administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

DEROWERK Piotr Białas | 2024-04-03
Jak ocieplić stropodach betonowy?
DEROWERK Piotr Białas

Jak ocieplić stropodach betonowy?


DEROWERK Piotr Białas

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić największe korzyści w kolejnych latach?

treść sponsorowana

Kiedy powstawały bloki i wieżowce z wielkiej płyty, nie myślano o tym, jak będą chronić mieszkańców i budynek przed chłodem zimą i upałem latem – bardziej liczyło się tempo, w jakim można było przekazać klucze.

Teraz, wobec zmieniających się przepisów budowlanych i rosnących cen energii, trwa wyścig o oszczędności i spełnienie wymogów prawnych.

Jak ocieplić stropodach betonowy i jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci?

Warto rozważyć metodę maszynowego wdmuchiwania materiałów izolacyjnych. Dlaczego?

  • Maszynowe wdmuchiwanie materiału izolacyjnego pozwala dotrzeć w najtrudniejsze, najciaśniejsze miejsca stropodachów. W przypadku najtrwalszych materiałów izolacyjnych (np. celuloza Ekovilla o współczynniku lambda 0,038 W/(m•K)), raz zamontowany materiał izolacyjny może służyć mieszkańcom 50 lat.
  • Profesjonalna maszyna do wdmuchiwania izolacji pozwala na błyskawiczną realizację termomodernizacji stropodachu.
  • Prace dociepleniowe na dachu przebiegają w sposób nieuciążliwy dla mieszkańców – materiał izolacyjny dystrybuowany jest na górę pneumatycznie. Nie ma więc potrzeby wykorzystywania windy czy schodów. Nie generuje się zabrudzenia powierzchni.
  • Montaż materiału izolacyjnego (np. wełny celulozowej Ekovilla) nie narusza konstrukcji budynku.

Warto również wybrać materiał izolacyjny, który gwarantuje jak najlepsze parametry izolacyjności cieplnej, ciepła właściwego i izolacyjności akustycznej – rekomendujemy wełnę celulozową Ekovilla, ponieważ:

  • Parametr lambda wdmuchiwanej wełny celulozowej Ekovilla (λ=0,038 W/mK), gwarantuje doskonały współczynnik przenikania ciepła U przegrody.
  • Wysokie ciepło właściwe materiałów izolacyjnych pochodzenia naturalnego, takich jak Ekovilla, zapewnia komfort termiczny latem i zimą dzięki tak zwanemu zjawisku przesunięcia fazowego.

Przykład konstrukcji typowego stropodachu wentylowanego.

1. Papa bitumiczna
2. Płyty korytkowe
3. Wdmuchiwana izolacja celulozowa Ekovilla
4. Strop żelbetowy
5. Tynk cementowo-wapienny
6. Otwór wentylacyjny

Jak dobrać grubość warstwy izolacji dla stropodachu wentylowanego?

Zalecane grubości wdmuchiwanej warstwy izolacji podaje tabela.

Współczynnik przenikania ciepła 

Grubość warstwy izolacji Ekovilla

U = 0,18 W/m²•K 

wartość obowiązująca dla wszystkich typów budynków od 1 stycznia 2017 r.

21 cm

U = 0,15 W/m²•K

wartość obowiązująca dla budynków użyteczności publicznej od 1 stycznia 2019 r. oraz dla wszystkich budynków od 1 stycznia 2021 r.

25 cm

U =  0,10 W/m²•K

36 cm

Tabela: Współczynniki przenikania ciepła przegrody (stropodach) i odpowiadające im grubości warstwy izolacji Ekovilla

Zaleca się zachowanie słabo lub dobrze wentylowanej przestrzeni pomiędzy warstwą izolacji a poszyciem stropodachu. Do obliczeń przyjęto dobrze wentylowaną przestrzeń według normy PN-EN ISO 6946 pkt. 5.3.4.

Wartości współczynnika przenikania ciepła U zostały obliczone zgodnie z normą PN-EN ISO 6946. Do obliczenia wartości U zastosowano λobl=0,038 W/mK. Zgodnie z normą PN-EN ISO 10456 obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła celulozy – λobl jest równy deklarowanemu współczynnikowi przewodzenia ciepła λD.

Im szybciej tym korzystniej

Konstrukcje budynków z wielkiej płyty są trwałe i długo jeszcze będą służyć mieszkańcom – dlatego warto zadbać o ich skuteczne i długotrwałe ocieplenie – najlepiej od razu w standardzie, który będzie obowiązywał wszystkie budynki od 1 stycznia 2021 r. (p. tabela).

Nieocieplone dachy budynków są odpowiedzialne za ogromne straty energii, zużywanej niepotrzebnie na ogrzewanie. Skuteczne ocieplenie natychmiast może zniwelować te straty o 20-40%, co oczywiście natychmiast przełoży się na znaczące oszczędności. Nie ma więc sensu zwlekać.

Jak termomodernizacja przebiega w praktyce? Można zobaczyć na filmie:

 

Zapytaj o wykonawców i szczegóły realizacji na terenie całej Polski oraz zamów bezpłatną wycenę ocieplenia stropodachu:

derowerk@derowerk.pl

42 636 12 54, 603 910 589

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Robert Zaorski Robert Zaorski, 04.10.2018r., 12:56:29 Czy warto ocieplać stropodachy grubszą warstwą izolacji isofloc F? 1. Przepisy ulegają zaostrzeniu. Jednorazowo wykonując ocieplenie warstwą np.: 30 cm (U=ca 0,12 W/m2*K), ponosimy jeden koszt technologiczny i zapewniamy zgodność budynku z przepisami na wiele lat wprzód. 2. Każdy cm izolacji isofloc F więcej to mniejszy koszt ekologiczny dla środowiska i wyraz troski o jakość powietrza, zmniejszenie zanieczyszczeń oraz większy komfort życia lokatorów. 3. Inwestycja w ocieplenie stropodachu zwraca się w bardzo krótkim czasie. Wykonanie warstwy ocieplenia o grubości wyższej niż wariant o najkrótszej SPBT to wciąż zwrot wydatków w ciągu 2 - 3 lat. W Derowerk pomagamy Spółdzielniom i Wspólnotom Mieszkaniowym w analizach i obliczeniach grubości izolacji isofloc F dla ocieplenia dachów i stropodachów budynków. derowerk.pl
  • Marcin_Felc Marcin_Felc, 17.05.2020r., 06:37:21 Nie każdy też może wiedzieć, że maszynowe wdmuchiwanie materiału izolacyjnego pozwala dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca.

Powiązane

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca? Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne...

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne odczuwamy już teraz, jednak staną się one jeszcze bardziej dotkliwe w okresie jesienno-zimowym.

DEROWERK Piotr Białas Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie...

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie Klientów decydujących się na wybór naszych materiałów.

DEROWERK Piotr Białas Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże? Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji...

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji termicznej stropów nad garażami podziemnymi – i równie ważnym aspektem ich izolacji akustycznej? Sprawdzonym rozwiązaniem jest pneumatyczny natrysk niepalnej wełny mineralnej Thermacoustic TC-417 o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,035 W/mK i klasie akustycznej A.

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

DEROWERK Piotr Białas Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów? Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie...

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak zabezpieczyć ogrzewaną przestrzeń przed przenikaniem chłodu od strony nieogrzewanych, podziemnych części budynku? Jak zachować pożądany chłód w piwnicach? Jak spełnić aktualne wymagania prawne?

DEROWERK Piotr Białas Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty? Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

DEROWERK Piotr Białas Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu? Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić...

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy wykonawczej? Podpowiadamy.

DEROWERK Piotr Białas Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

DEROWERK Piotr Białas Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

DEROWERK Piotr Białas Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

DEROWERK Piotr Białas Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu? Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

DEROWERK Piotr Białas Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

DEROWERK Piotr Białas Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.