administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

FIRMA BMETERS | 2019-05-20
biznes.pl

biznes.pl

treść sponsorowana

Na jakie etapy dzieli się proces rozliczenia zużycia ciepła na podstawie podzielników kosztów ogrzewania?

Dzielimy go na cztery etapy: etap przed montażem, etap montażu, etap przedrozliczeniowy, etap rozliczenia.

Jak wygląda etap przed montażem?

Przede wszystkim to sprawdzenie obowiązującego regulaminu pod kątem zgodności z naszym systemem rozliczeniowym. Współpracujemy ze zleceniodawcą w zakresie modyfikowania regulaminu rozliczeń, ustalamy procedurę działania w szczególnych przypadkach. Sprawdź także »

Przechodzimy do etapu montażu.

Tu czynności są następujące: prawidłowe zinwentaryzowanie grzejników i ustalenie ich mocy oraz ustalenie współczynników korygujących uwzględniających położenie pomieszczenia w bryle budynku. W przypadku braku rzetelnej dokumentacji technicznej konieczne jest opracowanie przez nas współczynników tabelarycznych – w porozumieniu ze zleceniodawcą. Uyskujemy końcową akceptację zleceniodawcy.

Pomożemy ci w montażu podzielnika! Zadzwoń - 71 388 90 83.

…i następuje etap przedrozliczeniowy.

Uzyskujemy od zleceniodawcy dane osobowe i kody w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo późniejszych pomyłek, takich jak np. literówki i ułatwia kolejne importy danych.

Jakie działania leżą po stronie Centrum Rozliczeniowego podczas etapu rozliczenia?

Ograniczamy do minimum wpisywanie ręczne poprzez import jak największej ilości danych – aby zmniejszyć prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Dlatego uzyskujemy od zleceniodawcy zaliczki w formie elektronicznej z przyporządkowanymi wcześniej indywidualnymi kodami. Kolejne działania to:

  • produkcja wstępnego rozliczenia;
  • przegląd skrajnych rozliczeń, weryfikacja sytuacji nietypowych, takich jak rozliczenia ryczałtowe;
  • wysłanie do zleceniodawcy rozliczenia próbnego;
  • po akceptacji wysłanie rozliczenia w wersji ostatecznej.

Zajmujemy się też obsługą klienta – czyli szybkim i sprawnym załatwianiem uzasadnionych reklamacji, pomocą w ewentualnych reklamacjach, udzielaniem wyjaśnień, ewentualnym typowaniem lokali do kontroli w kolejnym sezonie. Sprawdź nasze podzielniki »

Czy rozliczenie klasyczne jest lepsze od rozliczenia z wykorzystaniem temperatury otoczenia?

Nie jest lepsze. Na pewno ma mniej parametrów, przez co jest bardziej przejrzyste dla lokatorów.

Masz pytania o opomiarowanie? Zadzwoń - 71 388 90 83.

Czy możliwe jest uniknięcie kominów w rozliczeniu klasycznym?

W związku ze specyfiką elektronicznego podzielnika, czyli możliwym brakiem wykazanego zużycia (zużycie roczne = 0) uniknięcie kominów w rozliczeniu nie jest możliwe. Można je zmniejszać poprzez zwiększenie udziału kosztów stałych w rozliczeniu – według nas to przedział 60-70%.

Najlepszym rozwiązaniem jest uwzględnianie temperatury otoczenia w rozliczeniu.

Czy to znaczy, że klasyczne podzielniki i klasyczne rozliczenia są błędne?

Nie są błędne. Najważniejszą funkcją podzielników kosztów jest stymulowanie użytkowników do oszczędzania ciepła oraz racjonalnego korzystania z grzejników. Im więcej lokatorów w danej nieruchomości przyswoi zasady ekonomicznego korzystania z ogrzewania tym rozliczenie będzie sprawiedliwsze. W dalszym czasie podzielniki spowodują zmniejszenie całkowitych kosztów, czyli budynek stanie się bardziej ekologiczny.

Używając dwóch parametrów w rozliczeniu jesteśmy w stanie uzyskać takie proporcje, które wykażą gdzie ogrzewano prawidłowo – utrzymując wymaganą temperaturę, gdzie ogrzewano nadmiernie oraz gdzie za dużo oszczędzano. To jak koszt rozłoży się na poszczególnych lokatorów zależy od obowiązującego regulaminu rozliczania. W naszej opinii zamiast sztywnego podziału kosztów regulamin powinien zawierać koszt płynny w pewnym zakresie (koszt wg powierzchni w przedziale 60-70%) – corocznie ustalany przez zleceniodawcę na podstawie próbnego rozliczenia. Dopuszczalna jest możliwość rozliczenia ryczałtem lokali znacznie odbiegających od pożądanej średniej.

Pomożemy Ci w rozliczeniu mediów, zadzwoń - 71 388 90 83.

Czy rozliczenie klasyczne jest zalecane przez dział rozliczeń BMETERS?

Jeżeli zleceniodawca ma wybór klasyczne czy trzyelementowe – zalecamy wybrać trzyelementowe. Jeżeli z jakichś przyczyn musi to być rozliczenie klasyczne, to zalecamy odpowiednio opisać w regulaminie szczególne przypadki, jakie mogą wystąpić po sezonie grzewczym. Dzięki temu zminimalizujemy wpływ największych dopłat i największych zwrotów w ogólnym bilansie budynku.

Szczególnie istotne jest to w przypadku nowych inwestycji (czyli przy pierwszym opomiarowaniu budynku) oraz przy zmianie podzielników kapilarnych na elektroniczne (podzielniki kapilarne poprzez swoją specyfikę uwzględniały inne źródła ciepła jak np. piony grzewcze – poprzez zwiększone odparowanie płynu nawet przy wyłączonych grzejnikach). Należy bezwzględnie pamiętać o zmianie regulaminu rozliczania przy okazji przejścia z podzielników kapilarnych na elektroniczne. Sprawdź »

Jak zorganizowana jest praca działu rozliczeń?

Procedury i system rozliczeniowy połączone ze skrupulatną, systematyczną pracą dają efekt dobrej organizacji. Unikamy zatorów, rozliczenia nie zalegają i są robione zawsze w terminach – co jest chwalone przez kontrahentów. Codziennie archiwizujemy  dane z komputerów. Dzięki temu w razie awarii w ciągu jednego dnia możemy przywrócić pełną sprawność jednostki.

Każdy wie co ma robić, każdy ma swoją grupę rozliczanych spółdzielni/wspólnot, tym samym każdy klient ma swojego opiekuna. Mamy minimum biurokracji, dzięki czemu nie marnujemy czasu na wymianę danych między sobą. Dzięki obecności programisty możemy na bieżąco dostosowywać np. rachunek lub parametry rozliczenia do naszych potrzeb, co również znacznie przyspiesza pracę. Stopniowo odchodzimy od wersji papierowych i większą część korespondencji przesyłamy drogą elektroniczną. Także archiwum rozliczeń prowadzimy elektronicznie – dzięki temu oszczędzamy drzewa i pieniądze.

BMETERS POLSKA
SP. Z O.O.

ul. Główna 60
51-188 Psary k. Wrocławia
tel. 71 388 90 83
fax 71 387 15 37

biuro@bmeters.pl
www.bmeters.pl

Komentarze

  • nolime nolime, 29.11.2015r., 00:53:51 Witam. Proszę o przykłady, :-) jak udokumentowano, sprawdzono, prawidłowość rozliczenia zużycia ciepła, przy zgłoszonej reklamacji . W jaki sposób firma Bmeters jest w stanie określić prawidłowość działania po dzielnika ciepła ( elektronicznego) pozdrawiam czekam na odpowiedź
  • Walendrod Walendrod, 27.03.2020r., 06:27:08 Rozliczanie za zużycie ciepła to problem w niejednej wspólnocie
  • Bartłomiej_1984 Bartłomiej_1984, 07.04.2020r., 23:04:04 No i nic dziwnego bo jak rozliczyć ciepło, którym grzeje się sąsiada...

Powiązane

FIRMA BMETERS BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

FIRMA BMETERS Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali...

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali na wodomierzu BMETERS. Okazało się, że podczas zmywania ręcznego zużyto 36 litrów wody, a podczas mycia w zmywarce - tylko 14 litrów. Wodomierz bardzo precyzyjnie pokazał tę różnicę.

FIRMA BMETERS Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie...

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie „kranówki”. Z ich doświadczenia wynika, że woda, która płynie z kranów może być poważnie zanieczyszczona.

FIRMA BMETERS Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator...

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator spotkania – BMETERS Polska wraz parterami – firmami Grundfos i Alter SA oraz Politechniką Wrocławską – na miejsce konferencji wybrali siedzibę krakowskiej spółki Miastoprojekt.

FIRMA BMETERS Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by...

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by radości nie zepsuł rachunek za wodę?

FIRMA BMETERS, Redakcja Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

FIRMA BMETERS Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne

Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne Dobór ciepłomierzy w oparciu o parametry techniczne

Najważniejsze elementy ciepłomierza to przetwornik przepływu, czujniki temperatury i elektroniczny przelicznik. Ponieważ wybór urządzeń na rynku jest szeroki, warto wiedzieć, jakie możliwości dają użytkownikom...

Najważniejsze elementy ciepłomierza to przetwornik przepływu, czujniki temperatury i elektroniczny przelicznik. Ponieważ wybór urządzeń na rynku jest szeroki, warto wiedzieć, jakie możliwości dają użytkownikom parametry techniczne tych elementów.

FIRMA BMETERS Pięć lat i co dalej?

Pięć lat i co dalej? Pięć lat i co dalej?

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe...

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe między legalizacją a wymianą na nowy wcale nie są jednak duże.

FIRMA BMETERS Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora Wodomierz z odczytem radiowym - korzyść dla zarządcy i lokatora

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom,...

Wymieniając wodomierze wielu zarządców decyduje się na zakup najnowocześniejszego rozwiązania – wodomierzy z odczytem radiowym. Jest ono droższe niż tradycyjne, ale przynosi duże oszczędności administratorom, a lokatorom ułatwia życie.

FIRMA BMETERS Oszczędzaj wodę z głową

Oszczędzaj wodę z głową Oszczędzaj wodę z głową

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali...

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali roku.

FIRMA BMETERS Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca? Różnice w odczycie. Co może zrobić zarządca?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

Różnice między odczytem wskazań wodomierza głównego i sumy wodomierzy w mieszkaniach lokatorów są nie do uniknięcia. Skąd się biorą i jak można je zmniejszyć?

FIRMA BMETERS Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza? Jak dokonać rozliczenia w przypadku niesprawności technicznej wodomierza?

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście...

Na wniosek zarządcy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiązek sprawdzić prawidłowość działania wodomierza głównego, jeśli ten okaże się niesprawny technicznie. Jeśli wodomierz rzeczywiście okaże się wadliwy jest to bezpłatne, ale w przypadku, gdy kontrola nie potwierdzi zgłoszonych zastrzeżeń, zarządca pokrywa jej koszty.

FIRMA BMETERS Rejestracja zużycia wody

Rejestracja zużycia wody Rejestracja zużycia wody

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście...

To usługa, z której korzystają najczęściej przedsiębiorstwa wodociągowe w celu dokładnego dobrania wodomierzy, ale czasami również zarządcy, którzy chcą się przekonać, czy zainstalowany wodomierz rzeczywiście jest odpowiedni.

FIRMA BMETERS Woda twarda - wróg oszczędzania

Woda twarda - wróg oszczędzania Woda twarda - wróg oszczędzania

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się...

Prawie cała Polska ma w kranie wodę średnio twardą lub twardą. Taka woda wymusza większe zużycie detergentów i nie służy instalacjom grzewczym oraz urządzeniom AGD. Z myślą o domowym budżecie warto się zastanowić nad technologiami umożliwiającymi zmiękczanie.

FIRMA BMETERS Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

FIRMA BMETERS W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu W trosce o właściwy pomiar - zintegrowane systemy opomiarowania, rozliczeń oraz zdalnego odczytu

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości...

Gwarancją prawidłowego rozliczenia ponoszonych kosztów jest odpowiedni wybór urządzeń służących do opomiarowania mediów. Celem BMETERS Polska jest zapewnienie klientom szerokiej gamy, wysokiej jakości produktów - wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ciepła.

FIRMA BMETERS Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami Pierwsza majowa konferencja w Trzebnicy za nami

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

W czwartek 9 maja 2013 roku w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2 w Trzebnicy odbyła się pierwsza konferencja z zaplanowanego cyklu czterech, które odbędą się jeszcze w Czeladzi, Toruniu oraz w Warszawie.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

BMETERS POLSKA Sp. z o.o. BMETERS POLSKA Sp. z o.o.

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach...

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach zagranicznych. Kilkanaście lat wytrwałej pracy nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego, zostały docenione przez Klientów. Obecnie nasza firma jest jedną z największych międzynarodowych grup o zasięgu globalnym, produkujących urządzenia...

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1 Wodomierz GSD8-RFM + RFM-TX1.1

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Wodomierz CPR-RP

Wodomierz CPR-RP Wodomierz CPR-RP

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Skontaktuj się z producentem: biuro@bmeters.pl

Podzielnik Hydroclima-RFM

Podzielnik Hydroclima-RFM Podzielnik Hydroclima-RFM

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Podzielnik Hydroclima-RFM

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Podzielnik Hydroclima-RFM

Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Ciepłomierz rozłączny HYDROSPLIT

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2 Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

Skontaktuj się z firmą: biuro@bmeters.pl Kompaktowy ciepłomierz mechaniczny HYDROCAL 2

FIRMA BMETERS Nowoczesne rozliczanie wody

Nowoczesne rozliczanie wody Nowoczesne rozliczanie wody

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, za niezawodne działanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej oraz rozliczanie kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków odpowiada zarządca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.