instalacji zapada na etapie projektu samej instalacji C.O. Podstawowymi parametrami ciepłomierzy, które bierze się pod uwagę są przepływ nominalny, średnica oraz straty ciśnień. To one określają, czy dany ciepłomierz może zostać zastosowany w danym projekcie. Przepływ obliczeniowy ciepłomierza ustalany jest na podstawie zamówionej mocy cieplnej, niezbędnej do zapewnienia pokrycia strat ciepła, utrzymania normatywnej temperatury wody oraz prawidłowej pracy innych urządzeń na instalacji. Na podstawie przepływu obliczeniowego dobierany jest przepływ nominalny ciepłomierzy.

Oprócz przepływu ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniego ciśnienia na instalacji, które umożliwi dostarczenie ciepła do wszystkich fragmentów instalacji w trakcie jej eksploatacji. W tym celu konieczne jest określenie średnicy rur oraz dopuszczalnych strat ciśnień dla ciepłomierzy, które miałyby pracować na projektowanej instalacji. To punkt wyjściowy. W kolejnym etapie doboru ciepłomierza bierze się pod uwagę jego dynamikę przepływu, sposób pomiaru przepływu, klasę dokładności i pozostałe funkcje, które mogą mieć znaczenie dla właściciela lub zarządcy budynku.

Zadzwoń pod numer 71 388 90 83 i porozmawiaj z ekspertem.

Ciepłomierze, o ile istnieją warunki techniczne do ich instalacji, zapewniają najbardziej precyzyjny pomiar spośród innych możliwości. Trzeba jedynie monitorować, czy nie uległy uszkodzeniu w trakcie okresu rozliczeniowego i pamiętać o legalizacji co 5 lat.

BMETERS POLSKA
SP. Z O.O.

ul. Główna 60
51-188 Psary k. Wrocławia
tel. 71 388 90 83
fax 71 387 15 37

biuro@bmeters.pl
www.bmeters.pl

Komentarze

  • Heni Heni, 27.03.2020r., 06:32:32 Warto też dodać, że takie ciepłomierze pomagają w analizie kiedy zużycie i obciążenie jest największe
  • Barekxx Barekxx, 17.05.2020r., 06:07:08 Nie wiedziałem nawet, że można je stosować zarówno w instalacjach grzewczych, jak również w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodzenia.

Powiązane

FIRMA BMETERS BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

FIRMA BMETERS Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali...

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali na wodomierzu BMETERS. Okazało się, że podczas zmywania ręcznego zużyto 36 litrów wody, a podczas mycia w zmywarce - tylko 14 litrów. Wodomierz bardzo precyzyjnie pokazał tę różnicę.

FIRMA BMETERS Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie...

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie „kranówki”. Z ich doświadczenia wynika, że woda, która płynie z kranów może być poważnie zanieczyszczona.

FIRMA BMETERS Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator...

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator spotkania – BMETERS Polska wraz parterami – firmami Grundfos i Alter SA oraz Politechniką Wrocławską – na miejsce konferencji wybrali siedzibę krakowskiej spółki Miastoprojekt.

FIRMA BMETERS Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by...

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by radości nie zepsuł rachunek za wodę?

FIRMA BMETERS, Redakcja Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

FIRMA BMETERS Pięć lat i co dalej?

Pięć lat i co dalej? Pięć lat i co dalej?

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe...

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe między legalizacją a wymianą na nowy wcale nie są jednak duże.

FIRMA BMETERS Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom,...

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom, a lokatorom ułatwia życie.

FIRMA BMETERS Oszczędzaj wodę z głową

Oszczędzaj wodę z głową Oszczędzaj wodę z głową

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali...

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali roku.

FIRMA BMETERS Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca? Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

FIRMA BMETERS Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza? Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście...

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście okaże się wadliwy jest to bezpłatne, ale w przypadku, gdy kontrola nie potwierdzi zgłoszonych zastrzeżeń, zarządca pokrywa jej koszty.

FIRMA BMETERS Rejestracja zużycia wody

Rejestracja zużycia wody Rejestracja zużycia wody

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście...

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście jest odpowiedni.

FIRMA BMETERS Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska. Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

FIRMA BMETERS Woda twarda - wróg oszczędzania

Woda twarda - wróg oszczędzania Woda twarda - wróg oszczędzania

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się...

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się zastanowić nad technologiami umożliwiającymi zmiękczanie.

FIRMA BMETERS Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

FIRMA BMETERS W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości...

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości produktów - wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ciepła.

FIRMA BMETERS Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o. BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach...

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach zagranicznych. Kilkanaście lat wytrwałej pracy nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego, zostały docenione przez Klientów. Obecnie nasza firma jest jedną z największych międzynarodowych grup o zasięgu globalnym, produkujących urządzenia...

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1 Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Wodomierz CPR-RP

Wodomierz CPR-RP Wodomierz CPR-RP

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

FIRMA BMETERS Nowoczesne rozliczanie wody

Nowoczesne rozliczanie wody Nowoczesne rozliczanie wody

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

FIRMA BMETERS Radiowy odczyt wodomierzy

Radiowy odczyt wodomierzy Radiowy odczyt wodomierzy

W poprzednim numerze „Administratora" (9/2010 s. 36) określiliśmy ogólne korzyści, jakie uzyskuje zarządca nieruchomości, wykorzystując system zdalnego odczytu wodomierzy BMETERS HYDROLINK w trakcie rozliczania...

W poprzednim numerze „Administratora" (9/2010 s. 36) określiliśmy ogólne korzyści, jakie uzyskuje zarządca nieruchomości, wykorzystując system zdalnego odczytu wodomierzy BMETERS HYDROLINK w trakcie rozliczania wody, do którego obliguje go ustawodawca.

FIRMA BMETERS Wodomierz GSD8-RFM - BMETERS

Wodomierz GSD8-RFM - BMETERS Wodomierz GSD8-RFM - BMETERS

Szczegółowe informacje o wodomierzu BMETERS - GSD8-RFM

Szczegółowe informacje o wodomierzu BMETERS - GSD8-RFM

FIRMA BMETERS Wodomierz GSD8-45 MID

Wodomierz GSD8-45 MID Wodomierz GSD8-45 MID

Szczegółówe informacje o wodomierzu BMETERS - GSD8-45 MID

Szczegółówe informacje o wodomierzu BMETERS - GSD8-45 MID

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.