administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

splatapozyczek.pl | 2023-10-12
Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można je otrzymać?

Współczesna scena finansowa wywołuje coraz większe wyzwania, zwłaszcza w kontekście trudno dostępnych kredytów. Osoby, które chciałyby uzyskać dodatkowe środki, stoją w obliczu rosnącej trudności spełnienia rygorystycznych wymogów stawianych przez instytucje kredytowe. Utrudniony dostęp do potrzebnych środków finansowych i liczne odmowy instytucji ich udzielających prowadzą do sytuacji, w której mamy do czynienia z tzw. trudnym kredytem.

treść sponsorowana

Trudne kredyty — co to takiego?

Termin trudne kredyty odnosi się do sytuacji, w której napotykamy trudności z otrzymaniem dodatkowego finansowania. Przyczyną są zbyt wysokie wymagania względem zdolności kredytowej, stawiane przez instytucje finansowe. Skutkuje to odmową udzielenia pożyczki przez bank, w którego ocenie nie stać nas na terminową spłatę całości zobowiązania.

Mianem trudnych kredytów określa się również produkt, skierowany do osób w trudnej sytuacji finansowej. Mowa np. o nadmiernie zadłużonych, których sytuację komplikują dodatkowo opóźnienia w spłacie zobowiązań. Kilka kredytów czy innych pożyczek również przekłada się na obniżenie zdolności kredytowej. Przywrócenie jej na odpowiedni poziom jest szczególnie trudne. Wymaga to m.in. nienagannej historii kredytowej, braku opóźnień w spłacie zobowiązań, oraz odpowiednio wysokich zarobków zabezpieczonych umową z pracodawcą dobrze rokującej firmy.

Problem trudnego kredytu może dotyczyć również osoby, która dotychczas nie brała żadnych pożyczek, kredytów, ani nie dokonywała zakupu na raty. Przekłada się to na brak jakiejkolwiek historii kredytowej, która jest niezbędna do wyliczenia zdolności kredytowej. Bank często odmawia wtedy udzielenia finansowania, ponieważ nie jest w stanie ocenić jakim kredytobiorcą jest taka osoba.

Co zrobić, aby otrzymać tzw. trudny kredyt?

Trudna sytuacja finansowa lub niewystarczająca w ocenie banku zdolność kredytowa nie jest równoznaczna z całkowitą niemożliwością otrzymania dodatkowych środków. Przede wszystkim należy unikać sytuacji, w której na własną rękę będziesz dalej szukać kredytu w innych bankach. Każda kolejna odmowa udzielenia kredytu zostaje odnotowana, a to z kolei jeszcze bardziej obniża zdolność kredytową.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty, np. pośrednika kredytowego lub doradcy kredytowego. Taka osoba pomoże ocenić Twoją zdolność kredytową i na jej podstawie wskaże najkorzystniejsze oferty kredytowe i pożyczkowe dostępne na rynku. Warto przy tym wiedzieć, że w przeciwieństwie do Ciebie profesjonalista ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu otrzymanie tzw. trudnego kredytu jest bardziej realne.

Warto przy tym mieć świadomość, że otrzymanie kredytu lub pożyczki w wyjątkowo trudnej sytuacji, może w pierwszej kolejności wymagać naprawy Twojej zdolności kredytowej. Może dotyczyć to np. uregulowania zadłużeń, które powstały na skutek nieterminowej spłaty i postaranie się o dalsze spłacanie rat w terminie. O ewentualnych działaniach, które mogą okazać się kluczowe do podniesienia zdolności kredytowej,  poinformuje Cię profesjonalista.

Kto może dostać trudny kredyt?

Problemy finansowe to najczęstsza motywacja do ubiegania się o tzw. trudny kredyt. Takiej formy finansowania poszukują osoby wpisane do Krajowego Rejestru Długów (KRD), Biura Informacji Gospodarczej (BIG) lub Biura Informacji Kredytowej (BIK). Wszystkie te instytucje współpracują z bankami, którym przekazują informacje o ewentualnych zadłużeniach, posiadaniu niezapłaconych mandatów lub alimentów, a także posiadaniu innych zobowiązań pozabankowych. Te z kolei obniżają zdolność kredytową wnioskującego.

Niestabilne zatrudnienie, jakim jest praca na umowę zlecenie, lub o dzieło, czy inne okresowe umowy, również działa na niekorzyść potencjalnego kredytobiorcy. Podobny skutek przynosi otrzymywanie wynagrodzenia „do ręki” albo jeszcze gorsza opcja, czyli tzw. praca na czarno. Brak dokumentacji dochodowej również działa na niekorzyść osoby ubiegającej się o kredyt.

Trudny kredyt — zwłaszcza z pomocą doświadczonego specjalisty — mogą również otrzymać osoby z bieżącymi zaległościami w instytucjach pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dług nie został jeszcze sprzedany firmie windykacyjnej.

Podsumowanie

Pamiętaj, że niestandardowa umowa pracownicza, niska zdolność kredytowa czy inne zobowiązania nie przekreślają Twojej szansy na uzyskanie niezbędnego finansowania. Trudny kredyt wymaga podjęcia nieco innych działań i szczególniej analizy rynku pod względem dostępności finansowania szytego na miarę Twoich potrzeb. Pomoc w tym zakresie otrzymasz od doświadczonego doradcy, dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiej możliwości.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku? Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze » Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym » Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego? Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej? Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.