administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

splatapozyczek.pl | 2023-10-12
Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

Współczesna scena finansowa wywołuje coraz większe wyzwania, zwłaszcza w kontekście trudno dostępnych kredytów. Osoby, które chciałyby uzyskać dodatkowe środki, stoją w obliczu rosnącej trudności spełnienia rygorystycznych wymogów stawianych przez instytucje kredytowe. Utrudniony dostęp do potrzebnych środków finansowych i liczne odmowy instytucji ich udzielających prowadzą do sytuacji, w której mamy do czynienia z tzw. trudnym kredytem.

treść sponsorowana

Trudne kredyty — co to takiego?

Termin trudne kredyty odnosi się do sytuacji, w której napotykamy trudności z otrzymaniem dodatkowego finansowania. Przyczyną są zbyt wysokie wymagania względem zdolności kredytowej, stawiane przez instytucje finansowe. Skutkuje to odmową udzielenia pożyczki przez bank, w którego ocenie nie stać nas na terminową spłatę całości zobowiązania.

Mianem trudnych kredytów określa się również produkt, skierowany do osób w trudnej sytuacji finansowej. Mowa np. o nadmiernie zadłużonych, których sytuację komplikują dodatkowo opóźnienia w spłacie zobowiązań. Kilka kredytów czy innych pożyczek również przekłada się na obniżenie zdolności kredytowej. Przywrócenie jej na odpowiedni poziom jest szczególnie trudne. Wymaga to m.in. nienagannej historii kredytowej, braku opóźnień w spłacie zobowiązań, oraz odpowiednio wysokich zarobków zabezpieczonych umową z pracodawcą dobrze rokującej firmy.

Problem trudnego kredytu może dotyczyć również osoby, która dotychczas nie brała żadnych pożyczek, kredytów, ani nie dokonywała zakupu na raty. Przekłada się to na brak jakiejkolwiek historii kredytowej, która jest niezbędna do wyliczenia zdolności kredytowej. Bank często odmawia wtedy udzielenia finansowania, ponieważ nie jest w stanie ocenić jakim kredytobiorcą jest taka osoba.

Co zrobić, aby otrzymać tzw. trudny kredyt?

Trudna sytuacja finansowa lub niewystarczająca w ocenie banku zdolność kredytowa nie jest równoznaczna z całkowitą niemożliwością otrzymania dodatkowych środków. Przede wszystkim należy unikać sytuacji, w której na własną rękę będziesz dalej szukać kredytu w innych bankach. Każda kolejna odmowa udzielenia kredytu zostaje odnotowana, a to z kolei jeszcze bardziej obniża zdolność kredytową.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty, np. pośrednika kredytowego lub doradcy kredytowego. Taka osoba pomoże ocenić Twoją zdolność kredytową i na jej podstawie wskaże najkorzystniejsze oferty kredytowe i pożyczkowe dostępne na rynku. Warto przy tym wiedzieć, że w przeciwieństwie do Ciebie profesjonalista ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu otrzymanie tzw. trudnego kredytu jest bardziej realne.

Warto przy tym mieć świadomość, że otrzymanie kredytu lub pożyczki w wyjątkowo trudnej sytuacji, może w pierwszej kolejności wymagać naprawy Twojej zdolności kredytowej. Może dotyczyć to np. uregulowania zadłużeń, które powstały na skutek nieterminowej spłaty i postaranie się o dalsze spłacanie rat w terminie. O ewentualnych działaniach, które mogą okazać się kluczowe do podniesienia zdolności kredytowej,  poinformuje Cię profesjonalista.

Kto może dostać trudny kredyt?

Problemy finansowe to najczęstsza motywacja do ubiegania się o tzw. trudny kredyt. Takiej formy finansowania poszukują osoby wpisane do Krajowego Rejestru Długów (KRD), Biura Informacji Gospodarczej (BIG) lub Biura Informacji Kredytowej (BIK). Wszystkie te instytucje współpracują z bankami, którym przekazują informacje o ewentualnych zadłużeniach, posiadaniu niezapłaconych mandatów lub alimentów, a także posiadaniu innych zobowiązań pozabankowych. Te z kolei obniżają zdolność kredytową wnioskującego.

Niestabilne zatrudnienie, jakim jest praca na umowę zlecenie, lub o dzieło, czy inne okresowe umowy, również działa na niekorzyść potencjalnego kredytobiorcy. Podobny skutek przynosi otrzymywanie wynagrodzenia „do ręki” albo jeszcze gorsza opcja, czyli tzw. praca na czarno. Brak dokumentacji dochodowej również działa na niekorzyść osoby ubiegającej się o kredyt.

Trudny kredyt — zwłaszcza z pomocą doświadczonego specjalisty — mogą również otrzymać osoby z bieżącymi zaległościami w instytucjach pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dług nie został jeszcze sprzedany firmie windykacyjnej.

Podsumowanie

Pamiętaj, że niestandardowa umowa pracownicza, niska zdolność kredytowa czy inne zobowiązania nie przekreślają Twojej szansy na uzyskanie niezbędnego finansowania. Trudny kredyt wymaga podjęcia nieco innych działań i szczególniej analizy rynku pod względem dostępności finansowania szytego na miarę Twoich potrzeb. Pomoc w tym zakresie otrzymasz od doświadczonego doradcy, dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiej możliwości.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną » Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości »

Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości » Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella?

Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella? Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź!

Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź! Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź!

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków » Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna » Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych » Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji? Centrale Wentylacyjne -  co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić? Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu? Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach? Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Redakcja Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania? Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania...

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania przeglądów instalacji ppoż. regulują przepisy.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.