Kolejna edycja targów EKOTECH odbędzie się w marcu 2023 roku. Fot. materiały prasowe
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się 8 i 9 marca 2023 roku, to okazja do poznania najnowszych rozwiązań w branży komunalnej.
Jesteśmy jedną z niewielu firm, którą cechuje pełna kompleksowość w wykonywaniu oferowanych usług. 20 letnie doświadczenie z zakresu Facility Management pozwala nam oferować pełen zakres usług FM ograniczając...
Jesteśmy jedną z niewielu firm, którą cechuje pełna kompleksowość w wykonywaniu oferowanych usług. 20 letnie doświadczenie z zakresu Facility Management pozwala nam oferować pełen zakres usług FM ograniczając przy tym konieczność korzystania z drobnych podwykonawców do niezbędnego minimum.
Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali...
Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali na wodomierzu BMETERS. Okazało się, że podczas zmywania ręcznego zużyto 36 litrów wody, a podczas mycia w zmywarce - tylko 14 litrów. Wodomierz bardzo precyzyjnie pokazał tę różnicę.
Jak zmiany w prawie wpłynęły na obowiązki władających nieruchomością w zakresie ochrony przeciwpożarowej? 30 maja Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty nowych przepisów o ochronie przeciwpożarowej...
Jak zmiany w prawie wpłynęły na obowiązki władających nieruchomością w zakresie ochrony przeciwpożarowej? 30 maja Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty nowych przepisów o ochronie przeciwpożarowej obiektów oraz nowelizacji Prawa budowlanego. Podczas szkolenia prowadząca poruszy także m.in. kwestie dotyczące stref pożarowych w budynku, norm bezpieczeństwa pożarowego oraz kontroli okresowej stanu technicznego systemu ochrony przeciwpożarowej. Zapraszamy!
W branży komunalnej przybywa nowoczesnych rozwiązań i specjalistycznego sprzętu m.in. do zmniejszania odpadów, transportu czy odbioru śmieci. Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się 8 i 9 marca 2023 roku w Kielcach, to okazja do poznania najnowszych rozwiązań i nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami.
Liderzy branży na targach EKOTECH
W targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej, producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz dostawcy rozwiązań do transportu odpadów i usług związanych z segregowaniem śmieci. Wśród wystawców, którzy zadeklarowali obecność w tegorocznej edycji, są m.in.: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, Legun Trading Company Tomasz Legun z Bielska-Białej – oferująca innowacyjne maszyny recyklingowe oraz prasy do odpadów, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. W Targach Kielce będzie można zapoznać się z ofertą firm: ARTechnic, specjalizującej się w gospodarce odpadami, w tym obrotem surowcami wtórnymi, Arbena – zajmującej się m.in. magazynami dla branży recyklingowej oraz ELJOT – wiodącego producenta oraz dostawcy detektorów i separatorów metali.
W wydarzeniu wezmą udział także instytucje wspierające projekty związane z ochroną środowiska i realizujące edukację ekologiczną – Ekolog i Ekorum z Poznania. Od wielu lat z targami EKOTECH współpracują również: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, firma AK NOVA oraz EKO-AUTO Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów – czyli organizacje, które tworzą wydarzenia towarzyszące targom.
Wydarzenia towarzyszące targom EKOTECH
Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz goście targów będą mogli wziąć udział w licznych konferencjach, wykładach i warsztatach.
Już po raz 10. podczas targów EKOTECH firma AK Nova zorganizuje Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD), które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele samorządów i administracji rządowej, producenci i dostawcy technologii komunalnych, przedstawiciele organizacji non-profit i eksperci. Celem forum jest prezentacja aktualnych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej, a także przedstawienie najnowszych planów i przepisów prawnych obowiązujących w branży oraz nowatorskich rozwiązań dotyczących gospodarowania odpadami.
Po raz kolejny Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizuje także konferencję „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”.
Nagrody i wyróżnienia targów EKOTECH
Tradycyjnie podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wybrani wystawcy zostaną nagrodzeni targowymi medalami i wyróżnieniami za prezentowane rozwiązania. W trakcie targów wręczane będą również medale i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za nowoczesny styl wystąpienia czy nowatorską prezentację targową.
Na tegoroczną edycję targów EKOTECH organizatorzy zapraszają od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce. Wydarzeniu będą towarzyszyć jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.
Jeśli drzewo stanowi zagrożenie, to należy je jak najszybciej usunąć, pamiętając jednak o obowiązujących przepisach. W niektórych bowiem przypadkach odpowiedni organ wydaje zgodę na usunięcie drzewa.
Jeśli drzewo stanowi zagrożenie, to należy je jak najszybciej usunąć, pamiętając jednak o obowiązujących przepisach. W niektórych bowiem przypadkach odpowiedni organ wydaje zgodę na usunięcie drzewa.
Prowadzona obecnie w Polsce na wielką skalę termomodernizacja budynków grozi wyginięciem licznych gatunków ptaków. Można temu zapobiec, montując odpowiednie dla nich skrzynki lęgowe.
Prowadzona obecnie w Polsce na wielką skalę termomodernizacja budynków grozi wyginięciem licznych gatunków ptaków. Można temu zapobiec, montując odpowiednie dla nich skrzynki lęgowe.
Choć pandemia nie zastopowała rynku nieruchomości, to zdecydowanie zmieniła preferencje osób szukających nowych mieszkań czy domów. Metraż, cena i lokalizacja są wciąż istotne, ale coraz ważniejsze stają...
Choć pandemia nie zastopowała rynku nieruchomości, to zdecydowanie zmieniła preferencje osób szukających nowych mieszkań czy domów. Metraż, cena i lokalizacja są wciąż istotne, ale coraz ważniejsze stają się również jakość powietrza oraz dostęp do zieleni i naturalnego światła dziennego. Według najnowszych badań na te czynniki zwraca uwagę aż 85 proc. Polaków.
Badania świadomości społecznej – to zawsze znakomita okazja do sprawdzenia wiedzy i postaw badanej grupy. Raport z badań przeprowadzonych w 2020 r. przez IBRiS, dotyczących sytuacji ekologicznej, zanieczyszczenia...
Badania świadomości społecznej – to zawsze znakomita okazja do sprawdzenia wiedzy i postaw badanej grupy. Raport z badań przeprowadzonych w 2020 r. przez IBRiS, dotyczących sytuacji ekologicznej, zanieczyszczenia powietrza i suszy, pokazuje jak wzrasta poziom wiedzy Polaków na temat ochrony środowiska.
Elewacjom szkodzi nadmiar wilgoci. Zazwyczaj sięga się wtedy po aktywne środki powłokowe i hydrofobowe, czyli farby i impregnaty. Wspomagająco działają nasadzenia roślinności pnącej oraz technologie oparte...
Elewacjom szkodzi nadmiar wilgoci. Zazwyczaj sięga się wtedy po aktywne środki powłokowe i hydrofobowe, czyli farby i impregnaty. Wspomagająco działają nasadzenia roślinności pnącej oraz technologie oparte o urządzenia wykorzystujące zjawiska elektrofizyczne, w tym elektroosmozę.
Presja inwestycyjna na terenach miast staje się coraz bardziej dotkliwa dla drzew, które w świetle obecnie stosowanych praktyk budowlanych przegrywają zazwyczaj z infrastrukturą.
Presja inwestycyjna na terenach miast staje się coraz bardziej dotkliwa dla drzew, które w świetle obecnie stosowanych praktyk budowlanych przegrywają zazwyczaj z infrastrukturą.
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informatyczny stworzony w celu zebrania informacji o tym, czym ogrzewane są polskie domostwa. Program ruszy 1 lipca. Obowiązkiem złożenia deklaracji do...
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informatyczny stworzony w celu zebrania informacji o tym, czym ogrzewane są polskie domostwa. Program ruszy 1 lipca. Obowiązkiem złożenia deklaracji do CEEB objęci są wszyscy Polacy.
Za powstawanie smogu odpowiada niska emisja. Są to głównie zanieczyszczenia pochodzące z pieców i spalin emitowanych przez pojazdy. Sposobami władz miast na walkę ze smogiem są m.in. zmiany w sposobach...
Za powstawanie smogu odpowiada niska emisja. Są to głównie zanieczyszczenia pochodzące z pieców i spalin emitowanych przez pojazdy. Sposobami władz miast na walkę ze smogiem są m.in. zmiany w sposobach ogrzewania czy ograniczenie ruchu samochodów, dzięki rozwojowi transportu publicznego. Teraz do tej listy można dołączyć chodniki antysmogowe.
W literaturze naukowej tradycyjnie wyróżnia się dwa typy smogu, które różnią się od siebie składem i tym, w jakich warunkach powstają. Są to smog londyński oraz smog kalifornijski.
W literaturze naukowej tradycyjnie wyróżnia się dwa typy smogu, które różnią się od siebie składem i tym, w jakich warunkach powstają. Są to smog londyński oraz smog kalifornijski.
Pomimo pandemii COVID-19 nie możemy zapominać o tym, co zagraża nam na co dzień najbardziej, czyli o smogu. Według najnowszych raportów smog skraca prognozowaną długość naszego życia o prawie dwa lata,...
Pomimo pandemii COVID-19 nie możemy zapominać o tym, co zagraża nam na co dzień najbardziej, czyli o smogu. Według najnowszych raportów smog skraca prognozowaną długość naszego życia o prawie dwa lata, a zanieczyszczenia powietrza zabiły na świecie 6,67 mln ludzi!
Komitet Regionów alarmuje, że aż 95 proc. mieszkańców miast unijnych codziennie jest narażonych na stężenia zanieczyszczeń przekraczające wytyczne WHO dotyczące jakości powietrza.
Komitet Regionów alarmuje, że aż 95 proc. mieszkańców miast unijnych codziennie jest narażonych na stężenia zanieczyszczeń przekraczające wytyczne WHO dotyczące jakości powietrza.
Sprężony gaz ziemny (CNG) jako paliwo dla transportu miejskiego nie tylko spełnia najwyższe europejskie normy emisji spalin, lecz także stanowi doskonałe rozwiązanie pod względem kwestii bezpieczeństwa...
Sprężony gaz ziemny (CNG) jako paliwo dla transportu miejskiego nie tylko spełnia najwyższe europejskie normy emisji spalin, lecz także stanowi doskonałe rozwiązanie pod względem kwestii bezpieczeństwa dostaw oraz możliwości budżetowych polskich miast – uznają eksperci.
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrole w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Wnioski z kontroli nie napawają optymizmem: nie radzimy sobie z recyklingiem i gospodarką w obiegu zamkniętym.
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrole w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Wnioski z kontroli nie napawają optymizmem: nie radzimy sobie z recyklingiem i gospodarką w obiegu zamkniętym.
Na koniec tego dramatycznego covidowego roku, w cyklu STOP SMOG szczypta optymizmu. Poniżej prezentujemy kilka działań podejmowanych na rzecz ratowania klimatu i ochrony środowiska.
Na koniec tego dramatycznego covidowego roku, w cyklu STOP SMOG szczypta optymizmu. Poniżej prezentujemy kilka działań podejmowanych na rzecz ratowania klimatu i ochrony środowiska.
Dnia 11 grudnia wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz i start-up Voom podpisali list intencyjny wyrażający chęć współpracy obu stron w celu promocji nowoczesnej mobilności miejskiej i idei pojazdów...
Dnia 11 grudnia wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz i start-up Voom podpisali list intencyjny wyrażający chęć współpracy obu stron w celu promocji nowoczesnej mobilności miejskiej i idei pojazdów współdzielonych.
Walka z kryzysem wynikającym ze zmian klimatycznych nie jest wystarczająco radykalna. Według IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu) uniknięcie czarnego scenariusza jest wciąż możliwe. Konieczne...
Walka z kryzysem wynikającym ze zmian klimatycznych nie jest wystarczająco radykalna. Według IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu) uniknięcie czarnego scenariusza jest wciąż możliwe. Konieczne jest ograniczenie konsumpcji, zmiana nawyków w zakresie przemieszczania się, stylu życia.
Publikuje je Komisja Europejska i Europejska Agencja Środowiska, przy współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym. Mapy te informują o zawartości tlenków azotu, tlenków siarki, tlenku węgla, amoniaku i pyłu...
Publikuje je Komisja Europejska i Europejska Agencja Środowiska, przy współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym. Mapy te informują o zawartości tlenków azotu, tlenków siarki, tlenku węgla, amoniaku i pyłu zawieszonego w powietrzu.
Moda na ekologię przywędrowała do nas z zachodu, przyniosła wiele rozwiązań pozwalających chronić środowisko a przy tym zmniejszać zużycie dotychczasowych źródeł energii, zastępując je ekologicznymi rozwiązaniami...
Moda na ekologię przywędrowała do nas z zachodu, przyniosła wiele rozwiązań pozwalających chronić środowisko a przy tym zmniejszać zużycie dotychczasowych źródeł energii, zastępując je ekologicznymi rozwiązaniami OZE, a zatem oszczędzać.
W Polsce, w związku z długim okresem grzewczym warto rozważyć ekologiczne sposoby na ogrzanie osiedla, które chronią jednocześnie środowisko i kieszeń odbiorców ciepła.
Jak tak dalej pójdzie miasto zmieni się w kamienna pustynię - martwią się mieszkańcy Leszna, w którym w ciągu ostatnich czterech lat wycięto ponad 1700 drzew.
Jak tak dalej pójdzie miasto zmieni się w kamienna pustynię - martwią się mieszkańcy Leszna, w którym w ciągu ostatnich czterech lat wycięto ponad 1700 drzew.
Pisaliśmy już o tym wielokrotnie, że termomodernizacja, to nie tylko przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym, ale także jest to...
Pisaliśmy już o tym wielokrotnie, że termomodernizacja, to nie tylko przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym, ale także jest to duże zagrożenie dla ptaków.
Radykalna zmiana zwyczajów konsumenckich i stylu życia to wybór tych z nas, którym zależy na zatrzymaniu katastrofy klimatycznej. Ale czy to wystarczy? OTÓŻ NIE! Bardziej winni są… inni! To wielkie korporacje,...
Radykalna zmiana zwyczajów konsumenckich i stylu życia to wybór tych z nas, którym zależy na zatrzymaniu katastrofy klimatycznej. Ale czy to wystarczy? OTÓŻ NIE! Bardziej winni są… inni! To wielkie korporacje, koncerny i władze polityczne, które tak nami manipulują, abyśmy skupiali się głównie na naszej indywidualnej odpowiedzialności. Pokażemy to na przykładzie zawrotnej kariery „śladu węglowego”.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.