administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Brak ludzi do pracy, czyli największe wyzwanie dla branży budowlanej

Raport firmy Norgips 2022 dla branży budowlanej

| 2022-06-21
Norgips, lider branży suchej zabudowy w Europie Środkowo-Wschodniej, przygotował raport dotyczący największych problemów branży budowlanej w Polsce, fot. Norgips

Norgips, lider branży suchej zabudowy w Europie Środkowo-Wschodniej, przygotował raport dotyczący największych problemów branży budowlanej w Polsce, fot. Norgips

Firma Norgips, będąca liderem w branży suchej zabudowy w Europie Środkowo-Wschodniej, przygotowała raport dotyczący największych problemów branży budowlanej w Polsce. Dane wykorzystane w badaniu pochodzą od mikrofirm. Okazuje się, że najpoważniejszym problemem i jednocześnie wyzwaniem dla wykonawców jest brak ludzi do pracy – tak stwierdziło 69% ankietowanych. Ale na tym trudności się nie kończą. Inflacja, ceny paliw, wyjazdy pracowników czy współpraca z klientami – to kolejne bolączki, z którymi mierzą się firmy remontowo-budowlane.

– Postanowiliśmy zapytać wykonawców, z którymi najczęściej ma do czynienia przeciętny Kowalski, jakie stoją przed nimi wyzwania. Chodzi o firmy zatrudniające zwykle od 2 do 5 osób. Dotychczas słyszeliśmy głównie, że fachowcy dyktują warunki chcącym remontować czy budować. Jak to wygląda od drugiej strony? Jakie są przyczyny, że wizerunek wykonawcy nie jest jednoznacznie pozytywny wśród klientów? – mówi Magdalena Wypych, Marketing Manager z Norgips.

Barometr Branży Budowlanej 2022 Norgips w całości poświęcony jest mikroprzedsiębiorcom z branży remontowo-budowlanej. W raporcie tym przedstawiono: potrzeby wykonawców, problemy w zakresie współpracy z inwestorem, dostępu do materiałów, cen, zarządzania zespołem czy projektami. Autorzy raportu wskazują też na pewne rozwiązania, które są możliwe do wprowadzenia w skali całego kraju, zarówno przez instytucje publiczne, jak szkoły zawodowe, ale również innych uczestników tej branży – producentów materiałów czy urządzeń.

Może Cię zainteresuje: Sejm przyjął ustawy z branży mieszkaniowej i budowlanej

Największe trudności i wyzwania

Do najpoważniejszych wyzwań i problemów, z którymi codziennie mierzą się firmy remontowe, należą:

  • brak fachowców i ludzi do pracy (69% respondentów), 
  • wzrost cen materiałów remontowo-budowlanych (62%),
  • ograniczona dostępność materiałów lub opóźnienia w dostawach (41%),
  • problemy związane ze współpracą z klientem, które dotyczą zmian wprowadzanych przez klientów w trakcie realizacji usługi (24%), 
  • duże wymagania klientów (23%),
  • próby negocjowania cen (20%).
problemy w branzy budowlanej

fot. Norgips

Co jest powodem rosnących cen za usługi remontowo-budowlane?

Rosnące ceny energii elektrycznej, paliwa i innych kosztów pracy muszą być uwzględnione w cenie za usługi. Te składowe zdaniem 61% badanych mają największy wpływ na ceny ich usług. 

Konieczność podnoszenia wynagrodzeń pracowników – to kolejna ważna kwestia, na którą zwraca uwagę 56% badanych.

Na rosnące ceny usług mają wpływ również rosnące ceny materiałów.

Z opinii badanych wynika, że wykonawcy podnoszą ceny usług ze względu na zjawiska w większości od nich niezależne.

powody wzrostu cen

fot. Norgips

Braki kadrowe wśród firm remontowo-budowlanych 

– Na pytanie o przyczyny braku dostępności ekip budowlanych najczęstszą odpowiedzią był brak wyszkolonych fachowców i specjalistów (tak uznało 60% badanych), a także generalnie występujący ogromny deficyt pracowników (57%) – tłumaczy Magdalena Wypych,  Norgips. Jednym z powodów jest brak młodych osób, które wchodziłyby do zawodu oraz fakt, że fachowcy wyjeżdżają z Polski (tak twierdzi 30% badanych).

brak ekip remontowo budowlanych

fot. Norgips

Opóźnione terminy

Brak ludzi do pracy to również główna przyczyna, że ekipy remontowe często nie dotrzymują terminów realizacji zleceń (62% respondentów). W ich opinii często się zdarza, że wykonawca planuje prace, ale już po kilku dniach traci jednego lub kilku pracowników, którzy otrzymali lepsze oferty zatrudnienia.

Na opóźnienia w remoncie mają czasem wpływ klienci, którzy dokonują zmian w zakresie prac już w trakcie ich realizacji (40% badanych). Kolejną przyczyną opóźnień wskazaną przez ankietowanych jest brak dostępności materiałów budowlanych w hurtowniach (31%) czy też opóźnienia w dostawach (również 31%).

niedotrzymywanie terminow

fot. Norgips

A co z warunkami pracy?

Większość aspektów pracy wykonawcy oceniają dość dobrze – najwyżej bezpieczeństwo w miejscu pracy – aż 83% pozytywnie ocenia tę kwestię. Mimo konieczności wykonywania prac budowlanych w różnych miejscach, lokalizacja pracy dla 73% również nie stanowi problemu. Godziny pracy na budowie to kwestia różnie postrzegana – ponad połowa ocenia je dobrze, ale prawie 1/3 postrzega ten czynnik za problematyczny, który stanowi dla nich wyzwanie. 

Najmniej wykonawcy zadowoleni są z warunków pracy i otoczenia, takich jak: zmienna temperatura, praca na powietrzu, które 18% ocenia źle, a 1/3 jako kwestię problematyczną. Problemem bywa też możliwość przygotowania/zjedzenia posiłku w miejscu pracy – co piąty wykonawca ocenia ją negatywnie (20%).

ocena warunkow pracy

fot. Norgips

Jak poprawić sytuację?

Branża remontowo-budowlana ma swoje propozycje. Z badania wynika, że wykonawcy dostrzegają szybki rozwój rynku i rosnące oczekiwania klientów. Istotne jest podniesienie kwalifikacji pracowników poprzez kursy czy szkolenia z zakresu nowych technologii i rozwiązań budowlanych (57% respondentów). Wykonawcy wyraźnie podkreślają brak wykwalifikowanych pracowników, dlatego szukają wiedzy m.in. na szkoleniach czy webinariach.

Wśród najważniejszych problemów wymienianych przez członków ekip budowlanych były te związane ze zmiennymi oczekiwaniami klientów. Dlatego zdaniem wykonawców, istotne są także szkolenia z zakresu negocjacji z inwestorem. Mogą one pomóc w przygotowaniu odpowiednich umów. Wyeliminują częściowo opóźnienia w wykonaniu usług, które wynikają na przykład ze zmian wprowadzanych w trakcie remontu. 

Istotne jest także kształcenie i promocja kształcenia technicznego w szkołach zawodowych. Rozwój tego obszaru szkolnictwa mógłby zmniejszyć deficyt konkretnych specjalistów w branży remontowo-budowlanej.

Wykonawcy często podawali też pomysły na uproszczenie formalności, prawa i przepisów związanych z branżą budowlaną, jak również zmniejszenie obciążeń finansowych.

Barometr Branży Budowlanej 2022 przygotowała agencja badawcza Atena Research & Consulting na zlecenie Norgips. W badaniu wykorzystano pogłębione wywiady indywidualne (IDI) oraz ankietę telefoniczną.

Cały raport można zobaczyć TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Podatek od najmu w 2024 roku

Podatek od najmu w 2024 roku Podatek od najmu w 2024 roku

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Redakcja news W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022 W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Redakcja news Nowe technologie na placach budowy

Nowe technologie na placach budowy Nowe technologie na placach budowy

Nowoczesne technologie mogą znacząco przyczynić się do wdrożenia nowych standardów zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Jak wynika z dodatku technologicznego do raportu Colliers „ESG na placu...

Nowoczesne technologie mogą znacząco przyczynić się do wdrożenia nowych standardów zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Jak wynika z dodatku technologicznego do raportu Colliers „ESG na placu budowy”, mimo dostępności innowacyjnych narzędzi droga do pełnej adaptacji i wykorzystania ich potencjału przez branżę budowlaną jest jeszcze długa.

Redakcja news Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

Dominujący beton i niewystarczająca ilość zieleni doprowadzają do wzrostu temperatur w przestrzeni miejskiej i znacznej utraty wody. Jednocześnie wywołują pilną potrzebę opracowania skutecznych strategii...

Dominujący beton i niewystarczająca ilość zieleni doprowadzają do wzrostu temperatur w przestrzeni miejskiej i znacznej utraty wody. Jednocześnie wywołują pilną potrzebę opracowania skutecznych strategii zarządzania tym cennym zasobem naturalnym.

Redakcja news Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024

Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024 Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024

W nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbyło się Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych

W nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbyło się Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych

Redakcja news ISP: Segregacja odpadów to nadal problem, najgorzej jest w blokach

ISP: Segregacja odpadów to nadal problem, najgorzej jest w blokach ISP: Segregacja odpadów to nadal problem, najgorzej jest w blokach

Przeciętnie w Polsce poprawnie segreguje się 44 proc. odpadów, ale mieszkańcy niektórych gmin wiejskich udowadniają, że można segregować ponad 70 proc.

Przeciętnie w Polsce poprawnie segreguje się 44 proc. odpadów, ale mieszkańcy niektórych gmin wiejskich udowadniają, że można segregować ponad 70 proc.

Redakcja news Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna?

Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna? Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna?

Rolników nie będzie można karać mandatami za zakłócanie ciszy nocnej w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi, gdyż nie jest to wybryk, a konieczność.

Rolników nie będzie można karać mandatami za zakłócanie ciszy nocnej w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi, gdyż nie jest to wybryk, a konieczność.

Redakcja news Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Redakcja news Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024? Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Redakcja news Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Redakcja news Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024 Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Redakcja news Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Redakcja news Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

Redakcja news Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

Redakcja news Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024] Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Redakcja news Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Sabina Augustynowicz news O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

O celebrowaniu kobiecości w Krakowie O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy,...

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy, uczyłyśmy się radzenia sobie ze stresem, ale także do podzielenia się doświadczeniami zawodowymi.

Redakcja news Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Redakcja news 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji? 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Redakcja news Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

Redakcja news Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Redakcja news Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach...

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach Prawa budowlanego? Zapraszamy na szkolenie!

Redakcja news Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego? Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.