administrator24.info

Projekt domu bez garażu - czy warto wybrać takie rozwiązanie?

ARCHON+ | 2022-03-15
Dom w Piwoniach. Fot. ARCHON+

Dom w Piwoniach. Fot. ARCHON+

Projekty domów bez garażu to kolekcja, w której wielu Inwestorów znajduje dla swojej rodziny idealną propozycję. Ofertę Pracowni ARCHON+ cechuje duża różnorodność w tej kategorii, zarówno pod względem stylu, liczby kondygnacji, wielkości powierzchni, czy funkcji użytkowych domu. Projekty domów bez garażu doskonale sprawdzają się na mniejszych i wąskich działkach budowlanych i są dobrym wyborem dla Inwestorów, którzy zamiast garażu zintegrowanego z bryłą domu, preferują garaż wolno stojący lub wiatę garażową. Na co zwrócić uwagę, decydując się na projekt domu bez garażu?

treść sponsorowana

Domy bez garażu – różnorodność projektów, dopasowanych do indywidualnych wymagań Inwestora

Projekty domów bez garażu to zazwyczaj proste bryły, których charakter podkreśla odpowiednia kompozycja wykończenia. Inwestorzy, decydujący się na dom bez garażu, mają w ARCHON+ do wyboru obszerny katalog gotowych projektów zarówno parterowych, z poddaszem użytkowym, jak i piętrowych, w tym także propozycje z podpiwniczeniem. Z powodzeniem można też dopasować wybór do własnych upodobań estetycznych, decydując się na nowoczesny lub tradycyjny dom bez garażu w bryle.

Nie brak interesujących rozwiązań w zakresie aranżacji stref tarasowych, łączących wnętrza z ogrodem. Szczególnie efektownie prezentują się tarasowe pergole, nadające konstrukcji indywidualnego charakteru, mogą jednocześnie stanowić podporę dla pnących roślin, które uatrakcyjnią letni relaks. Wybierając gotowy projekt domu, należy pamiętać o zachowaniu zgodności z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy oraz o optymalnym dopasowaniu do indywidualnych oczekiwań członków rodziny, a także budżetu i możliwości finansowych.

Wielu Inwestorów decyduje się na wybór projektu domu bez garażu, mając na uwadze względy ekonomiczne, rezygnując z garażu zintegrowanego z bryłą, możemy ograniczyć koszty eksploatacyjne, związane z ogrzewaniem. Argumentem przemawiającym za wyborem projektu domu bez garażu w bryle może być też możliwość uzyskania większej przestrzeni mieszkalnej na parterze, którą w zależności od wielkości domu można przeznaczyć na dodatkowy pokój dla gości, gabinet, pomieszczenie gospodarcze lub też zaprojektować bardziej przestronną strefę dzienną.

Jeśli nie garaż w bryle domu, to co? Gotowe projekty wiat garażowych i projekty garaży

Przyszli właściciele domu, którzy nie zdecydowali się na garaż wpisany w bryłę budynku, mogą uzupełnić zabudowę na swojej działce o garaż wolno stojący lub wiatę garażową, zapewniając właściwą ochronę dla samochodów. Często wiata lub garaż posiadają dodatkowe pomieszczenie, będące doskonałym miejscem do przechowywania na przykład sprzętów sportowych, czy ogrodowych mebli. Wiatę lub garaż można umiejscowić w pobliżu domu lub w zupełnie innej części działki, jeśli tylko jej wielkość i parametry na to pozwalają.

Budowa wiaty garażowej lub garażu wiąże się z dopełnieniem odpowiednich formalności urzędowych we właściwym starostwie powiatowym. Warto przypomnieć, że realizacja takich obiektów jest możliwa na podstawie zgłoszenia lub uzyskania pozwolenia na budowę. Istotnym kryterium dla wyboru procedury jest powierzchnia zabudowy wiaty garażowej lub garażu, a także wielkość działki i łączna liczba tych obiektów na danej działce, jak również to, czy na działce znajduje się już budynek mieszkalny, bądź jest ona przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe.

Koszty budowy domu bez garażu

Projekty domów bez garażu to często projekty domów tanich w budowie. Brak garażu w bryle pozwoli zoptymalizować koszty inwestycji, co dla wielu Inwestorów jest decydującym czynnikiem wyboru tego rodzaju projektów. Są one też popularne wśród miłośników minimalizmu, ponieważ domy bez garażu często cechują się prostą i ekonomiczną w realizacji konstrukcją. Aby sprawdzić koszty budowy wybranego projektu domu z oferty ARCHON+, w tym także koszty realizacji domu bez garażu, wystarczy zajrzeć do zakładki kosztorys, w której dostępne są zestawienia aktualnych na dany kwartał wycen. Wyliczenia bazują na kosztorysach szczegółowych, opracowanych na podstawie krajowych stawek Sekocenbudu, dzięki czemu obrazują rzeczywiste koszty.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc? Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu » Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody? Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? » Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania? Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe » Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? » Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? » Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania » Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła? Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu?

Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu? Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku? Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku? Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego? Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować? Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych »

Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych » Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania? Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.