administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów

ECO24 | 2024-04-16
Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów. Fot. Eco24

Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów. Fot. Eco24

Selektywna zbiórka śmieci w przestrzeni publicznej i wewnątrz budynków to nie chwilowy trend. Zgodnie z obowiązującym prawem stanowi jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Pozwala bowiem ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, zwiększa procent odzyskiwania odpadów i umożliwia redukcję gazów cieplarnianych. Co więcej, obecność koszy modułowych zwiększa świadomość ekologiczną wśród mieszkańców gmin, pracowników firm czy uczniów. Jak wybrać stację do segregacji odpadów, by nie tylko spełniała swoje zadanie, ale także uwzględniała potrzeby estetyczne wybranego miejsca? Prezentujemy 10 eleganckich koszy modułowych, które sprawdzą się na terenach miejskich i zielonych oraz będą odpowiedzią na potrzeby zarządców nieruchomości. Z naszego artykułu dowiesz się również, dlaczego warto być bardziej eko i wdrożyć takie rozwiązania w swoim otoczeniu.

treść sponsorowana

Po co segregować śmieci?

W 2020 roku wskaźnik recyklingu w Polsce wynosił 39%. To wciąż o wiele mniej, niż średnia w krajach Unii Europejskiej (48%), jednak znacznie więcej niż w 2010 roku, gdy sięgał zaledwie 16% (Polska na drodze zrównoważonego rozwoju. Raport 2022, GUS). Budujący jest więc fakt, że kosze i pojemniki do segregacji odpadów coraz częściej pojawiają się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na terenie urzędów, jednostek publicznych czy przedsiębiorstw. Decydują się na nie również zarządcy osiedli mieszkaniowych. W ten sposób przyczyniamy się do realnych zmian w środowisku naturalnym.

Dlaczego odpowiedzialna segregacja jest taka ważna?

 1. Ochrona środowiska. Poprzez segregację i odpowiednie przetwarzanie odpadów możliwe jest ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska i do spalarni. To z kolei zmniejsza problem zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza.

 2. Odzyskiwanie surowców. Selektywna zbiórka umożliwia odzyskiwanie surowców wtórnych, takich jak papier, plastik, szkło czy metal. Mogą być ponownie wykorzystane do produkcji, co redukuje zapotrzebowanie na surowce naturalne i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

 3. Oszczędność zasobów. Jak już wspomnieliśmy, ponowne wykorzystanie surowców pozwala na oszczędność zasobów naturalnych, które zostałyby zużyte do produkcji tych samych materiałów od podstaw.

 4. Redukcja emisji gazów cieplarnianych. Odpady trafiające na składowiska często ulegają procesowi rozkładu, w wyniku którego do powietrza przedostaje się np. metan. Poprzez ograniczenie ich ilości można więc zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.

 5. Kreowanie świadomości ekologicznej. Działania związane z selektywną zbiórką mogą pomóc w zwiększaniu świadomości społecznej na temat problemów związanych z odpadami i potrzeby dbałości o środowisko naturalne.

 6. Oszczędność. W wielu krajach wprowadzono przepisy i regulacje dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Zgodnie z nimi wywóz śmieci niesegregowanych jest droższy, a więc stosując się do nowych zasad, firmy i społeczności mogą realnie zaoszczędzić.

Jak wybrać kosz do segregacji odpadów?

Zestawy koszy do segregacji to doskonałe rozwiązanie dla gmin i miast (do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, np. w budynkach użytku publicznego) oraz przedsiębiorstw i osiedli mieszkaniowych. Aby jednak stacja segregacji okazała się funkcjonalna, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę.

 • Pojemność

Kosze mają jedno podstawowe zadanie: sprawić, by wybrana okolica była wolna od odpadów. Aby to było możliwe, trzeba przeanalizować potrzeby konkretnej przestrzeni. Jeśli stacja do segregacji ma być użytkowana w miejscu intensywnie eksploatowanym, np. obok dworca, na parkingu czy w galerii handlowej, warto wybrać modele o pojemności modułu powyżej 50 litrów. W firmowych kantynach czy szkolnych pracowniach wystarczą natomiast mniejsze pojemniki, które nie będą ograniczały swobody poruszania się po pomieszczeniu. Warto również zastanowić się, którego rodzaju śmieci generuje się w danej przestrzeni najwięcej - niektóre zestawy pozwalają na łączenie koszy o różnych pojemnościach.

 • System segregacji

Niezwykle ważne jest, by stacja do segregacji śmieci ułatwiała ich selektywną zbiórkę. Poszczególne moduły powinny więc posiadać wyraźne oznaczenia z informacją o typie zbieranych odpadów. Naklejki na kosze do segregacji mogą być utrzymane w ustandaryzowanej kolorystyce zatwierdzonej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz zawierać nazwę i/lub piktogram frakcji, by ich przeznaczenie było zrozumiałe dla każdej grupy odbiorców (bez względu na wiek czy np. ograniczenia językowe). Bardzo istotne jest także zastosowanie właściwej liczby pojemników w danym zestawie. Każda przestrzeń cechuje się generowaniem dużej ilości innego rodzaju odpadów.

 • Materiał i technologia wykonania

Dobry kosz do segregacji cechuje długa żywotność. Właściwie dobrany produkt powinien służyć kilka sezonów, nawet jeśli jest użytkowany w intensywnie eksploatowanej przestrzeni publicznej czy przy ruchliwej ulicy. Aby nie uległ zniszczeniom pod wpływem uderzeń, zmiennych warunków pogodowych i zanieczyszczeń chemicznych, warto wziąć pod uwagę najwyższej jakości materiały. Do segregacji odpadów wewnątrz polecamy tworzywo sztuczne, na zewnątrz natomiast kosze do segregacji odpadów ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo. Więcej o ich właściwościach znajdziesz w dalszej części artykułu.

 • Bezpieczeństwo użytkowania

Wybrana stacja segregacji śmieci ma być bezpieczna w użytkowaniu i funkcjonalna. Dlatego warto przeanalizować jej montaż i mobilność. W przestrzeni użytkowanej przez dzieci konieczne jest zastosowanie modeli przytwierdzanych do ściany. W miejscach publicznych sprawdzają się pojemniki mocowane do podłoża - nie tylko zabezpieczone przed kradzieżą, ale przede wszystkim wywróceniem przez silne podmuchy wiatru. Kosze do biura czy jednostki publicznej (np. przychodni) natomiast nie powinny utrudniać sprzątania - osoba odpowiedzialna za porządek musi być w stanie je swobodnie przesunąć.

 • Łatwe utrzymanie w czystości

Nowoczesne stacje do segregacji odpadów mają służyć utrzymaniu higieny. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymanie w czystości również ich samych. Przeglądając dostępne modele, zwróć uwagę przede wszystkim na te, które są wyposażone w uchwyty na worki. Dzięki nim opróżnianie odbywa się sprawnie, a śmieci nie rozsypują się po wnętrzu i nie przyklejają do ścianek. Przeanalizuj także strukturę pojemników - gładkie powierzchnie są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu.

 • Design

Nowoczesne kosze do segregacji śmieci można dopasować do niemal każdej przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Są dostępne w wielu kolorach i z różnorakimi wykończeniami, dzięki czemu stają się odpowiednie zarówno na tereny modernistycznych biurowców, jak i zabytkowych starówek. Mogą również przyjmować różne formy, by np. zachęcać dzieci do selektywnej zbiórki odpadów. Niekiedy możliwa jest także personalizacja poprzez naniesienie herbu miasta czy nazwy przedsiębiorstwa.

Kosze do segregacji wewnętrzne a kosze do segregacji zewnętrzne - co jest najważniejsze?

Ogromne znaczenie dla estetyki koszy do segregacji ma jakość materiałów wykorzystanych do ich produkcji oraz zastosowane zabezpieczenia. Okazuje się, że mogą zachować niemal idealny stan przez kilka czy kilkanaście lat, jeśli są dobrze dopasowane do warunków panujących w danej przestrzeni. Najpowszechniejsze rozwiązania to:

 • stal ocynkowana lub stal ocynkowana malowana proszkowo,
 • drewno,
 • tworzywo sztuczne.

Warto wiedzieć, czym wyróżnia się każde z nich.

Pojemniki do segregacji ze stali malowanej proszkowo

To najpopularniejsze i najbardziej polecane kosze do segregacji zewnętrzne. Wykorzystana w produkcji stal ocynkowana ogniowo ma właściwości antykorozyjne i cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki malowaniu proszkowemu pojemniki nie tylko pięknie się prezentują, ale także pozostają odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych (również promieniowania UV). Kosze metalowe nie odkształcają się i nie tracą intensywności koloru, nawet jeśli są używane w przestrzeni niezadaszonej.

Zestawy do segregacji odpadów ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo to doskonały wybór na tereny gmin i miast, przedsiębiorstw, stacji paliw czy parkingów wielkopowierzchniowych. Są wykorzystywane przez właścicieli galerii handlowych oraz osiedli mieszkaniowych. Sprawdzają się również wewnątrz budynków - np. w urzędach, szpitalach, szkołach czy biurowcach.

Pojemniki do segregacji drewniane

Do segregacji zewnętrznej często wykorzystuje się również kosze z drewnianą obudową, dostępną najczęściej w 3 kolorach: mahoń, tek i palisander. W ich wnętrzu stosuje się wkłady ze stali ocynkowanej - odporne na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne oraz ułatwiające opróżnianie. Należy pamiętać, by wybierać modele odpowiednio zaimpregnowane, a następnie regularnie poddawać je konserwacji. Dzięki temu zachowają dobry stan techniczny i estetyczny wygląd.

Kosze do segregacji odpadów drewniane stosuje się przede wszystkim na osiedlach mieszkaniowych i na terenie przedsiębiorstw. To bardzo estetyczna propozycja na starówki czy miejskie tereny zielone. Doskonale sprawdzają się do użytku w zadaszonych wiatach.

Pojemniki do segregacji z tworzywa sztucznego

Kosze do segregacji z tworzywa doskonale sprawdzają się wewnątrz budynków. Są lekkie i mobilne, a dzięki przemyślanym, smukłym projektom często nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni. To istotne w przestrzeniach, w których śmieci wyrzuca się każdego dnia po zakończonej pracy czy nauce. Należy również podkreślić, że kosze do segregacji wewnętrzne z dobrej jakości tworzywa sztucznego pozostają odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie chemikaliów.

Pojemniki do segregacji plastikowe stosuje się w m.in. biurach, szkołach, przedszkolach czy urzędach. To doskonałe rozwiązanie do szpitali, przychodni czy prywatnych gabinetów lekarskich. Sprawdzają się również w mieszkaniach prywatnych.

Modułowy pojemnik na śmieci - na jakie frakcje odpadów go potrzebujesz?

Wyróżniamy przede wszystkim: kosze do segregacji odpadów 2-komorowe, kosze do segregacji odpadów 3-komorowe, kosze do segregacji odpadów 4-komorowe i kosze do segregacji odpadów 5-komorowe. W ramach gotowych zestawów pojawiają się oznaczenia na standardowe frakcje, tzn.:

 • tworzywa sztuczne i metale (żółty),
 • papier (niebieski),
 • szkło (zielony),
 • odpady biodegradowalne (brązowy),
 • odpady zmieszane (szary/czarny).

Niekiedy stosuje się wyszczególnienie metali (czerwony). Użytkownik może dowolnie wybierać naklejki z nazwami frakcji, które generuje.

Większość modeli jest połączeniem pojemników o tej samej pojemności. Możesz jednak zdecydować się na modyfikacje, wybierając kosze modułowe, które pozwalają na łączenie dowolnej liczby komór (nie tylko 2, 3, 4 czy 5, ale także 6, 7 i więcej!) o zróżnicowanych rozmiarach. Wdrożenie bardzo szczegółowej segregacji w Twojej firmie czy na zarządzanym terenie jest więc możliwe!

TOP 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów - oferta ECO24

Chcemy przekonać, że dbałość o czystość otoczenia może odbywać się bez szkodliwej ingerencji w estetykę wybranej przestrzeni. Co więcej, współczesne pojemniki do segregacji mogą stanowić wręcz jej ozdobę! Przedstawiamy 10 estetycznych stacji segregacji wybranych z asortymentu sklepu z koszami ECO24. Sprawdź, na które modele warto zwrócić uwagę.

1. Kosz do segregacji 4-komorowy Eco Estri 4x60L

Kosz 4-komorowy Eco Estri jest przeznaczony do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Został wykonany ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo i jest dostępny w grafitowym, ponadczasowym kolorze. Oprócz klasycznej kolorystyki cechuje go także geometryczny, prosty kształt. Wszystko to sprawia, że kosz doskonale odnajduje się w niemal każdej przestrzeni. W projekcie zadbano o wygodne, duże otwory wrzutowe oraz ułatwiające utrzymanie w czystości uchwyty na worki, do której dostęp umożliwiają zamykane na klucz drzwiczki. Na każdych pojawia się duża naklejka z nazwą danego odpadu dostępna w kolorze frakcji. Z powodzeniem może być wykorzystywany obok dworców, urzędów, szpitali i w innych miejscach publicznych. Sprawdzi się także w urzędach czy na korytarzach biurowców.

Dostępny jest również kosz do segregacji 3-komorowy.

2. Kosz do segregacji 4-komorowy Eco Estri 4x60L z klapkami

Czterokomorowy kosz do segregacji śmieci Eco Estri z klapkami to doskonałe rozwiązanie do użytku wewnętrznego. Jest wykonany ze stali malowanej na grafitowo, więc wykazuje się dużą wytrzymałością i elegancką estetyką, a dzięki ramkom na worki łatwo go opróżniać i utrzymać w czystości. Zastosowano w nim klapki separujące śmieci od wnętrza pomieszczenia, więc nie ma obaw o ewentualnie roznoszące się nieprzyjemne zapachy. Co więcej, są one utrzymane w kolorach segregacji i razem z dużymi naklejkami z nazwami frakcji ułatwiają selektywną zbiórkę odpadów. To sprawdzony wybór dla szkół, uniwersytetów i innych instytucji publicznych oraz galerii handlowych.

Dostępne są również modele z inną liczbą modułów: kosz do segregacji 2-komorowy Eco Estri 2 x 60L z klapkami i kosz do segregacji 3-komorowy Eco Estri 3 x 60L z klapkami.

3. Kosz do segregacji 4-komorowy Eco Star 4x60L

Kosz do segregacji 4-komorowy Eco Star to kolejna propozycja do użytku wewnętrznego. Jest zaprojektowany z myślą o stosowaniu w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach, jak m.in. biura, uniwersytety, szpitale czy galerie handlowe i lokale usługowe. Został wykonany ze stali malowanej na grafitowo, która zapewnia trwałość oraz komponuje się z niemal każdym miejscem. Stacja do segregacji ma spore otwory wrzutowe, których ramki są utrzymane w kolorach wybranych frakcji. Dodatkowym rozwiązaniem są duże napisy z nazwami rodzajów gromadzonych odpadów. Została również wyposażona w ramki na worki, dzięki którym łatwiej jest zachować higienę.

Dostępny również w wersjach z inną liczbą modułów: kosz do segregacji 2-komorowy Eco Star 2 x 60L, kosz do segregacji 3-komorowy Eco Star 3 x 60L i kosz do segregacji 5-komorowy Eco Star 5 x 60L.

4. Kosz do segregacji Baobab II 3x75L

Trzykomorowy kosz do segregacji Baobab II stosuje się na zewnątrz, np. na terenie biurowców czy osiedli mieszkaniowych. Pojemniki z blachy ocynkowanej są otoczone drewnianą obudową dostępną w 3 kolorach, dzięki czemu można dopasować je do stylistyki otoczenia. Drewno jest zaimpregnowane i odporne na czynniki atmosferyczne. Stacja do segregacji posiada funkcjonalny daszek ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo, który chroni przed opadami i zapobiega rozwiewaniu śmieci po okolicy. Na każdej komorze zastosowano estetyczną etykietę z nazwą i piktogramem frakcji.

5. Kosz do segregacji odpadów Eko Station 4x60L

Stacja do segregacji Eko Station jest wykonana ze stali powlekanej organicznie i malowanej proszkowo. Cechują ją właściwości antykorozyjne, odporność na czynniki atmosferyczne i wytrzymałość na uderzenia. Jest dostępna w eleganckim, szarym kolorze. Bez wątpienia może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków - również tam, gdzie panuje nienaganny styl. Doceniamy ją za przejrzyste oznaczenia poszczególnych frakcji za pomocą naklejek i kolorowych otworów wrzutowych. To sprawdzone rozwiązanie na tereny dworców i pętli komunikacyjnych, galerii handlowych czy lokali usługowych. Kosz stosuje się również w urzędach, szpitalach i szkołach.

6. Pojemnik do segregacji wewnętrznej Tetris 4x70L

Kosz na 4 frakcje Tetris to doskonałe rozwiązanie do szkół i innych instytucji dla dzieci, daje bowiem możliwość bezpiecznego przykręcenia do ściany. Model przyciąga uwagę prostym, ale nie oczywistym projektem. Posiada samozamykające się klapki i zamykane na klucz drzwiczki w kolorach segregacji. Zapewnia skuteczne odseparowanie nieprzyjemnych zapachów, uniemożliwia dostęp osobom nieupoważnionym i jednocześnie ułatwia rozpoznawanie poszczególnych frakcji. W standardzie wewnątrz stacji zastosowano uchwyty na worki, jednak istnieje możliwość doposażenia we wkłady wewnętrzne.

7. Zestaw koszy do segregacji Cube 4x50L

Geometryczny zestaw pojemników do segregacji Cube doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej oraz na terenach zewnętrznych biurowców czy sklepów. Często pojawia się także na stacjach paliw i przy myjniach samochodowych. Jest wykonany ze stali ocynkowanej elektrolitycznie oraz trwałego profilu, a następnie pomalowany farbami proszkowymi w grafitowym kolorze. Posiada funkcjonalny daszek chroniący przed deszczem i wiatrem. Pozwala na zakotwiczenie w podłożu, by nie dochodziło do przewróceń czy kradzieży. Kosz jest estetycznie podzielony na 4 komory, a każda z nich została oznaczona kolorową obręczą i nazwą zbieranej frakcji.

8. Zestaw koszy do segregacji 2x28L + 2x45L

Rozwiązanie polecane do segregacji w pomieszczeniach socjalnych, szkołach czy domach prywatnych. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa w czarnym kolorze kosze do selektywnej zbiórki śmieci pozostają odporne na zniszczenia i działanie czynników atmosferycznych. Posiadają wyraźne oznaczenia w postaci dużych, kolorowych otworów wrzutowych oraz naklejek z nazwą frakcji. Co istotne, łączą pojemniki o różnych pojemnościach, a więc umożliwiają wybranie adekwatnego kosza na określoną frakcję dla danej przestrzeni. Dzięki gładkim powierzchniom są łatwe do utrzymania w czystości. Zestaw pojemników stoi na metalowej pokrywie, która gwarantuje stabilność pożądaną w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak m.in. klasa szkolna czy biurowa kantyna.

9. Kosze zewnętrzne do segregacji Fiore 4x35L

Kolejna propozycja doskonale sprawdzi się w przestrzeni publicznej - w parkach, na skwerach, przy przystankach czy po prostu wzdłuż chodników. Cztery kolorowe kosze uliczne z daszkiem sprawiają, że selektywna zbiórka odpadów staje się naprawdę prosta. Każdy z pojemników jest dodatkowo oznaczony właściwą dla danej frakcji naklejką. Całość jest wykonana z blachy ocynkowanej, a więc produkt wykazuje odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Daszki zabezpieczają przed wiatrem i opadami, a stabilna podstawa pozwala na mocowanie w miękkim i twardym podłożu. Na życzenie Klienta możliwe jest także wykonanie perforacji w korpusach koszy, by wewnątrz możliwa była ciągła wymiana powietrza.

10. Pojemnik do segregacji Harmonics Color 4x100L 

Ostatnia z naszych propozycji nie może pozostać niezauważona. Kosz do segregacji zewnętrznej i wewnętrznej Harmonics Color przyciąga uwagę intensywnymi kolorami zgodnymi z ustaloną kolorystyką segregacji. Dodatkowym wsparciem są duże napisy z nazwami frakcji na poszczególnych modułach. Projekt jest wykonany ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo, więc zarówno intensywność barw, jak i dobry stan techniczny, zachowuje przez lata użytkowania. Stację do segregacji odpadów doceniamy również ze względu na obecność wkładów wewnętrznych, które ułatwiają opróżnianie i utrzymanie w czystości. Nie bez znaczenia pozostają duże otwory wrzutowe, dzięki którym nawet dzieci nie mają trudności z wyrzucaniem śmieci. To doskonały wybór do galerii handlowych, szkół, hoteli czy na tereny urzędów i biurowców.

Masz pytania?

Jeśli wciąż nie wiesz, która stacja do segregacji odpadów będzie właściwa dla Twojej firmy czy nadzorowanej przestrzeni, skontaktuj się z nami. Doświadczeni Konsultanci zaprezentują odpowiedni model, biorąc pod uwagę potrzeby określonej przestrzeni - zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.