administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

VentureWISE – inteligentne rozwiązania dla budownictwa wielorodzinnego

VentureWise to inteligentne rozwiązania dla budownictwa wielorodzinnego. Fot. Pixabay

VentureWise to inteligentne rozwiązania dla budownictwa wielorodzinnego. Fot. Pixabay

Venture WISE to zaawansowany system inteligentnego domu, który zapewnia wyjątkowy komfort oraz oszczędność. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej technologii Z-Wave w sensorach, modułach, włącznikach i innych urządzeniach, Venture WISE umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami w budynku, garażu i ogrodzie z jednego miejsca.

treść sponsorowana

Inteligentne systemy wentylacji stają się coraz bardziej popularne, ponieważ łączą korzyści zdrowotne dla mieszkańców z oszczędnościami energetycznymi. Przyczyniają się również do tworzenia bardziej zrównoważonych oraz komfortowych środowisk życia i pracy. 

Optymalna jakość powietrza w budynku

Inteligentny system wentylacji ma zapewnić optymalną jakość powietrza w budynku, jednocześnie pozwalając na zachowanie odpowiedniej efektywności energetycznej. Jednym z jego elementów są czujniki powietrza. Monitorują one na bieżąco poziomy dwutlenku węgla, wilgotności, temperatury oraz zanieczyszczeń. Opierając się na danych dostarczanych przez czujniki, system automatycznie reguluje i dostosowuje przepływ powietrza. 

Inteligentne systemy wentylacji są zintegrowane z systemami zarządzania budynkiem (BMS) oraz pozostałymi urządzeniami HVAC. Można nimi sterować zdalnie. To wszystko sprawia, że zarządzanie temperaturą i jakością powietrza w poszczególnych pomieszczeniach jest w dużej mierze zautomatyzowane i może być indywidualnie dostosowywane do potrzeb poszczególnych użytkowników.

Czyste i świeże powietrze 

Jednym z takich systemów jest VentureWISE. Łączy on wentylatory wyciągowe z innymi urządzeniami w systemie, co pozwala na uzależnienie wyciągu powietrza od czynników takich jak poziom wilgotności, temperatura czy stężenie VOC (lotnych związków organicznych). Integracja systemu pozwala na zastosowanie szeregu funkcji, które sprawiają, że powietrze jest świeże, czyste, o adekwatnym poziomie wilgotności, a także o odpowiedniej temperaturze, dostosowanej do pory roku. W zimę, wentylatory będą „pilnować”, by nie wychłodzić mieszkania, a latem dadzą możliwość obniżenia temperatury w pomieszczeniach.

Inteligentna wentylacja już na etapie projektu

System VentureWISE współpracuje z wentylatorami Venture Industries. Użycie tych ostatnich można zaplanować już podczas projektowania budynku wielorodzinnego. Pozwoli to na zadbanie o komfort mieszkańców już na etapie powstawania budynku. Zastosowanie wentylatorów Venture Industries, zwłaszcza w połączeniu z systemem VentureWISE w poszczególnych mieszkaniach, sprawi też, że całościowo budynek będzie bardziej efektywny energetycznie.

O czym jeszcze warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na instalację VentureWISE. Przygotowaliśmy krótkie odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące korzyści z zastosowania systemu.

1. Co to znaczy, że system VentureWISE jest inteligentny?

System ma wbudowane algorytmy uzależniające intensywność ogrzewania od aktualnej temperatury wewnętrznej oraz zewnętrznej, a także otwarcia okien i poziomu wentylacji. W zależności od zamontowanych komponentów, system reaguje na zmiany w parametrach jakości powietrza, poprzez dostosowanie intensywności wentylacji.

2. Ile możemy oszczędzić, decydując się na montaż inteligentnego systemu do monitorowania jakości powietrza?

Decydując się na montaż systemu, oszczędzimy około 30% energii grzewczej. Rozszerzając system o dodatkowe komponenty, mamy możliwość ograniczenia zużycia energii elektrycznej.

3. W jakim zakresie zarządcy nieruchomości mogą wykorzystywać VentureWISE w swoich budynkach?

Zarządcy, szukający różnego rodzaju oszczędności, mogą zastosować system VentureWISE np. w lokalach wynajmowanych przez wspólnotę. Pozwoli to zaoszczędzić 30% energii cieplnej ( dotyczy mieszkań i małych lokali usługowych).

4. Z czego składa się zestaw podstawowy VentureWISE?

Podstawowy system Venture WISE składa się z:

  • centrali sterującej, 
  • głowic termostatycznych (liczba odpowiadająca liczbie grzejników), 
  • czujników temperatury (liczba odpowiadająca liczbie pokoi),
  • czujników okiennych (liczba odpowiadająca liczbie otwieralnych okien). 

W przypadku inwestycji deweloperskich lub projektów rewitalizacyjnych w skład podstawowego systemu wchodzi również wentylacja w postaci wentylatorów wyciągowych eVI WISE.

Dominik Strzelec opowiada o zaletach systemu VentureWISE

5. Jak przebiega montaż? Czy jest trudny?

System jest przygotowywany przez Venture Industries pod montaż typu Plug and play. Montaż urządzeń nie jest skomplikowany, w przypadku głowic termostatycznych wystarczy nakręcenie ich na zawór termostatyczny, czujniki należy odpowiednio przykleić lub umiejscowić, a centralę sterującą wystarczy podłączyć do prądu. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu, po uruchomieniu urządzeń natychmiast skontaktują się one ze sobą i zaczną współpracować.

6. Co zrobić, jeśli chcemy rozszerzyć zestaw podstawowy o dodatkowe elementy?

Aby rozszerzyć zestaw podstawowy o dodatkowe elementy, należy skontaktować się z Venture Industries i dokupić wybrane urządzenia. Nowe elementy można skonfigurować we własnym zakresie. Mogą też zostać skonfigurowane wraz z systemem pod konkretne przeznaczenie. Przedstawiciele Venture Industries doradzą, o co warto rozszerzyć system w konkretnym przypadku. Wśród dodatkowych elementów firma oferuje między innymi uniwersalne termostaty do klimatyzacji oraz czujniki jakości powietrza.

7. W jaki sposób można zdalnie sterować systemem?

System jest kompatybilny z aplikację mobilną VentureWISE, którą można pobrać w sklepach Google Play oraz Apple App Store. Po podłączeniu systemu do internetu oraz założeniu konta uzyskuje się dostęp do systemu z każdego miejsca.

8. Co zyskamy, decydując się na inteligentny zestaw do monitowania jakości powietrza, oprócz korzyści finansowych?

Decydując się na system Venture WISE zyskujemy przede wszystkim szeroko rozumiany komfort. Automatyzacja grzania pozwala na maksymalizację komfortu cieplnego o każdej porze dnia i nocy. Gdy częścią naszego systemu jest wentylacja, nie musimy się również martwić o wilgoć lub zbytnie wychłodzenie mieszkania. Uruchamiając dostęp zdalny, mamy możliwość wglądu w odczyty z mieszkania, co może zapobiec np. zostawieniu otwartych okien.

Podsumowując, decyzja o montażu inteligentnego systemu wentylacji przynosi wielorakie korzyści. Pozwala oszczędzić energię grzewczą i elektryczną, co skutkuje niższymi rachunkami. Sprawia, że powietrze, którym oddychamy w pomieszczeniach, jest czyste i świeże. Pozwala też na dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Mieszkania i budynki, w których wykorzystuje się inteligentne systemy, stają się efektywniejsze energetycznie, a co za tym idzie, mniej obciążają środowisko.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku? Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze » Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym » Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego? Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej? Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.