administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

DEROWERK Piotr Białas | 2024-04-03
Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?
DEROWERK Piotr Białas

Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?


DEROWERK Piotr Białas

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca.

Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji termicznej stropów nad garażami podziemnymi – i równie ważnym aspektem ich izolacji akustycznej?

Sprawdzonym rozwiązaniem jest pneumatyczny natrysk niepalnej wełny mineralnej Thermacoustic TC-417 o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,035 W/mK i klasie akustycznej A.

treść sponsorowana

Parkingi i garaże podziemne to powszechne rozwiązanie problemu miejsc postojowych w nowo budowanych wielopiętrowych biurowcach i apartamentowcach.

Silniki setek silników samochodowych, a także wszelkie dźwięki pochodzące z urządzeń technicznych, generują hałas uciążliwy zarówno dla użytkowników parkingu, jak i lokatorów i najemców kondygnacji znajdujących się bezpośrednio ponad podziemnym parkingiem. Poziom hałasu w nieizolowanych pomieszczeniach przekracza również wszelkie dopuszczalne przepisami normy.

Podziemne parkingi to również przestrzenie nieogrzewane, które trzeba skutecznie oddzielić pod względem termicznym od pomieszczeń położonych na wyższych, ogrzewanych kondygnacjach.

Wejdź na stronę i zadaj pytanie ekspertowi Derowerk >>

Inwestorzy muszą rozwiązać obie kwestie – izolacji termicznej i akustycznej, i to najlepiej „za jednym zamachem”. Opłaca się zrobić to już na etapie projektowania budynku – wówczas łatwiej o porządek prac i optymalne ulokowanie wszelkich ciągów instalacyjnych – hydraulicznych, elektrycznych, klimatyzacyjnych itp.

Rozwiązaniem, które spełnia obie te potrzeby – potrzebę ciepła i ciszy – jest izolacja natryskowa z niepalnej wełny mineralnej Thermacoustic TC-417.

Thermacoustic TC-417 ma współczynnik lambda λ= 0,035 W/mK, który sprawia, że już kilkucentrymetrowa warstwa natryśnięta na strop chroni użytkowników kondygnacji powyżej przed efektem „zimnej podłogi”, chłodem i przewiewami. Tak skuteczna termoizolacja generuje również spore oszczędności na kosztach ogrzewania, znaczące w skali utrzymania całego obiektu.

Niepalna wełna mineralna Thermacoustic TC-417 ma klasę akustyczną A. Już przy warstwie 5 cm współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 1,00 i dzięki temu strop podziemia jest skutecznie wyciszony.

Natomiast 12 cm izolacji TC-417 na stropie betonowym spełnia warunek U<0,25 W/m2*K.

Oczywiście każdorazowo grubość izolacji natryskowej należy określić zgodnie z potrzebami dotyczącymi zarówno izolacji cieplnej, jak i akustycznej, a także wymogami przepisów.

Właściwości niepalnej wełny szklanej Thermacoustic TC-417 sprawiają, że stosowana jest oczywiście nie tylko jako izolacja garaży podziemnych i parkingów. Z powodzeniem sprawdza się również jako izolacja piwnic w kamienicach i blokach mieszkalnych. Dzięki niej nawet zabytkowe budynki pamiętające początki ubiegłego wieku mogą być ekonomiczne w utrzymaniu.

Wełną TC-417 wyciszane są również sale konferencyjne i wykładowe, hale sportowe, przestrzenie call centers.

Rozpocznij termomodernizację już teraz >>

Co wyróżnia izolację Thermacoustic TC-417 na tle innych materiałów?

 • λ = 0,035 W/mK
 • klasa akustyczna A
 • współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 1,00
 • klasa reakcji na ogień A1 – materiał niepalny
 • możliwość aplikacji warstw do 14 cm bez podparcia mechanicznego dzięki doskonałej przyczepności kleju
 • świetna przyczepność do betonu, żelbetonu, stali, aluminium, a także podłoży drewnianych i ceramicznych
 • brak konieczności osłaniania warstwy natryskowej
 • możliwość natryskowego malowania wykonanej izolacji po wyschnięciu
 • odporność na rozwój grzybów i pleśni
 • minimalizacja nakładów związanych z wykonaniem ocieplenia

Jak znaleźć wykonawcę izolacji natryskowej Thermacoustic TC-417?

System TC-417, szeroko stosowany w Kanadzie i USA, dostępny jest również w Polsce dzięki firmie Derowerk, która jest wyłącznym przedstawicielem producenta Thermacoustic Industries Ltd. na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

Aplikacja materiału TC-417 jest realizowana wyłącznie przez wykwalifikowane ekipy wykonawcze ogólnopolskiej sieci Derowerk, posiadające doświadczenie w realizacji ociepleń w technologii natrysku. Zaplecze techniczne oraz system szkoleń gwarantują, że izolacja stropu nad parkingiem lub garażem podziemnym czy innej powierzchni zostanie przeprowadzona w profesjonalny sposób. Współpraca z Derowerk to gwarancja uzyskania efektów zapewniających wysoką trwałość realizowanego natrysku. Dowiedz się więcej >> 

Referencje

Zobacz portfolio realizacji na stronie tc-417.pl, wraz Krajową Aprobatą Techniczną ITB dopuszczającą materiał do stosowania na rynku polskim.  

Lista obiektów referencyjnych obejmuje m.in.:

 • Manhattanville Campus
 • Met Life Stadium
 • Uniwersytet Columbia, Nowy Jork
 • Washington Nationals Stadium
 • Toronto Pearson International Airport
 • Beijing National Aquatics Center
 • Dallas Fort Worth

Zainteresowała Cię technologia natrysku wełny mineralnej TC-417?

Zadzwoń i dowiedz się jeszcze więcej: +48 603 914 083.

Zapraszamy do składania zapytań przetargowych i wyboru materiału TC-417, gwarantującego trwałość i skuteczność ochrony podziemnych parkingów i garaży przed hałasem, a najniższych kondygnacji również przed zimnem.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca? Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne...

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne odczuwamy już teraz, jednak staną się one jeszcze bardziej dotkliwe w okresie jesienno-zimowym.

DEROWERK Piotr Białas Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie...

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie Klientów decydujących się na wybór naszych materiałów.

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

DEROWERK Piotr Białas Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów? Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie...

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak zabezpieczyć ogrzewaną przestrzeń przed przenikaniem chłodu od strony nieogrzewanych, podziemnych części budynku? Jak zachować pożądany chłód w piwnicach? Jak spełnić aktualne wymagania prawne?

DEROWERK Piotr Białas Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty? Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać? Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt,...

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić największe korzyści w kolejnych latach?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu? Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić...

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy wykonawczej? Podpowiadamy.

DEROWERK Piotr Białas Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

DEROWERK Piotr Białas Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

DEROWERK Piotr Białas Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

DEROWERK Piotr Białas Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu? Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

DEROWERK Piotr Białas Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

DEROWERK Piotr Białas Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.