administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Kontrola opłat za moc bierną pojemnościową i indukcyjną teraz możliwa 24h/7 z LRMCtrl.

Kontrola opłat za moc bierną pojemnościową i indukcyjną teraz możliwa 24h/7 z LRMCtrl

Kontrola opłat za moc bierną pojemnościową i indukcyjną teraz możliwa 24h/7 z LRMCtrl

Efektywność energetyczna stanowi obecnie jeden z filarów polityki ogólnoświatowej. W obliczu problemów z jakością energii w sieci jesteśmy coraz bardziej świadomi jak znaczącą rolę odgrywa dbałość o wysoką jakość energii elektrycznej. Nieustanny przyrost urządzeń elektrycznych, a w ostatnich latach również przyrost instalacji OZE stanowią źródło generujące coraz więcej problemów w sieci elektroenergetycznej. Wiąże się to z naliczaniem opłat – tzw. kar umownych regulowanych przez Urząd Regulacji Energetyki.

treść sponsorowana

W dobie rosnących cen energii jesteśmy zmuszeni do szukania rozwiązań ograniczających dodatkowe, niepotrzebne koszty, których możemy w łatwy sposób uniknąć. Dlatego warto sprawdzać opłaty za moc bierną na fakturach za prąd, o czym pisaliśmy już tutaj. W przypadku wspólnot mieszkaniowych takie opłaty pojawią się w większości przypadków, gdyż energia bierna jest generowana, jeśli na obiekcie występuje oświetlenie typu LED, windy, klimatyzacja, domofony, urządzenia teleinformatyczne i inne.

Rozwiązaniem umożliwiającym redukcję opłat za energię bierną nawet o 98% są tradycyjne układy kompensacji mocy biernej takie jak baterie kondensatorów, baterie dławików lub baterie hybrydowe. Produktem reprezentującym wyższy poziom, coraz chętniej stosowanym, ze względu na swoje przeznaczenie do pracy w sieci z układem fotowoltaicznym, jest kompensator dynamiczny LKD z funkcjonalnością filtra aktywnego. Urządzenia te wyróżnia bardzo wysoka sprawność działania.

Skuteczność stosowania układu kompensacji mocy biernej

Skuteczność stosowania układu kompensacji mocy biernej widać już na pierwszym rachunku za energię, a zwrot z poniesionej inwestycji oscyluje w czasie od 3 do 12 miesięcy. Kupujący ma pewność 24-miesięcznej gwarancji. Takie bezpieczne rozwiązanie sprzyja decyzjom zakupowym, gdyż daje inwestorowi pewność, co do dobrze zainwestowanych środków a efekty są widoczne stosunkowo szybko, bo już na pierwszej fakturze za prąd po upływie pełnego  miesiąca rozliczeniowego od montażu układu kompensacji.

Monitoring parametrów sieci

Zdarzają się jednak sytuacje niezależne, mogące zakłócać pracę układów kompensacji mocy biernej. Wtedy kompensator nie działa poprawnie, a inwestor sam z siebie nie jest w stanie zweryfikować czy urządzenie działa w prawidłowy sposób, bez wykonania specjalistycznych pomiarów. Dopiero na fakturze za energię elektryczną widać, że opłaty mocowe nie znikły, bądź wzrosły, więc najprawdopodobniej urządzenie, w konkretnym okresie nie spełniało swojej funkcji.

W celu zapobiegania tego typu sytuacjom, polscy inżynierowie z Lopi zaprojektowali w ramach systemowego zarządzania energią, monitoring parametrów sieci za pomocą modemu GSM LRMCtrl. LRMCtrl może współpracować z regulatorami mocy biernej LRM001 lub kompensatorami dynamicznymi LKD. Modem jest wyposażony w strażnik mocy zamówionej, dzięki któremu kontrolowana jest przede wszystkim moc czynna pobrana, co uniemożliwia przekroczenie mocy zamówionej.

Dane przesyłane są za pomocą modemu GSM lub łącza Ethernet na portal LRMnet, na którym mamy podgląd do najważniejszych danych zbieranych i wizualizowanych w czasie rzeczywistym. Możemy podejrzeć tam parametry takie jak moc czynna i bierna, prąd, temperatura czy napięcie. Urządzenie dokonuje analizy tg (fi) i posiada funkcję licznika energii w zadanym okresie.

lopi moc czynna bierna

Przykładowy wykres z portalu LRMnet

Portal charakteryzuje przejrzyste menu  i wykresy przestawne. A jego responsywny interfejs umożliwia śledzenie odczytów z każdego urządzenia mobilnego. Gdyby jednak doszło do nieprawidłowości w samym systemie, to modem GSM LRMCtrl może wysyłać alarmy SMS na 4 numery telefonów, a więc powiadomi nas oraz Pomoc Techniczną Lopi o zaistniałej sytuacji, co umożliwia niemal natychmiastową reakcję i szybkie zapobieganie powstaniu niepotrzebnych opłat.

LOPI ANUSZKIEWICZ I TRZECIŃSCY SPÓŁKA JAWNA
ul. Długa 3
05-119 Legionowo

+48 22 732 07 87
dzial.techniczny@lopi.pl

www.lopi.pl

Lopi – polski producent urządzeń do kompensacji mocy biernej

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

LOPI ANUSZKIEWICZ I TRZECIŃSCY SPÓŁKA JAWNA Kompensatory dynamiczne LKD Lopi zredukują opłaty za moc bierną w sieci z układem fotowoltaicznym

Kompensatory dynamiczne LKD Lopi zredukują opłaty za moc bierną w sieci z układem fotowoltaicznym Kompensatory dynamiczne LKD Lopi zredukują opłaty za moc bierną w sieci z układem fotowoltaicznym

Fotowoltaika – energia ze słońca, odnawialne źródło energii, w którym wielu pokłada ogromne nadzieje. Na co warto zwrócić uwagę montując panele fotowoltaiczne? W poniższym artykule skupimy się na problematyce...

Fotowoltaika – energia ze słońca, odnawialne źródło energii, w którym wielu pokłada ogromne nadzieje. Na co warto zwrócić uwagę montując panele fotowoltaiczne? W poniższym artykule skupimy się na problematyce kompensowania mocy biernej w sieci z układem fotowoltaicznym. Z uwagi na wzrost ilości zgłoszeń z jakimi spotykamy się jako producent i doradca w zakresie kompensowania energii biernej, podpowiadamy co jest szczególnie istotne.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.