administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Gdy woda zalewa piwnice

Woda zalewająca piwnicę

Woda zalewająca piwnicę

Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków wielorodzinnych uzależnieni są od skutecznych działań zarządców i od nich oczekują pomocy.

Zobacz także

Bank Gospodarstwa Krajowego Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa...

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM). To środki na remont lub odbudowę wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To elementy pakietu pomocy dla powodzian.

Redakcja Osuszanie budynków i pomieszczeń po zalaniu

Osuszanie budynków i pomieszczeń po zalaniu Osuszanie budynków i pomieszczeń po zalaniu

Powódź, intensywne opady deszczu, podniesienie wód gruntowych, awaria instalacji wodnej, rozszczelnienie rur – to tylko kilka z możliwych przyczyn zalania ścian czy pomieszczeń budynków. Niezależnie jednak...

Powódź, intensywne opady deszczu, podniesienie wód gruntowych, awaria instalacji wodnej, rozszczelnienie rur – to tylko kilka z możliwych przyczyn zalania ścian czy pomieszczeń budynków. Niezależnie jednak od przyczyny zalania w każdym przypadku należy podjąć natychmiastowe i rozważne działania w celu zminimalizowania szkód. Jest to bardzo ważne, gdyż wilgoć ma negatywny wpływ nie tylko na konstrukcje budynku, lecz także na zdrowie człowieka.

mgr inż. Maciej Rokiel Odprowadzenie wody z połaci balkonów i tarasów

Odprowadzenie wody z połaci balkonów i tarasów Odprowadzenie wody z połaci balkonów i tarasów

Błędy w odwodnieniu, nawet przy szczelnej hydroizolacji, mogą doprowadzić do pojawienia się wody w przyległym pomieszczeniu. Gdy jest to pomieszczenie pod tarasem, to niestety sytuacja jest bardziej złożona....

Błędy w odwodnieniu, nawet przy szczelnej hydroizolacji, mogą doprowadzić do pojawienia się wody w przyległym pomieszczeniu. Gdy jest to pomieszczenie pod tarasem, to niestety sytuacja jest bardziej złożona. Można przywołać pewne uwarunkowania, które sprzyjają temu zjawisku.

Woda może wlewać się do piwnic z wielu prozaicznych powodów, np.: braku izolacji wodochronnej na fundamentach i posadzkach piwnicznych, nieszczelności, niezabezpieczonych przed przeciekami albo źle zabezpieczonych przejść instalacyjnych przez ściany budynku, złego lub zatkanego drenażu oraz systemów odprowadzających wody opadowe, uszkodzeń instalacji wod.-kan., topniejącego śniegu itp.

Stany nadzwyczajne to awarie magistrali sieci wodociągowych oraz podtopienia (powódź i gwałtowne nawałnice); wobec nich systemy zabezpieczające przed wtargnięciem wody mają ograniczoną efektywność.

Zaleganie wody w piwnicach typowe jest dla budynków usytuowanych na terenach o wysokim poziomie lustra wód gruntowych oraz złym stanie technicznym fundamentów i podpiwniczeń. Zazwyczaj są to kilkudziesięcioletnie obiekty, wybudowane w oparciu o przestarzałe technologie, albo stawiane w warunkach hydrologicznych, gdzie poziom wód gruntowych był niższy.

Przecieki wód gruntowych mogą wynikać też ze złego rozpoznania takich warunków oraz popełnionych błędów konstrukcyjnych, względnie uszkodzeń hydroizolacji podczas robót budowlanych, remontów itp.

Okresowość pojawiania się wody monitorowana jest zazwyczaj poprzez lokatorów i użytkowników i zgłaszana do zarządcy budynku. Powinien on zlecić wykonanie ekspertyzy oceniającej warunki hydrologiczne gruntu i zawierającej wskazania, jak zabezpieczyć strefy fundamentów i przyziemia przed naporem takich wód. W dalszym toku postępowania trzeba znaleźć pieniądze na remont i wykonawcę.

Nagminne są przypadki, gdy po opadach atmosferycznych woda wybija przez wpusty ściekowe w posadzkach. Brak odpływu i dłuższe jej zaleganie może świadczyć o braku spadków posadzki do takich wpustów. Takie podtopienia zwykle wskazują na zatkania systemów drenażu i odwodnień. Może to być wynik zaniedbań obowiązku kontroli, przeglądów okresowych i napraw, jak też skutek awarii niezależnych od człowieka oraz poczynionych błędów budowlanych.

Czy wiesz, że...
Dzięki zastosowaniu pompy do odwodnień możesz szybko i skutecznie pozbyć się wody z zalanej piwnicy lub garażu?

Prawo budowlane obliguje właściciela lub zarządcę do kontroli stanu technicznego elementów budynku i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy wód opadowych i gruntowych oraz niszczące działania czynników, które osłabiają zabezpieczenia hydroizolacyjne w eksploatacji z częstotliwością co najmniej raz w roku (art. 62).

Powodem podtopień piwnic (szczególnie dotkliwych po gwałtownych nawałnicach) może być ukształtowanie terenu niekorzystne dla budynku, gdzie zawsze wody opadowe ściekają ku niemu.

Choć rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz U nr 75 z 15.06.2002 r., poz. 690 z późn. zm.) nakazuje sytuować budynki mieszkalne poza zasięgiem zagrożeń i uciążliwości takich jak m.in. powodzie i zalewanie wodami opadowymi (§ 11 pkt. 1 i 2), a teren wokół wyposażać w kanalizację umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej (§ 28), to jednak mogą zdarzyć się sytuacje, gdzie z jakichś powodów poprawnie działający układ ukształtowania terenu został naruszony, np. w wyniku robót budowlanych (układanie drogi, chodnika), prac związanych z kształtowaniem krajobrazu otoczenia (usunięcie drzewa, zazielenianie, źle usytuowane elementy „małej" architektury itp.).

Awarie instalacji wod.-kan. wymagają natychmiastowych interwencji właściwych służb komunalnych. Warto więc zawczasu pamiętać o potrzebie zapewnienia swobody dostępu do zaworów odcinających niekontrolowany wyciek wody.

W przypadku zalania rośnie też realne zagrożenie możliwością porażenia prądem elektrycznym, dlatego należy rozważyć konieczność odcięcia jego obwodu.

Wobec klęsk żywiołowych i zarządcy, i obecni lokatorzy powinni razem uczestniczyć w skoordynowanych akcjach ratunkowych (np. przy usuwaniu wody, ratowaniu mienia, sprzątaniu). W warunkach powodziowych dowództwo przejmują lokalne sztaby przeciwpowodziowe.

Korzystanie z pomocy straży pożarnej (wypompowującej wodę) może być zasadne wówczas, gdy wysokość słupa wody na posadzkach pozwala efektywnie zastosować węże pomp; jeśli jest niska, to pozostają fizyczne metody „wiadra i ścierki" realizowane przez współmieszkańców.

Wyjątek od tej zasady stanowi woda powodziowa, której nie wolno wypompowywać z piwnicy dotąd, aż stan wód gruntowych obniży się poniżej jej poziomu. Nagłe jej wypompowanie zasysa bowiem wody gruntowe, co może prowadzić do wypłukiwania gruntu spod posadzek piwnic i fundamentów (zagrożenie zawaleniem budynku).

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Zmiany w budynkach w związku z COVID-19 powinny uwzględniać bezpieczeństwo pożarowe

Zmiany w budynkach w związku z COVID-19 powinny uwzględniać bezpieczeństwo pożarowe Zmiany w budynkach w związku z COVID-19 powinny uwzględniać bezpieczeństwo pożarowe

Od 1 marca zaczęły obowiązywać nowe zasady w związku z trwającą jeszcze pandemią. Zniesiono m.in. limity osób w przestrzeniach zamkniętych – sklepach, restauracjach, hotelach. To oznacza, że w wielu budynkach...

Od 1 marca zaczęły obowiązywać nowe zasady w związku z trwającą jeszcze pandemią. Zniesiono m.in. limity osób w przestrzeniach zamkniętych – sklepach, restauracjach, hotelach. To oznacza, że w wielu budynkach nie będzie już ogrodzonych barierkami lub taśmami przestrzeni, jednak dystans społeczny nadal obowiązuje. We wprowadzaniu zmian należy uwzględniać przepisy ochrony przeciwpożarowej, aby zaniedbania w tym zakresie nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – nakaz usunięcia nieprawidłowości

#GorącaLinia – nakaz usunięcia nieprawidłowości #GorącaLinia – nakaz usunięcia nieprawidłowości

Pytanie: co zgodnie z art. 66 Prawa budowlanego oznacza usunięcie nieprawidłowości?

Pytanie: co zgodnie z art. 66 Prawa budowlanego oznacza usunięcie nieprawidłowości?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – stan techniczny budynku

#GorącaLinia – stan techniczny budynku #GorącaLinia – stan techniczny budynku

Pytanie: jakie są obowiązki właściciela budynku związane z utrzymaniem właściwego stanu technicznego?

Pytanie: jakie są obowiązki właściciela budynku związane z utrzymaniem właściwego stanu technicznego?

Redakcja news #GorącaLinia – zsyp jako część składowa budynku

#GorącaLinia – zsyp jako część składowa budynku #GorącaLinia – zsyp jako część składowa budynku

Pytanie: czy zsyp jest częścią składową budynku?

Pytanie: czy zsyp jest częścią składową budynku?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – adresaci decyzji organu budowlanego

#GorącaLinia – adresaci decyzji organu budowlanego #GorącaLinia – adresaci decyzji organu budowlanego

Pytanie: kto jest adresatem decyzji organu budowanego?

Pytanie: kto jest adresatem decyzji organu budowanego?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – warunki uznania właściciela

#GorącaLinia – warunki uznania właściciela #GorącaLinia – warunki uznania właściciela

Pytanie: Czy jest możliwe uznanie właściciela (użytkowania wieczystego, zarządcy) nieruchomości za stronę postępowania w sprawie o pozwolenie na budowę?

Pytanie: Czy jest możliwe uznanie właściciela (użytkowania wieczystego, zarządcy) nieruchomości za stronę postępowania w sprawie o pozwolenie na budowę?

Aneta Mościcka Zarządca jako adresat decyzji o rozbiórce budynku

Zarządca jako adresat decyzji o rozbiórce budynku Zarządca jako adresat decyzji o rozbiórce budynku

Na gruncie Prawa budowlanego zarządcą obiektu budowlanego jest podmiot, który uzyskuje prawo zarządzania tym obiektem, będącym cudzą własnością, w imieniu własnym i z wyłączeniem właściciela.

Na gruncie Prawa budowlanego zarządcą obiektu budowlanego jest podmiot, który uzyskuje prawo zarządzania tym obiektem, będącym cudzą własnością, w imieniu własnym i z wyłączeniem właściciela.

Aneta Mościcka Uznanie obiektu budowlanego za budynek

Uznanie obiektu budowlanego za budynek Uznanie obiektu budowlanego za budynek

Obiekt budowlany, będący budowlą w rozumieniu art. 3 pkt 3 Prawa budowlanego, może być dla celów opodatkowania podatkiem od nieruchomości uznany za budynek w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatkach...

Obiekt budowlany, będący budowlą w rozumieniu art. 3 pkt 3 Prawa budowlanego, może być dla celów opodatkowania podatkiem od nieruchomości uznany za budynek w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, jeżeli spełnia wymienione w tym przepisie kryteria bycia budynkiem, a jego wyróżniającą cechą jest powierzchnia użytkowa, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – adresat decyzji rozbiórkowej – zarządca nieruchomości

#GorącaLinia – adresat decyzji rozbiórkowej – zarządca nieruchomości #GorącaLinia – adresat decyzji rozbiórkowej – zarządca nieruchomości

Pytanie: czy decyzja nakazująca rozbiórkę może być skierowana do zarządcy nieruchomości?

Pytanie: czy decyzja nakazująca rozbiórkę może być skierowana do zarządcy nieruchomości?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – obiekt budowlany i jego klasyfikacja

#GorącaLinia – obiekt budowlany i jego klasyfikacja #GorącaLinia – obiekt budowlany i jego klasyfikacja

Pytanie: co decyduje o klasyfikacji obiektu budowlanego?

Pytanie: co decyduje o klasyfikacji obiektu budowlanego?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – techniczne urządzenia

#GorącaLinia – techniczne urządzenia #GorącaLinia – techniczne urządzenia

Pytanie: co w praktyce oznacza obiekt budowlany?

Pytanie: co w praktyce oznacza obiekt budowlany?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – demontaż a remont

#GorącaLinia – demontaż a remont #GorącaLinia – demontaż a remont

Pytanie: czym się różni demontaż od remontu?

Pytanie: czym się różni demontaż od remontu?

news #GorącaLinia – konserwacja a remont

#GorącaLinia – konserwacja a remont #GorącaLinia – konserwacja a remont

Czytelnik pyta: czym się różni konserwacja od remontu?

Czytelnik pyta: czym się różni konserwacja od remontu?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – rozbiórka

#GorącaLinia – rozbiórka #GorącaLinia – rozbiórka

Czytelnik pyta: czym jest rozbiórka w prawie budowlanym?

Czytelnik pyta: czym jest rozbiórka w prawie budowlanym?

Lista ustaw podpisanych przez Prezydenta RP w październiku 2021 r.

Lista ustaw podpisanych przez Prezydenta RP w październiku 2021 r. Lista ustaw podpisanych przez Prezydenta RP w październiku 2021 r.

Zbiór ustaw w polskim prawodawstwie w październiku 2021 roku powiększony został o 14 nowych aktów prawnych parafowanych przez Prezydenta R.P. Andrzeja Dudę. Portal www.administrator24.info publikuje ich...

Zbiór ustaw w polskim prawodawstwie w październiku 2021 roku powiększony został o 14 nowych aktów prawnych parafowanych przez Prezydenta R.P. Andrzeja Dudę. Portal www.administrator24.info publikuje ich wykaz.

mgr Jarosław Kowszuk Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę ma charakter związany, ponieważ - w razie spełnienia wymagań określonych przepisami prawa - organ musi wydać decyzję o treści żądanej przez inwestora.

Pozwolenie na budowę ma charakter związany, ponieważ - w razie spełnienia wymagań określonych przepisami prawa - organ musi wydać decyzję o treści żądanej przez inwestora.

Redakcja news #GorącaLinia – opodatkowanie urządzeń technicznych w budynku

#GorącaLinia – opodatkowanie urządzeń technicznych w budynku #GorącaLinia – opodatkowanie urządzeń technicznych w budynku

Pytanie: czy urządzenia techniczne znajdujące się w budynku są opodatkowane?

Pytanie: czy urządzenia techniczne znajdujące się w budynku są opodatkowane?

Redakcja news #GorącaLinia – części techniczne i funkcjonalne

#GorącaLinia – części techniczne i funkcjonalne #GorącaLinia – części techniczne i funkcjonalne

Pytanie: jaki jest techniczny związek części budowlanych?

Pytanie: jaki jest techniczny związek części budowlanych?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – rozbudowa w Prawie budowlanym

#GorącaLinia – rozbudowa w Prawie budowlanym #GorącaLinia – rozbudowa w Prawie budowlanym

Pytanie: co nazywamy rozbudową w Prawie budowlanym?

Pytanie: co nazywamy rozbudową w Prawie budowlanym?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – budowa a przebudowa obiektu budowlanego

#GorącaLinia – budowa a przebudowa obiektu budowlanego #GorącaLinia – budowa a przebudowa obiektu budowlanego

Pytanie: czym różni się budowa obiektu budowlanego od jego przebudowy?

Pytanie: czym różni się budowa obiektu budowlanego od jego przebudowy?

Redakcja news #GorącaLinia – przepisy ordynacji podatkowej i wymierzenie kar

#GorącaLinia – przepisy ordynacji podatkowej i wymierzenie kar #GorącaLinia – przepisy ordynacji podatkowej i wymierzenie kar

Pytanie: jakie znaczenie mają przepisy ordynacji podatkowej przy wymierzaniu kar?

Pytanie: jakie znaczenie mają przepisy ordynacji podatkowej przy wymierzaniu kar?

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – kary za odstępstwa od projektu przebudowy

#GorącaLinia – kary za odstępstwa od projektu przebudowy #GorącaLinia – kary za odstępstwa od projektu przebudowy

Pytanie: Jaka jest wysokość kar za odstępstwa od projektu przebudowy drogi wewnętrznej wraz ze zjazdem?

Pytanie: Jaka jest wysokość kar za odstępstwa od projektu przebudowy drogi wewnętrznej wraz ze zjazdem?

Przemysław Gogojewicz news #Gorąca Linia – użytkowanie drogi po kontroli i poprawkach budowlanych

#Gorąca Linia – użytkowanie drogi po kontroli i poprawkach budowlanych #Gorąca Linia – użytkowanie drogi po kontroli i poprawkach budowlanych

Pytanie: czy organ nadzoru budowlanego wydaje decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego po przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a? Czy organ nadzoru budowlanego...

Pytanie: czy organ nadzoru budowlanego wydaje decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego po przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli, o której mowa w art. 59a? Czy organ nadzoru budowlanego może w pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego określić warunki użytkowania tego obiektu albo uzależnić jego użytkowanie od wykonania, w oznaczonym terminie, określonych robót budowlanych?

Redakcja news Przegląd instalacji – kiedy i jakie robić?

Przegląd instalacji – kiedy i jakie robić? Przegląd instalacji – kiedy i jakie robić?

Do przeglądu instalacji w domu zobowiązany jest każdy literą prawa. W przypadku mieszkań w blokach wielorodzinnych, przeglądy instalacji organizuje spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa zarządzająca...

Do przeglądu instalacji w domu zobowiązany jest każdy literą prawa. W przypadku mieszkań w blokach wielorodzinnych, przeglądy instalacji organizuje spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa zarządzająca danymi budynkami. Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej muszą we własnym zakresie zapewnić odpowiednie przeglądy instalacji.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.