administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Izolacja natryskowa niepalną wełną mineralną Thermacoustic TC-417.

DEROWERK Piotr Białas | 2024-04-03
Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów
DEROWERK Piotr Białas

Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów


DEROWERK Piotr Białas

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak zabezpieczyć ogrzewaną przestrzeń przed przenikaniem chłodu od strony nieogrzewanych, podziemnych części budynku? Jak zachować pożądany chłód w piwnicach? Jak spełnić aktualne wymagania prawne?

Sprawdzonym rozwiązaniem tych problemów jest natrysk niepalnej wełny mineralnej TC-417 na stropy piwnic i garaży podziemnych.

treść sponsorowana

Dlaczego nie można pominąć termoizolacji stropów piwnic i podziemnych garaży?

Części podziemne budynków „wysysają” ciepło z budynku, każdego roku generując straty ekonomiczne i narażając mieszkańców oraz użytkowników najniższych kondygnacji na niekomfortowe, niezdrowe doznania „zimnej podłogi”.

Nie zaizolowane stropy piwnic i garaży podziemnych mogą odpowiadać za straty nawet do 15% uciekającego ciepła (a wraz z nim – znikających bezpowrotnie pieniędzy z portfeli).

Wejdź na stronę i zadaj pytanie ekspertowi Derowerk >>

Jakie są wymagania wobec stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi?

Zgodnie z „Warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie”, współczynnik przenikania ciepła U dla stropów nad piwnicami nieogrzewanymi powinien wynosić odpowiednio 0,25, 0,30 i 1,00 W/(m2·K) dla temperatur pomieszczenia ogrzewanego znajdujących się nad nimi: ti ≥ 16˚C, 8˚C ≤ ti < 16˚C oraz ti ≤ 8˚C.* Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych i zamieszkania zbiorowego, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Istniejące budynki należy więc poddać termomodernizacji, a nowo powstające od razu projektować i realizować zgodnie z wytycznymi norm budowlanych. Rozpocznij termomodernizację już teraz >>

Kryterium U = 0,25 W/(m2·K) można osiągnąć przy zaaplikowaniu na stropie betonowym już warstwy 12 cm izolacji TC-417 dzięki parametrowi przenikania ciepła λ = 0,035 W/mK.

Ocieplenie wełną Thermacoustic TC-417 – STROP ŻELBETOWY 

Warstwy:

1. materiał izolacyjny TC-417
2. płyta żelbetowa 14 cm
3. wylewka betonowa 3 cm
4. podłoga drewniana 2 cm

Współczynnik przenikania ciepła U Łączna grubość warstwy izolacji TC-417
[W/m2K] [cm]
0,45 6
0,30 10
0,25 12

Sprawdź również jak ocieplić inne typy stropów.

Izolowanie piwnicznych stropów nowych bloków wełną mineralną TC-417 przebiega szybko i sprawnie, ponieważ ekipy wykonawcze mają swobodny dostęp do całej, pustej jeszcze przestrzeni.

*http://www.cieplej.pl/imgturysta/file/doe/doe2016/2dzien/01_%20Adam%20Ujma.pdf

Czym jest wełna mineralna Thermacoustic TC-417?

Wełna mineralna Thermacoustic TC-417 to śnieżnobiały, lekki, włóknisty materiał termoakustyczny, Charakteryzuje go:  

 • bezkonkurencyjny współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/mK
 • najwyższa klasa reakcji na ogień – A1
 • wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 1,0
 • odporność na rozwój grzybów
 • świetna przyczepność do podłoży takich jak: beton, drewno, ceramika, płyta gipsowo-kartonowa, blacha aluminiowa i blacha stalowa
 • śnieżnobiała barwa, rozjaśniająca ciemne piwniczne wnętrza
 • możliwość natryskowego malowania na dowolny kolor.

Wełna mineralna TC-417, aplikowana metodą natryskową, dopasowuje się do nieregularnych kształtów podłoża, eliminując mostki cieplne.

Zadaj pytanie ekspertowi Derowerk poprzez formularz >>

Jak działa wełna mineralna Thermacoustic TC-417?

Wełna mineralna TC-417 jest natryskiwana maszynowo na mokro, z roztworem specjalnego kleju, który wiąże materiał z podłożem i tworzy stabilną warstwę związanych włókien, które niwelują mostki termiczne.

Trwała otulina stropu nie pozwala ciepłu z ogrzewanych pomieszczeń przenikać w dół do miejsc, w których powinien panować chłód (w częściach podziemnych budynków usytuowane są często magazyny, w których pożądana jest niska temperatura).

Po odczekaniu czasu potrzebnego na wyschnięcie, warstwę termoizolacyjną można natryskowo pomalować na dowolny kolor, zapewniając planowany efekt estetyczny, spójny z aranżacją reszty podziemnej przestrzeni. Ma to znaczenie zwłaszcza przy nowych, prestiżowych realizacjach w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, które w podziemnych kondygnacjach sytuują garaże podziemne oraz magazyny.

Kto zajmuje się montażem wełny Thermacoustic TC-417?

Aplikacja wełny mineralnej TC-417 wymaga doświadczenia, dlatego rekomendujemy realizację prac z udziałem przeszkolonych ekip z Ogólnopolskiej Sieci Autoryzowanych Wykonawców Derowerk.

Skontaktuj się w sprawie wyceny termomodernizacji piwnic lub termoizolacji garaży podziemnych.

W jakich obiektach do tej pory zastosowano TC-417?

Lista obiektów referencyjnych dla wełny mineralnej Thermacoustic TC-417 w Europie i na świecie jest imponująca. Użyto jej m.in. w tak prestiżowych inwestycjach, jak Stadion Jets / Giants New York / Metlife Stadium, Manhattanville Campus, Uniwersytet Columbia Nowy Jork, Washington Nationals Stadium, Toronto Pearson International Airport, a także w budynkach zabytkowych, edukacyjnych i osiedlach mieszkaniowych w Portugalii i Holandii.

Izolacja niepalną wełną natryskową Thermacoustic TC-417 w Polsce

W Polsce materiał termoakustyczny TC-417 jest coraz częściej wybierany ze względu jego izolacyjność termiczną, niepalność, świetne parametry izolacji dźwiękowej oraz szybkość montażu, pozwalającą na terminowe oddawanie do użytku nowych inwestycji.

Lista obiektów referencyjnych dla TC-417 dostępna jest tutaj >>

PODSUMOWANIE:

Co zyskujemy, zlecając docieplenie stropów piwnic lub garaży podziemnych natryskiwaną wełną mineralną Thermacoustic TC-417?

 • Zgodność z wymogami przepisów budowlanych
 • Poprawę ogólnego bilansu energetycznego dla całego budynku
 • Ochronę ogrzewanych pomieszczeń nad piwnicą czy garażem podziemnym przed ucieczką ciepła
 • Likwidację efektu „zimnej podłogi”
 • Szczelną warstwę ocieplenia bez spoin
 • Zabezpieczenie podłoży o różnych, nawet nieregularnych kształtach
 • Oszczędności na kosztach ogrzewania  
 • Ochronę przed hałasem urządzeń pracujących w piwnicach bloków mieszkalnych i odgłosem silników nad garażami podziemnymi
 • Zachowanie pożądanego chłodu w piwnicach
 • Ochronę przed działaniem ognia – klasa reakcji na ogień A1
 • Bezpieczeństwo stosowania w miejscach przeznaczonych na stały pobyt ludzi (zapewniony przez badania emisji LZO w Krajowej Aprobacie Technicznej ITB).

Derowerk jest wyłącznym partnerem handlowym kanadyjskiej firmy Thermacoustic Industries Ltd. na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. Derowerk rekomenduje ekipy wykonawcze, przeszkolone w zakresie instalacji izolacji natryskowej TC-417.

Zainteresowała Cię technologia natrysku wełny mineralnej TC-417? Zadzwoń i dowiedz się jeszcze więcej: +48 603 914 083.

Zapraszamy do składania zapytań przetargowych i wyboru materiału TC-417, gwarantującego trwałość i skuteczność ochrony najniższych kondygnacji przed zimnem i hałasem.

Na stronie możesz zadać pytania ekspertom Derowerk >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Specjalista_Tomasz Specjalista_Tomasz, 17.05.2020r., 06:33:48 Te istniejące już budynki warto poddać termomodernizacj
 • Ewelina Ewelina, 05.04.2021r., 13:22:38 Polecam klej do klejenia parkietu

Powiązane

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca? Ocieplanie budynku wełną celulozową Ekovilla - czy to się opłaca?

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne...

Zewsząd docierają do nas informacje o rosnących kosztach energii i szybującej inflacji. Słyszymy o falach zwolnień, zamknięć firm i problemach finansowych działających podmiotów. Bolesne skutki ekonomiczne odczuwamy już teraz, jednak staną się one jeszcze bardziej dotkliwe w okresie jesienno-zimowym.

DEROWERK Piotr Białas Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie...

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie Klientów decydujących się na wybór naszych materiałów.

DEROWERK Piotr Białas Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże? Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji...

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji termicznej stropów nad garażami podziemnymi – i równie ważnym aspektem ich izolacji akustycznej? Sprawdzonym rozwiązaniem jest pneumatyczny natrysk niepalnej wełny mineralnej Thermacoustic TC-417 o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,035 W/mK i klasie akustycznej A.

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

DEROWERK Piotr Białas Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty? Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać? Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt,...

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić największe korzyści w kolejnych latach?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu? Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić...

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy wykonawczej? Podpowiadamy.

DEROWERK Piotr Białas Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

DEROWERK Piotr Białas Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

DEROWERK Piotr Białas Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

DEROWERK Piotr Białas Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu? Jak szybko zwróci się inwestycja w ocieplenie stropodachu?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

DEROWERK Piotr Białas Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych Termoizolacja dachów a bezpieczeństwo pożarowe osiedli mieszkaniowych

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

Czy materiał izolacyjny jest dopuszczony do stosowania w przestrzeni stropodachów?

DEROWERK Piotr Białas Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachu w budownictwie wielolokalowym?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli? Jak wybrać materiał do ocieplenia stropodachów w blokach?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.