administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowe urlopy w prawie pracy, korzystne zmiany dla rodziców

Anna Ruszczak | 2022-07-28
Zmiany wprowadzają prawo do dwóch nowych urlopów: urlopu opiekuńczego i urlopu z tytułu siły wyższej, fot. Pixabay

Zmiany wprowadzają prawo do dwóch nowych urlopów: urlopu opiekuńczego i urlopu z tytułu siły wyższej, fot. Pixabay

Pracodawców czeka mała rewolucja w związku z nowelizacją Kodeksu pracy. Zostaną wydłużone urlopy rodzicielskie i nadane nowe uprawnienia pracownikom. Zmiany muszą zostać wdrożone najpóźniej na początku sierpnia br. i są korzystne dla wszystkich pracowników.

Zobacz także

Redakcja news Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody w praktyce w 2023-2024 roku

Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody w praktyce w 2023-2024 roku Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody w praktyce w 2023-2024 roku

Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Dlaczego należy ustalić minimalne zużycie...

Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Dlaczego należy ustalić minimalne zużycie ciepła do ogrzewania i poprawnie określić zużycie wody utraconej wskutek awarii? Zapraszamy na szkolenie 7 grudnia 2023 roku!

Anna Ruszczak news Porozumienie ws. zmian dyrektywy WEEE

Porozumienie ws. zmian dyrektywy WEEE Porozumienie ws. zmian dyrektywy WEEE

21 listopada 2023 roku Rada UE i Parlament Europejski wypracowali porozumienie w sprawie zmian w przepisach o zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dotyczy ono dyrektywy nr 2012/19...

21 listopada 2023 roku Rada UE i Parlament Europejski wypracowali porozumienie w sprawie zmian w przepisach o zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dotyczy ono dyrektywy nr 2012/19 z 4 lipca 2012 r., tzw. dyrektywy WEEE, której postanowienia częściowo unieważnił Trybunał Sprawiedliwości UE.

news Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Czy ogródki działkowe będą zagrożone? Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych...

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych dla większości terenów gmin.

Rządowy projekt nowelizacji Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw jest obecnie procedowany. Ma on na celu, między innymi, wdrożenie do polskiego porządku prawnego dwóch unijnych dyrektyw: tzw. dyrektywy rodzicielskiej oraz dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej. Polska ma na to czas do 2 sierpnia br.

Zmiany wprowadzają prawo do dwóch nowych urlopów: urlopu opiekuńczego i urlopu z tytułu siły wyższej. Pierwszy z nich, niepłatny, będzie przysługiwać m.in. z tytułu choroby członka najbliższej rodziny,  wspólnie zamieszkującego, np. męża lub dziecka, w wymiarze pięciu dni. Urlop z tytułu siły wyższej będzie przysługiwał w wymiarze dwóch dni w roku kalendarzowym i będzie płatny w 50 proc.

Ułatwienia dla rodziców

Urlop rodzicielski zostanie wydłużony o dziewięć tygodni, a rodzice będą mogli z niego korzystać niezależnie od tego, czy matka wykorzystała urlop macierzyński. Obecnie urlop rodzicielski wynosi 32 tygodnie po urodzeniu jednego dziecka i 34 tygodnie w przypadku ciąży mnogiej. Po zmianach będzie to odpowiednio 41 i 43 tygodnie. Nie musi być wykorzystywany od razu, ale maksymalnie w pięciu częściach do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko ukończy szósty rok życia. Nowością będzie brak możliwości wykorzystania całości urlopu tylko przez jednego rodzica. Ojciec nie będzie mógł zrzec się swoich dziewięciu tygodni urlopu rodzicielskiego na rzecz matki, ani matka na rzecz ojca. Dodatkowo, rodzice do ósmego roku życia dziecka będą mogli też złożyć do pracodawcy wniosek, że nie chcą pracować w nadgodzinach, a pracodawca będzie musiał taki wniosek uwzględnić.

Może Cię zainteresuje: Zmiany w prawie dotyczącym najmu krótkoterminowego

Według nowych regulacji, pracownik opiekujący się dzieckiem do ukończenia przez nie ósmego roku życia, bez wyrażenia swojej dobrowolnej zgody, nie będzie zobowiązany do pracy w porze nocnej, w systemie przerywanego czasu pracy czy delegowania poza stałe miejsce pracy. Kolejną nowością będą też zmiany w urlopach ojcowskich: będą oni mogli wykorzystać dwutygodniowy urlop do czasu ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia.

Zmieni się też wysokość zasiłku macierzyńskiego za cały okres urlopu rodzicielskiego i będzie ustalany na poziomie 70 proc. podstawy wymiaru zasiłku.

Zmiany w umowach na okres próbny i czas określony

Istotne zmiany są planowane w zakresie umów na okres próbny i umów na czas określony. Pracodawca będzie musiał uzasadniać przyczynę wypowiedzenia takiej umowy, skonsultować się w tej sprawie ze związkami zawodowymi, a gdy pracownik wniesie powództwo do sądu - przywrócić go do pracy. Obecnie pracodawca nie ma obowiązku podawania przyczyny wypowiedzenia umowy na czas określony. W przypadk niezgodnego z prawem rozwiązania umowy na czas określony, pracownik mógł dotąd żądać przed sądem tylko odszkodowania.

Ważne zmiany dotyczą też czasu, na jaki pracodawca i pracownik będą mogli zawrzeć umowę na okres próbny. Do tej pory taką umowę można było zawrzeć na trzy miesiące. Po zmianach okres próbny będzie zależny od czasu, na jaki będziemy planowana kolejna umowa. Przykładowo, jeśli kolejna umowa będzie zawierana na sześć miesięcy, to okres próbny będzie wynosił miesiąc. Jeżeli będzie to do 12 miesięcy, to okres próbny będzie wynosił do trzech miesięcy. Okres próbny będzie mógł być przedłużony, jeżeli pracownik będzie np. chory.

Źródło: Newseria Biznes

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! 

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Strategiczne mapy hałasu miast

Strategiczne mapy hałasu miast Strategiczne mapy hałasu miast

Negatywne skutki hałasu mogą być odczuwalne zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast. Do rozwiązania tego problemu sporządza się opracowanie, zwane strategiczną mapą hałasu. Co ma na celu takie działanie?

Negatywne skutki hałasu mogą być odczuwalne zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast. Do rozwiązania tego problemu sporządza się opracowanie, zwane strategiczną mapą hałasu. Co ma na celu takie działanie?

Anna Ruszczak news Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm

Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm

Styczniowe badania KPMG pokazuje, że już 63 proc. największych w Polsce firm przygotowuje raport na temat czynników ESG, związanych m.in. z oddziaływaniem na środowisko i społeczeństwo. Przedsiębiorstwa...

Styczniowe badania KPMG pokazuje, że już 63 proc. największych w Polsce firm przygotowuje raport na temat czynników ESG, związanych m.in. z oddziaływaniem na środowisko i społeczeństwo. Przedsiębiorstwa przygotowują się do nowych obowiązków raportowania zgodnie z przyjętą pod koniec 2022 roku unijną dyrektywą CSRD.

Anna Ruszczak news Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom

Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom

Przy pomocy zdjęć satelitarnych można w zautomatyzowany sposób wychwycić w krótkim czasie wiele różnych niezgodności podatkowych dla dużej liczby nieruchomości. Pozwalają w pełni zobaczyć obiekty, od których...

Przy pomocy zdjęć satelitarnych można w zautomatyzowany sposób wychwycić w krótkim czasie wiele różnych niezgodności podatkowych dla dużej liczby nieruchomości. Pozwalają w pełni zobaczyć obiekty, od których podatek powinien być odprowadzony.

Anna Ruszczak news Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta

Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wiatrakowej. W przepisach znalazło się kryterium 700 metrów odległości od zabudowań mieszkalnych w przypadku nowych inwestycji w farmy wiatrowe. Rząd...

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wiatrakowej. W przepisach znalazło się kryterium 700 metrów odległości od zabudowań mieszkalnych w przypadku nowych inwestycji w farmy wiatrowe. Rząd na początku proponował, by było to 500 metrów, jednak do zmiany doszło w trakcie prac w parlamencie.

Anna Ruszczak news Co trzeba wiedzieć o zmianach w ustawie gazowej w 2023 roku?

Co trzeba wiedzieć o zmianach w ustawie gazowej w 2023 roku? Co trzeba wiedzieć o zmianach w ustawie gazowej w 2023 roku?

Ustawa gazowa zamraża ceny gazu m.in. dla gospodarstw domowych - na poziomie cen z 2022 r. Sprzedawcy gazu mają obowiązek stosowania maksymalnej ceny w wysokości 200,17 zł za MWh do 31 grudnia 2023 r....

Ustawa gazowa zamraża ceny gazu m.in. dla gospodarstw domowych - na poziomie cen z 2022 r. Sprzedawcy gazu mają obowiązek stosowania maksymalnej ceny w wysokości 200,17 zł za MWh do 31 grudnia 2023 r. Otrzymają oni z budżetu państwa odpowiednie rekompensaty.

Anna Ruszczak news Co trzeba wiedzieć o amortyzacji mieszkania w 2023 roku?

Co trzeba wiedzieć o amortyzacji mieszkania w 2023 roku? Co trzeba wiedzieć o amortyzacji mieszkania w 2023 roku?

Czym jest amortyzacja nieruchomości? Jak przepisy wprowadzone w ramach Polskiego Ładu wpłynęły na amortyzację budynków i lokali? Jakie zmiany w przepisach zostały wprowadzone z początkiem 2023 roku?

Czym jest amortyzacja nieruchomości? Jak przepisy wprowadzone w ramach Polskiego Ładu wpłynęły na amortyzację budynków i lokali? Jakie zmiany w przepisach zostały wprowadzone z początkiem 2023 roku?

Anna Ruszczak news Duża szara strefa w branży odpadowej – potrzebne zdecydowane działania

Duża szara strefa w branży odpadowej – potrzebne zdecydowane działania Duża szara strefa w branży odpadowej – potrzebne zdecydowane działania

Departament Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ szacuje, że szara strefa może stanowić między 30 a 40 proc. wartości całej gospodarki odpadami i być warta nawet 6 mld zł rocznie. Nie tylko zaburza...

Departament Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ szacuje, że szara strefa może stanowić między 30 a 40 proc. wartości całej gospodarki odpadami i być warta nawet 6 mld zł rocznie. Nie tylko zaburza konkurencję, ale ma też negatywne konsekwencje środowiskowe i finansowe. Może się przyczynić do niewypełnienia przez Polskę unijnych wymogów dotyczących poziomów recyklingu odpadów.

Anna Ruszczak news Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”?

Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”? Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”?

Specustawa mieszkaniowa, która miała być odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy, nie wpłynęła zbyt mocno na wzrost liczby mieszkań. Obecnie znów jest o niej głośno z powodu tzw. ustawy deregulacyjnej, która...

Specustawa mieszkaniowa, która miała być odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy, nie wpłynęła zbyt mocno na wzrost liczby mieszkań. Obecnie znów jest o niej głośno z powodu tzw. ustawy deregulacyjnej, która jest procedowana w Sejmie i ma rozszerzyć zastosowanie „lex deweloper” zgodnie z trendem zielonych miast.

Anna Ruszczak news Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym

Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym

Wody Polskie przekazały w komunikacie, że od 23 marca 2023 roku obowiązują nowe plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszaru dorzecza Wisły, Odry i Pregoły. Zaktualizowane plany przyjęto w drodze...

Wody Polskie przekazały w komunikacie, że od 23 marca 2023 roku obowiązują nowe plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszaru dorzecza Wisły, Odry i Pregoły. Zaktualizowane plany przyjęto w drodze rozporządzeń Ministra Infrastruktury.

Anna Ruszczak news Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

7 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej, a także związane z nią prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek...

7 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej, a także związane z nią prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek pracy do nowych, popandemicznych realiów.

Anna Ruszczak news Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki

Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki

1 lipca 2023 roku wchodzą w życie przepisy, dzięki którym uprawnione osoby będą mogły skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Niskie oprocentowanie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu od państwa. Warto...

1 lipca 2023 roku wchodzą w życie przepisy, dzięki którym uprawnione osoby będą mogły skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Niskie oprocentowanie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu od państwa. Warto pamiętać, że dopłatę można stracić – i to właściwie w każdym momencie.

Anna Ruszczak news Nieskuteczne zarządzanie terenami powodziowymi przez samorządy

Nieskuteczne zarządzanie terenami powodziowymi przez samorządy Nieskuteczne zarządzanie terenami powodziowymi przez samorządy

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działania większości skontrolowanych gmin, które nie uzgadniały z Wodami Polskimi warunków zabudowy na obszarach zagrożonych powodzią. Według Izby działania samorządów...

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działania większości skontrolowanych gmin, które nie uzgadniały z Wodami Polskimi warunków zabudowy na obszarach zagrożonych powodzią. Według Izby działania samorządów nie były wystarczające, by skutecznie ograniczać zabudowę terenów powodziowych.

Anna Ruszczak news Ryczałt za pracę zdalną a podatki

Ryczałt za pracę zdalną a podatki Ryczałt za pracę zdalną a podatki

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które na nowo uregulowały zasady pracy zdalnej. Ryczałty wypłacane przez pracodawców nie są przychodem pracowników, nie trzeba od nich płacić podatku, ani...

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które na nowo uregulowały zasady pracy zdalnej. Ryczałty wypłacane przez pracodawców nie są przychodem pracowników, nie trzeba od nich płacić podatku, ani odprowadzać składek ubezpieczeniowych. Reguła ta wynika z Kodeksu pracy. Istnieje duże ryzyko, że uzyskanie interpretacji podatkowej w tym zakresie nie będzie możliwe.

Anna Ruszczak news Obowiązki firm dotyczące medycyny pracy

Obowiązki firm dotyczące medycyny pracy Obowiązki firm dotyczące medycyny pracy

Stan zagrożenia epidemicznego ma potrwać w Polsce do 1 lipca 2023 roku. Jeżeli po tym terminie zostanie zniesiony, będzie to oznaczało, że firmy, które zdecydowały się skorzystać z możliwości zawieszenia...

Stan zagrożenia epidemicznego ma potrwać w Polsce do 1 lipca 2023 roku. Jeżeli po tym terminie zostanie zniesiony, będzie to oznaczało, że firmy, które zdecydowały się skorzystać z możliwości zawieszenia obowiązku wykonywania badań okresowych wśród pracowników, będą musiały nadrobić je w ciągu maksymalnie pół roku.

Anna Ruszczak news Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego

Prawnicy nie są przekonani, czy ostatnia nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wpłynie na zmianę dynamiki procesu cywilnego.

Prawnicy nie są przekonani, czy ostatnia nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wpłynie na zmianę dynamiki procesu cywilnego.

Anna Ruszczak news Jakie dane znajdą się w CEEB?

Jakie dane znajdą się w CEEB? Jakie dane znajdą się w CEEB?

Stan stolarki okiennej, grubość ocieplenia podłogi czy wynik przeglądu kominiarskiego – między innymi te informacje mają się znaleźć w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Stan stolarki okiennej, grubość ocieplenia podłogi czy wynik przeglądu kominiarskiego – między innymi te informacje mają się znaleźć w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Anna Ruszczak news Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji

Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji

Projekt kompleksowych zmian prawnych dla przedsiębiorców, nad którym pracuje obecnie resort rozwoju, przewiduje m.in. ograniczenie szeregu postępowań do jednej instancji.

Projekt kompleksowych zmian prawnych dla przedsiębiorców, nad którym pracuje obecnie resort rozwoju, przewiduje m.in. ograniczenie szeregu postępowań do jednej instancji.

Anna Ruszczak news Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego

Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego

Odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i mikroprzedsiębiorcy o rocznym zużyciu poniżej 100 tys. kWh, uzyskają dostęp do narzędzia porównywania ofert sprzedaży energii elektrycznej.

Odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i mikroprzedsiębiorcy o rocznym zużyciu poniżej 100 tys. kWh, uzyskają dostęp do narzędzia porównywania ofert sprzedaży energii elektrycznej.

Redakcja news Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali - aspekty praktyczne dla zarządców nieruchomości

Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali - aspekty praktyczne dla zarządców nieruchomości Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali - aspekty praktyczne dla zarządców nieruchomości

Jakie są podstawy prawne zarządzania najmem? Jak weryfikować najemców i przeprowadzać rozliczenia finansowe? Czym się charakteryzuje dobrze przygotowana oferta najmu lokalu? 17 maja Maciej Kamiński omówi...

Jakie są podstawy prawne zarządzania najmem? Jak weryfikować najemców i przeprowadzać rozliczenia finansowe? Czym się charakteryzuje dobrze przygotowana oferta najmu lokalu? 17 maja Maciej Kamiński omówi najważniejsze aspekty najmu dotyczące zarządców nieruchomości. Zapraszamy na szkolenie online.

Anna Ruszczak news Polska poza jednolitym systemem patentowym

Polska poza jednolitym systemem patentowym Polska poza jednolitym systemem patentowym

Od czerwca 2023 roku zacznie działać Jednolity Sąd Patentowy i nowy system unijnego patentu jednolitego, który będzie obowiązywać na terenie 17 państw członkowskich UE. Polska nie dołączyła do tego grona,...

Od czerwca 2023 roku zacznie działać Jednolity Sąd Patentowy i nowy system unijnego patentu jednolitego, który będzie obowiązywać na terenie 17 państw członkowskich UE. Polska nie dołączyła do tego grona, ale nowy system i tak będzie wpływać na działalność polskich przedsiębiorców.

Anna Ruszczak news Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku

Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku

Od 26 kwietnia 2023 roku obowiązują znaczące zmiany przepisów Kodeksu pracy. Dostosowują one polskie prawo do przepisów dwóch unijnych dyrektyw.

Od 26 kwietnia 2023 roku obowiązują znaczące zmiany przepisów Kodeksu pracy. Dostosowują one polskie prawo do przepisów dwóch unijnych dyrektyw.

Anna Ruszczak news Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu

Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowuje projekt ustawy o wyrobach zawierających azbest. Do czasu uchwalenia nowych przepisów samorządy będą mogły korzystać m.in. ze wsparcia funduszy europejskich...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowuje projekt ustawy o wyrobach zawierających azbest. Do czasu uchwalenia nowych przepisów samorządy będą mogły korzystać m.in. ze wsparcia funduszy europejskich z programów regionalnych oraz KPO.

Anna Ruszczak news Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Nowe przepisy o firmach rodzinnych Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Ustawa o fundacji rodzinnej obowiązuje 22 maja. Nowe przepisy mają zapobiec dezintegracji majątku zgromadzonego przez firmy rodzinne w razie śmierci lub emerytury ich założycieli czy właścicieli.

Ustawa o fundacji rodzinnej obowiązuje 22 maja. Nowe przepisy mają zapobiec dezintegracji majątku zgromadzonego przez firmy rodzinne w razie śmierci lub emerytury ich założycieli czy właścicieli.

Anna Ruszczak news Polacy pozywają deweloperów za brakujące metry kwadratowe

Polacy pozywają deweloperów za brakujące metry kwadratowe Polacy pozywają deweloperów za brakujące metry kwadratowe

Małżeństwo kupiło mieszkanie za pół miliona i domaga się od dewelopera zwrotu prawie 21,8 tys. zł za blisko trzy metry kwadratowe, które znajdują się pod ścianami działowymi.

Małżeństwo kupiło mieszkanie za pół miliona i domaga się od dewelopera zwrotu prawie 21,8 tys. zł za blisko trzy metry kwadratowe, które znajdują się pod ścianami działowymi.

Wybrane dla Ciebie

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną » Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę?

Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę? Bezpłatny webinar: Nowoczesne Zarządzanie Nieruchomościami - jak ułatwić sobie pracę?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznak praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego »

Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego » Refundacji kosztów dokumentacji technicznej dot. wyłącznie sektora mieszkaniowego »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków » Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna » Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych » Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji? Centrale Wentylacyjne -  co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić? Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu? Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach? Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Redakcja Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania? Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania...

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania przeglądów instalacji ppoż. regulują przepisy.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.