administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Mój dom – moja twierdza

Jak zadbać o bezpieczeństwo na osiedlu?

Mój dom – moja twierdza, fot. pixabay

Mój dom – moja twierdza, fot. pixabay

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze miejsca do zamieszkania jest bezpieczeństwo na osiedlu. Chodzi o coś więcej, niż zabezpieczenie własnego mieszkania. Przysłowiową twierdzą staje się całe osiedle. Bezpieczeństwo wspólnoty mieszkaniowej jest jednym z priorytetów zarządcy nieruchomości.

Definicja bezpieczeństwa mówi, że jest to poczucie, gdy nic człowiekowi nie zagraża. Wyróżnia się przy tym różne rodzaje bezpieczeństwa: regionalne, międzynarodowe i narodowe, zewnętrzne i wewnętrzne, ekologiczne, polityczne, bezpieczeństwo informacji, społeczne, socjalne, fizyczne, personalne, etc. Na osiedlu mieszkalnym z pewnością można zapewnić sobie bezpieczeństwo wewnętrzne, społeczne i fizyczne. Współczynnik bezpieczeństwa powinien być zaś jak najwyższy, przy subiektywnym odczuciu obywateli. Badania wykazują, iż najwięcej przestępstw popełnianych na osiedlach mieszkaniowych to rozboje i włamania, a ok. 70 proc. tego typu wykroczeń przypada na aglomeracje miejskie, w tym osiedla mieszkaniowe. Niestety ich wykrywalność jest dość niska.

Z drugiej strony, badania przeprowadzone przez CBOS „Poczucie bezpieczeństwa i zagrożenia przestępczością” w maju 2018 r. pokazują, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie – według 86 proc. Polaków (spadek o 3 punkty procentowe w stosunku do 2017 r.). Optymistycznie wyglądają także statystyki odnoszące się do bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. Polacy czują się nawet bardziej bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania niż ogólnie w Polsce. Przekonanie, że dzielnica, osiedle lub wieś, w której się mieszka, jest bezpieczna i spokojna, wyraziło aż 93 proc. ankietowanych. Porównując statystyki z tymi sprzed kilku lat, można powiedzieć, że sytuacja w tym zakresie jest bardzo dobra. Większość badanych, bo aż 60 proc. nie obawia się, że może zostać ofiarą przestępstwa, natomiast prawie połowa z nich (48 proc.) obawia się o bezpieczeństwo członków swojej rodziny.

Osiedlowa rzeczywistość

Na terenie osiedli mieszkaniowych codziennie przemieszcza się większa liczba osób – nie tylko mieszkańcy, ale też ich goście, kurierzy, dostawcy, klienci punktów usługowych i sklepów oraz niestety podejrzane osoby, zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców. Dzisiejsze nowoczesne osiedla z reguły są bezpieczne i zapewniają mieszkańcom spokojne funkcjonowanie i komfort życia. Coraz częściej w standardzie znajdują się solidne zabezpieczenia w postaci drzwi i okien antywłamaniowych z systemem rolet oraz indywidualny system alarmowy. Zarządcy nieruchomości kładą duży nacisk na bezpieczeństwo części wspólnych, aby udaremnić przestępstwa i przejawy wandalizmu w całej przestrzeni, z której korzystają członkowie wspólnoty mieszkaniowej. Zarządcy we współpracy z mieszkańcami mogą wprowadzać rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa i estetyki otoczenia. Istnieje wiele sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa na osiedlu. Podstawową zasadą jest to, że budynek jest tak dobrze zabezpieczony, jak jego najmniej chroniony fragment.

Pierwszym etapem zwiększania bezpieczeństwa na osiedlach mieszkaniowych jest sprawdzenie oczekiwań, jakie mają w tej kwestii sami mieszkańcy. Jakie są ich potrzeby dotyczące poziomu odczuwanego bezpieczeństwa społecznego – obecnego i pożądanego. W takim celu można przeprowadzić anonimową ankietę bezpieczeństwa. Wprowadzając zabezpieczenia, należy bezwzględnie pamiętać, żeby rozwiązania te jednocześnie nie ograniczały swobody poruszania się mieszkańców ani podstawowych swobód obywatelskich. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której wprowadzone zostanie tak wiele ograniczeń, zakazów i nakazów czy systemów monitorujących, że mieszkańcy na własnym terenie będą czuć się, jak intruzi.

Przy projektowaniu systemu ochrony niezwykle ważne jest uwzględnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa wszystkich wejść i wyjść z budynku i posesji, a także, co często jest pomijane, zapewnienie odpowiednich warunków do przeprowadzania akcji z udziałem służb ratowniczych i straży pożarnej.

Przegląd domofonów i wideodomofonów

 


Nowoczesny system Linea Azzurro DSX4

Grupa Techniczna CODI stworzyła jednolity system łączności wewnętrznej oraz zintegrowanej kontroli dostępu w obiektach. DSX Linea Azzurro łączy w sobie wideodomofon, kontrolę dostępu, monitoring, archiwizację i analizę zdarzeń.

Nowy system Linea Azzurro DSX4 to połączenie śmiałego wzornictwa z niepowtarzalną funkcjonalnością. System, jak i pozostałe konstrukcje firmy GT CODI powstały w Polsce i są tutaj produkowane. Co więc wyróżnia ten system od wielu innych?

1. Funkcjonalność dla UŻYTKOWNIKA:

Pełna kontrola dostępu, monitoring, archiwizacja ale przede wszystkim funkcje wyróżniające:

 • pełna łączność pomiędzy lokalami,
 • łączność na linii domofon – telefon komórkowy lokatora,
 • panele obsługiwane dotykowo,
 • obsługa głosem dla osób niedowidzących,
 • automatyczne otwieranie drzwi przez Bluetooth.

2. Funkcjonalność INSTALACYJNA:

Przekłada się na prostotę i łatwość wykonania instalacji oraz wygodę konserwacyjną;

 • niewielki asortyment modułów systemowych,
 • prosta, logiczna i przejrzysta instalacja nawet w bardzo dużych obiektach,
 • łatwość uruchomienia i utrzymania w ruchu.

3. NISKIE KOSZTY eksploatacyjne:

 • Pobór energii 4-10 razy niższy od większości urządzeń na rynku dzięki opatentowanym rozwiązaniom, szczególnie przy zasilaniu zamków rewersyjnych, które pobierają energię non stop;
 • filozofia naprawiania uszkodzonych elementów systemu w miejsce ich pełnej wymiany;
 • niezawodność długoterminowa wynikająca z konstrukcji systemu;
 • standardowa gwarancja sprzętowa 3-5 lat.

4. Funkcjonalność dla WSZYSTKICH:

 • Odporność na wszelakie płyny dezynfekcyjne (szklana płyta czołowa panelu, brak otworów na głośnik),
 • możliwość zadzwonienia z panelu pod numer alarmowy 112 w razie zagrożenia (brak budek telefonicznych),
 • oświetlenie dla kamery zależne od warunków zewnętrznych
 • tor audio w kierunku lokalu z funkcją ARW – dobór wielkości sygnału w zależności od miejsca gdzie znajduje się rozmówca zewnętrzny.

Więcej o produktach Codi >>

5. Funkcjonalność dla ZARZĄDCY:

System rejestruje wszelakie zdarzenia z nim związane. Dedykowane oprogramowanie (AI) pozwala na analizę rodzaju zdarzeń, których występowanie odbiega od średniej statystycznej, co generuje przewidywania o możliwych zagrożeniach. Daje również obraz zarządcy n/t działań eksploatacyjnych.

6. Aparat lokatora:

 • Magnetyczne mocowanie słuchawki,
 • klawiatura numeryczna – łączność interkomowa, ustawianie przez lokatora własnego kodu do wejścia,
 • przekierowanie, czasowe wyłączanie aparatu itd.;
 • rodzaj zewu zależny od źródła wywołania – portier, klatka, furtka, sąsiad;
 • funkcja dzwonka mieszkaniowego (inny, odróżniający sygnał);
 • odbiornik - alarmowa funkcja przyzywowa;
 • aparat nie wymaga programowania.

7. Monitory wideo:

Występują w 3 typach - 2 głośnomówiące i jeden słuchawkowy. Ekrany kolorowe 4,3" oraz 7".

8. Interfejsy GSM (M3010 i M3100):

 • Pełna łączność z dowolnym telefonem komórkowym,
 • rejestracja zdarzeń w ramach całego obiektu na karcie SD (M3100),
 • sterowanie za pomocą SMS rozmaitymi urządzeniami (1-4 przekaźniki),
 • 4 wejścia analogowe do pomiaru wielkości analogowych (M3100),
 • możliwość zatelefonowania do modułu celem dalszego połączenia (np. funkcja zdalnego portiera),
 • kolorowy, dotykowy ekran LCD 2,4” do obsługi konserwatorskiej (M3100).

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.codi.pl >>

 


Profesjonalna ochrona

Zarządca nieruchomości po uzgodnieniu ze wspólnotą może zatrudnić firmę profesjonalnie zajmującą się ochroną osób i mienia. Na samym początku dobrze jest ocenić ryzyko związane z bezpieczeństwem, by odpowiednio je poprawić. Profesjonalny pracownik firmy ochroniarskiej przychodzi i ocenia obiekty mieszkalne. Identyfikuje przy tym wszystkie słabe punkty systemu bezpieczeństwa i proponuje usprawnienia. Ocena zagrożenia bezpieczeństwa to najlepszy sposób na określenie najlepszych metod poprawy bezpieczeństwa w budynku.

Pracownicy ochrony mogą przez 24 godziny na dobę kontrolować, kto wchodzi i wjeżdża na teren osiedla lub bloku, zaś w podejrzanej sytuacji mogą szybko zareagować. Stanowisko wykwalifikowanego pracownika ochrony powinno znajdować się w centralnym miejscu, takim, jak wjazd na osiedle czy do garażu lub w przy wejściu do budynku. W ten sposób, utrudniony jest dostęp do obszarów najczęściej zagrożonych nieautoryzowanym wejściem, a potencjalny włamywacz nie będzie miał dostępu do mieszkań.

Pracownik ochrony powinien być zobowiązany do wykonywania systematycznych obchodów nieruchomości. W czasie nadzoru sprawdzane są szczególnie wrażliwe miejsca i obszary będące poza zasięgiem kamer. W przeprowadzaniu rutynowych obchodów często już dziś pomagają nowoczesne drony z funkcją transmisji na żywo, które mogą dolecieć w trudno dostępne lokalizacje, takie, jak dach lub wiata. W ten sposób, osoba obsługująca sprzęt, w krótkim czasie może sprawdzić, co dzieje się na terenie całego osiedla, bez opuszczania stanowiska.

Poza ochroną fizyczną i obsługą bram, w pakiecie ochroniarskim może być też odbiór paczek. Dodatkowo firma ochroniarska może zaoferować wirtualną recepcję, na którą składa się zdalne otwieranie bram i drzwi, elektroniczne wydawanie kluczy, co bardzo ułatwia mieszkańcom osiedla życie. Każda profesjonalna firma posiada podjazdy patroli prewencyjnych oraz interwencyjnych, które w jakimkolwiek, nawet najmniejszym zagrożeniu, błyskawicznie pojawiają się na miejscu.

Osiedlowy monitoring

Skutecznym rozwiązaniem, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo na osiedlu, jest monitoring osiedlowy. Dzięki niemu można rejestrować dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości. Dzisiejsze kamery są zaawansowane technologicznie, dają więc bardzo dokładny obraz. Istotne przy okazji montażu kamer jest sprawdzenie, czy nie ma czarnych plam, tzn. czy kamery obejmują cały obszar osiedla. Szczególnie należy zadbać o wyraźną widoczność wejść do klatek schodowych, wind, garaży lub całego parkingu zewnętrznego. To miejsca zwykle najbardziej narażone na wandalizm, ale też przestrzeń, którą potencjalny złodziej musi przejść, chcąc dotrzeć do samochodu lub mieszkania.

Na terenie osiedli coraz częściej można spotkać kamery CCTV – nowoczesne urządzenia, które zawierają funkcję wykrywania ruchu oraz termowizję. Odpowiednio ustawiona instalacja pozwala na całodobowy nadzór całego osiedla z uwzględnieniem miejsc trudniej dostępnych. Sprzęt ten umożliwia przetwarzanie informacji na poziomie urządzenia. Kamera sama wysyła informację do całodobowego Centrum Monitoringu, gdzie jej analizą zajmują się specjaliści do spraw bezpieczeństwa. Szybka interpretacja zdarzeń sprawia, że czas reakcji na zagrożenia jest krótki i można podjąć natychmiastowe kroki zapobiegawcze.

Ogrodzenie zewnętrzne 

Montaż ogrodzenia jest jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlu. Fizyczne oddzielenie przestrzeni działa także psychologicznie i zniechęca do włamania. Trzeba pamiętać także o estetyce – atrakcyjne ogrodzenie powinno dobrze komponować się z kolorystyką budynków mieszkalnych. Jednak ogrodzenie terenu o powierzchni kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy metrów kwadratowych nie zawsze jest możliwe.

Deweloperzy rezygnują też coraz częściej z wysokich murów na rzecz delikatnych, ażurowych lub naturalnych ogrodzeń w formie żywopłotu, aby zmniejszyć poczucie izolacji mieszkańców. Osoby poszukujące mieszkania stale zwracają uwagę na kwestię ogrodzenia, ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej strony jednak zależy im na naturalnym kontakcie z okolicą. To duże wyzwanie dla projektantów, którzy starają się, aby architektura osiedli była spójna z otaczającym krajobrazem, a jednocześnie zapewniała maksymalny poziom komfortu mieszkania.

Na szczególną uwagę zasługują tu place zabaw lub boiska osiedlowe, z których korzystają najmłodsi mieszkańcy. W przypadku tych pierwszych, warto montować specjalne furtki, uniemożliwiające wyjście małych dzieci bez wiedzy rodziców, ale też blokujące wejście psom na teren rekreacyjny. Ważne jest też, aby ogrodzenie było zabezpieczone pod względem ostrych i wystających elementów. Czystość i bezpieczeństwo to najlepsze argumenty dla rodziców. Boiska osiedlowe z kolei powinny posiadać wysokie „piłko-chwyty”, wyposażone w tłumiki akustyczne, ograniczające hałas i jednocześnie chroniące pobliskie okna przed uszkodzeniem.

 

osiedle bezpieczenstwo

Fot. Ogrodzenie wykonane z paneli kratowych VEGA


/fot: WIŚNIOWSKI/

Szlaban wjazdowy

Portier lub ochroniarz może kontrolować pojazdy pojawiające się na osiedlowym parkingu, nie zawsze jednak będzie on w stanie zweryfikować wszystkie samochody. W celu wykluczenia ludzkiego błędu, na osiedlach montowane są automatyczne szlabany, które otwierają się tylko przed zarejestrowaną w systemie tablicą rejestracyjną. To bardzo skuteczny sposób, ponieważ pozwala ustalić, które samochody są uprawnione do parkowania w danej przestrzeni oraz w tym samym czasie prowadzić ewidencję wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów, a to podnosi bezpieczeństwo. To też ogromna oszczędność czasu dla mieszkańców, gdyż nie muszą legitymować się przed portierem przy każdym wjeździe.

Domofon na kod i inteligentna winda

Zamki wejściowe do budynków czy przy furtkach są jeszcze jedną formą ochrony, którą może zapewnić dbający o bezpieczeństwo zarządca nieruchomości. Dużo trudniej je sforsować niż tradycyjne zamki na klucz. Można też już spotkać windy, które nie ruszają, jeśli nie ma w nich mieszkańca lub upoważnionego gościa. Wszystkie montowane urządzenia powinny mieć certyfikaty bezpieczeństwa, a mieszkańcy powinni umieć prawidłowo z nich korzystać. Ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa. Nie powinno się zostawiać otwartych klatek schodowych albo bramy po wejściu na teren osiedla, ponieważ stwarza się wtedy idealne szanse potencjalnym złodziejom do wejścia na teren.

Oświetlenie na osiedlu

Niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa na osiedlu jest odpowiednie oświetlenie całej przestrzeni, a szczególnie jego zakamarków. Powoduje to, że złodzieje lub wandale są widoczni z daleka, a mieszkańcy czują się komfortowo, gdy mogą poruszać się po jasnym osiedlu. Odpowiedzialny zarządca zapewni oświetlenie o odpowiedniej mocy, ale też rozważy opcję zamontowania czujników ruchu. Modne i popularne szklane kule nie są niestety skuteczne, gdyż rozpraszają światło, co powoduje nieodpowiednie doświetlenie terenu. Bardziej efektywnym rozwiązaniem są np. lampy z koszami, wykończone u góry metalowymi daszkami lub meta halogenowe, zapewniające światło pośrednie. Dodatkowo, punktowe oświetlenie dróżek spacerowych, pozwoli mieszkańcom bezpiecznie dotrzeć wprost pod drzwi.

Dokładne sprzątanie 

Niezwykle istotne dla bezpieczeństwa ludzi mieszkających na osiedlach, jest utrzymywanie porządku na wysokim poziomie, co dobitnie pokazał czas pandemii koronawirusa. Środki ochrony nie są dziś już tak surowe, jednak dokładne sprzątanie klatek schodowych, korytarzy, wind, klamek i uchwytów oraz balustrad powinno być wciąż priorytetem. Poza wymienionymi miejscami, firmy porządkowe muszą myć także inne powierzchnie: posadzki, okna i kratki wentylacyjne. Lista czynności bywa długa, a zarządcy powierzają realizację obowiązków zaufanym profesjonalistom. Pojedynczy pracownik, zatrudniony od czasu do czasu, nie byłby w stanie zapanować nad porządkiem w całym bloku, a co dopiero w kliku czy kilkunastu budynkach. Dodatkowo należy zadbać o pielęgnację terenów zewnętrznych, m.in. usunięcie naniesionych przez wiatr śmieci i gałęzi, mycie elewacji i szyb okiennych lub wystawowych, wynoszenie pełnych worków z koszów na śmieci oraz sprzątanie potłuczonego szkła. 

Brak systematyczności w wykonywaniu tych czynności, grozi wypadkami, za które odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi wspólnota.

Komentarze

Powiązane

Dom100.eu Deweloper z Gliwic przedstawia: prestiżowe apartamenty na miarę XXI wieku

Deweloper z Gliwic przedstawia: prestiżowe apartamenty na miarę XXI wieku Deweloper z Gliwic przedstawia: prestiżowe apartamenty na miarę XXI wieku

Wyobraź sobie swoje idealne miejsce na ziemi: poczuj się bezpiecznie, doznaj spokoju. Tu świat kręci się wokół Ciebie, a czas płynie w rytmie bicia Twojego serca. Spełnienie marzenia jest bliżej, niż myślisz....

Wyobraź sobie swoje idealne miejsce na ziemi: poczuj się bezpiecznie, doznaj spokoju. Tu świat kręci się wokół Ciebie, a czas płynie w rytmie bicia Twojego serca. Spełnienie marzenia jest bliżej, niż myślisz. Przedstawiamy prestiżowy kompleks z apartamentami w Gliwicach od dom100. Jesteś gotowy, by wkroczyć do Nowego Świata?

Bank Pocztowy S.A. Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK

Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK Jak skutecznie zmniejszyć koszt termomodernizacji? Sprawdź Kredyt na OZE w Banku Pocztowym oraz Program TERMO BGK

W obliczu drożejących mediów oraz wysokich kosztów eksploatacyjnych niezwykle istotne staje się podejmowanie działań ograniczających wydatki. Jednym z kluczowych sposobów, aby osiągnąć ten cel jest wdrożenie...

W obliczu drożejących mediów oraz wysokich kosztów eksploatacyjnych niezwykle istotne staje się podejmowanie działań ograniczających wydatki. Jednym z kluczowych sposobów, aby osiągnąć ten cel jest wdrożenie rozwiązań proekologicznych np. instalacja paneli fotowoltaicznych czy termomodernizacja nieruchomości. Dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych to nie tylko krok w kierunku oszczędności finansowych, ale również podwyższenie wartości budynku oraz znaczny wkład w ochronę środowiska.

Grupa Warta Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty

Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to rodzaj zabezpieczenia, które chroni mienie i interesy wspólnoty mieszkaniowej - czyli grupy właścicieli lokali w budynku wielomieszkaniowym.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to rodzaj zabezpieczenia, które chroni mienie i interesy wspólnoty mieszkaniowej - czyli grupy właścicieli lokali w budynku wielomieszkaniowym.

Manage Prosta Spółka Akcyjna Nowe możliwości w zarządzaniu nieruchomościami

Nowe możliwości w zarządzaniu nieruchomościami Nowe możliwości w zarządzaniu nieruchomościami

Obecnie, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, efektywne zarządzanie czasem i zadaniami staje się kluczowe. W odpowiedzi na te potrzeby powstała platforma Manage, czyli innowacyjne narzędzie, które...

Obecnie, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, efektywne zarządzanie czasem i zadaniami staje się kluczowe. W odpowiedzi na te potrzeby powstała platforma Manage, czyli innowacyjne narzędzie, które rewolucjonizuje sposób zarządzania nieruchomościami.

Nieruchomości Orange Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja?

Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja? Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja?

Budynek usługowo-mieszkalny to rodzaj nieruchomości, która dla ludzi biznesu oferuje wiele korzyści. W zależności od sposobu wykorzystania może przynosić stały dochód lub też ograniczyć wydatki firmy....

Budynek usługowo-mieszkalny to rodzaj nieruchomości, która dla ludzi biznesu oferuje wiele korzyści. W zależności od sposobu wykorzystania może przynosić stały dochód lub też ograniczyć wydatki firmy. Budowę lub zakup takiej nieruchomości powinny rozważyć osoby, które chcą otworzyć lub rozwinąć działalność gospodarczą. To również ciekawa propozycja dla firm, które chcą ulokować środki w pewnej inwestycji w czasach wysokiej inflacji.

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji

Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji Nowa usługa OptiGO! od Veolii – gwarancja zachowania komfortu cieplnego przy obniżeniu kosztów eksploatacji

Veolia uruchomiła system OptiGO! – kompleksowe rozwiązanie wspierające efektywne zarządzanie energią cieplną w budynkach, które pozwala oszczędzać energię, obniżać koszty i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych.

Veolia uruchomiła system OptiGO! – kompleksowe rozwiązanie wspierające efektywne zarządzanie energią cieplną w budynkach, które pozwala oszczędzać energię, obniżać koszty i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych.

Schindler Polska Sp. z o.o. Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska

Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ewą Hardek, Zastępcą Prezesa Zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ds. Remontów i Inwestycji.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ewą Hardek, Zastępcą Prezesa Zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ds. Remontów i Inwestycji.

FLAME PROTECT KOMPLEKSOWE USŁUGI BHP I PPOŻ. S.C. Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect!

Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect! Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect!

Bezpieczeństwo pożarowe nieruchomości to obowiązek, ale też troska zarządców i właścicieli. W czasach, gdy coraz częściej przekazujemy zadania wcześniej realizowane przez człowieka automatycznym systemom,...

Bezpieczeństwo pożarowe nieruchomości to obowiązek, ale też troska zarządców i właścicieli. W czasach, gdy coraz częściej przekazujemy zadania wcześniej realizowane przez człowieka automatycznym systemom, podejście do zabezpieczenia pożarowego musi zostać unowocześnione. Można to zrobić rękoma specjalistów z firmy Flame Protect, zajmujących się współpracą w zakresie usług przeciwpożarowych i BHP z zarządcami budynków, m.in. przedsiębiorstw czy wspólnot mieszkaniowych.

DomBest Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7 Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i...

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i czekaniu na rozliczenia. Teraz możesz kontrolować zużycie mediów w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca.

Venture Industries Group Inteligentny system zarządzania jakością powietrza

Inteligentny system zarządzania jakością powietrza Inteligentny system zarządzania jakością powietrza

VentureWISE to inteligentny system monitorujący jakość powietrza w domu. Jego montaż jest prosty i bezinwazyjny, ponieważ działanie tego rozwiązania opiera się na połączeniu bezprzewodowym. Dzięki temu...

VentureWISE to inteligentny system monitorujący jakość powietrza w domu. Jego montaż jest prosty i bezinwazyjny, ponieważ działanie tego rozwiązania opiera się na połączeniu bezprzewodowym. Dzięki temu instalację może wykonać sam użytkownik.

DomBest Twój zdalny zespół księgowy!

Twój zdalny zespół księgowy! Twój zdalny zespół księgowy!

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek....

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek. DomBest staje u Twego boku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie księgowości, które pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze - rozwoju Twojej działalności.

ECO24 Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów

Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów

Selektywna zbiórka śmieci w przestrzeni publicznej i wewnątrz budynków to nie chwilowy trend. Zgodnie z obowiązującym prawem stanowi jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Pozwala bowiem ograniczyć...

Selektywna zbiórka śmieci w przestrzeni publicznej i wewnątrz budynków to nie chwilowy trend. Zgodnie z obowiązującym prawem stanowi jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Pozwala bowiem ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, zwiększa procent odzyskiwania odpadów i umożliwia redukcję gazów cieplarnianych.

Manage Prosta Spółka Akcyjna Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami

Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami

W dynamicznym świecie biznesowym, który nas otacza, gdzie tempo pracy jest szybkie, a konkurencja zacięta, skuteczne zarządzanie wymaga nowoczesnych narzędzi. Systemy CRM (Customer Relationship Management)...

W dynamicznym świecie biznesowym, który nas otacza, gdzie tempo pracy jest szybkie, a konkurencja zacięta, skuteczne zarządzanie wymaga nowoczesnych narzędzi. Systemy CRM (Customer Relationship Management) stają się kluczowym elementem w efektywnym zarządzaniu nieruchomościami, umożliwiając profesjonalne kontrolowanie tego co dzieje się w Twojej firmie. Jednak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał systemu CRM w branży nieruchomości, konieczne jest szybkie i efektywne dostosowanie go do konkretnych...

XTB Polska Czym jest ETF?

Czym jest ETF? Czym jest ETF?

Wiele osób, które myśli o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem, ma jeden podstawowy problem. Nawet jeśli już założą konto maklerskie i poświęcą czas na naukę, przychodzi czas na podjęcie decyzji inwestycyjnej....

Wiele osób, które myśli o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem, ma jeden podstawowy problem. Nawet jeśli już założą konto maklerskie i poświęcą czas na naukę, przychodzi czas na podjęcie decyzji inwestycyjnej. Teraz jednak ta bariera znacznie się zmniejsza dzięki ETF-om. Czym jest ETF? I dlaczego warto rozważyć inwestycję w ETF?

Grupa Warta Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie?

Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie? Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie?

Wspólnoty mieszkaniowe stanowią fundament zarządzania nieruchomościami wielorodzinnymi w Polsce. Są one nieodłącznym elementem krajobrazu mieszkaniowego, zapewniającym efektywne administrowanie wspólnymi...

Wspólnoty mieszkaniowe stanowią fundament zarządzania nieruchomościami wielorodzinnymi w Polsce. Są one nieodłącznym elementem krajobrazu mieszkaniowego, zapewniającym efektywne administrowanie wspólnymi częściami budynków i terenów przyległych. Statystyki dotyczące wspólnot mieszkaniowych podkreślają ich znaczenie w naszym kraju.

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną

Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną Przyszłość zarządzania energią i ciepłem w budynkach, czyli jak sprostać wymaganiom prawnym i przyspieszyć transformację energetyczną

Rozmowa z Piotrem Sprzączakiem, dyrektorem ds. rozwoju, członkiem zarządu Veolia ESCO, o przyszłości zarządzania energią i ciepłem w budynkach.

Rozmowa z Piotrem Sprzączakiem, dyrektorem ds. rozwoju, członkiem zarządu Veolia ESCO, o przyszłości zarządzania energią i ciepłem w budynkach.

KHG FINANSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji?

W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji? W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest...

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest w przypadku, kiedy pomiędzy dłużnika, a wierzyciela wkracza sąd i komornik. Jak więc dochodzić należności w dzisiejszych czasach? Jak skutecznie odzyskać swoje pieniądze?

Manage Prosta Spółka Akcyjna Uchwały online? Tak, teraz to możliwe!

Uchwały online? Tak, teraz to możliwe! Uchwały online? Tak, teraz to możliwe!

Jedną z funkcjonalności w Manage jest głosowanie nad uchwałami online. W prosty i intuicyjny sposób można dodać treść uchwały, grafiki oraz załączniki, które już po chwili trafią na konta członków wspólnot....

Jedną z funkcjonalności w Manage jest głosowanie nad uchwałami online. W prosty i intuicyjny sposób można dodać treść uchwały, grafiki oraz załączniki, które już po chwili trafią na konta członków wspólnot. Głosowanie nad uchwałą jest banalnie proste i każdy z właścicieli z poziomu swojego konta może oddać głos z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy, że będzie miał przy sobie telefon lub komputer. Manage sam zlicza głosy oraz frekwencję, a Ty jako administrator w każdym momencie masz podgląd do...

Bank Pocztowy S.A. Kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot

Kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot Kredyt na OZE dla spółdzielni i wspólnot

Wysokie ceny energii, termomodernizacji oraz ogólnego utrzymania budynków będą dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych coraz większym wyzwaniem. W obliczu takiej sytuacji Bank Pocztowy wychodzi naprzeciw...

Wysokie ceny energii, termomodernizacji oraz ogólnego utrzymania budynków będą dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych coraz większym wyzwaniem. W obliczu takiej sytuacji Bank Pocztowy wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, oferując korzystne rozwiązanie w postaci Kredytu na OZE (Odnawialne Źródła Energii).

Bank Gospodarstwa Krajowego Jak sfinansować termomodernizację

Jak sfinansować termomodernizację

Według danych Stowarzyszenia Fala Renowacji około 70 proc. budynków w Polsce jest nieefektywnych energetycznie, a 16 proc. to prawdziwe „energetyczne czarne dziury”. Ich utrzymanie ze względu na koszty...

Według danych Stowarzyszenia Fala Renowacji około 70 proc. budynków w Polsce jest nieefektywnych energetycznie, a 16 proc. to prawdziwe „energetyczne czarne dziury”. Ich utrzymanie ze względu na koszty ogrzewania będzie coraz droższe.

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Redakcja Modernizacja wind w budynku wielorodzinnym

Modernizacja wind w budynku wielorodzinnym Modernizacja wind w budynku wielorodzinnym

W Polsce proces modernizacji wind rozpoczął się wraz ze wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej i co za tym idzie – przyjęciem dyrektywy dźwigowej. Koszty związane z remontem dźwigu będą zależały...

W Polsce proces modernizacji wind rozpoczął się wraz ze wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej i co za tym idzie – przyjęciem dyrektywy dźwigowej. Koszty związane z remontem dźwigu będą zależały od zakresu zaplanowanych prac. Modernizacja windy może polegać np. na wymianie kabiny, drzwi lub sterowania.

Redakcja news Wróble znikają z osiedli

Wróble znikają z osiedli Wróble znikają z osiedli

Ocieplenie budynków, beton zamiast trawnika, zanik owadów – to jedne z przyczyn malejącej populacji wróbli. Ornitolodzy informują, że w Polsce populacja ta zmniejszyła się nawet o 30 proc. w ostatnim dwudziestoleciu.

Ocieplenie budynków, beton zamiast trawnika, zanik owadów – to jedne z przyczyn malejącej populacji wróbli. Ornitolodzy informują, że w Polsce populacja ta zmniejszyła się nawet o 30 proc. w ostatnim dwudziestoleciu.

Redakcja news Siłownie zewnętrzne na osiedlach

Siłownie zewnętrzne na osiedlach Siłownie zewnętrzne na osiedlach

Nowoczesne osiedla powinny być wielofunkcyjnymi przestrzeniami, służą bowiem nie tylko jako miejsce do mieszkania, ale także do pracy, relaksu czy treningu. Inwestorzy, czyli przyszli mieszkańcy, oczekują...

Nowoczesne osiedla powinny być wielofunkcyjnymi przestrzeniami, służą bowiem nie tylko jako miejsce do mieszkania, ale także do pracy, relaksu czy treningu. Inwestorzy, czyli przyszli mieszkańcy, oczekują od deweloperów czy spółdzielni udogodnień oraz uwzględnienia różnych potrzeb lokatorów, dlatego mile widziane są strefy zielone, place zabaw czy siłownie plenerowe.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.