administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Redakcja AiMN Innowacyjne rozwiązania dla budynków i osiedli [bezpłatny e-book]

Innowacyjne rozwiązania dla budynków i osiedli [bezpłatny e-book] Innowacyjne rozwiązania dla budynków i osiedli [bezpłatny e-book]

Na myśl o innowacjach dla budynków i osiedli nasuwają się nowoczesne rozwiązania, materiały czy urządzenia. I słusznie. Jednak innowacje to nie tylko „nowości”, to także udoskonalanie tego, co już istnieje.

Na myśl o innowacjach dla budynków i osiedli nasuwają się nowoczesne rozwiązania, materiały czy urządzenia. I słusznie. Jednak innowacje to nie tylko „nowości”, to także udoskonalanie tego, co już istnieje.

Redakcja Windy osobowe i platformy schodowe w spółdzielniach i wspólnotach - bezpłatny e-book

Windy osobowe i platformy schodowe w spółdzielniach i wspólnotach - bezpłatny e-book Windy osobowe i platformy schodowe w spółdzielniach i wspólnotach - bezpłatny e-book

Znaczna część budynków wyposażona jest dziś w dźwigi osobowe. Zarządy starszych budynków, które wind nie mają, szukają możliwości ich zewnętrznej dobudowy bądź technicznych możliwości wstawienia...

Znaczna część budynków wyposażona jest dziś w dźwigi osobowe. Zarządy starszych budynków, które wind nie mają, szukają możliwości ich zewnętrznej dobudowy bądź technicznych możliwości wstawienia windy w tzw. duszy klatki. I nie chodzi tu o podniesienie wartości nieruchomości, choć na to taka inwestycja też wpływa, ale o ułatwienie życia mieszkańcom wyższych pięter. Z windami wiąże się niemało rygorystycznych zasad i przepisów, które zarządca znać powinien.

Redakcja Systemy informatyczne wspomagające pracę zarządców i spółdzielni mieszkaniowych - bezpłatny e-book

Systemy informatyczne wspomagające pracę zarządców i spółdzielni mieszkaniowych - bezpłatny e-book Systemy informatyczne wspomagające pracę zarządców i spółdzielni mieszkaniowych - bezpłatny e-book

Zarządzanie nieruchomościami coraz częściej odbywa się online, przy wykorzystaniu rozwiązań technologii informatycznej oraz komputerowej. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest zwoływanie e-zebrań...

Zarządzanie nieruchomościami coraz częściej odbywa się online, przy wykorzystaniu rozwiązań technologii informatycznej oraz komputerowej. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest zwoływanie e-zebrań i e-głosowań, które pozwalają na „w miarę normalne” zarządzanie nieruchomością. Jak jeszcze oprogramowanie wspiera zarządców w pracy?

Opomiarowanie i rozliczenie mediów [e-book za darmo]

Redakcja | 2024-03-08

W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywamy, możemy lepiej kontrolować ich przyszłe wykorzystanie oraz wydatki na pokrycie rachunków - a pochłaniają przecież one niemałą część budżetów.

Zobacz także

Arbet Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie

Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie

W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe jest wykonanie nowego ocieplenia, po...

W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe jest wykonanie nowego ocieplenia, po wcześniejszym usunięciu starych warstw, lub wykonanie tzw. ocieplenia na ocieplenie.

Buderus Efektywne zarządzanie energią - pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Efektywne zarządzanie energią - pompy ciepła i panele fotowoltaiczne Efektywne zarządzanie energią - pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne a kolektory słoneczne Panele fotowoltaiczne są często mylone z kolektorami słonecznymi. Cechą wspólną tych urządzeń jest to, że pobierają energię z promieni słonecznych, ale różnica...

Panele fotowoltaiczne a kolektory słoneczne Panele fotowoltaiczne są często mylone z kolektorami słonecznymi. Cechą wspólną tych urządzeń jest to, że pobierają energię z promieni słonecznych, ale różnica między nimi jest dość wyraźna. Panele fotowoltaiczne przetwarzają światło słoneczne na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzają prąd elektryczny z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Natomiast kolektory słoneczne wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania...

2G Polska Sp. Z o.o. Skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej - kierunek przyszłość!

Skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej - kierunek przyszłość! Skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej - kierunek przyszłość!

Jednym z ważnych zadań zarządcy nieruchomości jest zapewnienie energii i ciepła, zgodne z wymogami prawnymi - także z tymi przyszłymi, wynikającymi z dążenia krajów UE do neutralności klimatycznej - a...

Jednym z ważnych zadań zarządcy nieruchomości jest zapewnienie energii i ciepła, zgodne z wymogami prawnymi - także z tymi przyszłymi, wynikającymi z dążenia krajów UE do neutralności klimatycznej - a jednocześnie dostępne, niezawodne i możliwie niedrogie dla odbiorców. Godnym polecenia rozwiązaniem są lokalne urządzenia kogeneracyjne, dające osiedlom niezależność dziś i gotowość na nowe wymogi technologiczne jutro.

Tryb pełnoekranowy może nie działać poprawnie w przeglądarce Firefox.
Aby włączyć tryb pełnoekranowy skorzystaj z Google Chrome, Opera lub Internet Explorer.

Żeby jednak urządzenia te dawały oczekiwany efekt, muszą być dobrze dobrane do naszych potrzeb i wysokiej jakości. Co to znaczy? Mamy nadzieję, że nasz e-book poświęcony temu zagadnieniu pomoże się tego dowiedzieć i ułatwi oszczędzanie na co dzień w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. W publikacji poruszamy następujące zagadnienia:

Zdalny odczyt ciepłomierzy

Zgodnie z dyrektywą EED jednym ze sposobów zwiększania efektywności energetycznej budynków jest powszechne stosowanie w obiektach wielolokalowych urządzeń służących do rozliczania zużytego ciepła lub chłodu ze zdalnym odczytem ich wskazań. Nowelizacja polskiego prawa, na czele z Prawem energetycznym, umożliwiła implementację konkretnych postanowień tej dyrektywy.

Poradnik dla zarządców

Nowy poradnik „Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach wielolokalowych” powinien pomóc zarządcom takich budynków w poprawnym rozwiązywaniu problemów dotyczących rozliczania kosztów ciepła do ogrzewania oraz kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zdalny odczyt zużycia mediów jako element inteligentnych budynków i zrównoważonego rozwoju

Wiedza o faktycznym zużyciu mediów, takich jak zimna i ciepła woda, energia cieplna czy chłód, daje użytkownikom końcowym motywację do zmiany zachowań na sprzyjające oszczędzaniu, a zarządcom budynków informacje na temat obszarów, gdzie możliwa jest optymalizacja zużycia wody i energii oraz zwiększenie efektywności energetycznej. Systemy indywidualnego opomiarowania ze zdalnym odczytem są bardzo pomocnym i skutecznym narzędziem w realizacji tych zadań.

Zdalny odczyt mediów

Zarządzanie budynkiem wyposażonym w urządzenia mierzące zużycie ciepła oraz wody w każdym lokalu pozwala na dokonanie podziału kosztów odpowiadających realnemu zużyciu.

Zdalny odczyt to większa niezależność zarządcy

Od ponad dziesięciu lat BMETERS dostarcza na polski rynek najwyższej jakości wodomierze, ciepłomierze i podzielniki kosztów ogrzewania. Uzupełnienie oferty urządzeń pomiarowych stanowi system zdalnego odczytu, który zapewnia wygodę, samowystarczalność i kontrolę nad zarządzaną nieruchomością.

Przegląd wodomierzy

Jakie powinny być ciepłomierze?

Dobry ciepłomierz jest możliwie dokładny, bezawaryjny i wyposażony w opcję zdalnego odczytu. Jeszcze lepiej, gdy producent dostarcza urządzenie razem z odpowiednim oprogramowaniem, wtedy zarządca budynku lub sieci sam może dokonywać odczytów. System może stanowić uzupełnienie inteligentnego budynku – takie rozwiązania są możliwe dzięki rozwojowi elektroniki i automatyki procesów.

Porównanie ciepłomierzy mechanicznych i ultradźwiękowych

Rosnąca popularność ciepłomierzy ultradźwiękowych przyczyniła się do postępujących obniżek cen tych urządzeń pomiarowych. Ultradźwiękowe liczniki ciepła są instalowane coraz częściej, dlatego też warto porównać zasadę ich działania z najbardziej rozpowszechnionymi na rynku ciepłomierzami mechanicznymi.

Przegląd ciepłomierzy

Z czym się wiąże wybór podzielnika?

Wybór podzielników kosztów ciepła nakłada na zarządcę/właściciela szczególny obowiązek staranności w ich stosowaniu, gdyż urządzenia te nie podlegają żadnym regulacjom prawnym. W dodatku sposób naliczenia należności za ogrzewanie może być wadliwy, nawet pomimo prawidłowego montażu i rozmieszczenia podzielników, jeśli nie odpowiada rzeczywistemu zużyciu ciepła na ogrzewanie.

Podzielniki BMETERS gwarancją prawidłowego rozliczenia kosztów zużycia energii w budownictwie wielolokalowym

Podzielnik jest obecnie najlepiej dostosowanym urządzeniem pozwalającym na prawidłowe i sprawiedliwe rozliczenie kosztów ogrzewania. Jest również jednym ze sposobów rozliczenia indywidualnych kosztów ciepła określonym przez polskie prawo oraz przez zaimplementowaną w bieżącym roku do prawa polskiego dyrektywę efektywności energetycznej (EED).

Przegląd podzielników

Zintegrowany system zdalnego odczytu HYDROLINK

Firma BMETERS Polska od lat bada, rozwija i na bieżąco doskonali system zdalnego odczytu i rozliczeń mediów. W trosce o maksymalną wygodę użytkowników wszystkie urządzenia BMETERS wyposażone w moduły radiowe są ze sobą w pełni kompatybilne i można je samodzielnie oraz w wygodny sposób odczytać za pomocą jednego zestawu inkasenckiego.

Przegląd czujników

Publikacja powstała we współpracy z firmą BMeters.

Opomiarowanie i rozliczanie mediów [e-book]

Komentarze

Powiązane

Krzysztof Cichowski Wodomierze lokalowe nie mogą pełnić funkcji podzielników kosztów

Wodomierze lokalowe nie mogą pełnić funkcji podzielników kosztów Wodomierze lokalowe nie mogą pełnić funkcji podzielników kosztów

Dlaczego wodomierze mieszkaniowe nie są traktowane jako podzielniki kosztów, jeśli nie służą do rozliczania spółdzielni z obcymi podmiotami? Czy wobec tego konieczna jest ich legalizacja lub wymiana na...

Dlaczego wodomierze mieszkaniowe nie są traktowane jako podzielniki kosztów, jeśli nie służą do rozliczania spółdzielni z obcymi podmiotami? Czy wobec tego konieczna jest ich legalizacja lub wymiana na nowe, posiadające ważną legalizację? Naszym zdaniem zarząd spółdzielni niesłusznie sprzeciwia się traktowaniu wodomierzy mieszkaniowych jako podzielników kosztów zwłaszcza, że ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków nic w tej sprawie nie stanowi, a więc nie zabrania...

Wojciech Jan Konieczny Rozliczanie mediów – dekalog utrapień

Rozliczanie mediów – dekalog utrapień Rozliczanie mediów – dekalog utrapień

Rozliczając koszty dostawy ciepła lub paliwa do jego przetworzenia w ciepło, jak również koszty dostawy wody z odprowadzeniem ścieków, napotykamy wiele trudności, które komplikują prosty z założenia proces...

Rozliczając koszty dostawy ciepła lub paliwa do jego przetworzenia w ciepło, jak również koszty dostawy wody z odprowadzeniem ścieków, napotykamy wiele trudności, które komplikują prosty z założenia proces rozliczenia.

Redakcja Wodomierz – jak wybrać najlepszy?

Wodomierz – jak wybrać najlepszy? Wodomierz – jak wybrać najlepszy?

Wybierając wodomierz, administrator powinien wiedzieć, jakie warunki panują w instalacji, tj. znać osiągalne ciśnienie zasilania, właściwości fizyczne i chemiczne wody czy dopuszczalne straty ciśnienia...

Wybierając wodomierz, administrator powinien wiedzieć, jakie warunki panują w instalacji, tj. znać osiągalne ciśnienie zasilania, właściwości fizyczne i chemiczne wody czy dopuszczalne straty ciśnienia w wodomierzu.

Damian Żabicki Skutki nieoptymalnego wyboru wodomierzy

Skutki nieoptymalnego wyboru wodomierzy Skutki nieoptymalnego wyboru wodomierzy

Jeżeli do instalacji pomiarowej zużycia wody zostanie wybrany wodomierz przewymiarowany, to nie tylko wzrosną koszty inwestycji, ale również wystąpi mała dokładność pomiaru, zwłaszcza podczas niewielkich...

Jeżeli do instalacji pomiarowej zużycia wody zostanie wybrany wodomierz przewymiarowany, to nie tylko wzrosną koszty inwestycji, ale również wystąpi mała dokładność pomiaru, zwłaszcza podczas niewielkich przepływów.

Paweł Puch Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach lokalowych we wspólnocie mieszkaniowej? Czy należą one do lokalu, czy do nieruchomości wspólnej?

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach lokalowych we wspólnocie mieszkaniowej? Czy należą one do lokalu, czy do nieruchomości wspólnej?

Piotr Wichowski, Przemysław Sawiak Badania rozbioru wody w kontekście poprawności doboru wodomierza głównego na przykładzie wybranych budynków wielorodzinnych

Badania rozbioru wody w kontekście poprawności doboru wodomierza głównego na przykładzie wybranych budynków wielorodzinnych Badania rozbioru wody w kontekście poprawności doboru wodomierza głównego na przykładzie wybranych budynków wielorodzinnych

Doboru wodomierza dokonuje się obecnie najczęściej na podstawie przepływu obliczeniowego określanego według normy, która nie ma statusu normy obowiązującej. Według dyrektywy MID, mającej obowiązywać od listopada...

Doboru wodomierza dokonuje się obecnie najczęściej na podstawie przepływu obliczeniowego określanego według normy, która nie ma statusu normy obowiązującej. Według dyrektywy MID, mającej obowiązywać od listopada 2016 r., należy dobierać wodomierze o mniejszym przepływie maksymalnym w stosunku do przepływu obliczeniowego niż według obecnie stosowanych wytycznych GUM.

Paweł Puch Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach?

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach? Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach?

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach mieszkaniowych, które odcinają wodę do mieszkania w budynku wielorodzinnym?

Kto odpowiada za zawory przy wodomierzach mieszkaniowych, które odcinają wodę do mieszkania w budynku wielorodzinnym?

FIRMA BMETERS Opomiarowanie ciepłej wody użytkowej na cyrkulacji

Opomiarowanie ciepłej wody użytkowej na cyrkulacji Opomiarowanie ciepłej wody użytkowej na cyrkulacji

W nowo budowanych blokach coraz częściej wykonuje się instalację cyrkulacyjną ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Choć jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, opomiarowanie ciepłej wody staje się wówczas...

W nowo budowanych blokach coraz częściej wykonuje się instalację cyrkulacyjną ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Choć jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, opomiarowanie ciepłej wody staje się wówczas dość skomplikowane. Aby uzyskać prawidłowe rozliczenia, należy w odpowiedni sposób zamontować na cyrkulacji dwa wodomierze, by dane z odczytu były zgodne z rzeczywistym zużyciem.

FIRMA BMETERS Oszczędzaj wodę z głową

Oszczędzaj wodę z głową Oszczędzaj wodę z głową

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali...

Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki, by marnować znacznie mniej wody. A parę dodatkowych, niewielkich inwestycji w gospodarstwie domowym przyniesie co najmniej kilkaset złotych oszczędności w skali roku.

FIRMA BMETERS Pięć lat i co dalej?

Pięć lat i co dalej? Pięć lat i co dalej?

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe...

Po upływie 5 lat urządzenia metrologiczne muszą zostać wymienione lub ponownie zalegalizowane. Podejmując decyzję o wyborze trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim koszty. Różnice cenowe między legalizacją a wymianą na nowy wcale nie są jednak duże.

FIRMA BMETERS Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by...

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by radości nie zepsuł rachunek za wodę?

Kamstrup Sp. z o. o. Rozliczenie zużycia ciepła i wody w budownictwie wielorodzinnym. Rozwiązanie problemu z rozliczeniem ciepłej wody w układach z cyrkulacją

Rozliczenie zużycia ciepła i wody w budownictwie wielorodzinnym. Rozwiązanie problemu z rozliczeniem ciepłej wody w układach z cyrkulacją Rozliczenie zużycia ciepła i wody w budownictwie wielorodzinnym. Rozwiązanie problemu z rozliczeniem ciepłej wody w układach z cyrkulacją

Prawidłowe rozliczenie indywidualnego zużycia wody i ciepła w budynkach wielorodzinnych często stanowi duże wyzwanie. Jednym z największych problemów jest zbilansowanie zużycia zarejestrowanego przez liczniki...

Prawidłowe rozliczenie indywidualnego zużycia wody i ciepła w budynkach wielorodzinnych często stanowi duże wyzwanie. Jednym z największych problemów jest zbilansowanie zużycia zarejestrowanego przez liczniki indywidualne z ciepłomierzem i wodomierzem głównym. Dodatkowym wyzwaniem jest właściwe opomiarowanie CWU w układach z indywidualną cyrkulacją.

Redakcja Administratora Wodomierze w budynkach wielorodzinnych

Wodomierze w budynkach wielorodzinnych Wodomierze w budynkach wielorodzinnych

Wodomierze są urządzeniem dość powszechnie stosowanym do opomiarowania wody w budynkach wielolokalowych, jednak wiedza na ich temat nadal pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w kontekście zamieszania...

Wodomierze są urządzeniem dość powszechnie stosowanym do opomiarowania wody w budynkach wielolokalowych, jednak wiedza na ich temat nadal pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w kontekście zamieszania związanego z dowolnością wyboru przepisów ECC a wytycznymi nowej dyrektywy MID.

Joanna Ryńska Inteligentne instalacje HVAC

Inteligentne instalacje HVAC Inteligentne instalacje HVAC

Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej (EPBD) oraz w sprawie efektywności energetycznej (EED), jako uzupełniające się unijne akty prawne, stawiają instalacjom budynkowym wymagania dotyczące...

Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej (EPBD) oraz w sprawie efektywności energetycznej (EED), jako uzupełniające się unijne akty prawne, stawiają instalacjom budynkowym wymagania dotyczące ich inteligencji i autonomii. Nowe funkcjonalności mają zapewnić jak najniższe zużycie energii przez budynek.

FIRMA BMETERS Podzielniki firmy BMETERS

Podzielniki firmy BMETERS Podzielniki firmy BMETERS

Szczegółowy opis podzielników Hydroclima-Opto i Hydroclima-RFM.

Szczegółowy opis podzielników Hydroclima-Opto i Hydroclima-RFM.

FIRMA BMETERS Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska. Zasady rozliczenia zużycia ciepła - wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska.

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

Wywiad z Mariuszem Sobczykiem, dyrektorem ds. rozliczeń w firmie BMETERS Polska

Agnieszka Zygmunt Prawo a podzielniki ciepła w budynkach wielolokalowych

Prawo a podzielniki ciepła w budynkach wielolokalowych

Zgodnie z Rozporządzeniem z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w budynkach ogrzewanych z sieci lub kotłowni „...powinny znajdować się...

Zgodnie z Rozporządzeniem z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w budynkach ogrzewanych z sieci lub kotłowni „...powinny znajdować się urządzenia (…) umożliwiające indywidualne rozliczanie kosztów ogrzewania poszczególnych mieszkań lub lokali użytkowych”. Używane są tu dwa rodzaje urządzeń - podzielniki kosztów i ciepłomierze. W niniejszym artykule omówimy funkcjonalności i prawne uwarunkowania tych pierwszych.

FIRMA BMETERS Jedyne w Polsce podzielniki kosztów ogrzewania rekomendowane przez Państwową Jednostkę Badawczą

Jedyne w Polsce podzielniki kosztów ogrzewania rekomendowane przez Państwową Jednostkę Badawczą Jedyne w Polsce podzielniki kosztów ogrzewania rekomendowane przez Państwową Jednostkę Badawczą

Podzielniki kosztów ogrzewania HYDROCLIMA-RFM i HYDROCLIMA-OPTO firmy BMETERS, otrzymały właśnie Rekomendaję Techniczną od Instytutu Techniki Budowlanej ITB. To jak dotąd pierwsza i jedyna firma w Polsce,...

Podzielniki kosztów ogrzewania HYDROCLIMA-RFM i HYDROCLIMA-OPTO firmy BMETERS, otrzymały właśnie Rekomendaję Techniczną od Instytutu Techniki Budowlanej ITB. To jak dotąd pierwsza i jedyna firma w Polsce, której produkty w zakresie rozliczania kosztów są rekomendowane przez Państwową Jednostkę Badawczą.

Paweł Puch Zwolnienie właściciela z wnoszenia zaliczek – czy to legalne?

Zwolnienie właściciela z wnoszenia zaliczek – czy to legalne? Zwolnienie właściciela z wnoszenia zaliczek – czy to legalne?

Niejednokrotnie we wspólnocie mieszkaniowej rodzi się pomysł zwolnienia jednego z właścicieli z wnoszenia zaliczek na koszty zarządu, czy to w związku z pracami jakie wykonuje na rzecz wspólnoty, czy też...

Niejednokrotnie we wspólnocie mieszkaniowej rodzi się pomysł zwolnienia jednego z właścicieli z wnoszenia zaliczek na koszty zarządu, czy to w związku z pracami jakie wykonuje na rzecz wspólnoty, czy też w związku z jego sytuacją finansową.

Redakcja news Warsztaty: Wybór metody i opracowanie regulaminu rozliczania mediów

Warsztaty: Wybór metody i opracowanie regulaminu rozliczania mediów Warsztaty: Wybór metody i opracowanie regulaminu rozliczania mediów

23 grudnia mija termin na dostosowanie regulaminu rozliczania mediów. Oprócz kwestii dotyczących regulaminu w czasie warsztatów zostaną omówione rozliczanie kosztów zakupu ciepła oraz zasady rozliczania...

23 grudnia mija termin na dostosowanie regulaminu rozliczania mediów. Oprócz kwestii dotyczących regulaminu w czasie warsztatów zostaną omówione rozliczanie kosztów zakupu ciepła oraz zasady rozliczania wody.

Redakcja Zawarcie umowy a obowiązek zapłaty za media

Zawarcie umowy a obowiązek zapłaty za media Zawarcie umowy a obowiązek zapłaty za media

Czy w przypadku braku umowy z właścicielem o obowiązku zapłaty za media zużyte w lokalu, formalnie nie ma możliwości egzekwowania tych kosztów? – pyta Czytelnik.

Czy w przypadku braku umowy z właścicielem o obowiązku zapłaty za media zużyte w lokalu, formalnie nie ma możliwości egzekwowania tych kosztów? – pyta Czytelnik.

Anna Ruszczak news O czym pamiętać przy rozliczeniach mediów, gdy zmienia się właściciel lokalu?

O czym pamiętać przy rozliczeniach mediów, gdy zmienia się właściciel lokalu? O czym pamiętać przy rozliczeniach mediów, gdy zmienia się właściciel lokalu?

Kością niezgody przy sprzedaży lokalu mogą być nierozliczone opłaty za media i czynsz. Regulacje prawne pomagają rozstrzygnąć, na kim spoczywają odpowiednie obowiązki.

Kością niezgody przy sprzedaży lokalu mogą być nierozliczone opłaty za media i czynsz. Regulacje prawne pomagają rozstrzygnąć, na kim spoczywają odpowiednie obowiązki.

FIRMA BMETERS Współczynniki korekcyjne w rozliczeniu kosztów ogrzewania budynków wielolokalowych

Współczynniki korekcyjne w rozliczeniu kosztów ogrzewania budynków wielolokalowych Współczynniki korekcyjne w rozliczeniu kosztów ogrzewania budynków wielolokalowych

Niezależnie czy rozpatrujemy budownictwo starego typu z pionowym rozprowadzeniem instalacji centralnego ogrzewania, czy też nowe budynki z instalacją poziomą, rozliczenie kosztów ogrzewania zawsze wiąże...

Niezależnie czy rozpatrujemy budownictwo starego typu z pionowym rozprowadzeniem instalacji centralnego ogrzewania, czy też nowe budynki z instalacją poziomą, rozliczenie kosztów ogrzewania zawsze wiąże się z zastosowaniem współczynników korekcyjnych. W przypadku zastosowania ich do rozliczeń podzielników stosuje się nawet dwa niezależne współczynniki – współczynnik grzejnika oraz współczynnik położenia lokalu.

Stella Brzeszczyńska Rozliczenie mediów z najemcami

Rozliczenie mediów z najemcami Rozliczenie mediów z najemcami

W Administratorze nr 11/2011 (s. 28) opisywałam problemy z refakturowaniem mediów na najemców. Sama możliwość ich rozliczania nie budzi wątpliwości. Problemem jest jednak ustalenie, czy rozliczamy je w...

W Administratorze nr 11/2011 (s. 28) opisywałam problemy z refakturowaniem mediów na najemców. Sama możliwość ich rozliczania nie budzi wątpliwości. Problemem jest jednak ustalenie, czy rozliczamy je w ramach umowy najmu – jako składnik czynszu, czy jako osobną usługę – ze stawką właściwą dla tej usługi. Orzeczenie TSUE z września tego roku ma szansę zmienić postrzeganie tego problemu przez organy podatkowe.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać?  Sprawdź!

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości » Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości »

Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości » Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.