administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców

Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców

Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców

Nieruchomość to wizytówka zarządcy. Niestety kosztownych inwestycji związanych z modernizacją instalacji nie widać gołym okiem, mimo że to istotne modernizacje, wpływające na sprawne technicznie funkcjonowanie budynku. To, co widać gołym okiem to elewacja. Dobrze świadczy czysta, schludna elewacja w stonowanych kolorach. Czasy pstrokatych blokowisk odchodzą pomału w niepamięć. Oczywiście jeśli mowa o elewacji to budynek powinien być już po termomodernizacji. Nie sposób tu wspomnieć o równie estetycznym otoczeniu budynku – subtelnym i schludnym miejscu gromadzenia i segregacji odpadów, zadbanych trawnikach i małej architekturze, czy placach zabaw dla najmłodszych. Wizja jak z obrazka? Nie, to coraz częściej spotykany widok osiedli, których zarządcy wiedzą że, dbając o otoczenie nieruchomości, zwiększają jej wartość.

treść sponsorowana

Zarządcy wiedzą, że dbałość o otoczenie na osiedlu się „opłaca”, niektórzy traktują to nawet prestiżowo. Zlecają więc prace konserwatorskie konserwatorom osiedli, działom technicznym i serwisowym, i wreszcie ekipom remontowym oraz dbającym o zieleń, których wspólna praca wpływa na bezpieczną eksploatację budynku i miły dla oka odbiór nieruchomości.

Zespoły technicze nie wskórały by za dużo samą siłą własnych rąk – muszą być wyposażeni w niezbędne narzędzia, które pomogą zadbać o porządek i estetykę na osiedlu. Zapytaliśmy eksperta Sklepu i Serwisu Domitech o 3 top narzędzia dla ekipy remontowej, które ułatwią prace remontowo-budowlane w budynku wielorodzinnym i jego otoczeniu, zwiększając ich precyzyjność i tempo wykonania.

Bez wątpienia prace wykończeniowe, związane z przywróceniem estetyki po remoncie klatki schodowej czy elewacji, nie zostaną odebrane bez malowania. Z tego powodu pierwszą kategorią, na jaką zwracamy uwagę są narzędzia do malowania wielkopowierzchniowego. O kolorach, typach farb można mówić wiele – są gusta i guściki, ale rzadko dziś się spotyka profesjonalnych wykonawców malujących ściany ręcznie, pędzlem. W dzisiejszych czasach są dostępne narzędzia malarskie, które są zdecydowanie bardziej precyzyjne, wydajne i dużo szybsze niż ludzka ręka. Mowa o agregatach i pistoletach malarskich.

Agregaty malarskie

Agregat malarski pozwala na wielkopowierzchniowe malowanie hydrodynamiczne wszelkich powierzchni – ścian, sufitów, słupów i innych, materiałami wodorozcieńczalnymi i rozpuszczalnikowymi tj. lakiery, grunty akryle, lateksy i olejnice.

Sam agregat jest łatwy w obsłudze oraz szybki do przygotowania i zakończenia pracy. Warto zwrócić uwagę, by pozwalał na regulację kształtu rozpylania strumienia, co umożliwia precyzyjne malowanie zarówno w pionie jak i poziomie. Ponadto delikatniejszy strumień farby pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni bez efektu smug już przy pierwszej warstwie farby. Podstawowe dane techniczne, które powinny nas zainteresować przy porównywaniu produktów, to: moc, wydajność i ciśnienie maksymalne.

Nowoczesne agregaty malarskie wyposażone są w system umożliwiający dalszą pracę gdy pompa traci ciśnienie, co gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację bez przestojów. Ponadto posiadają system zabezpieczający urządzenie w przypadku przepięć w instalacji elektrycznej. Warto zwrócić uwagę, czy wyposażone są w neutralizator pylenia – niektóre nowoczesne maszyny pylą aż o połowę mniej!

Urządzenie jest przenośne, często wyposażone w kółka dla łatwiejszego transportu.. Jego konstrukcja jest stosunkowo lekka i ergonomiczna, co zapewnia lepszy komfort pracy jego użytkownikowi. 

Ekspert Domitech podpowiada, by dokonując wyboru zwrócić uwagę także na takie szczegóły, które ułatwiają pracę, np. na to, czy farba jest pobierana prosto z opakowania, bez konieczności jej rozcieńczania oraz jakie akcesoria oferowane są w zestawie (sprawdź czy jest pistolet, wąż – jak długi, manometr, przedłużka, dysze, filtry).

Pistolety malarskie

Do wyboru mamy jeszcze mniejsze pistolety malarskie z wbudowaną sprężarką. Nie wymagają wtedy zasilania sprężonym powietrzem (wbudowana sprężarka eliminuje posiadanie kompresora) – konieczne jest jedynie dostarczenie do pistoletu energii elektrycznej z sieci. Wybierając pistolet malarski zwróćmy uwagę na to, jaki ma przepływ oraz wydajność. Urządzenia tego typu przeznaczone są w głównej mierze do malowania farbami (olejnymi, podkładowymi, emulsyjnymi, akrylowymi), impregnatami oraz lakierami.

W przypadku pistoletu także sprawdźmy jaki jest przepływ farby na minutę i pojemność zbiornika na farbę, moc silnika oraz co producent oferuje w zestawie.

Obok tradycyjnych pistoletów malarskich na rynku dostępne są także pneumatyczne pistolety natryskowe / do malowania, których charakterystykę doradca Domitech przeprowadził na przykładzie marki Metabo bowiem tych w ofercie sklepu jest najwięcej. Za przykład posłuży model Metabo FSP 600, który jest nowością w sklepie ze średniej półki cenowej.

Pistolet do malowania natryskowego Metabo FSP 600 to sprawdzony model o wadze nieco ponad 0,5 kg, z odpowiednimi dyszami do różnorodnych zastosowań - zestaw dysz ze stali szlachetnej, może być używany z materiałami wodorozcieńczalnymi i na bazie rozpuszczalników.

Ww. urządzenie zapewnia płynną regulację podawanej ilości farby i powietrza, co przekłada się na dokładny, równomierny i efektywny strumień farby i wyjątkowo szybki postęp prac. A co za tym idzie - doskonałe rezultaty lakierowania. Sam pistolet Metabo FSP 600 wyróżnia się ergonomią i wysokim stopniem nanoszenia przy bardzo małym zużyciu powietrza.

Podstawowe dane techniczne tego modelu to:

  • Ciśnienie robocze: 4,5 bar
  • Zapotrzebowanie powietrza: 240 l/ min.
  • Płynna regulacja kształtu strumienia.
  • W zestawie: złączka wtykowa EURO i ARO/ Orion 1/4", zbiornik grawitacyjny 0,6 l, dysza Ø 1,3 mm

Oferta producenta Metabo jest dość szeroka zatem przed zakupem warto skonsultować się z doradcą Domitech, który pomoże dokonać optymalnego wyboru.

Oliwiarki

Trzecim produktem, na który ekspert zwrócił uwagę jest oliwiarka, często błędnie określana jako smarownica. Trzymając się zatem poprawnej terminologii, warto dowiedzieć się do czego służy oliwiarka, bo nie jest to urządzenie powszechnie wykorzystywane.

Oliwiarka jest prostym narzędziem, które pomocne jest do aplikowania niewielkiej ilości oleju na wybrane elementy. Przyda się w stosunkowo wąskim spektrum prac ale osiedlowym konserwatorom mogą być szczególnie przydatne. To niewielkie narzędzie ręczne służy do naoliwienia elementów metalowych, przy pracy których powstaje tarcie.

Oliwiarka znajdzie zatem zastosowanie nie tylko w trudno dostępnych miejscach, które muszą mieć zaaplikowany olej, ale także np. podczas wiercenia otworu w stali. Aplikując odpowiedni olej na miejsce wiercenia - proces ten przebiega sprawniej, a narzędzia skrawające w postaci wiertła, zostają mniej obciążone co prowadzi do wydłużenia ich żywotności.

Precyzyjna oliwiarka składa się z pojemnika na olej o pojemności od 50-300ml, który przykręcany jest do mechanizmu z pompką, na końcu której jest mniej lub bardziej elastyczny wężyk lub rurka do aplikacji oleju do wszelkich metalowych konstrukcji, maszyn. Rurka ta z reguły zakończona jest przewężeniem z mosiądzu, które ma za zadanie precyzyjną aplikację oleju.

Sama oliwiarka to narzędzie o dość nieskomplikowanej konstrukcji. Trudności może przysparzać natomiast wybór właściwego oleju. Rodzajów oleju jest bardzo wiele w zależności od rodzaju zastosowań, zatem wybierając go głównym parametrem na jaki należy zwrócić uwagę jest lepkość oleju. Niestety użytkownicy oliwiarek często wybierają olej niezgodny z przeznaczeniem.

Tu porada eksperta Sklepu i Serwisu Domitech jest niezbędna bowiem pracując np. przy wymianie tłoków, pierścieni, czy panewek należy używać oliwiarki z olejem, który ma odpowiednie parametry do pracy w wysokich temperaturach, posiada dobre właściwości, a także taki, który będzie kompatybilny z docelowym, zalewanym olejem silnikowym do danej jednostki silnikowej. Ponadto główne kryterium wyboru oleju, jakim jest jego lepkość, dobierana jest do aktualnie wykonywanej czynności, dlatego też nie można stwierdzić jaki olej do oliwiarki jest ponadczasowo najlepszy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepach Domitech i na www.domitech.pl. Poza urządzeniami malarskimi oferujemy całą gamę elektronarzędzi, narzędzi oraz urządzeń pomiarowych przydatne w pracy serwisów technicznych oraz konserwatorów budynków. Uzupełnieniem oferty jest osprzęt i akcesoria budowlane, rozwiązania dla domu i ogrodu a także akcesoria BHP i odzież.

Komentarze

Powiązane

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego

Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego

Nie ma dnia by na osiedlach nie zgłaszano awarii. Bloki to najczęściej wysokie budynki wielolokalowe, zamieszkiwane przez wielu mieszkańców – zatem tyle ile mieszkań, tyle potencjalnych wezwań serwisu...

Nie ma dnia by na osiedlach nie zgłaszano awarii. Bloki to najczęściej wysokie budynki wielolokalowe, zamieszkiwane przez wielu mieszkańców – zatem tyle ile mieszkań, tyle potencjalnych wezwań serwisu technicznego. Do tego dochodzi dbałość o prawidłowy stan techniczny w częściach wspólnych nieruchomości. Konserwator osiedlowy rozwiązuje zatem różnorakie problemy techniczne, z pogranicza wielu branż. Jego doświadczenie i wszechstronność, a także dobrze wyposażony warsztat gwarantują sprawne i skuteczne...

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku? Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze » Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym » Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego? Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej? Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.