administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Po Polskim Kongresie Klimatycznym 2023

Sabina Augustynowicz | 2023-03-24
W Polskim Kongresie Klimatycznym wzięło udział ponad 300 osób. Fot. SA

W Polskim Kongresie Klimatycznym wzięło udział ponad 300 osób. Fot. SA

Polski Kongres Klimatyczny poświęcony był wyzwaniom, jakie niosą nowe cele klimatyczne w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej. W dwudziestu panelach dyskusyjnych wzięło udział ponad stu ekspertów reprezentujących biznes, samorządy, instytucje publiczne, fundacje i stowarzyszenia. Kongres odbył się dzięki wsparciu Deloitte, WiseEuropa, Polenergia, AMS, Goldbeck Solar i AirLiquide.

Zobacz także

Redakcja news 40. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

40. edycja konkursu Warszawa w kwiatach 40. edycja konkursu Warszawa w kwiatach

W tym roku przypada 40. jubileuszowa edycja konkursu Warszawa w kwiatach - największej akcji wspólnego upiększania stolicy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca, ale już teraz mieszkańcy mogą skorzystać...

W tym roku przypada 40. jubileuszowa edycja konkursu Warszawa w kwiatach - największej akcji wspólnego upiększania stolicy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca, ale już teraz mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów ogrodniczych i przygotować się do konkursu.

Redakcja news Szkolenie: Ochrona przeciwpożarowa użytkowanych obiektów budowlanych a nowe obowiązki po zmianie prawa

Szkolenie: Ochrona przeciwpożarowa użytkowanych obiektów budowlanych a nowe obowiązki po zmianie prawa Szkolenie: Ochrona przeciwpożarowa użytkowanych obiektów budowlanych a nowe obowiązki po zmianie prawa

Jak zmiany w prawie wpłynęły na obowiązki władających nieruchomością w zakresie ochrony przeciwpożarowej? 30 maja Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty nowych przepisów o ochronie przeciwpożarowej...

Jak zmiany w prawie wpłynęły na obowiązki władających nieruchomością w zakresie ochrony przeciwpożarowej? 30 maja Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty nowych przepisów o ochronie przeciwpożarowej obiektów oraz nowelizacji Prawa budowlanego. Podczas szkolenia prowadząca poruszy także m.in. kwestie dotyczące stref pożarowych w budynku, norm bezpieczeństwa pożarowego oraz kontroli okresowej stanu technicznego systemu ochrony przeciwpożarowej. Zapraszamy!

Redakcja news Wybór optymalnej metody i opracowanie poprawnego regulaminu rozliczania mediów

Wybór optymalnej metody i opracowanie poprawnego regulaminu rozliczania mediów Wybór optymalnej metody i opracowanie poprawnego regulaminu rozliczania mediów

Jak opracować regulamin rozliczania mediów? Na co szczególnie zwrócić uwagę w 2023 roku? Podczas szkolenia 25 maja Wojciech Jan Konieczny omówi podstawy prawne i najważniejsze aspekty rozliczania kosztów...

Jak opracować regulamin rozliczania mediów? Na co szczególnie zwrócić uwagę w 2023 roku? Podczas szkolenia 25 maja Wojciech Jan Konieczny omówi podstawy prawne i najważniejsze aspekty rozliczania kosztów ciepła oraz wody. Oprócz tego przedstawi uczestnikom słowniczek najważniejszych pojęć z tego zakresu. Zapraszamy!

Dwa dni Kongresu (16-17 marca 2023) wypełnione były panelami i okrągłymi stołami z udziałem wybitnych zagranicznych ekspertów i polskich działaczy: Beatrice Coda z Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska CINEA, zarządzającej programami Komisji Europejskiej przyczyniającymi się do dekarbonizacji i zrównoważonego wzrostu gospodarczego; Rolandas Urbonas - dyrektor wykonawczy z Litewskiego Instytutu Energetyki, Bernard de Longevialle - szef zrównoważonego finansowania w agencji ratingowej Standard & Poors (nowojorska spółka przeprowadzająca niezależne analizy ekonomiczno-gospodarcze, mające wpływ na międzynarodowy wizerunek gospodarek krajowych); dr Giuseppe Tesoriere - ceniony ekspert w zakresie ekonomii miast z World Resources Institute, Stephen Cowan z kierownictwa Urzędu Miasta Londyn oraz Javad Kaypour ze Sztokholmskiego Instytutu Energetyki. 

Zagadnienia omawiane podczas tego cyklicznego wydarzenia dotyczą szerokiego spektrum rozwiązań instytucjonalnych z uwzględnieniem instytucji Unii Europejskiej oraz krajowych, rozwiązań w zakresie budownictwa ekologicznego, możliwości finansowania inwestycji środowiskowych, standardów ESG w zarządzaniu organizacją oraz trendów rozwoju energetyki. 

Megatrendy transformacji klimatyczno–energetycznej

Międzynarodowa sesja plenarna opracowana została merytorycznie przez Climate-KIC, największą europejską organizację powołaną przez Komisję Europejską, zajmującą się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym poprzez innowacje, którą reprezentowała Aleksandra Gołdys i Anna Brussa. Tematem obrad były megatrendy transformacji klimatyczno – energetycznej, konkurencyjność i bezpieczeństwo energetyczne wynikające z transformacji oraz kontekst gospodarczy i społeczny pakietu Fit for 55. Udział w panelu inauguracyjnym wzięli: Beatrice Coda z CINEA, Jamesa Hughes, Minister-Counsellor for Economic Affairs, British Embassy Warsaw, Rafał Gawin Prezes Zarządu Urzędu Regulacji Energetyki, Piotr Maciołek Członek Zarządu Polenergii, Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Gasiński z Deloitte i Maciej Bukowski Prezes Zarządu WiseEuropa.

Kolejne sesje dyskusyjne odbywały się w ścieżkach tematycznych. Zakres merytoryczny dedykowany energetyce obejmował szeroki horyzont bieżących tematów z nią związanych, interesujących zarówno dla uczestników reprezentujących sektory biznesowe, jak i instytucji publicznych. Eksperci omówili program REPowerEU, bezpieczeństwo energetyczne i związany z nim mix energetyczny dla regionu Europy Środkowo- Północnej, znaczenie partnerstw w tworzeniu nowoczesnego systemu rozproszonego, w tym klastry energii i spółdzielnie energetyczne, zagadnienia związane z potencjałem biznesowym i inwestycyjnym w odniesieniu do nowej energetyki, oze, atomu, wodoru oraz przyszłość energetyki w Polsce. Tematem dyskusji były również tematy związane z ciepłownictwem, tj. rola JST oraz realizacja PGN i Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe - rekomendacje branżowe dla osiągnięcia poziomów 4 czy 5 generacji sieci ciepłowniczych. Istotnym tematem w tej ścieżce tematycznej była dekarbonizacja, omówiona w kontekście innowacji i technologii. 

Zielone inwestycje publiczne

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka tematyczna dotycząca zielonych inwestycji publicznych, w której dyskusje oparte zostały o najlepsze praktyki w zakresie projektowania nowoczesnej przestrzeni miejskiej, uwzględniającej błękitno-zieloną infrastrukturę jako istotny zasób miasta. Tutaj omówiony został unijny program Fala renowacji i nowe podejście do budownictwa zielonego - efektywność energetyczna i neutralność klimatyczna budynków w odniesieniu do polskich miast, lokalna gospodarka o obiegu zamkniętym jako rosnący trend gospodarki europejskiej, standardy utrzymania terenów zieleni w miastach, w tym wydzielanie stref w celu zwiększenia bioróżnorodności i retencji, rola dialogu międzysektorowego dla wypracowania skutecznych narzędzi dla wydziałów zieleni i zarządów zieleni miejskiej; polityka klimatyczna miast i regionów oraz Nature Based Solutions jako podstawa adaptacji miast do zmian klimatu, zielony transport publiczny i budowa infrastruktury dla elektromobilności oraz OZE w transporcie, jak również okrągły stół Prezydentów i Burmistrzów o budowaniu potencjału małych gmin do rozwiązywania problemów środowiskowych, uwzględniający najlepsze praktyki wsparcia dla małych gmin i rolę edukacji klimatycznej w jednostkach samorządowych. W tej ścieżce znalazła się również edukacja klimatyczna i krytyczna analiza zielonego ładu w kontekście społecznego wymiaru transformacji energetycznej oraz wpływ zielonych inwestycji na rozwój gospodarczy regionu. 

Ścieżki tematyczne biznes i finansowanie odbyły się z udziałem wybitnych ekspertów zagranicznych. W tym obszarze merytoryka obejmowała raportowanie ESG i taksonomię zrównoważonego finansowania w kontekście dekarbonizacji przemysłu energochłonnego w Polsce, Rola technologii CCUS w dążeniu do neutralności klimatycznej; źródła finansowania prywatnych zielonych inwestycji i źródła finansowania publicznych inwestycji klimatycznych oraz ocenę efektywności inwestycji przez instytucje finansujące i future-proofing z uwzględnieniem usprawniania procesów w projektach inwestycyjnych. 

Gala Liderów Transformacji Energetycznej

Polskiemu Kongresowi Klimatycznemu towarzyszyła uroczysta Gala Liderów Transformacji Energetycznej. Wydarzenie co roku gromadzi szefów największych firm energetycznych oraz najbardziej innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, ubiegające się o tytuł Lidera Transformacji Energetycznej dla swoich projektów. Konkurs pod patronatem Komisji Europejskiej realizowany jest we współpracy z trzema niezależnymi instytucjami publicznymi, tj. Krajową Agencją Poszanowania Energii, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencją Rozwoju Przemysłu, które należą do kapituły. Nagrody i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2023 uzyskały m.in. Lasy Państwowe, Polenergia Fotowoltaika, Amazon, Ghelamco, Veolia Term, Tauron, AMS, Euros Energy, Goldbeck Solar, ABB, Schneider Electric, Lafarge i inni.

Wszystkie wydarzenia w ramach kongresu były dostępne bezpłatnie dla sektora publicznego i środowiska naukowego. Wpłaty od partnerów i uczestników prywatnych przeznaczone były w całości na cele organizacyjne.

W wydarzeniu na żywo wzięło udział ponad 300 osób, agendą została pobrana ponad 1000 razy, a spodziewana liczba odsłon zapisu paneli na naszym kanale podcastowym Polska Neutralna Klimatycznie wyniesie minimum 4000 unikalnych użytkowników do kolejnej edycji. 

Źródło: polskikongresklimatyczny.pl

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Ciepłownictwo przyspiesza zieloną transformację

Ciepłownictwo przyspiesza zieloną transformację Ciepłownictwo przyspiesza zieloną transformację

Polskie ciepłownictwo będzie stopniowo przechodzić na zieloną energię. Wieloletni i wymagający dużych nakładów proces transformacji jest konieczny. Ma on przyczynić się do znaczącej redukcji emisji CO2,...

Polskie ciepłownictwo będzie stopniowo przechodzić na zieloną energię. Wieloletni i wymagający dużych nakładów proces transformacji jest konieczny. Ma on przyczynić się do znaczącej redukcji emisji CO2, zapewniając przy tym poprawę jakości powietrza i umożliwiając dostarczanie mieszkańcom ekologicznego ciepła po rozsądnej cenie.

Anna Ruszczak news Prawie cztery miliardy euro dla Polski na transformację klimatyczną

Prawie cztery miliardy euro dla Polski na transformację klimatyczną Prawie cztery miliardy euro dla Polski na transformację klimatyczną

Na początku grudnia Komisja Europejska przyjęła pięć polskich programów operacyjnych z terytorialnymi planami sprawiedliwej transformacji klimatycznej. Obejmują one wsparcie transformacji obszarów górniczych...

Na początku grudnia Komisja Europejska przyjęła pięć polskich programów operacyjnych z terytorialnymi planami sprawiedliwej transformacji klimatycznej. Obejmują one wsparcie transformacji obszarów górniczych na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce i w Łódzkiem. Ich łączna wartość to ponad 3,85 mld euro.

Anna Ruszczak news Unijne prace nad zielonym wodorem przyspieszone

Unijne prace nad zielonym wodorem przyspieszone Unijne prace nad zielonym wodorem przyspieszone

W październiku br. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został skierowany...

W październiku br. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, który wprowadza zapisy potrzebne dla realizacji Polskiej Strategii Wodorowej. Projekt został skierowany do konsultacji publicznych, trwających do 14 listopada br.

Anna Ruszczak Transformacja energetyczna w Polsce

Transformacja energetyczna w Polsce Transformacja energetyczna w Polsce

Wojna w Ukrainie spowodowała, że kontynuacja dotychczasowej polityki energetycznej stała się niemożliwa. Miesiąc przed odcięciem gazu przez Rosję, polski rząd zaktualizował założenia Polityki Energetycznej...

Wojna w Ukrainie spowodowała, że kontynuacja dotychczasowej polityki energetycznej stała się niemożliwa. Miesiąc przed odcięciem gazu przez Rosję, polski rząd zaktualizował założenia Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Przyspieszenie inwestycji w odnawialne źródła energii jest absolutnie konieczne.

Redakcja news I Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie

I Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie I Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie

Kongres Green Planet odbędzie się 26 i 27 maja 2023 roku w Chęcinach.

Kongres Green Planet odbędzie się 26 i 27 maja 2023 roku w Chęcinach.

Sabina Augustynowicz news Biznes i potencjał zielonej energii

Biznes i potencjał zielonej energii Biznes i potencjał zielonej energii

Relacja z debaty zorganizowanej przez duże firmy po publikacji „Apelu biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”.

Relacja z debaty zorganizowanej przez duże firmy po publikacji „Apelu biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”.

Anna Ruszczak news Polacy nie mają planu awaryjnego na sytuacje kryzysowe

Polacy nie mają planu awaryjnego na sytuacje kryzysowe Polacy nie mają planu awaryjnego na sytuacje kryzysowe

Wyniki badania przeprowadzonego dla Warsaw Enterprise Institute i Defence24.pl świadczą o tym, że Polacy nie są przygotowani do sytuacji kryzysowych. Tylko co trzeci ma zgromadzone w domu zapasy żywności...

Wyniki badania przeprowadzonego dla Warsaw Enterprise Institute i Defence24.pl świadczą o tym, że Polacy nie są przygotowani do sytuacji kryzysowych. Tylko co trzeci ma zgromadzone w domu zapasy żywności i wody pitnej. Niewiele osób posiada w domu agregat prądotwórczy lub inne źródło energii na wypadek blackoutu. Lista potencjalnych zagrożeń się wydłuża.

Redakcja news Polskie samorządy dołączają do unijnej inicjatywy adaptacji do zmian klimatu

Polskie samorządy dołączają do unijnej inicjatywy adaptacji do zmian klimatu Polskie samorządy dołączają do unijnej inicjatywy adaptacji do zmian klimatu

Polskie samorządy wezmą udział w unijnej Misji Adaptacji do Zmian Klimatu.

Polskie samorządy wezmą udział w unijnej Misji Adaptacji do Zmian Klimatu.

Helena Śpiewak Kryzys klimatyczny i mózg

Kryzys klimatyczny i mózg Kryzys klimatyczny i mózg

Nasz mózg posiada sporo narzędzi neutralizujących poczucie winy. Ludzie zawsze znajdą sposób, by nie dostrzegać problemu lub by go bagatelizować czy zmniejszyć poczucie winy. Jeśli chodzi o niszczenie...

Nasz mózg posiada sporo narzędzi neutralizujących poczucie winy. Ludzie zawsze znajdą sposób, by nie dostrzegać problemu lub by go bagatelizować czy zmniejszyć poczucie winy. Jeśli chodzi o niszczenie środowiska, czę­sto wskazujemy innych, jako bardziej win­nych.

Helena Śpiewak Dzieci narażone najbardziej!

Dzieci narażone najbardziej! Dzieci narażone najbardziej!

„The Lancet”: kryzys klimatyczny niesie tragiczne skutki dla zdrowia ludzi!

„The Lancet”: kryzys klimatyczny niesie tragiczne skutki dla zdrowia ludzi!

Helena Śpiewak Katastrofa klimatyczna przyspiesza!

Katastrofa klimatyczna przyspiesza! Katastrofa klimatyczna przyspiesza!

– Tak sobie patrzyłem na dzisiejsze prognozy i przypomniał mi się mój wywiad sprzed prawie 3 lat dla wyborcza.pl: 35 stopni w cieniu. Na razie jest super, nie? Ale niebawem wyginiemy! – napisał na facebook’u...

– Tak sobie patrzyłem na dzisiejsze prognozy i przypomniał mi się mój wywiad sprzed prawie 3 lat dla wyborcza.pl: 35 stopni w cieniu. Na razie jest super, nie? Ale niebawem wyginiemy! – napisał na facebook’u 14 lipca br. prof. Szymon Malinowski, wybitny polski uczony, fizyk atmosfery, popularyzator wiedzy na temat zmian klimatycznych.

Redakcja Walka z kryzysem klimatycznym – konieczna jest większa świadomość

Walka z kryzysem klimatycznym – konieczna jest większa świadomość Walka z kryzysem klimatycznym – konieczna jest większa świadomość

Walka z kryzysem wynikającym ze zmian klimatycznych nie jest wystarczająco radykalna. Według IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu) uniknięcie czarnego scenariusza jest wciąż możliwe. Konieczne...

Walka z kryzysem wynikającym ze zmian klimatycznych nie jest wystarczająco radykalna. Według IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu) uniknięcie czarnego scenariusza jest wciąż możliwe. Konieczne jest ograniczenie konsumpcji, zmiana nawyków w zakresie przemieszczania się, stylu życia.

Redakcja news Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy

Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy

Ministerstwo Rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków,...

Ministerstwo Rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków, która ma przyspieszyć renowację najsłabiej ocieplonych nieruchomości.

Helena Śpiewak Domy coraz bardziej eko

Domy coraz bardziej eko Domy coraz bardziej eko

Czy możemy jeszcze uratować klimat? Tak. Ale to coraz trudniejsze, a czasu mamy coraz mniej.

Czy możemy jeszcze uratować klimat? Tak. Ale to coraz trudniejsze, a czasu mamy coraz mniej.

Redakcja AiMN Gdzie jest Polska w zakresie efektywności energetycznej?

Gdzie jest Polska w zakresie efektywności energetycznej? Gdzie jest Polska w zakresie  efektywności energetycznej?

Raport BPIE, dotyczący wymagań dyrektywy EPBD oraz średnio- (2030 rok) i długoterminowych (2050 rok) ambicji UE w zakresie dekarbonizacji, zawiera ocenę i porównanie poziomów ambicji nowych standardów...

Raport BPIE, dotyczący wymagań dyrektywy EPBD oraz średnio- (2030 rok) i długoterminowych (2050 rok) ambicji UE w zakresie dekarbonizacji, zawiera ocenę i porównanie poziomów ambicji nowych standardów budowlanych w sześciu krajach europejskich, w tym w Polsce.

Anna Ruszczak news 6 mld euro z nowego unijnego rozdania

6 mld euro z nowego unijnego rozdania 6 mld euro z nowego unijnego rozdania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamierza już w styczniu 2023 r. uruchomić pierwsze konkursy z nowej unijnej perspektywy finansowej.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamierza już w styczniu 2023 r. uruchomić pierwsze konkursy z nowej unijnej perspektywy finansowej.

Anna Ruszczak news Przyszłoroczne budżety samorządów najtrudniejszymi w ostatnich latach

Przyszłoroczne budżety samorządów najtrudniejszymi w ostatnich latach Przyszłoroczne budżety samorządów najtrudniejszymi w ostatnich latach

Miastom, gminom i powiatom brakuje pieniędzy nie tylko na inwestycje, ale i na bieżące funkcjonowanie. Powodem kolejne obniżki podatku PIT, dynamiczny wzrost cen energii, obsługi długu i presji na wzrost...

Miastom, gminom i powiatom brakuje pieniędzy nie tylko na inwestycje, ale i na bieżące funkcjonowanie. Powodem kolejne obniżki podatku PIT, dynamiczny wzrost cen energii, obsługi długu i presji na wzrost wynagrodzeń. Niepewne są wpływy z nowej perspektywy UE, a środki z subwencji rozwojowej na 2023 rok zostały jedynie przyspieszone. Brak też przepisów wspierających inicjatywy lokalnych władz np. w zakresie inwestycji w energetykę.

Anna Ruszczak news UE przyznaje Polsce 24 mld euro bezzwrotnych dotacji

UE przyznaje Polsce 24 mld euro bezzwrotnych dotacji UE przyznaje Polsce 24 mld euro bezzwrotnych dotacji

Komisja Europejska zatwierdziła największy unijny program polityki spójności. To polski program polityki spójności – „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027”. Wsparcie wyniesie...

Komisja Europejska zatwierdziła największy unijny program polityki spójności. To polski program polityki spójności – „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027”. Wsparcie wyniesie 24 mld euro.

Anna Ruszczak news Unijny plan redukcji zużycia gazu

Unijny plan redukcji zużycia gazu Unijny plan redukcji zużycia gazu

Unia Europejska liczy się z sytuacją całkowitego odcięcia dostaw gazu przez Rosję. Mimo wysiłków państw UE na rzecz dywersyfikacji dostaw gazu, mogą pojawić się problemy z jego dostępnością w sezonie grzewczym....

Unia Europejska liczy się z sytuacją całkowitego odcięcia dostaw gazu przez Rosję. Mimo wysiłków państw UE na rzecz dywersyfikacji dostaw gazu, mogą pojawić się problemy z jego dostępnością w sezonie grzewczym. Dlatego Komisja Europejska przyjęła plan redukcji zużycia gazu.

Anna Ruszczak news Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy

Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy

Parlament Europejski i Rada UE pracują nad wspólnym stanowiskiem w sprawie dyrektywy o platformach internetowych, które mają ogłosić do końca roku. Powoduje to obawy pracodawców w Polsce o ingerencję w...

Parlament Europejski i Rada UE pracują nad wspólnym stanowiskiem w sprawie dyrektywy o platformach internetowych, które mają ogłosić do końca roku. Powoduje to obawy pracodawców w Polsce o ingerencję w swobodę działalności gospodarczej i trudne do oszacowania skutki dla rynku pracy.

Anna Ruszczak news Ekologiczne budownictwo w ramach projektu Reincarnate

Ekologiczne budownictwo w ramach projektu Reincarnate Ekologiczne budownictwo w ramach projektu Reincarnate

Unijny projekt Reincarnate zakłada opracowanie innowacyjnych rozwiązań, mających na celu maksymalizację cyklu życia budynków, produktów i materiałów budowlanych. Konsorcjum Reincarnate – Reincarnation...

Unijny projekt Reincarnate zakłada opracowanie innowacyjnych rozwiązań, mających na celu maksymalizację cyklu życia budynków, produktów i materiałów budowlanych. Konsorcjum Reincarnate – Reincarnation of construction products and materials by slowing down and extending life cycles ogłosiło start międzynarodowej inicjatywy, finansowanej przez Komisję Europejską w ramach programu badań i innowacji Horyzont Europa. W projekcie bierze udział Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Anna Ruszczak news Unia przeznacza biliony euro na energetykę jądrową

Unia przeznacza biliony euro na energetykę jądrową Unia przeznacza biliony euro na energetykę jądrową

Parlament Europejski zdecydował, że inwestycje w energetykę gazową i jądrową będą uznawane za zrównoważone klimatycznie. Skorzysta na tym Polska, która musi odchodzić od węgla. Krytycy zwracają uwagę na...

Parlament Europejski zdecydował, że inwestycje w energetykę gazową i jądrową będą uznawane za zrównoważone klimatycznie. Skorzysta na tym Polska, która musi odchodzić od węgla. Krytycy zwracają uwagę na podważenie wiarygodności taksonomii.

Anna Ruszczak news Efektywna zbiórka odpadów: system ROP do poprawki

Efektywna zbiórka odpadów: system ROP do poprawki Efektywna zbiórka odpadów: system ROP do poprawki

Polska musi dostosować obecny, nieefektywny system rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) do wymogów unijnych, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zobowiązanie to wynika z przyjętego przez UE...

Polska musi dostosować obecny, nieefektywny system rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) do wymogów unijnych, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zobowiązanie to wynika z przyjętego przez UE w 2018 roku tzw. pakietu odpadowego. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wciąż pracuje nad przepisami w tym zakresie. Przedstawiciele przedsiębiorców przedstawiają rekomendacje warunków, jakie powinien spełniać skuteczny system ROP.

Redakcja news PE ws. propozycji mających pomóc osiągnąć cele klimatyczne

PE ws. propozycji mających pomóc osiągnąć cele klimatyczne PE ws. propozycji mających pomóc osiągnąć cele klimatyczne

W dniu 8 czerwca br. Parlament Europejski przyjmie stanowisko w sprawie ośmiu propozycji, które mają pomóc UE osiągnąć założone cele klimatyczne.

W dniu 8 czerwca br. Parlament Europejski przyjmie stanowisko w sprawie ośmiu propozycji, które mają pomóc UE osiągnąć założone cele klimatyczne.

Wybrane dla Ciebie

Policzono, ile może dać oszczędności efektywność energetyczna »

Policzono, ile może dać oszczędności efektywność energetyczna » Policzono, ile może dać oszczędności efektywność energetyczna »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Jak naprawić popękane ściany budynku?

Jak naprawić popękane ściany budynku? Jak naprawić popękane ściany budynku?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.