administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Śmierć najemcy lokalu mieszkalnego – czy rodzina musi opuścić mieszkanie?

Redakcja | 2019-11-20
Śmierć najemcy lokalu mieszkalnego, fot. pixabay

Śmierć najemcy lokalu mieszkalnego, fot. pixabay

Osoby zamieszkujące w lokalach mieszkalnych (spółdzielczych, komunalnych lub stanowiących własność osób fizycznych bądź różnych spółek), na podstawie umów najmu zawartych na czas nieokreślony, zadają sobie pytanie, co stanie się z lokalem po śmierci głównego najemcy. Czy po śmierci najemcy pozostali domownicy będą nadal mieli prawo w lokalu zamieszkiwać? Czy umowę najmu można przepisać na inną osobę?

Zobacz także

Kancelaria Prawna RPMS Wejście w życie przepisów o fundacji rodzinnej

Wejście w życie przepisów o fundacji rodzinnej

Firmy rodzinne do niedawna nie były w żaden sposób regulowane przez prawo polskie. Z tego względu stosunkowo łatwo było o rozdrobnienie gromadzonego latami majątku. Wszystko zmieniło się wraz z wejściem...

Firmy rodzinne do niedawna nie były w żaden sposób regulowane przez prawo polskie. Z tego względu stosunkowo łatwo było o rozdrobnienie gromadzonego latami majątku. Wszystko zmieniło się wraz z wejściem w życie ustawy o fundacji rodzinnej. Na czym polega takie rozwiązanie i na jakich zasadach działa fundacja rodzinna?

Kiona Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie?

Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie? Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie?

Projekt termomodernizacyjny nie musi wiązać się z wielomiesięcznymi i uciążliwymi dla mieszkańców pracami. W ciągu zaledwie 4 tygodni zużycie ciepła w zarządzanej przez Ciebie wspólnocie lub spółdzielni...

Projekt termomodernizacyjny nie musi wiązać się z wielomiesięcznymi i uciążliwymi dla mieszkańców pracami. W ciągu zaledwie 4 tygodni zużycie ciepła w zarządzanej przez Ciebie wspólnocie lub spółdzielni może spaść nawet o 20%.

Anna Ruszczak news Usuwanie danych ze służbowego sprzętu może mieć konsekwencje karne

Usuwanie danych ze służbowego sprzętu może mieć konsekwencje karne Usuwanie danych ze służbowego sprzętu może mieć konsekwencje karne

Używanie sprzętu przekazanego przez pracodawcę do celów prywatnych nie powinno mieć miejsca. Usuwanie danych ze służbowego komputera bez zgody przełożonego może mieć konsekwencje poważniejsze niż tylko...

Używanie sprzętu przekazanego przez pracodawcę do celów prywatnych nie powinno mieć miejsca. Usuwanie danych ze służbowego komputera bez zgody przełożonego może mieć konsekwencje poważniejsze niż tylko natychmiastowe zwolnienie z pracy.

Umowa najmu lokalu nie podlega dziedziczeniu, oznacza to, że nie wchodzi do spadku i nie przypada spadkobiercom. Umowy tej nie można również podarować osobie trzeciej, a zatem najemca nie może przepisać umowy na kogoś innego. Prawo najmu uprawnia najemcę do korzystania z lokalu, ale nie powoduje, że staje się on jego właścicielem. Wyjątkiem może być sytuacja, w której wynajmujący wyrazi zgodę na zmianę najemcy.

Aby jednak osoby najbliższe zmarłego najemcy, które stale z nim zamieszkiwały do chwili śmierci, nie zostały pozbawione podstawowego dobra, jakim jest prawo do mieszkania, do polskiego prawa wprowadzono instytucję wstąpienia w stosunek najmu na skutek śmierci najemcy. Następuje to z mocy samego prawa (tj. bez konieczności zawierania dodatkowej umowy najmu).

W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego, w stosunek najmu z mocy prawa wstępują:

małżonek niebędący współnajemcą lokalu (małżeństwo trwa do śmierci lub orzeczenia rozwodu);

dzieci najemcy i jego współmałżonka (dzieci wspólne lub jednego z nich); 

inne osoby, wobec których najemca był zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych (np. osoby, na rzecz których orzeczono alimenty wyrokiem sądu);

osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą (np. konkubinat). 

Zgodnie z orzecznictwem sądu oraz Trybunału Konstytucyjnego, do osób pozostających we wspólnym pożyciu można zaliczyć także osoby tej samej płci, jeżeli tworzyły związek, którego charakter odpowiadał wspólnemu pożyciu. Zgodnie z orzecznictwem sądowym prawa takiego nie będzie miał natomiast wnuk (chyba że dziadkowie będą płacić na jego rzecz alimenty).

Aby jednak wskazane powyżej osoby mogły wstąpić w stosunek najmu z mocy prawa, konieczne jest, by stale zamieszkiwały z najemcą w lokalu do chwili jego śmierci, nie chodzi tutaj o posiadanie meldunku. Samo zameldowanie, bez zamieszkiwania, nie daje prawa do wstąpienia w stosunek najmu. Przepisów powyższych nie stosuje się w razie śmierci jednego ze współnajemców (umowa trwa wówczas z pozostałymi współnajemcami).

Pamiętać należy również, że szereg gmin w Polsce, w zakresie lokali komunalnych, podejmuje uchwały, w których daje prawo wstąpienia w stosunek najmu szerszemu kręgowi osób niż przepisy powszechnie obowiązujące. 

Źródło: gazetakrakowska.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Kiona Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie?

Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie? Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynków jeszcze w tym sezonie?

Projekt termomodernizacyjny nie musi wiązać się z wielomiesięcznymi i uciążliwymi dla mieszkańców pracami. W ciągu zaledwie 4 tygodni zużycie ciepła w zarządzanej przez Ciebie wspólnocie lub spółdzielni...

Projekt termomodernizacyjny nie musi wiązać się z wielomiesięcznymi i uciążliwymi dla mieszkańców pracami. W ciągu zaledwie 4 tygodni zużycie ciepła w zarządzanej przez Ciebie wspólnocie lub spółdzielni może spaść nawet o 20%.

Redakcja Czy umowę najmu można dziedziczyć?

Czy umowę najmu można dziedziczyć? Czy umowę najmu można dziedziczyć?

W przypadku śmierci osoby figurującej w umowie najmu pojawia się pytanie – czy prawo najmu lokalu mieszkalnego jest dziedziczne? Osoby, które wspólnie z nią zajmowały wynajmowane mieszkanie często chciałyby...

W przypadku śmierci osoby figurującej w umowie najmu pojawia się pytanie – czy prawo najmu lokalu mieszkalnego jest dziedziczne? Osoby, które wspólnie z nią zajmowały wynajmowane mieszkanie często chciałyby utrzymać stosunek najmu na dotychczasowych zasadach.

Anna Ruszczak news Kiedy można negocjować umowę najmu mieszkania?

Kiedy można negocjować umowę najmu mieszkania? Kiedy można negocjować umowę najmu mieszkania?

Część wynajmujących pewne aspekty umowy określa w sposób bardziej korzystny dla siebie i mniej dogodny dla najemcy. Co mówią przepisy prawa?

Część wynajmujących pewne aspekty umowy określa w sposób bardziej korzystny dla siebie i mniej dogodny dla najemcy. Co mówią przepisy prawa?

Anna Ruszczak news Ryczałt z najmu obowiązkowy od 2023 roku

Ryczałt z najmu obowiązkowy od 2023 roku Ryczałt z najmu obowiązkowy od 2023 roku

Od 2023 roku obowiązkową formą rozliczenia zysków z najmu jest ryczałt - prywatni właściciele mieszkań na wynajem nie mogą już korzystać z zasad ogólnych PIT i rozliczać kosztów uzyskania przychodów i...

Od 2023 roku obowiązkową formą rozliczenia zysków z najmu jest ryczałt - prywatni właściciele mieszkań na wynajem nie mogą już korzystać z zasad ogólnych PIT i rozliczać kosztów uzyskania przychodów i amortyzacji. Płacony jest od przychodu według dwóch stawek, zależnych od wysokości przychodów.

Redakcja news Chcemy własnych mieszkań, a najem to przykra konieczność – prawda czy fałsz?

Chcemy własnych mieszkań, a najem to przykra konieczność – prawda czy fałsz? Chcemy własnych mieszkań, a najem to przykra konieczność – prawda czy fałsz?

Mogłoby się wydawać, że wszyscy w Polsce chcemy mieszkać we własnych mieszkaniach. Otóż rzeczywistość jest nieco inna. Z badań przeprowadzonych przez GetHome.pl i RynekPierwotny.pl wynika, że najliczniejsza...

Mogłoby się wydawać, że wszyscy w Polsce chcemy mieszkać we własnych mieszkaniach. Otóż rzeczywistość jest nieco inna. Z badań przeprowadzonych przez GetHome.pl i RynekPierwotny.pl wynika, że najliczniejsza grupa respondentów nie ma własnej opinii, czy własne M, czy najem.

Redakcja news Najem na rok to polski standard?

Najem na rok to polski standard? Najem na rok to polski standard?

Polski rynek najmu charakteryzuje się stosunkowo małym udziałem osób wynajmujących mieszkania w ogóle społeczeństwa, jeszcze mniejszą popularnością cieszy się wynajem domów. Inną charakterystyczną cechą...

Polski rynek najmu charakteryzuje się stosunkowo małym udziałem osób wynajmujących mieszkania w ogóle społeczeństwa, jeszcze mniejszą popularnością cieszy się wynajem domów. Inną charakterystyczną cechą najmu w Polsce jest podpisywanie umów typowego najmu na stosunkowo niedługi czas – na rok albo krócej.

Redakcja news Polski Ład wprowadzi zmiany dla wynajmujących mieszkania

Polski Ład wprowadzi zmiany dla wynajmujących mieszkania Polski Ład wprowadzi zmiany dla wynajmujących mieszkania

Zmiany przygotowywane w ramach programu "Polski Ład" nie ominą osób wynajmujących mieszkania. Rząd chce bowiem urealnić dochody z wynajmu.

Zmiany przygotowywane w ramach programu "Polski Ład" nie ominą osób wynajmujących mieszkania. Rząd chce bowiem urealnić dochody z wynajmu.

Redakcja Czy właściciel wynajmowanego mieszkania ma prawo do kontroli?

Czy właściciel wynajmowanego mieszkania ma prawo do kontroli? Czy właściciel wynajmowanego mieszkania ma prawo do kontroli?

Spory pomiędzy właścicielami mieszkania a lokatorami są bardzo różne. Można wskazać kilka najważniejszych „punktów zapalnych”. Jednym z nich na pewno jest nieterminowa płatność czynszu. Spory bardzo często...

Spory pomiędzy właścicielami mieszkania a lokatorami są bardzo różne. Można wskazać kilka najważniejszych „punktów zapalnych”. Jednym z nich na pewno jest nieterminowa płatność czynszu. Spory bardzo często dotyczą też możliwości kontrolowania przez właściciela stanu wynajętego mieszkania. Wiąże się to także z wchodzeniem do lokalu pod nieobecność najemcy. Z uwagi na kontrowersje wokół tego tematu, warto powołać się na orzecznictwo sądowe. Jest to konieczne, bo same przepisy nie mówią wszystkiego...

Redakcja Czy wynajem mieszkania spółdzielczego rodzi problemy?

Czy wynajem mieszkania spółdzielczego rodzi problemy? Czy wynajem mieszkania spółdzielczego rodzi problemy?

Zasób mieszkaniowy krajowych spółdzielni się kurczy. To konsekwencja m.in. małego zainteresowania spółdzielczym lokatorskim prawem do mieszkania w przypadku nowych inwestycji. Spółdzielnie, które budują...

Zasób mieszkaniowy krajowych spółdzielni się kurczy. To konsekwencja m.in. małego zainteresowania spółdzielczym lokatorskim prawem do mieszkania w przypadku nowych inwestycji. Spółdzielnie, które budują nowe lokale, często wolą działać w modelu wolnorynkowym, konkurując z deweloperami albo od razu zakładając, że wszystkie mieszkania zostaną zakupione „na własność” przez spółdzielców. Na wielkość zasobu mieszkaniowego należącego do spółdzielni niekorzystnie wpływa również wykup starszych lokali. Pomimo...

Redakcja Najem instytucjonalny w Gdańsku

Najem instytucjonalny w Gdańsku Najem instytucjonalny w Gdańsku

Gdańsk stał się kolejnym celem inwestycyjnym firmy Zeitgeist Asset Management. Na terenie Oliwy powstaną cztery budynki mieszkalne z przeznaczeniem na najem średnio- i długoterminowy.

Gdańsk stał się kolejnym celem inwestycyjnym firmy Zeitgeist Asset Management. Na terenie Oliwy powstaną cztery budynki mieszkalne z przeznaczeniem na najem średnio- i długoterminowy.

Redakcja SAN – propozycja rządu na tani wynajem

SAN – propozycja rządu na tani wynajem SAN – propozycja rządu na tani wynajem

Rząd pracuje nad dwoma pakietami mieszkaniowymi – społecznym i komercyjnym. Media najwięcej uwagi poświęcają dopłatom dla najemców na czas koronawirusa oraz zapowiadanej uldze w PIT dla osób kupujących...

Rząd pracuje nad dwoma pakietami mieszkaniowymi – społecznym i komercyjnym. Media najwięcej uwagi poświęcają dopłatom dla najemców na czas koronawirusa oraz zapowiadanej uldze w PIT dla osób kupujących nowe mieszkania lub budujących domy. Pozostałe pomysły związane z pakietami mieszkaniowymi znajdują się nieco w cieniu medialnego zainteresowania. Taka sytuacja dotyczy m.in. uruchomienia w Polsce społecznych agencji najmu (SAN). Czy to rozwiązanie wzorowane na pomysłach z niektórych krajów Europy...

Redakcja Sytuacja powoli się stabilizuje – pośrednicy podsumowują II kw. na rynku mieszkaniowym

Sytuacja powoli się stabilizuje – pośrednicy podsumowują II kw. na rynku mieszkaniowym Sytuacja powoli się stabilizuje – pośrednicy podsumowują II kw. na rynku mieszkaniowym

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację o sytuacji w budownictwie mieszkaniowym w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku. Portal GetHome.pl postanowił zapytać przedstawicieli renomowanych biur...

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację o sytuacji w budownictwie mieszkaniowym w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku. Portal GetHome.pl postanowił zapytać przedstawicieli renomowanych biur pośrednictwa nieruchomości, jak oceniają drugi kwartał na rynku mieszkaniowym i jakie perspektywy widzą na najbliższą przyszłość.

Redakcja Czy warto decydować się na kredyt na mieszkanie pod wynajem w trakcie pandemii?

Czy warto decydować się na kredyt na mieszkanie pod wynajem w trakcie pandemii? Czy warto decydować się na kredyt na mieszkanie pod wynajem w trakcie pandemii?

Zakup mieszkania pod wynajem to w Polsce bardzo popularna forma inwestowania oszczędności. W dłuższej perspektywie jest to bezpieczna lokata kapitału, zwłaszcza gdy zakup realizowany jest za gotówkę i...

Zakup mieszkania pod wynajem to w Polsce bardzo popularna forma inwestowania oszczędności. W dłuższej perspektywie jest to bezpieczna lokata kapitału, zwłaszcza gdy zakup realizowany jest za gotówkę i w okazyjnej cenie. Co w sytuacji, gdy takie przedsięwzięcie ma charakter inwestycyjny i jest finansowane kredytem? Przede wszystkim należy oszacować poziom stopy zwrotu z takiej inwestycji oraz poziom ryzyka inwestycyjnego.

Redakcja Koronawirus a wynajem mieszkania

Koronawirus a wynajem mieszkania Koronawirus a wynajem mieszkania

Czy w czasach epidemii można zerwać umowę? Co robić w sytuacji, kiedy lokatorzy zostali objęci kwarantanną? Czy zagrożenie koronawirusem daje okazje do renegocjacji stawek najmu? Na te i wiele innych pytań...

Czy w czasach epidemii można zerwać umowę? Co robić w sytuacji, kiedy lokatorzy zostali objęci kwarantanną? Czy zagrożenie koronawirusem daje okazje do renegocjacji stawek najmu? Na te i wiele innych pytań dotyczących sytuacji na rynku najmu znajdziesz poniżej.

Redakcja Dynamika rynku nieruchomości i prognozy na 2020 rok

Dynamika rynku nieruchomości i prognozy na 2020 rok Dynamika rynku nieruchomości i prognozy na 2020 rok

Ostatnie lata na rynku nieruchomości wskazują na silny wzrost podaży mieszkań, co wynika z niesłabnącej chęci inwestycji w nieruchomości przez Polaków. W samym 2018 r. sprzedano niemal 65 tysięcy mieszkań...

Ostatnie lata na rynku nieruchomości wskazują na silny wzrost podaży mieszkań, co wynika z niesłabnącej chęci inwestycji w nieruchomości przez Polaków. W samym 2018 r. sprzedano niemal 65 tysięcy mieszkań w sześciu największych polskich miastach. W konsekwencji wysoki popyt na zakup nieruchomości – bardzo często w celach inwestycyjnych – przełożył się na znaczący wzrost cen.

Redakcja Gdy zaleje nam mieszkanie

Gdy zaleje nam mieszkanie Gdy zaleje nam mieszkanie

Odpowiedzialność za zalanie mieszkania zależy od przyczyny usterki. Nie zawsze winę ponosi sąsiad z góry. Odpowiedzialność może spoczywać na wspólnocie, spółdzielni mieszkaniowej albo na zarządcy budynku.

Odpowiedzialność za zalanie mieszkania zależy od przyczyny usterki. Nie zawsze winę ponosi sąsiad z góry. Odpowiedzialność może spoczywać na wspólnocie, spółdzielni mieszkaniowej albo na zarządcy budynku.

e-wydanie: Administrator i Menedżer Nieruchomości 9/2023

e-wydanie: Administrator i Menedżer Nieruchomości 9/2023 e-wydanie: Administrator i Menedżer Nieruchomości 9/2023

Aneta Mościcka Skutki podatkowe podpisania umowy najmu z osobą trzecią

Skutki podatkowe podpisania umowy najmu z osobą trzecią Skutki podatkowe podpisania umowy najmu z osobą trzecią

Przychodem podlegającym opodatkowaniu z tytułu najmu są nie tylko otrzymane, ale również postawione do dyspozycji podatnika pieniądze i wartości pieniężne. Oznacza to, że przychód osiągnie zarówno podatnik,...

Przychodem podlegającym opodatkowaniu z tytułu najmu są nie tylko otrzymane, ale również postawione do dyspozycji podatnika pieniądze i wartości pieniężne. Oznacza to, że przychód osiągnie zarówno podatnik, który pobrał pieniądze osobiście lub poprzez osobę trzecią działającą w jego imieniu, jak i ten, któremu pieniądze pozostawione były do dyspozycji. Dopuszczalne jest zawarcie przez współwłaściciela korzystającego z nieruchomości umowy najmu z osobą trzecią, jednak skutki takiej umowy ograniczają...

Anna Ruszczak news Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu

Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu

O czym musi pamiętać właściciel mieszkania przy wynajmie mieszkania osobom z zagranicy?

O czym musi pamiętać właściciel mieszkania przy wynajmie mieszkania osobom z zagranicy?

Paweł Puch Wynajem pomieszczeń wspólnych

Wynajem pomieszczeń wspólnych Wynajem pomieszczeń wspólnych

Dochód uzyskany przez wspólnotę mieszkaniową z tytułu najmu lokalu mieszkalnego stanowiącego pomiesz­czenie wspólne, objęty jest zwolnieniem z podatku dochodowego od osób prawnych, o ile przeznaczony zostanie...

Dochód uzyskany przez wspólnotę mieszkaniową z tytułu najmu lokalu mieszkalnego stanowiącego pomiesz­czenie wspólne, objęty jest zwolnieniem z podatku dochodowego od osób prawnych, o ile przeznaczony zostanie na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych – wynika z interpretacji Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi.

Redakcja Inwestowanie w mieszkania – czy to się jeszcze opłaca?

Inwestowanie w mieszkania – czy to się jeszcze opłaca? Inwestowanie w mieszkania – czy to się jeszcze opłaca?

Z danych NBP wynika, że w III kw. 2020 r. inwestorzy mieszkaniowi ponownie się uaktywnili, a inwestycje w mieszkania zyskiwały na popularności. Dowodem tego jest szybki wzrost udziału transakcji gotówkowych...

Z danych NBP wynika, że w III kw. 2020 r. inwestorzy mieszkaniowi ponownie się uaktywnili, a inwestycje w mieszkania zyskiwały na popularności. Dowodem tego jest szybki wzrost udziału transakcji gotówkowych do poziomu notowanego już wcześniej (np. w 2019 r.). Z kolei w IV kw. 2020 r. widać spowolnienie pod względem popytu inwestycyjnego ze względu na restrykcje pandemiczne. To jednak nie zmienia faktu, że miniony rok w kontekście inwestycyjnego popytu na mieszkania zakończył się lepiej, niż się spodziewano,...

Redakcja Zakup mieszkania z najemcą – czy się opłaca?

Zakup mieszkania z najemcą – czy się opłaca? Zakup mieszkania z najemcą – czy się opłaca?

Niekiedy w ogłoszeniach lokali z rynku wtórnego może pojawić się mieszkanie wraz z najemcą. Taka oferta często budzi nieufność i zniechęca osoby szukające lokum na własne potrzeby. Potencjalni nabywcy...

Niekiedy w ogłoszeniach lokali z rynku wtórnego może pojawić się mieszkanie wraz z najemcą. Taka oferta często budzi nieufność i zniechęca osoby szukające lokum na własne potrzeby. Potencjalni nabywcy obawiają się, że zmuszenie lokatora do wyprowadzki nie będzie łatwe. Samo wystawienie na sprzedaż mieszkania z najemcą wzbudza już podejrzenia, że osoba zajmująca lokum jest problemowa. Nie warto jednak od razu dyskwalifikować takiej oferty.

Paweł Puch Najem komunalny

Najem komunalny Najem komunalny

W ramach umów najmu, oprócz najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego wyróżnić można jeszcze najem komunalny, czyli najem lokali, wchodzących w skład zasobów mieszkaniowych gminy lub innych jednostek...

W ramach umów najmu, oprócz najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego wyróżnić można jeszcze najem komunalny, czyli najem lokali, wchodzących w skład zasobów mieszkaniowych gminy lub innych jednostek samorządu terytorialnego. Podczas gdy w przypadku najmu okazjonalnego przepisy dają większą swobodę stronom w porównaniu do ogólnych zasad najmu, to w przypadku najmu komunalnego mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, czyli obostrzeniem zasad najmu.

Redakcja Jak rząd zamierza chronić najemców w dobie koronawirusa?

Jak rząd zamierza chronić najemców w dobie koronawirusa? Jak rząd zamierza chronić najemców w dobie koronawirusa?

W przypadku rynku nieruchomości w kontekście epidemii mówi się o spadku popytu na domy, lokale i działki. Warto jednak wiedzieć, że koronawirus znacznie szerzej oddziałuje na „mieszkaniówkę”. Przykładem...

W przypadku rynku nieruchomości w kontekście epidemii mówi się o spadku popytu na domy, lokale i działki. Warto jednak wiedzieć, że koronawirus znacznie szerzej oddziałuje na „mieszkaniówkę”. Przykładem jest rynek najmu krótkoterminowego, który mocno ucierpiał na skutek drastycznego osłabienia ruchu turystycznego. Niektórzy właściciele mieszkań wcześniej wynajmowanych krótkoterminowo, próbują szukać stałego lokatora na dłuższy okres. Wszyscy wynajmujący teraz powinni jednak pamiętać, że przejściowo...

Wybrane dla Ciebie

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy? Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie? Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.